سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۵:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۲ آذر ۱۳۹۴در ۵:۰۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,369 بازدید کد خبر:48788 چاپ خبر

انتقاد معاون استانداری لرستان از نحوه انتخاب اعضای هیات نظارت بر انتخابات

0

معاون سیاسی استاندار لرستان گفت: از رئیس هیات نظارت بر انتخابات لرستان انتظار داریم در انتخاب اعضای این هیات از سایر جریان‌های فکری هم استفاده کنند. به گزارش کشکان به نقل از ایلنا، سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: وقتی به اعضاء هیات نظارت بر انتخابات نگاه می‌کنیم […]

adkng97orf0943

معاون سیاسی استاندار لرستان گفت: از رئیس هیات نظارت بر انتخابات لرستان انتظار داریم در انتخاب اعضای این هیات از سایر جریان‌های فکری هم استفاده کنند.

به گزارش کشکان به نقل از ایلنا، سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: وقتی به اعضاء هیات نظارت بر انتخابات نگاه می‌کنیم این ذهنیت به وجود می‌آید که همگی از یک گروه خاص (اصولگرایان) هستند.

وی خطاب به رئیس هئیت نظارت بر انتخابات لرستان گفت: واقعیت این حرف تا چه اندازه است. در این مورد افکارسنجی کنید؛ بنده در ردّ یا تایید هیچ گروهی تمایل به جر و بحث ندارم.

شاهرخی با اشاره نامه امام(ره) خطاب به جامعه روحانیون مبارز در دهه ۶۰ و فرمایش مقام معظم رهبری و همه بزرگان و دلسوزان مملکت، تصریح کرد: مملکت را نمی‌توان تنها دست یک جریان خاص داد.

معاون سیاسی استاندار لرستان اظهار داشت: باید عرصه مشارکت و حضور تمامی افراد معتقد به نظام و قانون اساسی را در جریان انتخابات به عنوان کاندیدا، رای دهنده و مجری انتخابات فراهم کرد.

شاهرخی با بیان اینکه در گزارش‌هایی به من می‌گویند در فلان جا همگی از یک جریان خاص سیاسی (اعضای شناخته شده اصولگرایان) هستند، و در جهت سلامت انتخابات بهتر است از احزاب دیگر نیز بیاورند، افزود: البته این حرف درست است و اگر ما یک صندوق داشته باشیم و همه اعضای آن یک طور فکر کنند و به یک جریان خاص وابسته باشند، احتمال خطا یا خدایی ناکرده مخدوش شدن انتخابات و آرای صندوق وجود دارد.

وی تصریح کرد: قطعا دیدگاه من این است که باید این تعادل وجود داشته باشد و عوامل اجرایی و نظارت بر صندوق‌های آرا از تفکرهای مختلف سیاسی باشند.

معاون استاندار لرستان تاکید کرد: اعتقاد داریم در بد‌ترین حالت نیز تخلفی صورت نمی‌گیرد و خوشبختانه تاکنون تخلفی در انتخابات صورت نگرفته است٬ اما اینکه این توقع وجود داشته باشد که هیات نظارت، هیات اجرایی و.. همگی از یک جریان خاص سیاسی باشند٬ تجربه مطلوبی نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخاب اعضای معتمد صندوق‌های آرا اظهار داشت: از برخی آقایان گله دارم و کسی حق سهم‌خواهی در انتخاب اعضای معتمد را ندارد.

شاهرخی در خصوص صحبت رئیس هیات نظارت بر انتخابات مبنی بر اینکه در یک شهر تعداد ۱۶ نفر از اعضای معتمد را فرهنگیان تشکیل داده‌اند، اظهار داشت: در هر شهرستان ۳۰ نفر به عنوان اعضای معتمد انتخاب می‌شوند و قانون تاکید کرده که اعضا از تمامی اقشار مختلف باشند٬ ولی در تعداد افراد انتخاب شده از یک قشر خاص (مثلا فرهنگیان) محدودیتی وجود ندارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان افزود: در یک شهر ممکن است فرهنگیان توانایی بیشتری برای اعضائ معرفی شده به عنوان هئیت معتمد را داشته باشند و قانون این اجازه را می‌دهد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه تمام تدابیر لازم و اقدامات برای برگزاری با شکوه انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در لرستان پیش بینی شده است، افزود: ۱۴۴۳ شعبه اخذ آرا، ۲۸۸۶ صندوق رای، ۱۲ هزار نفر نیروی انسانی به عنوان نظارت در بخش اجرایی، ۲۲ هزار نفر منتخبان اجرایی، عوامل انتظاماتی و بازرس، ۲۸۰۰ خودرو و بالگرد در صورت نیاز برای برخی مناطق و ۱۶۰۰ رایانه برای برگزاری باشکوه انتخابات در لرستان پیش‌بینی و آماده شده است.

وی با اشاره به اینکه رای مردم مسیر حرکت کشور را فراهم می‌کند، تصریح کرد: باید زمینه حضور حداکثری مردم فراهم شود و همه گروه‌ها احساس کنند در برگزاری انتخابات و تعیین سرنوشت خود نقش ایفا می‌کنند.

شاهرخی در پایان اظهار داشت: ان‌شاءالله در روز انتخابات شاهد رقم خوردن حماسه دیگری خواهیم بود و حضور حداکثری ملت بار دیگر دشمنان اسلام و انقلاب را ناامید و مایوس خواهد کرد.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. آقای شاهرخی ببخشید بی پروا بهتون میگم یا اطلاعات قانونی تون ضعیفه یا فرا فکنی می فرماییید . اولا قانون نگفته نیروهای نظارت باید از همه جریانات باشه ثانیا مگه فرمانداران و بخشداران جنابعالی هیات های اجرایی را از گروه مخالف خودتون انتخاب میکنن؟ دوستان شما از سی نفر معتمد مثلا بیست نفر چپ معرفی میکنن ده نفر راست . خوب معلومه اکثریت با دوستان شماست و هیات اجرایی صددرصد اصلاح طلب میشن . پس انتظار نداشته باش نظارت هم مال شما باشه اگه تو فکر برگزاری انتخابات سالم هستی ؟؟؟

  [پاسخ]

 2. …ای کاش به گذشته ها نگاه کنید وببینید جا پای شهدا گذاشته اید و در مقابل خون آنها مسولید .جناب آقای قبادی تو را به شرافت حسین قسمتان می دهم در امر انتخابات حواستان راجمع کنید وحواستان به همه کاندیداها باشد .واگر اینگونه نکنید مطمن باشید هیچ گاه شخصا شما را حلال نخواهم کرد .قرار است شما مواظب سلامت انتخابات باشید… اجازه دهید جوانان و آحاد مردم خود سرنوشتشان را رقم بزنند

  [پاسخ]

 3. درودبرمعاون محترم سیاسی استانداری لرستان حرف ایشان …انتخاب اعضاشورانگهبان… نمیشه که همه اصولگراباشندپس اصلاح طلبان چی … امیدواری که چینش رواصلاح کنه آقای سپهوند

  [پاسخ]

 4. آقای سپهوند دیریازود همه درپیشگاه خداحاضریم پس کاری نکن اونجا بدهکار همه ی ما بشی تجدیدنظرکن

  [پاسخ]

 5. امرایی از رومشکان

  با سلام به جناب قبادی و همه خدمتگذاران صدیق و پیرو رهبری عزیز . جناب قبادی جنابعالی قسم خوردید از همه نیروهای ولایت مدار استفاده میکنی… .کاندیدای اصول گرایی هستن که مرید امام خامنه ایی هستن ولی از این چیدمان نظارت حضرتعالی بی اطلاع هستن .

  [پاسخ]

 6. آقای شاهرخی بفرماییداینتوانمندی فرهنگیان کجاست آیادوره های ضمن خدمتدرامربرگزاری انتخابات هم برگزار میکنند آیاکارآزمودتر ومجربترازبازنشتگان مجموعه استانداری برای امرانتخابات میتوان پیداکرد…

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط