سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۴:۵۹:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۲ آذر ۱۳۹۴در ۵:۲۷ ق.ظ تعداد بازدید: 1,958 بازدید کد خبر:48756 چاپ خبر

نامه سرگشاده به حاج الهیار ملکشاهی

0

میرزا میرزاپور

نامه ای که چهار سال پیش برای آقای حاج الهیار ملکشاهی ارسال شد. به نام خدا جناب آقای حاج الهیار ملکشاهی نماینده محترم مردم حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان با سلام و تحیت اینک که بار سنگین نمایندگی این حوزه انتخابیه بر دوش شما نهاده شده است، این نامه را بحضور حضرتعالی ارسال می نمایم. […]

میرزا میرزاپور

نامه ای که چهار سال پیش برای آقای حاج الهیار ملکشاهی ارسال شد.
به نام خدا
جناب آقای حاج الهیار ملکشاهی نماینده محترم مردم حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان
با سلام و تحیت
اینک که بار سنگین نمایندگی این حوزه انتخابیه بر دوش شما نهاده شده است، این نامه را بحضور حضرتعالی ارسال می نمایم. امید است مورد توجه و عنایت قرار گیرد.
مهاجرت بی رویه از روستاها و شهرهای کوچک به کلان شهرها بویژه تهران یک بیماری خطرناک و معلول بیماری های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.
به اطرافمان نگاه می کنیم. طی ۳۴ سال انقلاب چه افرادی در این شهر بودند و حالا نیستند؟
منظور بنده هرگز آنها نیستند که به رحمت ایزدی پیوسته اند. منظورم کسانی اند که این شهر را ترک کرده اند و زندگی در شهرهای دیگر بخصوص تهران را بر زندگی در کوهدشت ترجیح داده اند و باز هم هر چند وقت شاهدیم که از کوچه های محل سکونتمان یک یا دو خانوار به سمت تهران اثاث کشی می کنند. آیا این روند ادامه می یابد و این شهر متروکه می شود؟
چهره بزک شده اقتصادی، سیاسی، اجتماعی تهران و دیگر شهرهای بزرگ، شهرهای کوچک را چنان می بلعند که در تعریف ایران باید گفت «ایران یعنی فقط تهران و چند شهر بزرگ» و ما جزء فراموش شدگانیم.
نه تنها بسیاری از مردم و شهروندان عادی بلکه با کمال تاسف اکثریت کسانی که در این شهر مسئولیت داشته اند از این شهر رفته اند.
بعضی از آنها که یک زمانی برای مسئولیت و ریاست سرودست می شکستند، امروز حتی برای یکماه و یک هفته هم نمی توانند اقامت در کوهدشت را تحمل کنند. بارها دیده شده است که اگر برای مراسم ترحیم و فاتحه خوانی نزدیکان و آشنایان خود به کوهدشت آمده اند انگار در زندان انفرادی بوده اند و تحمل ماندن یک شب در کوهدشت را هم نداشته اند و بسختی آن یک شب را به صبح رسانده اند.
با بررسی علت مهاجرت از شهرهای کوچکی مانند کوهدشت به شهرهای بزرگ و بخصوص تهران به این نتیجه می رسیم که سیاست های بازسازی کشور بشدت ضعیف بوده و بجای ایجاد جاذبه در روستاها و شهرهای کوچک برای شهرهای بزرگ و بخصوص تهران جاذبه ایجاد کرده‌اند. بهترین مثال برای مقایسه تهران و شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک و روستاها مقایسه کالاهای بسیار لوکس و کالاهای بسیار پست است. (تهران و شهرهای بزرگ همچون کالای لوکس‌اند و شهرهای کوچک و روستاها کالای پست‌اند)
راستی چرا هجرت؟
انسان موجودی است انتخابگر و به دنبال رفاه. در بین شهرهای مختلف برای زندگی جایی را انتخاب می کند که دارای رفاه و برایش از مطلوبیت بالاتری برخوردار باشد. اما چرا شهرما برای زندگی کردن از مطلوبیت بالایی برخوردار نیست؟
پاسخ به این سوال بسیار ساده است.
چون جاذبه ندارد.
اینک سوال دیگری مطرح می شود.
چرا جاذبه ندارد؟ و عوامل ایجاد جاذبه یک شهر برای زندگی کردن کدامند؟
جاذبه های شهری که ایجاد مطلوبیت می کنند عبارتند از:
الف- وضعیت اشتغال و درآمد.
ب- وضعیت بهداشت و درمان.
ج- عدم امنیت شغلی.
د- اماکن تفریحی و بافت شهری.
ه- بافت فرهنگی.
و- تاخیر در اجرایی شدن پروژه های مصوب دولت.
با بررسی این عوامل بجز کسانی که در این شهر مسئولیت داشته اند**، به بقیه کسانی که از این شهر رفته اند، حق می دهیم که کوهدشت را ترک و در شهری که برایشان رفاه و مطلوبیت بیشتری دارد زندگی کنند.
تحلیل عوامل ایجاد جاذه های شهری:
الف) وضعیت اشتغال و درآمد:
وقتی می بینیم برای یک لیسانسیه در کوهدشت شغل وجود ندارد، اما برای یک دیپلم و حتی زیردیپلم در تهران و دیگر شهرهای بزرگ شغل فراوان است چرا باید در کوهدشت بمانیم؟
در همین شهر بسیار دیده می شود یک زوج جوان هر دو بیکار و حتی یک ریال درآمد ندارند. و بسیار دیده می شود که یک تحصیلکرده دانشگاهی با دستمزدی زیر یکصدهزار تومان بیش از شش ساعت در پست بانک ها، مراکز و نمایندگی های بیمه و ایرانسل مشغول کار هستند و چندین پارتی و آشنا و ریش سفید این افراد را سفارش کرده اند.
مردم مجبورند برای تهیه لقمه ای نان به تهران پناه ببرند.
ب) وضعیت بهداشت و درمان:
وقتی می بینیم بعلت ضعیف بودن کادر تخصصی تنها بیمارستان قتلگاه جگرگوشه هایمان می شود، چرا باید در کوهدشت بمانیم؟
چه کسی مسئول این همه بی توجهی است؟
ج) عدم امنیت شغلی:
وقتی بخاطر مسائل باندی گروه حاکم خطاهای بزرگ افراد گروه خود را نادیده می گیرند، اما از خطای کوچک افراد گروه مقابل نخواهند گذشت و آنها را بشدت مورد مواخذه و تنبیه قرار می دهند و آبروی آنها را به حراج می گذارند و امنیت شغلی آنها را به مخاطره می اندازند و گاهاً طرف مقابل حتی خطای کوچک هم ندارد و برای او خطا می تراشند و خطای تراشیده را بزرگ می کنند. آیا با چنین وضعی محیط زندگی و شغلی به جهنم تبدیل نمی شود؟
هیچ کس دوست ندارد در جهنم زندگی کند.
آنها که توانایی رفتن از کوهدشت را دارند، از این شهر فرار می کنند.
د- اماکن تفریحی و بافت شهری:
وقتی جایی برای تفریح نیست و جوانان ویلان و سرگردانند و برای سرگرمی خود به دود و دخان روی می آورند و دختران پس از تحصیل باید در خانه بمانند و شغلی ندارند و با این وضعیت درآمدی و شغلی امکان ازدواج آنها بسیار ضعیف است و بخاطر اینکه بعضی از آنها خود را سربار پدر پیر و ناتوان خود می دانند چهره آنها چنان چروکیده شده که بیست ساله‌ی آنها قیافه سی ساله بخود گرفته است.
به خیابانهای تهران که نگاه می کنی انگار هر روز آسفالت آنها را واکس می زنند.پارک ها و شهربازی ها و میادین و ….. همه جاذبه دارند.همه این جاذبه ها درطی زمان با پول ما برای پایتخت نشینان بوجود آمده است. اما خیابانها و پارکهای فرسوده شهر ما بوی افسردگی از آنها استشمام می شود. بعضی از آنها بیش از سی سال پیش آسفالت سردی بر روی آنها ریخته اند.
آیا با چنین وضعی زندگی در این شهر طاقت فرسا نیست؟
این عدالت نیست و هرکس چنین تعریفی از عدالت ارائه دهد، به عدالت ظلم کرده است.
ه- بافت فرهنگی:
می‌گویند اقتصاد و فرهنگ و سیاست کاملا با هم عجین هستند. وضعیت فرهنگی ما عین وضعیت اقتصادی مان است. بافت فرهنگی ما نمی تواند بر روی خرابه ها و ویرانه های اقتصاد خانواده هایی که بیکاری و پایین بودن درآمد در آنها موج می زند، بنایی زیبا داشته باشد.
و-هر طرح و پروژه ای که دولت برای تهران و شهرهای بزرگ تصویب می کند، سریعاً اجرایی می شود و پس از مدت کوتاهی به بهره برداری می‌رسد.اما طرح های تصویبی برای مناطق کوچک مانند کوهدشت یا حذف شده و یا پس از سالهای طولانی اجرایی می شودو چنانچه حذف نشود، پس از سپری شدن یک عمر وآمدن نسلهای بعد به بهره برداری می رسد.
دقیقا یادم هست که جناب آقای خاتمی در روز ۲۳ فروردین سال ۱۳۷۸ به کوهدشت آمدند و وعده سه طرح گازرسانی، ایجاد دانشگاه پیام نور و فرهنگسرا را دادند. با اینکه ساختمان دانشگاه پیام نور آماده بود پس از ۵ سال یعنی در سال ۱۳۸۳، و فرهنگسرای هنری (مکان فعلی اداره ارشاداسلامی) که زمینش با تصویب اولین شورای شهر توسط شهرداری جهت احداث ساختمان واگذار شد، پس از چندین سال فعالیت ساختمانی اش را آغاز نمود و همچنین گازرسانی آن پس از اولین دوره ریاست جمهوری آغاز شد.
در جریان سفر اول جناب آقای احمدی نژاد به استان لرستان و شهر کوهدشت احداث سد معشوره تنها وعده چشمگیری بود که به مردم کوهدشت داده شد و بعنوان یکی از کارهای اساسی آقای امامی راد بصورت پلاکارد در سطح شهر مطرح گردید. اما در سفر دوم آقای احمدی نژاد دوباره مطرح شد و عنوان همایش تبلیغی برای انتخابات مجلس نهم شده بود و چند روز پیش که مدرسین دانشگاه آزاد از محل سد بازدید نمودند، یکی از مهندسین اظهار داشت که هنوز قراداد عملیات ساختمانی آن منعقد نشده و اگر کاری هم صورت گرفته است، بدون انعقاد قراداد انجام شده است.
دولت جناب آقای احمدی نژاد از ابتدا تا کنون بالاترین میزان درآمد کشور و حتی بسیار بیشتر از مجموع درآمد چندین دولت درگذشته درآمد داشته است. سهم کوهدشت از این درآمد هنگفت چه بوده است؟ این سوال را باید کسانی پاسخ دهند که در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد نماینده کوهدشت بوده اند. با اینکه دولت احمدی نژاد بخاطر بالابودن درآمد بیشترین خدمت را به مناطق محروم کرده است، چرا این منطقه از سهمی بسزا و متناسب با درجه محرومیت، از بودجه‌ی کشور محروم بوده است؟
ایراد تنها به یک دولت نیست. هم دولت اصلاحات و هم دولت اصولگرا هر دو در حق کوهدشت کوتاهی شده است و ریشه این مسئله را باید در نوع نگاه و نوع مطالبات همشهریان خود و تمامی کسانی بدانیم که بعنوان نماینده خود روانه مجلس کرده‌ایم.
نمایندگان محترم همه ادوار به نسبت اهمال، کوتاهی و کم توجهی در پیگیری و حقوق این حوزه انتخابیه، مدیون مردم اند و گرفتار حق الناس شده اند. « نمایندگی حکم راندن نیست، آخر و عاقبت خطرناکی دارد. خوشا به حال آنها که با پیروی از اندیشه علی علیه السلام نماینده می شوند و ریاست و نمایندگی را از آب بینی یک بز پست تر می دانند»
اینک نکاتی چند بصورت خام برای جبران مافات ارائه می گردد. پشتوانه همه اینها پیگیری نماینده ای فعال و جدی و معتقد به توسعه و تعادل جمعیتی بین مناطق شهری توسعه یافته و توسعه نیافته است را می طلبد که بتواند در در دفاع از این مردم در مجلس بدرخشد:
۱- کاهش شدید بودجه های عمرانی تهران و شهرهای بزرگ و افزایش شدید بودجه های عمرانی شهرهای کوچک و روستاها مانند شهرستان کوهدشت، رومشکان و طرهان.(شما می توانید هنگام تصویب بودجه در مجلس تاثیر گذار باشید)
۲- تامین امنیت شغلی برای کلیه کارکنان دولت بویژه فرهنگیان. متاسفانه در بعضی از دوره های قبل مشاهده می شد که بعضی از مسئولین و یا افراد تحت امر آنها به کارکنان اظهار می نمودند یا باید از کاندیدای مورد نظر ما حمایت کنید و یا ابلاغ شما را برای مناطق دوردست صادر خواهیم کرد.
۳- پیگیری فعالیت های عمرانی سد بزرگ معشوره.
طی دوره های قبل یعنی نمایندگی مجلس هفتم و هشتم کارهایی اساسی برای ساخت سد صورت گرفته و آماده است تا فعالیت عمرانی و بنای اصلی سد شروع شود. در زمان حضرتعالی بایستی بصورت منطقی و طبیعی سد ساخته شود. اما اینکه در زمان شما اب سد به کوهدشت برسد و زمینهای این منطقه را مشروب نماید، انتظاری غیرمنطقی است. چنانچه در زمان شما این اتفاق بیفتد، شما در صدر بهترین کارگزاران طول تاریخ این منطقه قرار خواهید گرفت.
۴- تلاش در جهت قطع کامل یارانه دهکهای بالای مردم تهران و پرداخت یک و نیم برابر یارانه برای شهرهای کوچک چون کوهدشت و دو برابر کردن یارانه روستائیان و شهرهای کوچک کمتر توسعه یافته.(شما می‌توانید هنگام تصویب بودجه تاثیرگذار باشید)
۵- ممنوعیت سختگیرانه استخدام در تهران و شهرهای بزرگ اعم از بخش دولتی و خصوصی(شما می توانید در مجلس تاثیر گذار باشد).
۶- تلاش در جهت ایجاد شغل و پرداخت مستمری و حقوق به بیکاران بخصوص بیکاران تحصیلکرده در شهرهای کوچک مانند کوهدشت، رومشکان و طرهان و ایجاد امید و رغبت به تحصیل علم در بین دانشجویان و از بین بردن یاس و سرخوردگی در جوانان
۷- توسعه و بالابردن ظرفیت کمی و کیفی دانشگاه ها و مراکز علمی و تلاش در جهت برگزاری همایش های علمی، تخصصی در کوهدشت و معرفی شهر کوهدشت به کشور که خود ضریبی فزاینده برای توسعه یافتگی خواهد داشت.
۸- شهرهای چغابل، گراب و کونانی استعداد بالایی برای تاسیس دانشگاه ها دارند( هم از نظر داوطلبان ورود به دانشگاه و هم از نظر فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی تلاش شما می تواند آنها را از وجود دانشگاه بهره مند نماید.
۹- تلاش در جهت حذف روابط در استخدامها و ایجاد ضابطه و قانونمند کردن سیستم استخدام در کلیه ادارات.
مردم اجرای قانون را می خواهند. اما افراد قلدر و صاحب نفوذ از اجرای قانون گریزانند حضرتعالی بعنوان فردی که سالها در قوه قضاییه به کار قضاوت پرداخته اید و اکنون در مجلس کارتان تقنین قانون است بهتر از هر فرد دیگری ضرورت عمل کردن به قانون در جامعه را واقفید. در این حوزه انتخابیه بسیارند کسانی که به قانون وقعی نمی نهند و تلاش دارند تا بصورت غیر قانونی بر خرمراد سوار شوند و به مقصد برسند. این شما هستید که بایستی قانون گریزان را رام کنید. در غیر اینصورت شما هم همان راهی را می روید که دیگران رفتند.
۱۰- تلاش در جهت انتصاب مدیران مستقل، لایق و با بینش درست که ضمن حفظ ضوابط، با تمام گروه ها و افراد تعامل داشته باشند.
۱۱- احداث بنای بیمارستان دوم و تاسیس بیمارستان فوق تخصصی در کوهدشت
۱۲- ایجاد مراکز درمانی و بهداشتی تخصصی در مناطق محروم کوهدشت، رومشکان و طرهان.
۱۳- افزایش مدت طرح پزشکان متخصص برای مناطق محروم مانند کوهدشت، رومشکان و طرهان.
۱۴- تاسیس فرمانداری رومشکان و تاسیس کلیه ادارات لازم برای یک فرمانداری در آن شهرستان.
۱۵- تاسیس فرمانداری در منطقه طرهان به مرکزیت یکی از دو شهر گراب و یا کونانی و تاسیس کلیه ادارات لازم برای یک فرمانداری.
۱۶- احداث بیمارستان رومشکان.
۱۷- احداث بیمارستان طرهان.
۱۸- احداث بیمارستان کونانی
۱۹- تاسیس درمانگاه تخصصی فرهنگیان
۲۰- خارج کردن بیمارستانهای این منطقه از دور خود گردانی( کاهش هزینه های درمانی بیمارستانها)
۲۱- تلاش در جهت تسریع در عملیات جاده کوهدشت به خرم آباد و همچنین تصویب بودجه عمرانی آزاد راه کوهدشت به غرب کشور ( استانهای کرمانشاه و ایلام )
۲۲- توجه ویژه به فعالیت جاده سازی بخصوص جاده های روستایی.
۲۳- تامین بودجه از منابع دولتی جهت تغییر بافت شهری کوهدشت، رومشکان و طرهان
در پایان بعرض می رسانم:
اولاً چهار سال مدت خوبی برای خدمت به این مردم است و ثانیاً مدت زیادی هم نیست که اصلاً نگذرد یقین بدانید که چهارساله نمایندگی شما هم به همین زودی به پایان می رسد. اگر صادقانه به این مردم خدمت کردید و پیگیر حل مشکلات کلیه شهروندان بودید، یقین بدانید که دعای خیر همه این مردم اعم از کسانی که به شما رای داده اند و یا رای نداده اند بدرقه راهتان خواهد بود. در غیر اینصورت، خدای ناکرده خسران دنیا و آخرت را برای خود خریده و مرتکب حق الناس شده اید. بنده از خدای بزرگ موفقیت شما را می خواهم چرا که موفقیت شما یعنی حل مشکلات مردم و ایجاد رفاه برای آنها.

میرزا میرزاپوردشتی

دیدگاه

 1. خودت چهار سال شورا بودی واسه بهداشت و فضایی تفریحی چه یادگاری به جا گذاشتی؟؟؟

  [پاسخ]

  میرزاپور در :

  اولا این نامه چهار سال پیش نوشته شده است در ضمن اختیارات شورای شهر کجا و اختیارات نماینده کجا؟
  آقای مهکی عزیز خودت قضاوت کن.

  [پاسخ]

  یک جوان کوهدشتی در :

  آقای میرزاپور اولین دوره شورای شهر کاندید شدند و ما جوانان به او رای دادیم. اختیارات شورای شهر مخصوصا اولین دوره که اولین تجربه شورای شهر مبهم بود. منصفانه نیست شورای شهر را با اون وضعیت با نمایندگی مقایسه کنیم. بنده از رای در آن زمان به آقای میرزاپور پشیمان نیستم و اگر دوباره حتی برای ریاست جمهوری کاندید شود، به او رای می دهم.

  [پاسخ]

  سهیلا در :

  بنده یکی از دانش آموزان قدیمی استاد میرزاپور هستم. کاملا به یاد دارم که ایشان چقدر تلاش می کردند و عده ای سعی داشتند، مانع فعایت های ایشان بشوند.
  همین پارک میدان کشاورز با پی گیری و تلاش ایشان و همکارانش در شورا درست شد.
  اگر ایشان نبودند پارک پارک میدان امام خمینی را می خواستند به مبلغی زیر ده میلیون تومان به فرد خاصی بفروشند.

  [پاسخ]

  میرزاپور در :

  این مشکلات فقط برای کوهدشت کشوری است؟
  متاسفم که بعضی بجای تحسین به نامه ای که چهارسال پیش نوشته شده است و مسیر را مشخص کزده است، نویسنده را تخریب می کنند. شما فقط باید منتظر باشید که چه کسی عوض می شود و چه کسی جای او منصوب می شود.

  [پاسخ]

  تاسف در :

  با تشکر از آقای میرزاپور از استاتید گرانقدر شهرمان بخاطر این نامه ی سرگشاده و عالی
  اما الان چه کسانی دارن مدیران کوهدشت را بخاطر انتخابات عوض میکنند؟

  [پاسخ]

  ایتی وند در :

  میرزاپور شایسته نمایندگی است.

  امیدی در :

  دورود بر مهکی

  [پاسخ]

  سمیه در :

  درود بر میرزاپور

  [پاسخ]

  گراوند در :

  انصاف نیست که ملکشاهی که چهره ی ملی هست تخریبش کنیم.

  [پاسخ]

  رضا در :

  چهره ملی؟؟؟؟یعنی بروجردی که بروجرد را آباد کرده هرروز در همین دولت تدبیر در بروجرد افتتاحیه دارن طرح دارن …

  [پاسخ]

  بازوند در :

  بروجردی چندین دوره است میره مجلس و تنها کسی که پتانسیل بروجردی شدن داره فقط و فقط ملکشاهی است

  علی در :

  عزیز انگار خیلی بهت رسیده به فکر ما بیکارها هم باش

  فهیمه در :

  کجای این نامه تخریب است؟ ۴ سال پیش راهکار و مسیر را نشان داده است.

  [پاسخ]

  فاطمه فوق لیسانس از رومشکان در :

  بنده خودم شاگرد آقای میرزاپور نبوده ام. خواهرم دانش آموز ایشان بوده است و همیشه از ایشان ذکر خیر می کند و خودم دورادور اسم ایشان را شنیده ام. این قلم و این تحیلیل را که خواندم بسیار به دلم نشست. کاش خودم هم دانشجوی ایشان بودم و از کلاس ایشان استفاده می کردم.
  کسی که چنین تحلیل می کند، شایسته نمایندگی و قانونگذاری در مجلس است. مردم ما باید قدر چنین افرادی را بدانند و از ایشان دعوت کنند تا برای نمایندگی ثبت نام کند و به وی رای بدهند.

  [پاسخ]

  زهرا عباسی در :

  استاد میرزاپور سلامت شما را از خدا می خواهم.

  [پاسخ]

 2. این مشکلات کشوری است و فقط محدود به کوهدشت نیست .اگه فقط نماینده کوهدشت تصمیم گیرنده بود بله.چطور توقع دارید مشکلاتی که دولت در حل آنها عاجز است نماینده کوهدشت انجام دهد؟

  [پاسخ]

  مقیم تهران در :

  این چه حرفیه میزنید. هیچ جا مثل کوهدشت بدبختی نیست من از بی کاری اومدم تهران . اگه کار برای لیسلنس فوق لیسانس و دکتری باشه چرا نمونم. من چندبار دم در مجلس دوشنبه ها اتراق کردم ولی حتی یکبار آقای ملکشاهی رو ندیدم . همش یا با لاریجانی روسیه بود یا دنبال پایتخت نشینان لر بود. دوشنبه ها روز ملاقات بود ایشان هر ۵ تا ۶ هفته یکبار مردم رو میدیدند.

  [پاسخ]

  فرهادی در :

  بنده هم با شما موافقم
  باز خدا اموات آقای امامی راد را بیامرزد که حداقل تو مجلس و خارج از مجلس پاسخگوی مسائل شخصی بود حالا عملکرد مثبتی نداشتن به کنار
  آزموده را آزمودن خطاست

  [پاسخ]

  بازوند در :

  اتفاقا برعکس من هر زمانی که رفتم ایشان را می دیدم و با حوصله تمام کار ما را پیگیری می کرد البته ما مشکل عقب ماندگی مان این است که فقط نماینده ای را می خواهیم که خوب به فاحته خوانی بیبید این باید باعث افتخار باشد که نماینده ما با افراد رده اول کشور رفت امد دارد اخه اگر وضع دولت خوب بود چه کارهای که دکتر ملکشاهی نمیکرد ولی افسوس که دولت الان در پرداخت حقوق کارکنان خودش هم مانده
  اقای دوست محمدی این چندمین کامنت است می ذارم جای بسی تاسف است که تایید نمیکنید به هیچ کس هم توهین نکرده ایم مثل بعضی که کامنت انها را تایید می کنید نماینده فقط ملکشاهی و بس

  [پاسخ]

  مقیم تهران در :

  معلومه ازونایی هستی که اول برات زنگ میزدن خوب هماهنگی میکردن بعد تشریف می‌بردی مجلس.
  الان با ملاقات شما با آقای ملکشاهی کدوم مشکل ما حل شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  در ضمن همه (امامی، قبادی، ملکشاهی و کورانی فر و…) همین هستن من موندم ما باید متمدنانه با با انتخابات برخورد کنیم نه چاله میدونی

 3. فریبرز قبادی ادینه وند

  .جناب میرزاپوردشتی نامه سرگشاده شما خطاب به جناب ملکشاهی درخصوص علت وعوامل مهاجرتها از کوهدشت وتوسعه نیافتگی شهر!! وسیاست رابطه سالاری مطالعه شد. مشکل کشور درعدم توزیع ثروت وساختارهای قانون اساسی است که
  اجازه بازرسی به متولیان را نمیدهد وهراز گاهی قطره چکانی درخصوص اختلاسهای چند هزار
  میلیاردی اطلاع رسانی میشود.ودرصورت کش دادن موضوع ازسوی قانون ستیزان روزنامه انها بسته میشود.راه برون رفت از این مصیبت نهادینه التزام به قانون است, نمایندگان نیز رسالت نمایندگی خودرا فراموش و… ودرواقع وکیل دولتند تا وکیل ملت.

  [پاسخ]

 4. باسلام
  بنده با نظر و دیدگاه جناب میرزاپور موافقم……
  هر نماینده میتونه بخش اعظم مشکلات شهر خودش رو حل کنه نه اینکه فقط به مشکلات یه عده خاص بپردازه…… چطور نماینده شهرستان های دیگه میتونند برای ترقی و پیشرفت شهرشان تلاش کنند اما متاسفانه نمایندگان ما (لرستان)فقط به فکر دارودستشون هستن …چرا……؟؟؟
  اتفاقا در پی اش هستم یه مقاله در این مورد بنویسم و علت یابی کنم……!!!!!

  [پاسخ]

 5. انصافا اقای ملکشاهی خیلی از کارهای بالا را که قید فرموده اید انجام داده یا در حال انجام دادن انها است

  [پاسخ]

 6. نماینده دو وظیفه مهم دارد.
  اول باید قانون گذار باشد و دوم ناظر بر اجرای قانون باشد.
  نمایندگان ما توانایی ارائه طرح و تبدیل آن به قانون را ندارند یعنی در انجام وظیفه اول عاجزند.
  وظیفه دوم آنها که نظارت بر اجرای قانون است را نه تنها انجام نمی دهند، بلکه با قانون شکنی عکس آنرا انجام می دهند. مثلا از روسای ادارات می خواهند، کارهای خلاف قانون و خارج از ضابطه انجام دهند.
  اگر می خواهید این شهرستان پیشرفت کند، باید هر نماینده ای را که توانایی ارائه طرح و قانون گذاری را ندارد و یا قانون شکنی می کند، رد صلاحیت کنند.

  [پاسخ]

 7. اولا جناب آقای میرزاپور راه کار نشان دادند که بنده با گفته هایش موافقم که اگر به جای فکر عزل و نصبها به این توصیه ها عمل می کرد امروزه نه شهر ما این وضعیت را داشت و نه خودش عذاب وجدان می کشید که این همه حق الناس گریبانگیرش شده است .البته ضرر از هر جایش برگردی سود است . هرروز به فکر برنامه ای دیگر برای عزل و نصبها ، هرروز برنامه ای دیگر برای اداره عریض و طویل آموزش و پرورش ، … نمی خواهم بیشتر از این بگویم چون در انتخاب این آقا بنده هم سهیم بوده ام و خود را نخواهم بخشید . …

  [پاسخ]

 8. جناب آقای میرزاپور عزیز.مطالبت درست ،متقن،منطقی ودردشناسانه بود.دست مریزاد.اما افسوس که خیلی ها خودشان رو به خواب زده اند اینها رانمی شه بیدار کرد! وتاءسف بیشتر اینکه نمایندگان قبل وماقبل وکنونی براین استدلالند که حق عمران وآبادانی را در حق شهر وهمشهریان به کمال رسانده اند فقط ما مردم ،رعیت های قدرنشناسی هستیم!ولی به واقع باید عرض شودنه آقاگواه ما دوبانده شدن جاده کوهدشت -خرم آباد است که ۱۲ ساله شدو هنوز…،سده درهاله ابهام معشوره،راه آهن نیامده, پتروشیمی نساخته،شهر پرچاله چوله،صف cngبی نظیر ووضیعت کار جوانان که همه آواره شهرهای دیگرندووو….. هزاران درد ومشکل که میرزاپور عزیز به زیبایی بیان داشته اند، می باشد. ازنزدیکان نمایندگان قبل وکنونی خواهشی دارم وآن اینکه بی خودی وبا تعصب به دفاع از آن بزرگان جا نمازی آب نکشید!تا عزیزی انتقاد بحقی میکند رگ تعصبتان نجنبد که این سخنان اگر توجه کنند برای اونها هم مفید است وهم چاک قبایشان رو نمیگیرد.مجدد ازدوست وهمکار عزیز جناب آقای میرزاپور تشکر می کنم.

  [پاسخ]

 9. انصافا هم سد معشوقه هم ذوب آهن هم پتروشیمی هم راه آهن وخودروسازی و…. راه اندازی شده و تعداد زیادی هم مشغول به کارند ولی دیدن اینها بصیرت میخاد. ? ؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 10. بنده کاملا با جناب آقاى مىرزاپور موافقم،اىشان هم مى توانستن مانند همان عدهاى که در هر طاىفه و دودمان در کوهدشت ىکى ودوتا از اىن افراد دارند در دوران اولىن شورا بار خود را بسته و مرکز نشىن باشند ولى هنوز دغدعه اى بنام کوهدشت دارند،درود بر شرف افرادى مانند مىرزا پور.

  [پاسخ]

 11. اقای میرزاپور عزیز در دورانی که اقای ملکشاهی مثلا در اموزس ومرورش دخالت داشت یک ابلاع در طول سال تحصیلی تعییر نمی کرد.ولی الان به صورت روزانه تعییر می کنه .متاسفم برای عزیزانی که ارامش نسبی حاکم بر این شهر رو در دوسال اول نمایندگی اقای ملکشاهی ندیدن.

  [پاسخ]

 12. این مشکلات مربوط به این دو سال نیست چرا دوستان قدیمی خود رو نقد نمی کنید

  [پاسخ]

 13. سیما: نمیدانم کی هستی وچطور فکر میکنیولی حاضرم ما ماشین خودم ببرمت معشوره اگه راه اندازی شده بود نامردم خودم تو دریاچه اش غرق نکنم ولی اگه دروغ گفتی تو هم …
  مصداق آدمهایی مثل شما خودبه خواب زدن است محال است بیدار شوید! بی خیال!!!

  [پاسخ]

 14. در جوامع کوچک شورای شهر جایگاهی ندارد. شورای شهر ، بویژه در کوهدشت میراث نامیمون دولت های گذشته است.

  [پاسخ]

 15. امرایی از رومشگان

  سلام استاد .بنده با نظرات شما کاملا موافقم.بنده به خاطر بیکاری به تهران مهاجرت کرده ام .متاسفانه نخبگان ما رو تخریب و تباه کردند.

  [پاسخ]

 16. جناب آقای میرزاپور بنده نظرات شما رو تایید میکنم.به قول دوستمان میشود کسی که خواب است را بیدار کرد ولی خود به خواب زده را هرگز!

  [پاسخ]

 17. بنده یکی از شاگردان آقای میرزاپور هستم کاملا با ایشان موافقم ایشان با اینکه نماینده نیستند اما پیگیر قوانین زیادی برای ایثار گران بوده و خیلی از آنها را به نتیجه رسانیده اند کاش شما نماینده ما بودی از تون خواهش میکنیم کاندید شید بالاترین رای میارید میرزاپور صددر صد%%%%%%%%%

  [پاسخ]

 18. بنده کاملا با آقای میرزاپور موافقم کاش آقای ملکشاهی به این پیشنهادها توجه میکرد …به امید کوهدشتی آباد

  [پاسخ]

 19. اقای میرزا پور مثل اینکه نمی دانی کفتیر دولت به ته دیگ خورده نماینده چکار کنه

  [پاسخ]

  امرایی از رومشکان در :

  اولا کفتیر نیست بلکه کفگیر است. ثانیا چطور فقط برای کوهدشت به ته دیگ خورده است؟

  [پاسخ]

 20. چرا همه چیز رو گردن ملکشاهی انداختید.آقای میرزاپور تمیزی خیابان و فضایی تفریحی وظیفه نماینده نیس.وظیفه شهرداریست. که شورا باید نظارت کنه.ما به کورانی فر رای بدیم که هنوز نماینده نشده او و همفکرانش وسط نیم سال تحصیلی ابلاغ همکارمان فرهنگی رو لغو میکنن؟؟؟؟؟
  ؟

  [پاسخ]

  مقیم تهران در :

  ای دااااااااااااااااااااااااااااااد از دست این فرهنگیا
  بابا فرهنگی باشین نه سیاست مدار
  کار آموزشی و فرهنگی انجام بدین افتادین دنبال این نماینده اون نماینده که چی؟؟؟؟
  از این روستا به اون روستا میرین که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  رومشگان در :

  آره .مردم هوشیارند.این چهار سال گذشت و هیچ چیز ندیدیم.انسان عاقل یه اشتباه رو دوبار تکرار نمیکنه

  [پاسخ]

 21. با نظر آقای امرایی موافقت.

  [پاسخ]

 22. دورود بر چهره ملی دکتر ملکشاهی.

  [پاسخ]

  امین .ب در :

  درود بر یه چهره جدید به امید اینکه کارای جدید انجام بده .نه کارای نماینده های جدید رو تکرار کنه

  [پاسخ]

 23. آقای میرزاپور اقتصاد دان چرا وضعیت کشور در این چهار سل رو تجزیه واحدی نمیکنی؟؟؟؟؟ دورود بر ملکشاهی همه مردم هوشیارند ا

  [پاسخ]

 24. درور بر میرزاپور عزیز کاش ایشان به این نامه توجه میکرد

  [پاسخ]

 25. علت پس رفت وقعی ماندگی شهر ما این بوده متاسفانه بیشترنمایمدهای مجلس کوهدشت رو اصولگرایان بودند واین عامل عقب ماندگی ما هست گرایشی عوامیانه

  [پاسخ]

 26. درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور – درود خدا بر میرزاپور

  [پاسخ]

 27. آقای میرزاپور عزیز شما که چهار سال پیش .. به اردوگاه شیخ اصولگرا رفتید و یقین داشتید که پیروز انتخابات خواهید شد و در مجالس سخن می راندید چه شد دوباره به یک اردوگاه جدید نقل مکان کردید به قول قدیمی ها جو و گندم میکنید یک دوره چپ یک دوره راست ، اتفاقا بنده مرید جنابعالی هستم و به شما هم در شورا رای دادم و عملکرد شما را نسبت به تمام اعضای شوراها این چند دوره ترجیح میدهم .اما حیف که در این اواخر کارنامه سیاسی خود را کدر فرمودید . انشاءالله که این حواشی بی جهت را برای خودتون درست نکنید

  [پاسخ]

  میرزاپور در :

  برادر یا خواهر عزیز که خود را اصلاح طلب ساکت معرفی کرده اید،ضمن تشکر از تذکر حضرتعالی، به عرض می رسانم که دور گذشته اصلاح طلبان کاندید نداشتند، گرچه عده ای یکی از کاندیداها را بعنوان اصلاح طلب معرفی کردند. ولی بنده دور گذشته انتخابات بهتر تشخیص دادم که آن فرد اصلاح طلب نیست. بنده یک اصول گرای واقعی را به کسی که نزد بعضی از افراد خود را اصول گرا و در جاهای دیگر خود را اصلاح طلب معرفی می کند، ترجیح دادم. خیلی از افراد الان به این نتیجه رسیده اند که فرد مورد نظر آنها اصلاح طلب نبود است.

  [پاسخ]

  نگین(( اصلاح طلب)) در :

  بنظرم استاد میرزاپور دور گذشته کار بسیار خوبی رو انجام دادند که به یک اصول گرا رای دادند چون دور گذشته اصلاح طلبان کاندیدا نداشتند.
  نه تنها استاد میرزاپور، تعداد زیادی از اصلاح طلبان به کاندیدای اصول گرا رای دادند.

  [پاسخ]

  امرایی.رومشگان در :

  جناب محترم.اولا این یه راهکار بوده دوما رای آزاد و مهم اعتقاد راسخ آقای میرزاپور به اصل ولایت فقیه در ضمن ایشون مثل بعضی ها نیستند که به خاطر پست دست به هر کاری بزنن.

  [پاسخ]

  عباس در :

  در دوره قبل کاندیدای اصلاح طلب وجود نداشت . نه تنها میرزاپور بلکه خیلی از اصلاح طلبان به یک اصول گرا رای دادند.

  [پاسخ]

 28. یک کوهدشتی نجیب زاده

  آه اگر آزادی سرودی میخواند کوچک…..

  [پاسخ]

 29. کوهدشتی نجیب زاده

  من با نظر آقای قبادی موافقم.فرهنگی فرهیخته

  [پاسخ]

  شهروند در :

  اصلاح طلب ساکت(ب.قبادی )کاش با دقت تر اسمتون رو عوض میکردید.

  [پاسخ]

 30. اقای دوستمحمدی درسته که اسماعیل دوستی خیلی خوب از لحاظ مالی حمایتتون می کنه اما رسانه ی وابسته به شخص وجریان مالی خاص اینده ی خوبی نداشته وخیلی زود محبو بیت مردمی خودشو از دست خواهد داد بهتره به جای سلیقه ای تخصصی عمل کنید عملکرد فعلی شما مانند سیلاب شاید ابتدا قوی ومخرب باشه ولی عاقبت تخریب چیزی نیست الی نیستی هیچ اصلاح طلب با شر فی اینبار بیراه را انتخاب نخواهد کرد زیاد دل مبارکتون صابون نزنید عاقبت استراتپزی اصلاح طلبان به زودی مشخص میشه دوست جوان

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام. برای خودم و سایر دوستان زحمت کشم در سایت کشکان متأسفم که بعد از این همه رنج و مشقت بی مزد و منت باید متحمل همچین تهمت های ناروایی هم بشیم. همین

  [پاسخ]

 31. باسلام خدمت همه عزیزان،متاسفانه بعضی ازدوستان مغرضانه قضاوت میکنن،چراچشم دیدن جناب آقای دکترملکشاهی رو ندارن.ایشان زحمات زیادی برای حوزه انتخابیه خودشون کشیدن،ولی افسوس ازداشتن چشم بصیرت.

  [پاسخ]

 32. جناب میرزاپور ازاین خوش اخلاقی ها بسیار کرده مردم کوهدشت بیسواد نیستن اتفاقا همه فیلسوف هستند وسکوتشان نشانه فهم بی بدیلشان هست .حضرتعالی سه نفر بخاطر یه جانبازی استخدام کرده ای انشاله باتوجه به اینکه جزو گروه پایداری ها که فعالیتشون از طرف رهبر ممنوع شده هستید وبه برکت احمدی نزاد ماشین لوکست هم میاد چه مشکلی داری این انصاف هست که شما بدون ازمون ۳نفررااستخدام کنی بعد جوانانی که دکترا گرفته اند بیکارباشند به مخیله ات رجوع کن خودت هم میدونی بی انصافی هستش

  [پاسخ]

 33. امرایی علی جعفر وبرادران

  اقای میرزاپور عزیز خدانگخدارتون باشه ما خدماات شما به انقلاب را هرگز فراموش نخواهیم کرد شما و اقای حیدری عزیز سالها در رومشگان جانتفشانی کرده اید هرکسی از خدمات تو نشاخته حداقل ما میشناسیم خدا حذفت کنه عاقبت بخیر بشی انشاله

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط