سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۴:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۲ آذر ۱۳۹۴در ۹:۴۹ ب.ظ تعداد بازدید: 2,545 بازدید کد خبر:48239 چاپ خبر

تکاپوی انتخاباتی اصلاح طلبان و سکوت معنادار دو کاندیدای شاخص اصولگرایان کوهدشت+ عکس

0

کشکان – گروه سیاسی: این روزها اصلاح طلبان کوهدشت در قالب چند طیف تقریباً متمایز تجمعات و نشست های انتخاباتی خود را شدت بخشیده اند. این در حالی است که بخشی عظیمی از آنان به دلایلی نگران شکل گیری یک ائتلاف پایدار در میان کاندیداهای این جریان پرطرفدار سیاسی برای انتخابات پیش روی مجلس شورای […]

کشکان – گروه سیاسی: این روزها اصلاح طلبان کوهدشت در قالب چند طیف تقریباً متمایز تجمعات و نشست های انتخاباتی خود را شدت بخشیده اند. این در حالی است که بخشی عظیمی از آنان به دلایلی نگران شکل گیری یک ائتلاف پایدار در میان کاندیداهای این جریان پرطرفدار سیاسی برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی هستند.

از یک طرف جریان موسوم به ۱+۵ با محوریت علی اصغر اسفندیارپور و عضویت فرج اله مؤمنی، محمدی آزادبخت، صیدعلی کورانی فر، طهماسب علی پور و هادی قبادی تا کنون چند نشست با رنگ و بوی انتخاباتی برگزار نموده و از طرف دیگر بیم و امیدها نسبت به ادامه ی حمایت اسماعیل دوستی(از راهبران اصلی جریان اصلاحات کوهدشت) از الهیار ملکشاهی نماینده ی فعلی کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی ادامه دارد. دوستی تا کنون در رفتار و بیانیه های کوتاه انتخاباتی خود چنین نشان داده که معتقد است در میان گزینه های موجود جریان اصلاحات در کوهدشت شخصی که پتانسیل ماندن در صحنه، حمایت و پیروزی را داشته باشد وجود ندارد و ادامه ی حمایت از نماینده ی کنونی به عنوان شخصی که پس از انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ رفتاری معتدل در پیش گرفته بهترین گزینه ی پیش رو است.

در کنار این دو طیف شناخته شده تر اما برخی دیگر در قالب گروه نواندیشان اصلاح طلب با عضویت فردین گراوند، میترا تیموری، حاجیعلی شیراوند، نجف شهبازی و … با راهبری یکی دیگر از فعالین سیاسی اصلاح طلب یعنی دکتر بنیاد شهمرادی هر از چندگاهی جلسات و نشست هایی برگزار می کنند که بیشتر مباحث مطرح شده در جلسات گلایه و انتقاد از روندی است که دو طیف اسفندیاری و دوستی در قبال جریان اصلاحات کوهدشت در پیش گرفته اند. این گروه گاهاً از برخی فعالین اصلاح طلب استان همچون سید عیسی موسوی و اخیراً حاج محمد رضایی برای سخنرانی در گردهمایی های خود دعوت به عمل آورده اند.

طیفی دیگر از کاندیداهای جریان اصلاحات همچون دکتر کرم یاری به صورت انفرادی در حال جلب آراء انتخاباتی حوزه ی کوهدشت و رومشکان برای انتخابات پیش رو هستند.

سردار حاج حسن باقری نیز (که البته خود را اصولگرای اصلاح طلب معرفی نموده) با راه اندازی یک وب سایت انتخاباتی و برگزاری جلساتی عمدتاً با رنگ و بوی مذهبی حضور خود را به عنوان یکی از کاندیداهای جدی عرصه ی انتخابات اعلام نموده است.

جالب است بدانید در طول روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۱ و ۱۲ آذر چند جلسه با رنگ و بوی انتخاباتی توسط کاندیداهای جریان اصلاحات در کوهدشت برگزار شده است.

جریان مقابل اما با دو کاندیدای شاخص و سنتی یعنی آقایان علی امامی راد و علی شاهرخی قبادی رویکردی محتاطانه تر برای نیل به وحدت و ائتلاف در پیش گرفته اند. در واقع به نظر می رسد این دو نفر دریافته اند که اگر همچون اصلاح طلبان پراکندگی خود را در جلسات و تجمعات جار بزنند اصولگرایان کوهدشت باید به نفع کاندیدای نهایی اصلاحات یا نماینده ی فعلی با صندلی سبز بهارستان تا وقتی دیگر و شرایطی مساعدتر خداحافظی کنند.

علی امامی راد بر خلاف دیدگاه برخی حامیان خود گفته است تا آخر در صحنه می ایستد و به نفع کسی کنار نمی کشد. شیخ اصولگرایان اما در گفتگویی که تفصیل آن در روزهای آتی در کشکان منتشر می شود؛ عدم برگزاری جلسات از ناحیه حامیان خود و امامی راد را نشانه ی تلاش دو هیأت از حامیان این دو برای چیدن ساز و کارهای ائتلاف معرفی کرده است.

باید دید با پیش رفتن زمان و نزدیکتر شدن به زمان ثبت نام و بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اصلاح طلبان و اصولگرایان کوهدشت در خصوص هدف مشترک که همانا ایجاد وحدت و ائتلاف در میان جریان خود است به نتیجه ی مطلوب می رسند یا خیر.

به نظر می رسد در صورت عدم حصول ائتلاف در میان کاندیداهای مطرح این دو جریان با انتخاباتی چند قطبی و پیچیده در حوزه ی انتخابیه کوهدشت و رومشکان مواجه خواهیم بود.

زیارت عاشورای حامیان سردار باقری با حضور و سخنرانی سردار حاج رشید جلالی ، نماینده سابق شهرستان کرج در مجلس

IMG_20151203_004116 IMG_20151203_004229

میثاق با شهدا حامیان دکتر کرم یاری

IMG_20151203_210153

گردهمایی حامیان کاندیداهای نواندیش اصلاح طلب با حضور حاج محمد رضایی (عضو کمیته مشورتی اصلاح طلبان لرستان) و سخنرانی تند دکتر بنیاد شهمرادی علیه دو گانه ی دوستی- اسفندیاری

IMG_20151203_221853 IMG_20151203_221831

IMG_20151203_221757

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. لطفا علاوه بر گروه اسفندیارپور اخبار سایر گروه های اصلاحات را هم کامل پوشش بدهید و سانسور نکنید
  اگر فایل صوتی سخنرانی دکتر بنیاد شهمرادی را دارید ممنون میشوم آپلود کنید
  سردار باقری عزیز و محترم است ولی شاید اصلاح طلب نباشد

  [پاسخ]

 2. کاندیداهای محترم لطفا سر شهدا منت نگذارند و مجالس تبلیغاتی فاتحه خوانی و بهشت زهرا گردی خود را به میثاق با شهدا تعبیر نکنند. شما هیچ کاری برای شهید و شهادت نکرده اید و منتی هم سرشان ندارید .

  از شهید استفاده ابزاری نکنید شما را به خدا

  [پاسخ]

  گراوند از کوهدشت در :

  ناشناس عزیز
  کسی که شهدای شهرش هم رزمش بودند و دوران جوانی اش را با شهدای بزرگوار شهرش گذرانده
  در واقع این کارش محکم کردن پیمانش با رفقای صمیمی و قدیمی اش است

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  خودت را با این حرفها گول نزن

  [پاسخ]

  جواد در :

  گول زدن یا نزدن مهم اینه که دکتر یاری چن سال در جبهه مشغول دفاع از من وشما بودن.

 3. شهر ما گرفتار این باند بازی ها و رابطه بازی هاست.هیچ کدوم بفکر این شهر بدبخت نیستن.جز یکی دو نفر مابقی لایق کت شلواراشونم نیستن

  [پاسخ]

 4. ما جوانان هرچه فریاد میزنیم ای مردم شایسته سالاری….
  کسی گوش نمیدهد
  جمعیت اندکی از خفتگان، هم اکنون بجای اینکه ب فکر من که جوان این شهر هستم باشند
  باز دنبال باند بازی هستند
  این شهر هیچ وقت پیشرفت را نمی بیند
  مگر اینکه یک سری افراد بازنشسته و از کار افتاده میدان را ب نفع افراد با صلاحیت ترک کنند

  [پاسخ]

 5. واقعا دیگر کوهدشت جای اصلاح طلبان نیست برای زنده شدن کوهدشت ما به وحدت اصولگرایان نیاز داریم

  [پاسخ]

  کوهدشتی در :

  با سلام خدمت آقای گراوند
  آقای گراوند میشه بگید دوازده سال اصولگرایان چه گلی بر سر ما مردم کوهدشت زدند؟
  تورو خدا بس کنید آقای ملکشاهی تا قبل انتخابات اصول گرا هستش کارای خودش رو انجام میده وقتی نوبت به انتخابات میرسه پرچم اصلاح طلب ها رو به دست میگیره که آره منم اصلاح طلب هستم چه گلی به سرمون زده که این بار باید بزنه دوست عزیز چرا واقع بین نیستی

  [پاسخ]

 6. دوستان عزیز بودن در کنار همرزمای قدیمی استفاده از اسم انها نیست ای کاش همه ما سالی یک با با شهدا میثاق ببندبم

  [پاسخ]

 7. دوست عزیز نماینده ای که اشاره کردید ٬ خودشان از رزمند های هشت سال دفاع مقدسن٬ ومطمئن باشید کسی ست که به خاطر ما جوانان آمده و حتی ذره ای به این پست و در آمد آن نیاز ندارن٬ فقط برای امید ما جوانان٬

  [پاسخ]

 8. دوستان خودشان راخسته نکنند کاندیدای واحد کورانی فرد است

  [پاسخ]

  کرمی در :

  چرا برای دیگران تصمیم می گیرید واین انتخاب بر چه اساسی است وچه کسی حق دارد برای دیگران تعیین تکلیف کند

  [پاسخ]

 9. ملی مذهبی گرابی

  تعددکاندیداهای اصلاح طلبان نشانه بلوغ سیاسی این عزیزان میباشد.ولی طیف مقابل با افکاری منجمدوبسته فقط به کاندیداهایی فکرمیکنندکه واقعا تاریخ مصرف آنهاسالهاست که تمام شده.اصلاح طلبان افرادی هستندکه به فرموده امام معصوم(ع) حاضرنیستندامروزشان بافردایشان مساوی باشد.افرادی هستندکه واقعا دنبال اصلاح وتغییرهستند.تغییری ازنوع تغییردرخرداد۹۲٫که بااین تغییرسرنوشت نظام ومردم ما۱۸۰درجه عوض شد.اگرمثل اصولگرایان فکرمیکردیم وبه افکارتکراری رای میدادیم،خدامیداندالآن چه بلایی برسراین مردم ونظام آمده بود. بایداین طرز فکرراتبریک گفت.امیدوارم لیدرهای جریان اصلاح طلب(آقایان اسفندیاری ودوستی)کاری نکننددوباره کسانی که درآزمونهای قبلی مردودشدندبراین مردم فهیم بدبخت حاکم شوند!آقای دوستی عزیزبدانندآقای ملکشاهی نبایدانتظارداشته باشدکه دوباره مورداعتمادجریان فهیم اصلاح طلبی قرارگیرد!اعتمادتنها مقوله ایست که المثنی ندارد.ایشان هیچ خدمتی برای جریان اصلاحات انجام ندادندوتاقبل ازروی کارآمدن دولت امید وحتی بعدازآن مدافع سرسخت اصولگرایان تندروبودند!آقای دوستی بدانندحمایت ازآقای ملکشاهی هیچ سودی برای دولت نداردچون ایشان تحت هیچ شرایطی انتخاب نخواهندشدبلکه با راه یافتن افرادتندرویی چون قبادی وامامی به مجلس به ضرر دولت کارخواهندکرد.آقای دوستی چه انتظاری دارندکه مااصلاح طلبان به کسی رای دهیم که طرفدار قالیباف بوده اند!حتی حمایت ازکورانی فراصلاح طلب که چندسالی دردولت احمدی نژادمسوول بوده اند نیزبرای خیلی ازاصلاح طلبان سخت است.

  [پاسخ]

 10. فقط دکتر یاری چون در درون مردم رخنه کرده

  [پاسخ]

 11. به امید خدا این بار باید حاج علی کورانی فر رو سر بلند کنیم

  [پاسخ]

 12. با سلام
  بنده دانشجوی سال آخردکتری روانشناسی هستم به خاطر خاکسپاری یکی از اقوام روز چهار شنبه علی رغم میل باطنیم به کوهدشت اومدم یعنی به شهر خودم و زادگاهن . من تو چند تا دانشگاه توی تهران تدریس میکنم و با آدمای جور واجوری در تماسم از صحبت کردنشان راحت میتوان به شخصیت افراد پی برد بنده روز پنجشبه در بهشت زهرا با جناب دکتر کرم یاری آشنا شدم که با هیات همراه بسیار شلوغی سر مزار مرحومون تشریف آوردن دوستان بنده رو به ایشان معرفی کردند و قرار شد شب برسم خدمتشون و یه گپی باهاش داشته باشم .شب وقتی باهاش وارد بحث شدم تازه احساس کردم که نه انگار هنوز آدمای بی ریا وجود دارن واقعا شیفته مرام و مسلکش شدم و تازه فهمیدم که واقعا چیزی نمیدونم و بعد از شنیدن حرفاش و نظراش و برنامه هاش و دیدن نوع نگرشش تصمیم گرفتم که به شهر خودم برگردم و همینجا به مردم و جوونای شهرم خدمت کنم من افسوس میخورم که چرا با ایشون زود تر اشنا نشدم و و ایکاش تو هر شهری چند تا دکتر کرم یاری در راس کار میبودند نه اینکه از رو طایفه گرایی و تعصب کورکورانه یه سری افراد نا لایق رو بفرستیم به مجلس میون بقیه نماینده ها ای کاش بفهمیم با همین انتخابمونه که ارزش شهرمونو میاریم پایین تا این حد که من چند سال یک یا دو بار میام کوهدشت اما در

  [پاسخ]

  اصلاحات در :

  همایون خان داستان خوبی بود ولی مردم این روزها خیلی زیرک تر این حرفا هستند دوست من …

  [پاسخ]

  همشهری در :

  همایون جان چه پستی را به شما قول دادن که دلت هوای خدمت به همشهریانت کرده!؟!؟گذشت آن زمان

  [پاسخ]

 13. سلام نمی دانم چرا تا پیامی را می گذاریم درج نمی شود .ویا شاید من دراین سایت نباید کامنت بگذارم .
  ولی نظرم را می گویم .
  ببینید جهت دهی رسانه ایی بزرگترین خیانت به ارای مردمی است که نظراتشان را سانسور می کنیم.
  چرا نظرات حامیان اصلاحت باید توسط کسانی سانسور گردد که داعیه و رسالتی غیر اطلاع رسانی دارند .
  چرا نباید له یاعلیه برخی کاندیداها حرف زد .
  چرا قلم خود را که خداوند در قران بدا قسم یاد کرده در مسیرهایی ناثواب می فرسایید .
  من بعنوان یک همشهری دانشگاهی عرض میکنم قلم سالم جهانی را سلامت میدارد.بیندیش و به شهرت و همشهریانت ولو مخالف نظر شما بدون هیچ نظر تنگی خدمت کن .
  به نظرات مخالف هم فرصت بده .بدان در پیشگاه خدا هر عملی از ما بی جواب نخواهد ماند.

  [پاسخ]

 14. جناب ملی مذهبی گرامی خداوکیلی از بین امامی راد واسفندیاری ودوستی عنوان اصلاح طلب واقعی برازنده ی کدامشان است ؟خداوکیلی اگر با خودت گفتی امامی راد اون وقت منش سیاسی خودت رو سرزنش نکن

  [پاسخ]

 15. به امید خدا جریان اصولگرا یکی خواهد شد واندکی صبر سحر نزدیک است

  [پاسخ]

 16. ما بجز به مرد اعتدال دکتر ملکشاهی به کسی دیگه رای نمی دهیم

  [پاسخ]

 17. درود بر حامیان موج امید
  ممنون از اقای دوست محمدی بابت سایت خوبشون
  انشالله با موجی از امید روبرو میشویم

  [پاسخ]

 18. مردم کوهدشت به بلوغ سیاسی وانتخاب آگاهانه نزدیک شده اند واز روی احساسات اقدام نخواهند کرد دکتر یاری چهره ای جدید جوان ،با برنامه ،ومتهد می باشد

  [پاسخ]

 19. سلام وعرض احترام اقای ملکشاهی وبرادرحسن باقری ازشانس وموفقیت بیشتری برخوردارتد

  [پاسخ]

 20. میزان رای ملت است

  با عرض احترام خدمت همه عزیزان همشهری ومدیر سایت .
  عزیزان هم وطن باید هوشیار بود .به کسی رای بدهیم که دارای نفوذ باشد همه دولت از او حساب ببرند .
  به زور نمی توان کسی را بر مردم تحمیل کرد خوشبختانه در کوهدشت همه دسته بندی ها قاطی شدند واین نشانه درایت مردم است مردم باید از گروه گرایی محض دوری کنند خوشبختانه افرادی وجود دارند که هم مورد حمایت دولت هستند وهم مردم .
  البته کاندیداهای مطرح معتدل وجود دارند منظور من چند نفر هستند که هم اصلاحات وهم اصولگرایان آنان را قبول دارند باید از بین آنها یکی را انتخاب کرد فقط شما را به خدا وپیامبرش سوگند می دهم هرگز علیه کسی حرف بد تهمت وافترا نزنیم چون شعار همه جریانات سیاسی هم مین است تعصب بیجا انسان را گمراه می کند .
  برنامه افراد و طرفداران آنها را به خوبی بخوانیم تا صراط مستقیم را انتخاب کنیم حالا این صراط انتخاب اصلاح طلب باشد یا اصولگرا فرقی نمی کند فقط کسی باشد که برای این شهر بحران زده مفید باشد .
  ممنون از دوست محمدی عزیز

  [پاسخ]

 21. با سلام
  بدون هیچ سوگیری ، من با توجه به رفت و آمدهایی که با دکتر یاری داشتم مطمئنم که دکتر یاری لایق ترین کاندیداها در حال حاضر هستند چون هر دو طیف هم طرفدار این کاندیدا هستند.

  [پاسخ]

 22. موج امید در راه است . دکتر کرم یاری =موج امید

  [پاسخ]

 23. موج سومی طوفان به پا می کند . زنده باد دکتر شهمرادی و خانم دکتر تیموری

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط