سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۹:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۳ آذر ۱۳۹۴در ۷:۰۷ ق.ظ تعداد بازدید: 1,944 بازدید کد خبر:48252 چاپ خبر

اسامی فرهنگیان و دانش آموزان برتر لرستان در زمینه پژوهش

0

رئیس پژوهشکده تعلیم و تربیت استان لرستان در گفتگو با کشکان عنوان کرد

علی جودکی/ رئیس پژوهشکده تعیلم و تربیت استان لرستان/ در گفتگو با کشکان به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش اذعان داشت: ضمن سپاس و قدر دانی از یکایک عزیزانی که در راستای تحقق شعار برنامه مداری، پژوهش محوری و اخلاق گرایی با پژوهشکده تعلیم وتربیت استان لرستان همکاری نموده اند، لازم می دانم به مناسبت […]

عکس
علی جودکی/ رئیس پژوهشکده تعیلم و تربیت استان لرستان/ در گفتگو با کشکان به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش اذعان داشت: ضمن سپاس و قدر دانی از یکایک عزیزانی که در راستای تحقق شعار برنامه مداری، پژوهش محوری و اخلاق گرایی با پژوهشکده تعلیم وتربیت استان لرستان همکاری نموده اند، لازم می دانم به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش، اهم فعایتهای حوزه تحقیق و پژوهش این اداره کل را به اطلاع همکاران گرامی برسانم. طرح های اقدام پژوهی در سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ تعداد ۲۱۹ مورد بوده که در سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳ به ۳۲۷ مورد (۴۹ درصد رشد) رسیده است. طرح های پژوهشی (اولویت های پژوهشی) انجام شده در سال ۱۳۹۳ تعداد ۶ مورد بوده که در سال ۱۳۹۴ به ۸ مورد(۳۳ درصد رشد) رسیده است. در سالجاری برای نخستین بار زمینه و امکان انجام طرح پژوهشی در سطح ملی (به طور مستقل) توسط پژوهشکده تعلیم وتربیت استان فراهم گردیده است. هرساله جهت حسن انجام برنامه های هفته پژوهش در سطح ملی و استانی نیاز است که نسبت به انتخاب پژوهشگر برتر، گزارش اقدام پژوهشی برتر، طرح پژوهشی برتر، مولف برتر و… اقدام شود. متاسفانه پیشتر بانک اطلاعات منسجم، به روز و قابل اتکایی جهت انجام این مهم وجود نداشت. بر همین اساس کارشناسان گروه تحقیق و پژوهش برآن شدند تا این مشکل را به نحو مطلوبی برای همیشه حل نمایند. جهت تهیه بانک اطلاعات جامع پژوهشگران و مولفین این استان که به اختصار BCIR نامیده می شود؛ (bank of comprehensive information of researchers=BCIR) پس از تهیه نرم افزار، جلسه توجیهی با کارشناسان تحقیق و پژوهش استان برگزار گردید و پس از سه ماه پی گیری منسجم، بانک اطلاعات جامع پژوهشگران تهیه گردید. توضیح اینکه اطلاعات مندرج در بانک اطلاعات بر اساس شیوه نامه های وزارت علوم و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و در قالب فرم های متعدد مرتبط با فعالیتهای پژوهشی و انتخاب پژوهشگران و مدیران پژوهشی برتر تهیه گردیده است. به عبارت ساده تر فرم های تعبیه شده جهت تکمیل بانک اطلاعات مذکور، خلاصه ای از تمام فرم ها و موارد پیش بینی شده در شیوه نامه های مربوط به هفته پژوهش و جشنواره وزارت علوم می باشد.

 جودکی افزود: اکنون که در آستانه هفته پژوهش استانی قرار گرفته ایم اسامی پژوهشگران منتخب استان به شرح ذیل اعلام می گردد: از بین همکاران فرهنگی با توجه به امتیاز مکتسبه آقای سید امیر قدمی از شهرستان نور آباد به عنوان “معلم پژوهشگر برتر” انتخاب گردیده است. از بین ۳۲۷ معلم اقدام پژوه که طرح های آنان به مرحله داوری در مرحله شهرستان/منطقه و استانی رسیده تعداد ۱۴ طرح با توجه به سهمیه منظور شده انتخاب گردیده اند که اسامی آنان به ترتیب نمره مکتسبه به این شرح است:

۱ -پوران امیری از منطقه زاغه
۲- پوراندخت خوش سواد از شهرستان بروجرد
۳- سوسن شفیعی از ناحیه یک خرم آباد
۴- پرستو دهقان از آ پ استثنایی
۵- معصومه رضایی از آ پ استثنایی
۶- فتانه سپهوندی از ناحیه یک خرم آباد
۷- معصومه محمودی از ناحیه دو خرم آباد
۸- نوشین شهبازی چگنی از شهرستان ازنا
۹- افسانه امیری از چگنی
۱۰- نسرین عبدالله زاده از منطقه اشترینان
۱۱- معصومه والی زاده از ناحیه یک خرم آباد
۱۲- فضل الله بیراوند از ناحیه دو خرم آباد
۱۳- اکرم مردانی از ناحیه یک خرم آباد
۱۴- نسرین نورمحمدی از منطقه چگنی.

در مورد دانش آموزان پژوهشگر برتر لازم است به اطلاع برسانم تعداد ۸ نفر سهمیه جهت انتخاب دانش آموز پژوهشگر برتر در نظر گرفته شده که اسامی دانش آموزان منتخب به شرح زیر اعلام می گردد:

۱- بابک کهزادی؛ پیش دانشگاهی-ناحیه یک خرم آباد ۲-علیرضا حاتموند؛ سوم دبیرستان-ناحیه یک خرم آباد ۳-شقایق مراد پور؛ پیش دانشگاهی-ناحیه یک خرم آباد ۴- عسل مریدی؛ اول متوسطه-ناحیه یک خرم آباد ۵-یاسین اسدی نژاد؛ اول متوسطه-ناحیه دو خرم آباد ۶-امیر رضا امیری؛ پایه پنجم ابتدایی –بروجرد ۷-فاطمه سوری؛ پایه چهارم ابتدایی-ناحیه یک خرم آباد ۸- مبینا قوامیان؛ پایه ششم- بروجرد

ضمنا اولویتهای کاری پژوهشکده تعلیم وتربیت در سالتحصیلی جاری در ۸ محور اصلی به شرح ذیل اعلام می گردد:
۱- اجرای پژوهش‌های کاربردی به منظور ارائه راه کار برای حل مسائل بر اساس نتایج کاربردی تحقیقات
۲- حمایت از تولید دانش بومی(دانش افزایی، تولید مقالات علمی، انتشار مجله علمی-پژوهشی)
۳- توسعه برنامه معلم پژوهنده (Educational Action Research)
۴- اطلاع رسانی ( توسعه و به روز آوری منابع علمی پژوهشکده تعلیم و تربیت)
۵- اجرای همایش های استانی با محوریت تحقیق و پژوهش
۶- احیاء و حمایت از فعالیت کمیته‌های پژوهشی شهرستانها و مناطق
۷- کاربردی کردن یافته های پژوهشی از طریق فعال نمودن “کمیته اشاعه وکاربست یافته های پژوهشی”
۸- اجرای دوره های آموزشی برای معلمان پژوهشگر (به تعداد ۳۰۰ نفر) در زمینه شیوه های نوین تحقیق و پژوهش

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سیدنورعالی جعفری

  باسلام و تبریک به برگزیدگان عزیز و عرض خسته نباشید خدمت آقای جودکی : لطفا تشویقی های سال گذشته اعضای گروه ما ر ا فراموش نکنید.

  [پاسخ]

  جودکی در :

  سلام بر آقای سید نور عالی جعفری مله خان
  شما تقدیر نامه و هدیه ناقابل را حضورا از پژوهشکده دریافت نمودید. سپس موضوع همکارانتان (به تعبیر شما اعضای گروه) مطرح شد که برای آنها هم تقدیرنامه صادر شد؛ اما به دلایلی که بر ما هم معلوم نیست به دستشان نرسیده است. به هر روی در خدمت یکایک معلمین گرانقدر و عزیز اهل تحقیق و پژوهش خواهم بود.

  [پاسخ]

 2. باسلام خدمت آقای جودکی وتقدیر از تلاشتان در زمینه تحقیق وپژوهش .درآخرین روزهای هفته کتاب ،در کوهدشت از کتاب “زنگ معلم(۱)”که مجموعه خاطرات معلمان استان لرستان می باشد در یک جمع فرهنگی وباشعر وخاطره رونمایی شد.مطالعه وبررسی کتاب فوق باتوجه به بومی بودن آن وداشتن زمینه پژوهشی در بعضی خاطرات ومعرفی آن در قالب نمایشگاه های هفته پژوهش یا همایش های هفته پژوهش می توانداقدامی شایسته درراستای مستند سازی فعالیت های پژوهشی وانتقال تجربیات به معلمان وپژوهشگران جوان باشد .امید است در این زمینه اقدام نمایید .(در ضمن حضوری یا از طریق پست کتاب خدمت شما تقدیم خواهد شد).

  [پاسخ]

  جودکی در :

  سلام بر همکار گرامی جناب کریم دوستی.
  از طریق رسانه ها از رونمایی کتابتان مطلع شدم. به سهم خود از زحمات بسیار سپاسگزارم.
  لطفا در اسرع وقت دو نسخه از کتابتان را به پژوهشکده بفرستید تا ضمن استفاده در نمایشگاه هفته پژوهش (واقع در ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان)؛ در ویترین مخصوص کتابهای معلمین مولف پژوهشکده قرار گیرد. باز هم از شما سپاسگزارم.

  [پاسخ]

  lكريم دوستي در :

  باسپاس وقدر دانی از توجه شما،در اسرع وقت ارسال خواهد شد.

  [پاسخ]

 3. باسلام خدمت خانم نوشین شهبازی وتبریک به خاطر انتخابتان به عنوان معلم پژوهشگر ،خاطره ارسالی شمادر کتاب زنگ معلم به چاپ رسیده ،آدرستان راجهت ارسال کتاب باتلفن ۳۲۶۲۲۱۴۶مجتمع آموزشی باغ مینو کوهدشت اعلام نمایید.

  [پاسخ]

 4. باسلام بنده ۴ مقاله داخلی وبین المللی که ارائه شفاهی شدن ارائه دادم اما به مسول پژوهش اداره آموزش وپرورش منطقه یمان ارائه دادم ایشان انگار نه انگار که زحمت کشیدم فقط افراد خاص مورد نظر خودشان را ثبت میکنند پژوهش ها هم تمام درحیطه کاروعلوم رفتاری وروانشناسی است لطفا مسئولین را توجیه کنید عدالت را دراین زمینه رعایت کنند

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط