سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۹:۳۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۶ آذر ۱۳۹۴در ۳:۲۱ ب.ظ تعداد بازدید: 3,139 بازدید کد خبر:48403 چاپ خبر

عبور از کانال

0

محمد آزادبخت

محمد آزادبخت/ کشکان: یا ایها الذین آمنوا  اوفو بالعقود (۱/۵) (ای کسانی که ایمان آورده اید به تمام  پیمان های خود وفا کنید) پس از انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ انتظار می رفت که در سیاسی ترین شهر استان نسیم نشاط سیاسی و امید در کالبد خفته آن پس از ۸ سال رخوت ، زودتر از […]

۹۱

محمد آزادبخت/ کشکان:

یا ایها الذین آمنوا  اوفو بالعقود (۱/۵)

(ای کسانی که ایمان آورده اید به تمام  پیمان های خود وفا کنید)

پس از انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ انتظار می رفت که در سیاسی ترین شهر استان نسیم نشاط سیاسی و امید در کالبد خفته آن پس از ۸ سال رخوت ، زودتر از هر جایی بوزد. در این راستا در گفتمان اصلاح طلبی که پیروز رقابت سیاسی بود در زمینه تغییرات مدیریتی و اختلاف نظر بین کنش گران سیاسی آن ، از جمله موضوع فرمانداری و مصاحبه های حاشیه ساز آقایان دوستی و مومنی ، علی رغم اصرار بعضی از دوستان جهت موضع گیری ترجیح دادم سکوت نمایم،  اما با عنایت به با اهمیت ترین مسئله سیاسی شهرستان یعنی انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در این نوشتار درباره موضوع پیشنهاد فرمانداری، روند آینده اجماع معروف به ۱+۶ ، راهکار وحدت کامل اصلاح طلبان و موضوعات دیگر در حد توان و نیاز بحث می شود.

موضوع پیشنهاد فرمانداری کوهدشت:

برخود لازم می بینم هر چند دیر هنگام است از حسن اعتماد استاندار محترم ، امام جمعه و نماینده معزز ولی فقیه شهرستان ، کلیه  اعضای سابق ستاد تدبیر و امید و همه عزیزانی که ترغیب و اظهار لطف در آن زمان نمودند و همه بزرگانی که زحمت کشیدند ، قضای تشکر و قدردانی را بعمل آورم از اینکه توفیق خدمت گزاری به مردم شریف شهرستان میسور نشد ، متاسف و از باب اینکه در این مسیر از جاده عزت و شرف خارج نشدم بسیار خوشحالم ، زیرا نیک آموخته ام  که ، اِن العزه لله جمیعا (۱۰/۶۵)

زمانیکه تمام عزت از آن خداست ،نباید برای  کسب عزت نزد این و آن رفت و یا به قول جامی شاعر گرانقدر:

به دندان رخنه در فولاد کردن                                 به ناخن راه در خارا بریدن

فرو رفتن به آتشدان نگو نسار                                به پلک دیده آتشپاره چیدن

به فرق سر نهادن صد شتر بار                              ز مشرق جانب مغرب دویدن

بسی بر جامی آسانتر نماید                                  که بار منت دونان کشیدن

بسیاری می دانند که بنده بیش از ۳۰ سال است که عاشقانه در خدمت فرهنگ و علم منطقه بوده ام و به آن افتخار می کنم و مایه مباهات خویش و ثمره عمرم را فرهیختگان و فرزانگانی می بینم که در جاهای مختلف مشغول خدمت به مردمند اما چرا با وجود حذر از پذیرش مسئولیت اجرایی ، قدم در این وادی نهادم، امعان نظر در موارد ذیل خالی از لطف نیست.

فکر کردم با روی کار آمدن دولت تدبیر امید، نسیم تعقل و تدبیر بر این دیار نیز وزیدن خواهد گرفت و اصل تفکیک و تعامل قوا جانشین رویه تداخل قوا خواهد شد و با کمک معدن هوش و استعداد شهرستان که ۳۰ سال برای آن به سهم خود زحمت کشیده ام ، می توان رتبه ۱ شهرستان در زمینه های فقر و بیکاری ، اعتیاد و … را تنزل داد، چون باور دارم که عظمت و انحطاط هر قومی وابسته به این است که از این معدن بی نظیر چگونه استفاده می کند.

– فکر کردم می توان روح ایثار و فکر جمعی را جانشین بیماری واگیر مقام پرستی کرد.

-فکر کردم با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ، لابی گری رذیلانه ، جای خود را به ضوابط عقلانی و مهار اتلاف نیروی انسانی می دهد.

-فکر کردم خیانت است که پژمردن و نابود شدن استعدادهای افراد یعنی مهمترین ثروت ملی خود را تماشا کرد و در فکر چاره ای نباشیم.

-فکر کردم صدای مردم کوهدشت را بعد از ۲۴ خرداد ۹۲ شنیده  اند و این صدا آنقدر تیز است که مانع هر مخالفتی است.

-فکر کردم زمان آن رسیده است که می توانیم با غیرت و خرد جمعی از ننگ عقب ماندگی خلاص شویم.

-فکر کردم زمان آن رسیده است که منش غیر علمی جای خود را به روش علمی دهد.

-فکر کردم با یقین به دو اصل ، میزان رای ملت است و رای مردم حق الناس است و با اجرای آن ها می توان اعتماد را در مردم نهادینه کرد.

-فکر کردم ، آتش است این بانگ نای و نیست باد هر که این آتش ندارد، نیست باد.

-اما ثابت شد که میوه این آرزوها ، هنوز نارس است.

کلام آخر این باب، تشخیص اینکه چه اشخاص روی مصالح مردم مقاومت می کنند و چه اشخاص روی مصالح و منافع خودشان معامله  و چه اشخاصی آمفوتر سیاسی اند با مردم شریف و بصیر است.

اجماع معروف به ۱+۶

تجربه دوره های قبل به ویژه مجلس ششم در منطقه و در سطح کشور انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ نشان داد که پیروزی یک جریان سیاسی فقط در سایه وحدت نظر حداکثری نخبگان سیاسی و فکری آن جریان امکان پذیر است و تفرقه ، گاهی شکستی را به دنبال دارد که در سطح محلی ، ملی و حتی بین المللی زیان های فرهنگی ، سیاسی اقتصادی جبران ناپذیر به همراه خواهد داشت ، بر همین مبنا طیفی از فعالان سیاسی که امکان کاندیدا شدن در دوره دهم مجلس را داشتند و به گروه ۱+۶ لقب گرفت راهکارهایی را برای اجماع بررسی نمودند که از بین آن ها ، راهکار نظر سنجی پذیرفته و عملی گردید که از نتایج آن همگی آگاهند در این راستا بنده در مجموع هم به راهکار معتقد و هم به صلاحیت و صداقت مجریان آن ایمان دارم و همگی متعهد و مقید به مفاد نتایج آن تا پایان انتخابات دوره دهم مجلس گردیده ایم پس از معلوم شدن نتیجه نظر سنجی به نفر اول یعنی برادر عزیزم آقای مومنی مهلت یک هفته ای داده شد تا با ارزیابی در صورت آمادگی به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان حوزه انتخابیه اعلام شود که به همین نحو هم عملی گردید. متاسفانه ایشان بعد از حدود دو ماه به دلایلی حداقل غیر قابل قبول برای بنده از صحنه کاندیداتوری احتمالی کنار کشیدند، گر چه باید اذعان نمود و تمجید کرد که هم اکنون بیش از یک کاندیدای احتمالی برای به ثمر نشستن نتایج راهکار تلاش می نماید.

اما چرا بنده که نفر دوم نظر سنجی بودم ، از پذیرش کاندیدای نهایی بودن استنکاف نمودم ، دلایل زیادی وجود داشت که برخی از آن ها را ذکر می کنم اول اینکه از فرصت سوزی دو ماهه آزرده خاطر شدم دوم اینکه ابزارها و امکانات اطمینان بخش تاثیر گذار  در سرنوشت انتخابات ممکن بود فراهم نشود، سوم اینکه گفتمان اصلاح طلبی طاقت شکست دیگری را ندارد ، پس نباید حتی کوچکترین احتمال شکست را از نظر دورداشت مع الوصف بنده وفادار به عهدی هستم که در آن راهکار بسته ام . و شرط وفاداری بنده نیز اعلام  مواضع شفاف و مشخص شدن برنامه ائتلاف ۱+۶ برای هر شرایطی است.

اما در مورد برادر عزیزم آقای کورانی فر ، کاندیدای نهایی ائتلاف ۱+۶ :

بنده ایشان را از زمانی که دانش آموز دبیرستان دکتر شریعتی بودند  و من معلم و معاون دبیرستان، بخوبی می شناسم ، انسانی متدین، متعهد ، دارای تجربه مدیریتی ، امین و  برخوردار از سلامت نفس و اخلاق، خواستگاه فکری او اصلاح طلبی است و تلاش های تاثیر گذار وی را در دوره کاندیداتوری جناب آقای اسفندیارپور  و جناب آقای دوستی  که اغلب شب ها جلسات در منزل ایشان برگزار می شد نباید از یاد برد ، و از همه مهم تر ایشان نفر سوم نظر سنجی است . گرچه تعدادی خرده می گیرند که  در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد مدیر بودند ولی معتقدم که مدیر بودن در یک دوره دال بر وابستگی فکری به آن نیست کما اینکه جناب آقای دکتر صالحی وزیر امور خارجه  آن دوره بودند اما در دولت تدبیر و امید با ریاست سازمان انرژی اتمی ، در جریان مذاکرات سرنوشت ساز هسته ای ایران با گروه ۱+۵ برای تامین منافع ملی، سنگ تمام گذاشتند و در ذهن و حافظه ملت ایران به نیکی یادگار ماندند. امیدوارم که آقای کورانی فر با  اعلام مواضع شفاف دریچه هر سوء ظنی را مسدود نماید.

سخنی با برادر ارجمندم جناب آقای دوستی:

قبل از هر سخن برخود لازم می دانم از اظهار لطفی که در مصاحبه فروردین ۹۴ با سایت های محلی نسبت به بنده نموده بودید تشکر نمایم. در آن مصاحبه فرموده بودید که بعد از منتفی شدن موضوع فرمانداری جواب تلفن های شما را نمی دهم که چنین نتیجه گیری می شود بنده از شما آزرده خاطر شده ام  یقین بدانید اگر تلفنی بوده و جواب داده نشده عمدی نبوده است.

شما خوب اطلاع دارید که زمانیکه شما تا سال ۵۹ همکلاس اخوی شهیدم بودید بنده از سال ۵۷ دانشجوی دانشگاه اصفهان بودم و شاید بیش از هر کس با خانواده ما آشنایید و حداقل می دانید که ما عزت خویش را فقط از خدا می خواهیم و بدان درجه از آگاهی رسیده ایم که به کاغذ پاره هایی که حتی اگر وزیر امور خارجه باشی و در ماموریت خارجی و در حال مذاکره با رئیس جمهور کشوری ، با یک پیامک وزارتت باطل می شود ، دل بستگی نداشته باشیم  از طرف دیگر حتماً فراموش نمی کنید که شما  و دیگر سیاسیونی که به وکالت و صدارت رسیدند ، چقدر مدیون ما و خانواده ما هستید . و کوچکترین انتظار یا نیازی به شماها نداشته ایم ، گرچه در موضوع فرمانداری به خوبی تلافی و جبران کردید! از این  موضوع که بگذریم من شما را هنوز یک اصلاح طلب تاثیرگذار در سطح محلی و ملی می دانم و نقش شما را در پیروزی آقای اسفندیارپور کتمان نمی کنم و شب هایی را در آن ایام بیاد دارم که حتی خود آقای اسفندیارپور به خواب می رفتند و شما و بنده  تا پاسی از شب بیدار و برنامه ریزی می کردیم . اما در آن مصاحبه آقایان را اصحاب انحصار لقب داده اید ، در حالیکه با اعلام پشتیبانی بدون مشورت ، از نماینده محترم فعلی ، عین انحصار رفتار نمودید. حال یک پرسش اساسی ، شما بخوبی می دانید که خاستگاه فکری نماینده محترم فعلی اصول گرایی است و همه نیک می دانیم که اگر شما و اصلاح طلبان نبودند ایشان هرگز به مجلس راه نمی یافت و باز آگاهید که انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت سازترین چالش سیاسی گفتمان های اصلاح طلبی و اصول گرایی است ، چرا وی بدون کوچکترین احترامی به شما و خاستگاه فکری اصلاح طلبان برای رقیب اصلی آقای دکتر روحانی  در کل استان، سنگ تمام گذاشت، باز اعلام حمایت بدون چون و چرا نمودید ، آیا این شائبه دامن زده نمی شود که مبادا شما نیز در اساسی ترین و حیاتی ترین گفتمان اصلاح طلبی با ایشان هم نظر بوده اید که امیدوارم هرگز چنین مباد که در این صورت باید گفت دچار موتاسیون رفتار سیاسی شده اید.

شاید توجیه شما این باشد که ایشان چوب لای چرخ دولت نمی گذارد البته اگر این کار بنابر مصالح ملی باشد پسندیده است وگرنه بعد از پیروزی ادعای وراث بودن ناپسند است. با این حال از نظر بنده پیروزی  اصلاح طلبان بدون شما شیرین نخواهد بود و جنابعالی بخوبی می دانید که بنده برای این تفکر حدود ۳۰ سال است که کار فرهنگی و سیاسی می کنم و در قبل آن نه عمارتی نه امتیازی ، نه مقامی کسب نموده ام و نه به دنبال آن ها بوده ام ولی بخوبی می دانم که مردم  چه دردها و رنج هایی دارند و تسکین این آلام جز با اتحاد و همدلی و هم فکری و استفاده کامل از تمام توان ها و ظرفیت ها اگر غیر ممکن نباشد ، ابتر است ، پس از شما انتظار دارم در اتحاد هم فکران سیاسی خودم علی رغم همه کدورت ها ،  هم گام باشید و بخاطر این مردم منتظر ، هر زمان و در هر مکانی که شما بخواهید حاضر به گفتگو در این باره هستم.

سخن با دوستان نواندیش اصلاح طلب و سایر کاندیداهای محترم احتمالی

حتماً مطلعید که من هنوز زخم بی انصافی و بی عدالتی برخی دوستان اصلاح طلب در انتخابات مجلس ششم را بر روح خویش دارم ، اما به خاطر مصالح مردم از آن نابرادری ها چشم پوشی نمودم و ای کاش این نوع اجماع در آن دوره صورت می گرفت تا  شاید آن شکست تلخ رقم نمی خورد ، اکنون نیز در ائتلاف ۱+۶ که بعد از انصراف آقای مومنی حق طبیعی بنده بود که بدون توجه به نتیجه آن وارد کارزار شوم اما باز به خاطر تشکیل اتحاد بزرگتری از حق خویش گذشتم لذا اگر این برادر کوچکتان را لایق بدانید حاضر به  گفتگو و ارزیابی شرایط موجود می باشم.

گفتمان اصلاح طلبی و ولایت مطلقه فقیه:

قلب قانون اساسی ما که خون بهای هزاران شهید والامقام  و عصاره فکری علمای بزرگ و نخبگان فکری کشور بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که به تایید و تنفید امام راحل نیز رسید ، اصل ولایت مطلقه فقیه است ، پس کسی که به این اصل اعتقاد و التزام ندارد ،  یعنی حیات قانون اساسی را قبول ندارد و در آن صورت از دایره خودی های انقلاب خارج است. من بعد از رحلت امام راحل  و انتخاب مقام معظم رهبری توسط مجلس خبرگان ، در جمع دانشجویان مرکز تربیت معلم امام خمینی (ره) کوهدشت عنوان نمودم آن ها که در زمان حیات طیبه امام دل او را خون کردند و اکنون دم از ذوب شدن در ولایت می زنند یا آن ها که در زمان حیات امام مطیع محض بودند ولی اکنون شرط و شروط دارند ، هر دو متظاهرند زیرا این اصل قانونی عقیدتی و خدشه ناپذیر است از طرف دیگر محدود کردن این اصل به یک گفتمان سیاسی خاص و یا اتهام ناحق زدن ضد ولایت فقیه به دیگران جفا در حق این اصل اساسی است و دفاع بد کردن از ولایت در واقع خراب کردن حقیقت آن است.

هر کسی ولایت را قبول ندارد، قانون اساسی را قبول ندارد و هر کس قانون اساسی را قبول ندارد اصلاح طلب نیست ، قانون مندی و التزام به قانون اساسی ذات هر اصلاح طلبی است از طرف دیگر ولایت ضامن و محور وحدت ، شکوه و عظمت  ملی و اقتدار سیاسی  در سطح ملی و بین المللی است که نمونه آن هدایت داهیانه حل فتنه بین المللی انرژی هسته ای علی رغم میل دلواپسان است . پس بیاییم با برچسب ناروای ضد ولایت فقیه فرزندان انقلاب را  لکه دار نکنیم  که گناهی نابخشودنی است.

اما چرا عنوان مقاله را عبور از کانال نامیده ام:

متاسفانه بعد از انقلاب طوری نهادینه شد که نماینده مجلس نه ناظر بر قوه مجریه بلکه عین قوه مجریه نیز گردید و در هر دوره نماینده متناسب با دایره فکری  خویش کانالی ایجاد نمود که هر کسی برای رسیدن به مدیریتی باید از آن کانال عبور می کرد تقریباً در تمام دوره ها شرط عبور از کانال بیش تر ارادت و کرنش بود نه مهارت و شایستگی ، گرچه گاهی در دوره ای ممکن بود فردی در اثر فشار افکار عمومی بدون عبور از کانال توفیق خدمت گزاری می یافت.

گاهی برای عبور از آن کانال های تنگ و تاریک سایز شخصی بعضی افراد کوچک بود و ارادت آنقدر وافر که عبور سهل می گشت و  شخصیت فکری افراد دیگر آن قدر بزرگ بود که هرگز از آن کانال عبور نمی کردند ما حاصل عبور از آن کانال ها عقب ماندگی خطرناکی است که دامن این دیار را گرفته است و در جریان سیل اخیر ، که سیل اشک نیز به راه انداخت ،  آقای دکتر نوبخت آن را به خوبی  توصیف نمود. در جریان پیشنهاد فرمانداری کوهدشت بارها از طرف اشخاص مختلف پیشنهاد  عبور از کانال این دوره داده شد که عبور از آن را برای خود لکه ای پاک نشدنی می دانستم هر چند آقای دوستی آن را بی تدبیری توصیف کرد سعدی شاعر گرانقدر به درستی سروده است که:

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز                         مرده آن است که نامش به نکویی نبرند

وی نگفته است که مرده آن است که نامش به استانداری یا فرمانداری یا وکالت نبرند چه بسا در تاریخ معاصر ما افرادی مانند آقا خان نوری با تدلیس به صدر اعظمی رسیدند اما نام ننگ او در حافظه تاریخ ما ابدی است امیدوارم در این دوره در صورت پیروزی اصلاح طلبان به جای آن کانال های محقر ، کانالی از نخبگان فکری و سیاسی نسل جدید با انرژی و نسل اول با تجربه تشکیل شود  تا رفاه و آسایشی که شایسته مردمان این سرزمین است محقق گردد.

کلام آخر :  

اگر عمری باقی و اوضاع جوی مساعد در نوشتار های بعدی تلنگری در باب موتاسیون رفتاری و آمفوتریسم سیاسی و سخنی هم در باب راهکار برون رفت از توسعه نیافتگی منطقه خواهم نوشت.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام و درود بر استاد ارجمندم جناب آزادبخت عزیز؛
  از آن استاد اخلاق و معرفت؛ غیر از این انتظار نمی رفت…
  امید آن دارم که همواره روزگار سلامت و بهروز باشید…

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  به اعتقاد من این مقاله جناب محمدی آزادبخت بیشتر یک بیانیه انتخاباتی است و بوهای خاصی دارد . ایشان همین طوری و تصادفا به ولایت مطلقه فقیه اشاره نفرموده اند. کوهدشت آبستن تغییر و تحولاتی دیگر است . کورانی فر را کاندیدای نهایی حلقه اسفندیاری ندانید . خبرهایی در راه است

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  اچجور متوجه شدید همشهری گرامی میشه لطف بفرمایید تا ماام از بیشتر اگاه بشیم فکر نمیکنم هر کس از ولایت فقیه صحبت کنن دلیلی داشته باشه مقام معظم رهبری متعلق به همه مردم هستن نه فقط افرادی که بخواهند کاندید شوند.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  بنده نگفتم مقام معظم رهبری و ولایت متعلق به طیف خاصی هستند. بیانیه آقای آزادبخت را یک بار با دقت بخوانید متوجه می شوید بین پاراکراف ها انسجام و پیوستگی معنایی وجود ندارد. در یکی از فرازها یک جور سرمایه گذاری برای آینده دیده می شود

  جوان بسیجی در :

  جناب ناشناس مراقب حرف زدنت باش.ولایت مطلقه فقیه همه جوره خط قرمزه.بدون هیچ طیف جناحی.محمدی آزادبخت از یاران مخلص امام ولی امر هستند.لازم نیست اظهار نظر بیجا بفرمایید.مدیران کشکان در درج کامنت ها توجه بیشتری بفرمایند.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  آقای آزادبخت بزرگ
  والله بالله تالله ( سه بار قسم جلاله) من تا امروز به شما ارادت داشتم ولی با خواندن این مقاله آن ارادت کمرنگ شد. مقاله تان غیراخلاقی و پر از متلک است و البته ناصادقانه . آن شعر جامی کاربردش اینجاست؟ دونان یعنی چه کسی یا کسانی؟ بهتر نیست صریح تر حرف بزنید؟
  شما میخواستید با دور زدن ملکشاهی فرماندار شوید حالا می گویی برایم فرمانداری بی ارزش و غیر مهم بوده؟؟؟؟!!!!!!! مگر نماینده مترسک است که نادیده اش کرفتی و رفتی که فرمانداری را تحویل بگیری؟
  ضمنا صالحی کجا کورانی فر کجا؟! لازم بذکر است بدانید قبل از احمدی نژاد و در دولت آقای خاتمی و همزمان با دبیری حسن روحانی در شورای عالی امنیت ملی و سرپرستی او بر گروه مذاکره کننده هسته ای ، آقای دکتر صالحی نماینده ایران در شورای حکام آژانس بین المللی اتمی بود و روحانی و خاتمی مثل چشم به او اعتماد داشتند. ضمناً او یک دانشمند هسته ای است. مشاهده می فرمایید که دلیل دعوت به کار مجدد ایشان در دولت یازدهم چیزی جز تخصص نیست. اما جذب و ارتقای جناب کورانی فر در دولت سرتاپا ضد اصلاحات محمود احمدی نژاد هم به واسطه تخصص بوده یا محصول نزدیکی با پیریایی و در نتیجه محمدرضا رحیمی؟! می بینید که توجیه و تشبیه تان بسیار ضعیف بود.
  به عبارت دیگر علت هستی بخش صالحی تخصص اوست. اما علت هستی بخش کورانی فر چیست؟
  بیراهه نروید. اگر اینطور باشد خیلی از وزرای روحانی هم به او رای نداده اند. ولی وزیر شده اند و اعتدالی هم هستند. شمخانی در مقابل خاتمی کاندیدا شد ولی خاتمی بعد از پیروزی وزارت دفاع را از او نگرفت. با این حساب رای دادن به ملکشاهی هم اشکال ندارد.
  در ضمن شما لازم شد که از آقای کورانی فر بپرسید در همان انتخابات ٢۴ خرداد ١٣٩٢به چه کسی رای دادند؟ انشالله که به سعید جلیلی رای نداده باشند! می توانید بپرسید در انتخابات ٨٨ که مرز بین اصلاحات و ضداصلاحات خونین شده بود انشالله به مرد بگم بگم رای نداده باشند!
  شما خودتان یکی از مسببان شکست چپ در انتخابات مجلس ششم نبودید؟! شما و دکتر محمد جواد رضایی و دکتر فرود آدینه وند و البته همین آقای کرم رضا پیریایی که آن موقع می گفت من دوم خردادی ام!!!!!! جمعا بیست هزار رای بی زبان چپ را هدر دادید و کاری کردید که علی محمد سوری با اختلاف ٧ هزار رای به حسینعلی امامی راد ببازد. آن حرکت جوانمردانه بود؟ وجدانا جوانمردانه و اخلاقی و عقلانی بود؟ ( شما ۶ هزار ، رضایی ٨ هزار، فرود آدینه وند تقریبا ٢ هزار ، پیریایی هم با شعار خاتمی لرستان !!!! تقریبا ٢ هزار رای را هدر دادید و پدر اصلاحات را در کوهدشت درآوردید … حاصلش رای آوردن فردی بود که در مجلس ششم جز فحاشی به بهزاد نبوی کارویژه دیکری برای خود تعریف نکرده بود)
  چهار سال بعد هم فرج جان مومنی تشریف فرما شدند و همین بلا را سر سوری و اصلاحات آورد. با هزار جور …آموزش و پرورش ١٩ هزار رای آورد تا بازهم سوری و اصلاحات را از ده قدمی خیمه مجلس برگرداند. این بار هم امامی راد خوشه چین مهربانی دوستان و خودی ها شد.
  آقای آزادبخت عزیز … اگر عوام کم حافظه باشند توجیه شده است اما خواص چرا؟

  [پاسخ]

  حقوق بشر در :

  جای تامل دارد…..این هم حقیقتی تلخ است ولی میشود از نو شرو ع کرد

  [پاسخ]

  عزیزی در :

  سلام چرا اینقدر از اتحاد اصلاح طلبان ناراحت شدی از اینکه کاندید اجاره ای برای این دوره استفاده نمیشه شوکه شدی ما که به اخلاق مداری و بزرگی استاد آزادبخت شک نداریم. شما هم معلوم است که ……………

  [پاسخ]

  م در :

  دمت گرم عزیزی

  علی در :

  دوست عزیز که با ناشناس پیام درج نمودی اول فکر کن که چه کسی دنبال پست و مقام بوده و بعد اظهار نظر فرمایید معلوم است که عرض ارادت شما به دوستان آنقدر زیاد بوده که به راحتی از تمام کانال ها عبور کردی خدایی چرا اینقدر عصبی شدی وقتی که آقای آزادبخت واقعیت را بیان نمود اصلاح طلبان ببینند که طرفداران کاندید اجاره ای با این اجماع پریشان شده اند

  [پاسخ]

  باقرزاده در :

  حرفهاتون کاملا دقیق و منطقیست

  [پاسخ]

  علی در :

  چرا جواب کامنت ناشاس رو تایید نفرمودید ماکه جز حقیقت چیزی نگفتیم استاد ازادبخت مرد اخلاق میباشد این را همگان میدانند شما با یک کامنتی که فقط و فقط معلوم است منصوب به چه جریانی می باشد خود را هلاک نکنید

  [پاسخ]

  آشنا در :

  با سلام خدمت دوست عزیز و خودمونی ادبیات شما برای تمامی خواندگان فهیم وعاقل کشکان نیوز کاملا آشناست و هرکسی با خواندن خط اول می داند شما که می باشید و پشت چه کسانی پنهان شده اید دوست عزیز هیچ اصلاح طلبی دلخوشی تفرقه و جدایی ندارد حال یک سوال جایگاه فرد مسند نشین شما در تهران در ان برهه ی زمانی تشریح کنید سوال دوم آورد ه اید اقای آزادبخت از رای اصلاحات کم کرد اما به حافظه خود رجوع و چه علتی باعث ماندن آزادبخت در صحنه انتخاباتی آن زمان شد سوال سوم مگر کاندیدادی مورد نظر شما در مقابل طیف جوان و شجاع ستاد روحانی قرار نگرفت ( حمایت از دکتر قالیبالف) دشمنی شما با آقای کورنی فر جدا آیا شما با توجه به وجدان تان شایسته بود فردی مردمی را چنین مواخذه و مورد شماتت قراردهید دوست عزیز عصبانیت شما را درک کرده اما در صورت نیاز آماده به بحث رودر ودر فضای عقلانی می باشم

  [پاسخ]

  حیدرالی در :

  باسلام
  شما که همه را بااین ادبیاتتون خواستین تحقیر کنین چرا خودتو ناشناس معرفی کردی نکنه شناسنامه خودت هم توضیحات داره
  ماهمه شیریم یران علم حمله مان ازباد باشد دم به دم

  [پاسخ]

  رحمانی در :

  لفظی بهتر از ناشناس زیبنده شما نمی باشد .بدا به حال کسی که در اندیشیدن از خود بودن بگریزد .انسانی که خودش را گم کند گماشته است .خدا کنه به خودت بر گردی

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  با سلام البته دور زدن لفظ جالبی نیست و همه جا وظیفه نماینده مچلس قانونگذاری است نه اینکه منتظر تماس از طرف شخص با اصالت و با فرهنگی همچون استاد آزادبخت باشند برای موافقتی که در اصل به ایشان دخلی ندارد به امید روزی که هر کس در جایگاه خودش خدمتگذار مردم باشد

  [پاسخ]

  گل آقا در :

  دونکته برام جالب بود :یک )فرموده اند:”شما وکسانی که به وکالت و صدارت رسیده اند به ما و خانواده ما چقدر مدیونید!!!خب جناب آزادبخت به خدا به ما و خانواده ما هم مدیونند. به هزاران خانواده شریف دیگه هم مدیونند . این که گفتن نداره.از شما بعید یود .جوری گفته بودین که انگار مردم کوهدشت به خاطر جنابعالی و خانواده تون به آقایان رأی دادن و اگه شما نبودین وزارت و و کالتشون جور نمی شد . دوم)این که فرمودن :”وقتی اسفندیاری می خوابید دوستی و من بیدار می موندیم و …”نمونه این جور ادبیات رو این روزها خیلی می بینیم .ادعا می کنن تمام اتفاقات مثبت جهان با نظر و زحمت اونا رقم خورده . به مصاحبه اخیر کلهر مشاور سابق محمود یا مصاخبه احمدی مقدم سری بزنین تا متوجه بشین بیماری خود شیفتگی در بین ما داره مسری میشه .خدا همه رو از شر نفس نجات بده!!آمّین یا ربّ العالمین!

  [پاسخ]

 2. دست مریزاد آقای آزادبخت محبوب و دوست داشتنی. پاکی و صداقت شما باید سرلوحه کار مسئولین ما قرار گیرد.

  [پاسخ]

 3. ممنون عالی بود

  [پاسخ]

 4. درود بر اصلاحات واصلاح طلبین وبه امید اتحاد
  آرزوی بیداری برای کسانی که به خواب غفلت رفته اند وزحمات و زجرهای مردم را که سالهای قبل برای آنها کشیده اند را فراموش کرده اند و اکنون ساز مخالف میزنند .

  [پاسخ]

 5. درود بر شما و اندیشه ی پاکتان

  [پاسخ]

 6. درودبربزرگ مرداخلاق وصبرزنده باشید.سپاس ازمقاله بسیارعالیتان

  [پاسخ]

 7. استادآزادبخت دست مریزاد خدا قوتت دهاد،اندیشه ات پربار،وارستگی سرشار.

  [پاسخ]

 8. علی محمد آدینه وند از گراب

  با عرض سلام و ادب و احترام به محضر استاد گرامی و فرهیخته جناب آقای آزادبخت عزیز، از اینکه در این برهه ی حساس زمانی با گذشت و شهامت مثال زدنی همچون جناب آقای دکتر عارف به سهم خویش و بدون توجه به نا مهری های گذشته دوستان هم فکر زمینه وحدت و همدلی را برای اصلاح طلبان شهرستانهای کوهدشت و رومشگان و بخشهای تابعه فراهم نموده اید بسیارسپاسگرارم، یقینا شاهکار حضرتعالی و آقای مومنی در راستای انتخابات مجلس به عنوان برگ زرینی در کارنامه سیاسیتان ثبت خواهد شد و امیدوارم دوستان نو اندیش به همین منوال زمینه پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو را فراهم نمایند .تا یک دل و یک رنگ حماسه ای زیبا در کوهدشت و رومشگان خلق شود .

  [پاسخ]

 9. درو د بر شما بزرگ مرد اصلاحات

  [پاسخ]

 10. باسلام بر برادر ارجمندم جناب آقای آزادبخت
  در ماههای اخیر بعللی اینجانب ذیل هیچ مطلب مرتبط با انتخابات ، کامنت نگذاشته ام اما الان که یادداشت حضرتعالی را ملاحظه کردم هم حیفم آمد و هم دور از انصاف دیدم اظهار نظر ننمایم.
  حقیقتا این نوشتار مهر تأیید دیگری است بر نام نیکی که از خاندان خوشنام شما بویژه شخص جنابعالی در ذهن و بر لسان قاطبه مردم دیارمان جاری است.
  امید آنکه با وجود چهره هایی چون حضرتعالی که هماره سنگ صبور اصلاح طلبان مظلوم این دیار بوده اید در آینده ای نزدیک شاهد فضایی روشن و تحولی شگرف در وضعیت عمومی شهرمان باشیم.
  ان شاءالله

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  درود بربزرگمرد اصلاح طلب شیخ هادی.

  [پاسخ]

 11. استادارجمند وگرامی آقای آزادبخت:حضرتعالی یکی ازنخبگان فرهنگی وسیاسی استان وچه بسا کشورمان هستید وبه زیبایی تمام خیلی ازمواردراروشن نمودید واین نوشته میتواند سندمحکمی تلقی گرددحقیقتا ارزش چندبارخواندن راداشت.شمایکی ازسرمایه های ملی این دیارهستید و مایه افتخار ومباهات .دست مریزاد .موفق باشید

  [پاسخ]

 12. درودبر بزرگ مرد اندیشه ی اصلاح طلبی جناب ازادبخت عزیز دست مریزاد پابر جا واستوار بمانید

  [پاسخ]

 13. گذشت نشانه ی عظمت روح است.انسانهای بزرگ از حق خویش میگذرندتا بتوانند نقش بزرگی ، پدری و وحدت محوری را در یک جریان نهادینه کنند. آفرین بر شما. کاش همه از شما یاد بگیرند!

  [پاسخ]

 14. درود و سلام بر شما استاد ارجمند که استوره صبر و مقاومت هستید تا جایی که بنده به یاد دارم شما و خانواده محترم شما در پیشبرد اهداف نظام بدون کوچکترین چشم داشتی تمام تلاش و کوشش خود را انجام داده اید ، حال در این برهه از زمان تمام هم وغم خود را در جهت اتحاد اصلاح طلبان بکار برده اید . خداوند انشاءالله به شما پاداش و جزای خیر بدهد. (و من الله التوفیق)

  [پاسخ]

  عباس گراوند در :

  درود برشما

  [پاسخ]

 15. آفرین بر طینت پاکتان جناب آزادبخت ،اما انحصار طلبی وقدرت طلبی در ذات عده ای از عزیزان ۶بعلاوه ۱ است که به روحیات عزیزی چون شما نمی خورد،از این روست که عده کثیری از اصلاح طلبان این ائتلاف را قبول ندارند وآنرا عامل شکست اصلاح طلبان می دانند

  [پاسخ]

 16. درود وصد درود برشما اسناد آزادبخت اصلاح طلب واقعی شمایید نه آنهایی که در کاخشا ن درخواب غفلتند…واگر بیدارنددرپی نام و نامند..دوستت داریم

  [پاسخ]

 17. عضو هیئت علمی دانشگاه

  درود بر بزرگ مرد صادق عرصه سیاست. واصلاح طلب با اصالت،

  [پاسخ]

 18. با سپاس از تحلیل زیبای استاد ارجمند جناب آقای آزادبخت از مسائل داخلی جریان اصلاح طلبِ کوهدشت. متأسفانه سران اصلاح طلب شهرستان غالباً اکثریت را فدای گروه معدودی از نزدیکان خود کرده، زحمات دیگران را نادیده می‌گیرند، امیدوارم شرط انصاف را رعایت کنند. ما ناسپاسی و بی مهری‎های انحصار طلبان جریان اصلاحات شهرمان را تقبیح نموده، نفرت خود را از آنان اعلام می‌دارم. اکثریت فرهنگیان وقت خود را برای گروهی اندک هزینه نکنند. تا کی باید نردبان تعدادی انگشت شمار باشیم. البته بنده جریان کشوری اصلاحات را بهترین سلیقه ی سیاسی می‌دانم و تا زمانی که در خط امام(ره) و رهبری معظم انقلاب باشند که ان‌شاء الله همانگونه خواهد بود به آن پایبند خواهم ماند. وَمَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا.

  [پاسخ]

 19. اسماعیل حسنی تبار

  درود بر مرد نکونام شهرمان،
  در این مدت دوساله ،دو ایثار بزرگ را همچون گذشته شاهد بودیم
  ۱_سر خم نکردن و بقول برخی دوستانمان بی تدبیری که عین تدبیر و عقلانیت را در پیش گرفتید و تا به دست گرفتن سکان اجرای کوهدشت فقط یک اشاره کوچک نیاز داشتید

  ۲_کناره گیری از انتخابات که به ایده حقی ، علی رغم گلایه هایتان که بنده بجا میدام،جسارتا اگر می ماندید کرسی سبز مقننه را وکالت مینودین

  با این حال امیدوارم بزرگان اصلاحات قدر و منزلت این ایثارگریهارا فراموش نکنند ،که مطمئنم همینطور است
  یاعلی مدد

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  جناب آقای آزادبخت
  فریب این حلقه را نخور

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  باسلام
  رطب خورده منع رطب چون کند

  [پاسخ]

 20. برادر ارزشمند کاش افرادی که پا بر دوش ما گذاشتند وبه انچه خواستند رسیدن وهم اکنون مردم را فراموش کردن وفقط به فکر جایگاه خود هستند مانند شما فکر می کردند واز خود گذشتگی داشتند

  [پاسخ]

 21. درود بر شما.خانواده موفق شما گواه بر صحبتهای شماست.موفق باشی.بیشتر با مردم باشید

  [پاسخ]

 22. تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد
  مرحبا

  [پاسخ]

 23. سلام ودرود بر دوست و استاد عزیر م جناب آقای آزادبخت بار دیگر درسی اسلامی و اخلاقی از خود به شاگردان سیاسی خود عرضه نمودید ای کاش همه ی ما گوشه ی از متانت و صبر شما رادارا بودیم تا پویش های مدنی شهرمان چنین بی سرو سامان نبودند به امید سلامتی و بهروزی کامل برای شما استاد عزیزم .

  [پاسخ]

 24. حرف معلم گر بود زمزمه محبتى ….جمعه به مکتب آورد طفل گرىز پاى را.درود بر استاد محمد آزادبخت معلم دلسوز و متحد شهرستان کوهدشت.ىاد آن روز ها بخىر که براى حاضر شدن سر کلاس شىمى شما من و امثال من لحظه شمارى مى کردىم.اما استاد عزىز ثمره زحمات شما و بزرگانى چون شما با بى تدبىرى سى ساله سىاسىون بر باد هوا رفت.تمام نخبگان کوهدشت در حال حاضر با بدوش کشىدن درد غربت وتهمت منبع خىر و آبادانى در تمام اىران بجز لرستان گردىده اند.استاد در مقاله بعدى خود حتما به اىن نکته هم اشاره اى داشته باش که چرا جوانان با اصالت کوهدشتى در هرکحا بجز اىن خاک نفرىن شده قلب تپنده اى هستند اما در کوهدشت عقىم و منفعل مىشوند؟

  [پاسخ]

 25. بی تعارف بگم. قانع نشدم.

  [پاسخ]

 26. باسلام خدمت استاد محترم ومعزز واندیشمند .براستی افکار ومنش سیاسی نیک اندیش واخلاقی وصداقت نمونه شما بر کسی پوشیده نیست و با این نوشتار زیبا و شفافت دقدقه شهرمان و اندیشه اصلاحاتی و برون رفت از این وضعیت و دعوت همه همفکران عزیز را در سایه اتحاد و برادری با فلم شیوا و متینت بیان فرمودی .همیشه ایام پاینده سربلند و سرافراز باشید استاد فرزانه .

  [پاسخ]

 27. ۶+۱یعنی هفت عددهفت بنابر حروف ابجدی به جناب ملکشاهی میخوره پس خواهش میکنم خودتان را خسته نکنید عاقل باشید شما همه مدارک بالایی دارید وافراد بالغی هستید

  [پاسخ]

 28. فقط میتونم بگم دستمریزاد.واقعاااااا خانواده محترمتان و صدالبته وجود استاد گرانقدری هم چون شما سرمایه بزرگ این شهر و سرزمین هستن.در سایه خداوند متعال همیشه سرفراز باشید.

  [پاسخ]

 29. جناب ازادبخت.شماصادق و درستید اما زود قضاوت میکنید.مواردی ازهمین کانال ازشماداریم….

  [پاسخ]

  جوان بسیجی در :

  جناب سردار اصولا کسی جبهه مشارکت را قبول ندارد و طرف داری هم دربین اطرفیان آقای آزادبخت ندارد چه برسد به خود ایشان.

  [پاسخ]

 30. با عرض سلام وادب بر معلم اخلاق /فرهنگی فرهیخته /سیاستمدار اصلاح طلب .گذشت همیشه از بزرگان هست.البته هر اصلاح گری باید چنین باشد.به امید روزی که همه از من و منیت بگذریم و به فکر ما باشیم تا پیروزی و بهروزی نزدیک شود.سر بلند و پایدار باشید.

  [پاسخ]

 31. جناب اقای دکتر.اگر به ولایت فقیه اعتقاددارید چرارییس جبهه مشارکت کوهدشت شدید؟ این جبهه که التزام عملی به ولایت فقیه رانفی میکند.

  [پاسخ]

  حسابدار در :

  سردار! ظاهرا مطالب دکتر محمدی آزادبخت رو خوب نخوندی انجا که” …فرزندان انقلاب را لکه دار نکنیم…” جهت یادآوری: ایشون مدت کوتاهی فعالیت کرد بعدش در اوج فعالیت آن حزب اعلام برائت و انصراف دادن

  [پاسخ]

  سرلشکر در :

  جناب سردار ای کاش با نام و نشان می امدی تا ما هم شمارو معرفی می کردیم

  [پاسخ]

  جوان بسیجی در :

  جناب سردار جنابعالی لازم نکرده اظهار نظر غلط بکنی.ایشون التزامشونو به ولایت مطلق فقیه ثابت کردن.توهین از این بزرگتر فقط از افرادی مثل تو برمیاد.

  [پاسخ]

  جوان بسیجی در :

  سردار ای کاش اینقدر زود تهمت به دیگران نزنیم.محمدی آزادبخت از یاران مخلص امام ولی امر هستند.التماس دعا.

  [پاسخ]

 32. سلام بر بزرگ مرذ اخلاق و اندیشمند شهرمان کسی که عذتمندانه عطای فرمانداری را به لقایش بخشید

  [پاسخ]

 33. درود بر بزرگ مرد جریان اصلاحات. بی شک شما و خانواده شما از افتخارات نتنها شهرستان بلکه افتخار استان هستید. امیدوارم در تمام مراحل زندگی پیروز،سربلند باشید

  [پاسخ]

 34. برادر ارجمند جناب آزادبخت سلام
  در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد
  در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است!

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  اصلاح طلب .سلام جناب آقا آزادبخت .خداوکیلی به چندسوال پاسخ دهید. ۱٫ درهمین دوماهی که…غیرمستقیم رئیس اداره آموزش وپرورش بودپنجاه درصدابلاغ هابنام جناح راست یااصولگرایان صادرشدآیااین درداصلاح طلبی است یادردآقای فلانی شناسی.؟.۲٫جناب آقای آزادبخت درطول عمرانقلاب چندباراصلاح طلبان پیروشدندوعامل شکست آنهاچه کسانی بودندباشهامت قضاوتکن.۳٫آیادردولت احمدی نژاد برای گرفتن کوچکترین پست بایدازچندین کانال گذشت می شود۹سال درعالیترین مقام دولت احمدی‌نژاد باشی ولی وابستگی به افراداو،ودولت اونداشت بباشی درضمن گرایش جناب آقای صالحی اصولگراست ولی به دولت اعتدال خوب کمک می کند.۴٫جناب اقای آزادبخت به تبع صداقت ودرستی خودتمام انحصارطلبی ومنیت آقایان راپاک نموده ایدآیااین به تبع صداقت خودمردم رافریب دادن بنفع آقایان نیست؟.۵٫جناب آقای آزادبخت آنچه برنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزیزلطمه واردنموده ومی نمایدافراط وتفریط است بنظراینجاب جنابعالی شخصیتی محترم. ،بااصالت وصداقت هستیداگرجنابعالی دراین مجموعه نبودیدحرفی برای گفتن نداشتندخواهشمندیم گناه دیگران رابرگردن نگیرید.

  [پاسخ]

 35. جناب آزادبخت عزیز سخنی کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند بسیار زیبا و متین فرمودید خداوکیلی اوضاع همشریهایمان وضع بیکاری بی عدالتی فقر اعتیاد با وجود دور ماندن تحصیل کرده های بسیار با استعداد شهرستان و فرارشان از شهرستان آنقدر اسفتاک است که فقط گذشت میتواند مرحمی هرچند ناچیز بر این زخمهای همیشه بازمان باشد

  [پاسخ]

 36. سلام بر فرهیخته و اندیشمند با اخلاق، ای کاش فکر و اندیشه ی شما همراه با عزت نفس شما سرلوحه ای برای مسئولین ما باشید.

  [پاسخ]

 37. درود خدا بر استاد بزرگ و ارجمند جناب آقای آزادبخت که با مطالب متین و شفاف خود واقعیتها را بیان نمودید.از اصلاح طلب واقعی انتظاری غیر از این نمیرفت.موفق و پیروز باشید.

  [پاسخ]

 38. درود بر استاد ازادبخت ودرود بر تمام کسانی که شرافت و سربلندی را زندگی کرده اند.

  [پاسخ]

 39. سلام و درود خداوند برشما استاد بزرگوار ، دیگران باید درس گذشت را از شما یاد بگیرند . اندک اندک جمع مستان می رسد

  [پاسخ]

 40. اصلاح طلب خسته از نفاق

  سلام بر بزرگمرد تفکر واندیشه وتقوا ونجابت واصالت : استاد محمدی آزادبخت،
  برادر عزیزم سخنانت آنقدر شیوا وگویا بود که هر انسان عاقل وباتدبیری معنای آنهارا میفهمد،ولی نمدانم چرا بعضی گوش شنوا ندارند وحساسیت این دوره را درک نمکنند،بخدا وجود شما گوهری نایاب است ، برادرعزیزم ناراحت نباشیدوبدانید که شما مصداق این شعر زیبا هستید :
  سنگ بدگهر اگر کاسه زرین بشکست قیمت سنگ نیافزاید وگوهر کم نشود

  [پاسخ]

 41. درود بر مردان بزرگی که گفتار و رفتارشان یکی است و این را بارها ثابت کرده اند.جناب آقای آزادبخت عزیز ، استاد بزرگوار ، انتخابات علاوه بر انتخاب وکیل یا وکیلان ، میدانی است برای شناختن انسانها و نیات درونی و اختلاف گفتار با رفتارشان .

  [پاسخ]

 42. ای کاش ازاول وارد ۶+۱نمی شدید ک ۵+۱شه تا شاید مثل مسله هسته ای به خیر برسه

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  آقای مومنی که انصراف دادند. ولی آقای آزادبخت انصراف نداده اند و استنکاف کردند. پس میشه همون ۱+۵٫ نگران نباش.

  [پاسخ]

  مجد در :

  ای کاش از اول نمی اومد آقا نمیتونی چرا دم از عبور میزند ضمنا اگر دوستی درحمایت از ملکشاهی انحصارکرد شماهم ک جز این حلقه بودید آن شب منزل …با دوستی عهد بستی که به ملکشاهی رای بدهی

  [پاسخ]

  ملک در :

  حرفت درسته.ای کاش مردم از پشت پرده ها خبر داشتند

  م در :

  واقعا جای تاسف داره به همین راحتی افترا زدن.حرف زدن پشت سر دیگران آسان است.میشود هرچی گفت.

  ابراهیمی در :

  دوستان نظرات دیگران بیان کننده همه چیز است.افکار استاد و شخصیت برجسته ایشان برای عوام کوهدشتی آشکار است.این دروغ ها جز حسادت و تخریب هدف دیگری ندارند.پشت سر دیگران میتوان هر حرفی زد.

 43. شاگرد دیروز (کارمند تامین اجتماعی امروز)

  استاد عزیز جناب آقای آزادبخت
  بنده با اینکه دیدگاه های اصلاح طلبی دارم ولی شرایطی که نیاز به توضیح ندارد و اغلب از سر لج فامیلی بوده ،ایجاب کرده تا کنون به جریان مخالف دیدگاه شما رای بدهم ولی واقعا حسودی میکنم به اصلاح طلبهای کوهدشت که شخصیتی مثل شما دارند
  آرزوی سلامتی برای شما دارم

  [پاسخ]

 44. باسلام و عرض ادب به حضور آینه تمام نمای ایثار فرهنگی و علمی دیار زخمی مان کوهدشت
  بنده با اینکه با کلیت عبور از کانال مشکلی ندارم ولی آیا دور ایستادن و تماشا کردن معرکه گیری اازه به دوران رسیده های سیاسی در این شرایط ظلم نیست؟ شاید من و امثال من تاثیر گذار نباشیم ولی شما ؟؟؟

  [پاسخ]

 45. جانب اقای ازادبخت خیلی سخنان شما زیبا و رسا بود ولی متاسفم که چرا اقای اسفندیاری و دوستی رو اینقدر دیر شناختید
  این برداران سردم دار اصلاحات همیشه امتحان پس دادن این بردران یاداور تاریخ صدر اسلام ان

  [پاسخ]

 46. دورد براستاد بزرگ مرد اصلاح طلب و ولایت مدار

  [پاسخ]

 47. دوستدار اصلاحات

  درودبرشمااستادارجمند یقین دارم نوشته تان ازسردلسوزیست وبه آن هم یقین کامل دارید اماطبق گفته خودتان درعالم سیاست این کارطبیعی است امااین دوستان چندین باریست که حضرتعالی رابازی می دهند وشماگول صداقت خودتان را می خورید نه مکاری آنها

  [پاسخ]

 48. باسلام براستادگرانقدرم شماکه اینقدرگذشت داریدخواهشامصالح این شهرویران شده برای یک بار که شده برمصالح جناحی هم ترجیح دهید

  [پاسخ]

 49. سلام و درود بر استاد عزیز دوست فرهیخته و برادر بزرگوارم حناب آقای آزادبخت
  همانگونه که مستحضر هستید بنده هم از دیر باز دارای افکار سیاسی اصلاح طلبانه بوده و هستم، و در این راستا دردها کشیده و تاوانها داده ام.برادر عزیزم جای بسی درد دارد حال مردم محروم این دیار برباد رفته که هربار پلکان ترقی افرادی شدند که بسیار زود فراموش کردند ولی نعمتان خود را،درد بسیار است ولی امان از فریادرسی که درک کند آتشی که در این خرمن است.بارها و بارها به تاراج رفت آرزوهای کوچک این قوم بزرگ، هنوز زخمهای سالهای دور و نزدیک،بی مهری های سیاسی و معامله ها و معادله های غیر منصفانه ای که بر تن این جماعت خسته بجا گذاشته است تمنای دستی مسیحای را دارد،کاش صاحبان اندیشه،سیاسیون و فعالان این دیار کمی،فقط کمی به فکر این مردم رنجور و بزرگوار بودند.کاش مردم را فقط نه پای صندوقهای رای که در معادلات آینده نگرانه و ارتقا همه جانبه و مناسبات خود گوشه ای از وجدان خود می نشاندند.کاش همه مدعیان ناخدایی این کشتی به گل نشسته فرارتر از هر اندیشه و نگرش سیاسی بخود بیایند،کارنامه سیاسی و معدل بازخورد کارهای گذشته را مرور کند و باز هم کمی و فقط کمی برای مردم این دیار دل بسوزانند.برادر عزیزم کاش همه میدانستند که زمان آن فرارسیده است که با افکار فراجناحی قدمی برای این شهر سرشار از استعداد و پتانسیل از هرنظری،قدمی باید برداشت،بخدا که باید دلسوزاند ،باید هدف خدمت به این مردم باشد،و کمی هم رضای خدا تا بشود تکانی به این وضع اسفبار داد.خرف بسیار و گله بسیارتر اما بیشتر نمیگویم.در پایان از همه فعالان سیاسی خواهش میکنم دیگر به مردم به دید ابزار نگاه نکنیم،کمی هم به فکر این مردم و آرمانها و خواسته هایشان باشیم،مردم این دیار ماهی نمیخواهند بیایید و ماهیگیری را بیاموزیم..دردها هنوزهم هستند……..

  [پاسخ]

 50. خسرو پرویز پور . مدیر مسول و صاحب امتیاز هفته نامه اساطیر

  با سلام و تحیات

  «عبور از کانال»؛انعکاس یک رویکرد فنی و متعهدانه به بخشی از رفتارهای دوگانه و ناروایی است که به زعم خود روح عدالت طلبانه جامعه یعنی کنش گران خاموش ومنصف را به قضاوت فرا می خواند
  اینجانب لایه های پنهان ناگفته های مردی را مرور کردم که گرچه در گفتمان سیاسی منطقه ،مفاهیمی دور از ذهن تلقی نمی شود اما در مدار اخلاق و عدالت موجب انقباض سلول های انصاف می شود
  شناسه های عقلانی و شاخصه های فکری و عقیدتی آقای آزادبخت روایت ناشناختگی کیمیاست
  بنابراین «عبور از کانال»بیانگر طرح چالشی همراه با نکوهش در رسیدن به هدف هایی است که با اتکا به ابزارهای نامتعارف اخلاقی بروز می یابد
  آنچه در عبور از کانال برایم اهمیت داشت محرومیت شهرستان و استان از این ظرفیت های پنهان اما برجسته و فرهیخته و استیصال در کشف استعدادهاست و این برای ما دردمندانه ترین سوغات سیاست زدگی است
  در عبور از کانال معادن بسیاری کشف شد:
  پایبندی به اخلاق
  تعهد به قانون
  التزام و ایمان به ولایت فقیه
  الزام به تعهدات
  وفای به عهد
  و بسیاری دیگر…
  سربلند باشید

  [پاسخ]

 51. درود بر مرد اصلاحات.امیدوارم افرادی که زمانی طبل اصلاحات بر سینه میزدن به زودی در اقیانوسی که شعاری بیش نبود با حضور حماسی اصلاحات در اقیانوس واقعی غرق شوند .تا درس عبرتی باشد برای کسانی که از این طیف ب مقامی رسیدند وب آن پشت کردن.

  [پاسخ]

  علی در :

  سنگ اصلاحات به سینه میزدن نه طبل اصلاحات!!!!

  [پاسخ]

 52. درود بر بزرگ مردانی که در این جریان بودن و هستن.ما ز یاران چشم یاری داشتیم ….

  [پاسخ]

 53. استادعزیزتنهاشماییدکه لیاقت نمایندگی مردم مظلوم ورنج دیده این شهررودارید.باتوجه به ناحقی که درحق شماشده ماهم ازاین آقایان نمیگذریم.هنوزدیرنشده آستین همت روبالابزنیدوبدانید که من وامثال من زیادیم وتنهایتان نمیگذاریم.

  [پاسخ]

 54. درود و هزاران سلام بر اخلاقت، بر ادبت، برصداقتت، بر نام نیک ودیانتت وبر عزت نفس وشرافتت!

  [پاسخ]

 55. ضمن تشکر از استاد عالیقدر جناب آقای آزادبخت، ایشون در این متن به خیلی از سوال ها که چند وقته از ذهن ها عبور میکنه پاسخ دادن هر چند سوال های دیگری رو به وجود آوردن. به نظر بنده چیدمان کاندیداها به این روال فعلی باقی نمیمونه.

  [پاسخ]

 56. درود بر برادر ارزشی و اصلاح طلب واقعی که باا نشتار مقاله عبور از کانال حقایق پنهان را آشکار کردند .
  پست مقام ثروت ناروا فانی است . صداقت وحق گویی و کار برای خدا تا ابد ماندنی است.به درستی که درختان ایستاده میمیرند

  [پاسخ]

  عظیم آزادبخت2 در :

  کامنت بالا راعظیم آزادبخت معاون اجرایی دبیرستان متوسطه اول شاهد نوشته اند جناب آزادبخت بنده به شما ارادت دارم ولی هنوزموفق به دیدارهم نام خودنشده ام لطفاهنگام کامنت نوشتن کلمه شاهد راجلوی اسمتان داخل پرانتزبنویسیدبنده نیزعدد۲ راجلوی اسمم درج میکنم هرچندازکامنت هایتان برمی آیدکه همفکریم لیکن ممکن است اختلاف نظرهایی هم باشدمتشکریم

  [پاسخ]

  عظيم ازادبخت در :

  به روی چشم آقای آزادبخت نگران نباش

  [پاسخ]

 57. درود خدا بر مرد اخلاق استاد آزادبخت گوهر ایثار و گذشت

  [پاسخ]

 58. سيدنورعالي جعفري مله خان

  شیخ بهائى‏:
  آن کس که بَدم گفت، بدى سیرت اوست‏
  و آنکس که نکو گفت مرا، خود نیکوست‏
  حال متکلم از کلامش پیداست‏
  از کوزه همان برون تراود که در اوست‏
  سلام بر استاد عزیزحناب آقای آزادبخت : دست مریزاد محبوب دوست داشتنی. پاکی و صداقت شما باید سرلوحه کار های ما قرار گیرد. امید همیشه موفق باشید.

  [پاسخ]

 59. تیرونی( دانش آموز دیروز)

  ابتدا خدمت جناب آقای آزادبخت سلام عرض میکنم وآرزوی سلامتی برای ایشان دارم
  برای برون رفت از این دویا چند دستگی در جبهه ی زخمی اصلاحات دو پیشنهاد دارم که به عرض میرسانم…
  * کاندید شدن آقای دوستی در کوهدشت وحمایت صادقانه ودلسوزانه طیف اسفندیاری،برادران نواندیش،محمد آزادبخت عزیز،وصد البته خود آقای “ملکشاهی”(اگرعضو شورا بودن دوستی مانع کاندید شدن نباشد)در صورت پیروزی اصلاح طلبان چینش مدیران وغیره… “براساس اتاق فکر و خرد جمعی همه طیف ها صورت گیرد با رعایت اصل شایسته سالاری”

  * حمایت همه طیف ها از محمد آزادبخت به عنوان گزینه دوم به خاطر حساسیت نشان ندادن اکثر اصلاح طلبان ( گزینه ای مقبول تر از ملکشاهی و کورانی فر دربین توده مردم ) که خط بطلانی است بر بکش بکش های همه طیف ها….به امید کوهدشتی آباد و آزاد

  [پاسخ]

 60. اصلاح طلب کسی است که از نَفَسَش هم مایه میگذارد تا تنفس همچنان بر مردم ساری و جاری باقی بماند از نام و نانش میگذرد تا نشان زندگی بر مردمان این دیار گم نشود، تنگناهاو محدویتها را به جان میخرد تا شرافت و انسانیت در بازار حراجیها به تاراج نرود، در کنج تنهایی بی خبر از عالم و آدم به سر می کند تا من و تو ککمان نگزد و خوش بگذرانیم از این گذر روزگار نا مرادیها…………………

  [پاسخ]

 61. استاد عزیز و دوست داشتنی خیلی خوب و آگاهانه نقدتون رو به سمع و نظر عموم رسوندید و بسیار عالی جواب خوبی به آقای دوستی دادید بیشتر از این سکوت جایز نبود…در آخر از خداوند منان خواهان توفیق روزافزون شما و خانواده گرامیتان هستم قلمتان سبز و اندیشتان روشن…

  [پاسخ]

 62. آقای آزادبخت چراانصراف نمودی خودت بهترازهرکسی میدانستی بعلت اینکه یکبار بانی شکست اصلاطلبان بودی دردورششم وعلیرغم ادعای بالای شما توان جمع رای جنابعالی چیز ی حدود ۷هزار رای بیشتر نمی باشد

  [پاسخ]

  امید در :

  لطفا نظر خوتونو به جمع نسبت ندید.اصلاح طلبان اینبار متحدانه به فرد معرفی شده رای خواهند داد.خواه آزادبخت و خواه کورانی.

  [پاسخ]

  اسدی در :

  امیدجان چطور ثابت می کنی که نظر جنابعالی نظر همه اصلاح طلبان می شود

  [پاسخ]

 63. درود بر شجاعت وشهامت و ایثار مثال زدنی شما استاد ،بدون شک شما همرزم وادامه دهنده راه شهیدانی هستید که در مواقع حساس و پرخطر خود را سپر بلای دوستان می کردند وحتی با نثار جان خود در میدان مین و موانع امکان عبور را فراهم می ساختند تا همرزمانشان به سلامت از خط عبور کنند و عملیات با پیروزی به سر انجام برسد. شاگردان دیروز شما اگر تا دیروز درس شیمی را از شما می آموختند امروز درس مردانگی وگذشت وسخاوت نیز می آموزند.

  [پاسخ]

 64. ازادبخت عزیزودوست داشتنی تک تک جملات وکلماتی که مرقرموم فرمودی خواندم وتامل نمودم باز میگویم دوستت دارم شما افتخار فرهنگیان نه تنها فرهنگیان بلکه شهرستان و طایفه بزرگ ازادبختی

  [پاسخ]

 65. آقای آزادبخت تمام مردم و اصلاح طلبان شما را می خواهند پس مستقیم وترد صحنه شوید

  [پاسخ]

 66. درود بر مرد اخلاق سیاست کوهدشت

  [پاسخ]

 67. استاد گرانقدر ۲ نکته اول اینکه شما جایگاه ویژه ای در اذهان عموم دارید چه اصلاح طلبان چه اصولگراها شخصیت و منش شما انقدر والاست که هیچگاه برای شاناساندن خود و کمک به دیگران نه نیازی به کاغذ پاره دارید و نه پست و مقام همین عزت شما را بس … دوم اینکه بنده سیاسی نیستم اما مطلب شما رو که خوندم خیلی واقع بینانه و موثر جوانب رو نقد کردید خوب است که اینگونه با صراحت و بدون کنایه مخاطبتان را مورد خطاب قرار دادید و به سمع و نظر عموم رساندید سپاس,
  منتظر مطالب بعدی شما هستیم و در آخر از خداوند منان خواهان توفیق روزافزون شما و خانواده محترمتان هستم قلمتان سبز و اندیشه تان توانا.

  [پاسخ]

 68. با سلام خدمت جناب آقای محمدی آزادبخت:
  سخنان شما در مورد پیشنهاد فرمانداری ناقص است. بهتر این بود که واقعیات را بیان می کردید. من یکی از ۵۰۰۰ نفری بودم که در مجلس ششم به شما رای دادم. شما خودتان می دانید افرادی از همین گروه ۶+۱ چه تخریبهایی در حق شما کردند. در مقاله خود نوشتیدکه آقای کورانی فر خواستگاه فکری اصلاح طلبی دارند!. این خواستگاه فکری را کی بهش رسیدن؟در زمان پست معاونت استانداری احمدی نژاد یا در دولت تدبیر و امید؟

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  دوست عزیر متاسفانه در حال حاضر گزینه ای بهتر از آقای کورانی نیست.لطفا متحد باشید.

  [پاسخ]

  حسابدار در :

  منم موافقم

  [پاسخ]

 69. استاد ارجمند جناب آقای محمد آزادبخت
  مقاله شما که متنی متقن و متین است و از نفس سلیم حضرتعالی سرچمشه میگیرد بارقه امیدی در دل اصلاح طلبان شهرمان دمید به عنوان کسی که بیش از نیم قرن با شما و خانواده معززت آشنایی دارم از حسن نیت و اخلاص در عملت کمال تشکر و امتنان را دارم .خداوند به شما عرت و سربلندی و عاقبت به خیری عنایت فرماید و روح برادر شهید عزیزت قرین رحمت الهی گردد .ومن الله التوفیق

  [پاسخ]

 70. آقا آزادبخت چرااینقدر دلت از کانل گرفته مثل اینکه کانل فرماندارشدن را اشتباه رفتی

  [پاسخ]

 71. استاد ارجمند جناب آقای آزادبخت! امید است باین مقاله متین وشیوایی که مرقوم فرمودید باعث اتحاد هرچه بیشتر اصلاح طلبان کوهدشت شده و طعم شیرین پیروزی را ان شاء الله درهفتم اسفندبچشیم وبه قول معروف جانا سخن از زبان ما گفته ای!

  [پاسخ]

 72. درود محضر همه عزیزان .قبل از هر چیزی باید عرض کنم هنوز دوره ششم فراموش نشده که اقای ازادبخت چطور باعث شکست اصلاحات شد . مطلبی که خود ایشان بیان کرده اند که پیشنهاد فرمانداری را رد کرده اند برای بنده جای سوال دارد ؟؟؟؟؟؟ جناب اقای ازادبخت شما فرمانداری را بدون هماهنگی نماینده شهرمان خواستار بودید !!!!! جناب ازادبخت لطفا بخاطر اینکه شما را بعنوان فرماندار معرفی نکرده اند وجه اصلاحات را زیر سوال نبرید البته اگر در انتخابات اصوال گرایان پیروز شوند شادی وصف ناپذیری ارزانی شما خواهد بود .جناب ازادبخت عزیز ازموده را ازمودن خطاست .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط