سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۳۵:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۹ آذر ۱۳۹۴در ۸:۱۶ ب.ظ تعداد بازدید: 1,405 بازدید کد خبر:48554 چاپ خبر

بیانیه حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ شمس الدین خسروی زندانی سیاسی قبل از انقلاب و از روحانیون فعال سیاسی کوهدشت لرستان خطاب به اصلاح طلبان کوهدشت

0

و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا   (قرآن کریم) زبان قرآن زبان تعلیم و تعلم و تادیب و تنبیه است  اگر ابناء بشر به گفتار قرآن که فرموده داور دادگر و خلاق بنده پرور و رزاق جاوید است گوش فرا دارند و قرآن را سرمشق خویش قرار دهند، هیچگاه گمراه نگردیده و قرآن هدایت […]

۱۰۳۶۱۲۴۵_۶۱۴۷۳۵۰۴۸۶۱۶۹۲۱_۱۲۸۷۲۵۹۰۵۱_n

و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا   (قرآن کریم)

زبان قرآن زبان تعلیم و تعلم و تادیب و تنبیه است  اگر ابناء بشر به گفتار قرآن که فرموده داور دادگر و خلاق بنده پرور و رزاق جاوید است گوش فرا دارند و قرآن را سرمشق خویش قرار دهند، هیچگاه گمراه نگردیده و قرآن هدایت گر، چون چراغی پرفروغ و فرخ فر آنان را از تیه (گمراهی) نجات داده به زیبنده ترین مکان نجات که زیبا ترین حیات است می رساند چنانکه قرآنِ زیبنده، این کتاب آسمانی است که از دستبرد تحریف مصون مانده می فرماید: به ریسمان پاره نشدنی خلاق ذوالعزت چنگ زنید و از تفرقه بپرهیزید.

بله، باید متحد شد و از تفریق و تفرقه به حبل متین بی نظیر پوزش پذیر و دادگسترِ قدیر چنگ زد و اتحاد را سرمشق خویش قرار داد که تفرقه مانند عِقد گسسته افراد را پراکنده ساخته و از یکدیگر چنان دور میسازد که افکارشان به هم نپیوندد و ارواح و اجسام متفرقین بسیار بری و یکدیگر را گم کرده و برادران متحد و دارای اتحاد دیروز، دشمنان و اعدای یکدیگر می سازند شیطان نیز بیکار ننشسته و این آتش سوزنده را دامن می زند و فروزان برای سوختن افکار و باورهای نیکِ مومنین می سازد.

عزیزان پاک افکارِ روشن بین اصلاح طلب کوهدشت! بدانید تفرقه چون سیلی، بنیان اتحاد و برادری را چنان می کند و با خود می برد که چیزی جز ناکامی و شکست بر جای نمی گذارد، پس از آن پشیمانی سودی ندارد مگر نه شما برادران دیروزید که زنجیروار محکم و استوار هر ناکامی و شکست را با اتحاد تمام از پیش پای خویش برداشته و به گفتار قرآن گوش می داشتید و همیشه دوستان و عزیزان یکدیگر بودید. چه پیش آمده است که الآن بر طبل تفریق می کوبید و در نای تفرقه می دمید؟ آیا این فعل زشت که نامش تفرقه و جدایی است جز شکست و دشمنی و غیبت و تهمت و توهین چیزی به بار خواهد آورد؟

به جان عزیزتان ای عزیزان نیک خو و خلیق و خوش گفتار و مومن و نیک رفتار هیچ جز جدایی و ناکامی و شکست نتیجه ای به بار نمی آورد. بیایید در زیر سایه قرآن عزیز بنشینید و به گفتار قرآن گوش دهید و با منطق و برهان که از قرآن سرچشمه گرفته گوش داده و با هم به گفت و گوی سازنده که نتیجه اش پیروزی و تدین و نیکی است گفت و گو کنید و از تفرقه  پرهیز کنید آنجایی که منطق و حقیقت وجود دارد چرا انسان آن هم انسان مسلمان و مومن مثل شما از آن استفاده ننمایید؟ در سایه وحدت مسائل تفرقه گونه را با برهان حل کرده و به نتیجه مطلوب برسید.

چنانچه اتحاد در میان نیاید نباید کس در این تفریق و تفرقه که نتیجه اش شکست حتمی است شرکت کند مگر آنکه یک طرف در اقلیت لجوج گونه باشد و لجاجت او را از سرحد اتحاد بیرون برد ِآنگاه انسان برای پیروزی خط حضرت امام باید طرف آن جمعیت را بگیرد که به پیروزی نزدیکتر است و جمعیت طلب است و دشمن تفرقه و نشر و پراکندگی.

 

والسلام- شمس

آذرماه ۱۳۹۴

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. آقای دوستی به اصلاح طلبان بپیوندید

  [پاسخ]

 2. بنام خدا با سلام و عرض ادب از راهنمایی های پدرانه حضرتعالی کمال تشکر را دارم
  موفق و موید باشید. رضا قبادی

  [پاسخ]

  گل آقا در :

  سلام آقا رضای عزیز ،به نام خدا رو جدا بنویسین که از لحاظ املایی اشکال نداشته باشه.کلاً خیلی پیشرفت کردین. یه تشکّر هم ازما بکنین بد نیست ها ! تذکّر ما باعث دقّت و این همه پیشرفت شده .یا علی !

  [پاسخ]

 3. سلام به محضر سرور گرامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین خسروی ، روحانی مبارز و فرهیخته شهرمان
  امید که همگان با نصب العین قراردادن توصیه های عالمانه و مشفقانه حضرتعالی که تماما الهام گرفته از آیات کریمه قرآن است به وظیفه خطیر خویش عمل نماییم .

  [پاسخ]

 4. استاد اخلاق و سیاست بضاعت علمی وادبی است که اینجانب به حجت الاسلام خسروی تقدیم می دارم همفکران برادران اصلاح طلب این اولین و آخرین تذکر و یادآوری نیست که بزرگان و ریش سفیدان این دیار متذکر می شوند بیاید اندکی به نتیجه کشمکش های درون گروهی خود بیاندیشیم آیا تا به حال جزء زیان وشکست نتیجه ای عایدمان شده است آیا مصادره آرا مردم ونفی دوستان منتقد خود جزء تفرقه ودودستگی ثمری داشته آیا جامعه هنوز تفکر حذفی و یک جانبه نگری راپذیرا ست آیا اتهامهای ناروا می تواند موجبات ترقی این شهر باندزده شود چرا تفکر هرکه با ما نیست از ما نیست را رواج دهیم ما وجه اشتراک های فراوانی داریم زمینه ساز تقابل اقوام و طوایف نشویم بیاید با برادری حول محوری بچرخیم که موانع رشد و بیکاری را از رخسار این دیار برداشته شود دیر یا زود این انتخابات هم می گذرد سعی کنیم تحت تاثیر این حبابهای زودگذر قرار نگیریم مشی اعتدال عنوان تازه ای برای رهایی از قید افراطی گری نیست پس ما هم همصدای نظام جمهوری اسلامی ایران در انتخابات شرکت کنیم و نماینده مورد نظر را روانه مجلس نماییم

  [پاسخ]

 5. کاش نصیحت دلسوزانه ی حاج آقا خسروی که از بزرگان و سران اصلاحات شهرمون هستن رو حضرات بشنون

  [پاسخ]

 6. همین رضا وهادیهاهستند که به تفرقه دامن میزنند

  [پاسخ]

 7. ((برای پیروزی خط حضرت امام باید طرف آن جمعیت را بگیرد که به پیروزی نزدیکتر است و جمعیت طلب است و دشمن تفرقه و نشر و پراکندگی.))
  درود بر شیخ آگاه و هوشیار دیارمان که با تکیه برآموزه های دینی، همه را به رعایت قواعد خرد جمعی(دموکراسی) دعوت نموده اند.

  [پاسخ]

  گل آقا در :

  عباس آقای جان دل برادر،با کارها و تدابیر شما و زحمات طاقت فرسای آن جناب خصوصاً در فصل تابستان و شروع سال تحصیلی ،قاطبه ملّت فوج فوج در حال پذیرفتن قواعد خرد جمعی (دموکراسی) هستن.منتها ! بر اساس آخرین اخبار متأسفانه هر فوجی که با تدابیر شما از دری وارد میشه فوج یا فوج های دیگری از درهای دیگه ای خارج می شود.

  [پاسخ]

 8. درست فرموده اند اگراصلاح طلبان کوهدشت متحد نشوندویک کاندیدا ندهند یکنفر از جناح مقابل نماینده خواهد شد. و همه اصلاح طلبان ضرر خواهند کرد.

  [پاسخ]

 9. درودبرجناب شیخ شمس عزیز،کسی که بعداز۳۵سال ازعمرانقلاب هنوز روی مواضع اصولی خودپابرجا ومحکم ایستاده اند.

  [پاسخ]

 10. درود خدا برشیخ دلسوز وفرهیخته وبی ادعاومبارزبخدا قسم من قبل از انقلاب شاهد مبارزات ایشان با رژیم ستم شاهی بوده ام واقعا شیخ بالیاقت وشجاعی هستند دوستش دارم حداحفظش کنه

  [پاسخ]

 11. به امید خدا و تکیه بر رهنمودهای بزرگانی مثل حاج آقا خسروی ما پیروز انتخاباتیم

  [پاسخ]

 12. درود خدا بر روحانی اگاه ،فاضل ،و دانشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ شمس خسروی که همیشه بنیانگذار وحدت و اتحاد بین اصلاح طلبان کوهدشت هستند

  [پاسخ]

 13. سلام .درود خدا بر شیخ ربانی ، حضرت حجت الاسلام شیخ شمس خسروی ،مردفضیلت وتقوا،مرد صلح و صفا،خرد مند و با وفاکه همیشه با صحبت های گوهر بار و در مانندش مردم را به تقوا ،وحدت و برادری دعوت می نماید .تشکر میکنیم .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط