سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۴:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۱ آذر ۱۳۹۴در ۱:۱۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,570 بازدید کد خبر:48157 چاپ خبر

جناب دوستی چرا «ایهام حافظ» را به جای «صراحت خیام» برگزیده اید!

0

مرتضی ادیب

مقدمه ای مبسوط ! در انتخابات نمایندگی دور پیشین، هنوز فضای سرد و سنگین پسا هشتاد و هشت بر سپهر سیاست ایران سایه گسترده بود و روزنه ای برای حضور کاندیدهای اصلاح طلب متصور نبود، لاجرم و از روی ناچاری اصلاح طلبان این دیار، یا بیرون گود انتخابات نشستند و نظاره گر بودند یا برای […]

۸۷۵۷۶-۳۰۰x223
مقدمه ای مبسوط !

در انتخابات نمایندگی دور پیشین، هنوز فضای سرد و سنگین پسا هشتاد و هشت بر سپهر سیاست ایران سایه گسترده بود و روزنه ای برای حضور کاندیدهای اصلاح طلب متصور نبود، لاجرم و از روی ناچاری اصلاح طلبان این دیار، یا بیرون گود انتخابات نشستند و نظاره گر بودند یا برای به کما نرفتن اصلاحات، از بین کاندیدهای اصول گرا ناچار به انتخاب شدند و از بین گزینه های متفاوت اصول گرایی، آقای الهیار ملکشاهی را برگزیدند که هم سعی می کرد سری میان اصول گرایان داشته باشد و پایی در میان اصلاح طلبان و هم اینکه آزمون نماینده بودن خود را پس نداده بود؛ تمام این عوامل ( نبودن کاندید اصلاح طلب، معتدل بودن و میانه ایستادن بین اصلاح طلبی و اصول گرایی و پس ندادن آزمون نمایندگی و مشخص نبودن میزان پایبندی به شعارها ) دست به دست هم دادند و جناب ملکشاهی را روانه گرم خانه مجلس کردند، خود ایشان نیز کاملا واقف می باشند که نماینده شدنشان مرهون لطف اصلاح طلبان این دیار بود.

اما اکنون؛ هم آن فضای سرد و سنگین پس از هشتاد و هشت به واسطه انتخاب شدن شیخ دیپلمات به عنوان رئیس جمهور از میان رخت بربسته، و هم اینکه در یک رویداد تاریخی که حکایت گر بلوغ سیاسی مردان سیاست این شهر بود، به رغم برخی حاشیه ها، اجماعی شکل گرفت و پس از رخ دادن اتفاقاتی( کناره گیری آقای مومنی و محمدی آزادبخت ) ؛ آقای صید علی کورانی فر، کاندید واحد اصلاح طلبان شناخته شد، در واقع در این دور انتخابات، گفتمان اصلاح طلبی مهم است نه شخص اصلاح طلب، و این اجماع یعنی طرد خود محوری و تک روی در اردوگاه اصلاح طلبان شهرستان های کوهدشت و رومشکان .

سوال هایی واضح و شفاف از مهندس دوستی

سوال اول: جناب آقای مهندس دوستی بزرگوار !
آقای ملکشاهی، اصول گرایی مشخص و شناسنامه دار می باشند، گذشته ایشان در جبهه اصول گرایی به قدری شفاف است که نیاز به توضیح ندارد، ایشان در انتخابات ریاست جمهوری پیشین نیز از آقای قالیباف با تمام توان حمایت کردند، با این توصیف، شما ایشان را اصول گرا می دانید یا اصلاح طلب؟

سوال دوم : اینکه انسانی در زندگی فکری خود دچار چرخش شود و اندیشه ای را فرو بنهد و اندیشه و تفکر دیگری اختیار کند، اگر در مسیر رو به رشدی باشد، و به مقتضیات اخلاق و عدالت و آزادی و استدلال ورزی نزدیک تر شود، البته که مبارک است و نیک !
سوال واضح و شفافم این است : آیا جناب مهندس دوستی به قرار سابق دارای اندیشه اصلاح طلبانه می باشند یا در صدد تغییر جبهه برآمده و خواهان تفکر اصول گرایی شده اند؟ یا اصولا تفاوتی بین اصلاح طلبی و اصول گرایی نمی بینند؟

سوال سوم : علی رغم برخی حاشیه های نه چندان مهم، جناب صید علی کورانی فر، کاندید واحد جبهه اصلاح طلبی در کوهدشت و رومشکان می باشند که مورد حمایت اکثریت مطلق اصلاح طلبان این دیار هستند، آیا شما هم جناب صید علی کورانی فر را کاندید اصلی و واحد جبهه اصلاح طلبی می دانید؟ اگر خیر چرا ؟

سوال چهارم : اگر جواب سوال قبل مثبت است، چرا با وجود کاندید واحد و اصلی اصلاحات، اعلام حمایت خود را از ایشان قطعی نمی کنید؟ و تاکنون دو پهلو و مبهم، به تماشای بازی انتخابات در کوهدشت نشسته اید، چرا رسما با اینکه از جانب سید محمد خاتمی جزو پنج تن مشخص کننده کاندید اصلاح طلبی در استان لرستان شده اید، وارد بازی نمی شوید؟

سوال پنجم : این سوال آخرین سوال و خلاصه سوالات پیشین است؛ در انتخابات این دور مجلس، از آقای صید علی کورانی فر اعلام حمایت می کنید یا از آقای ملکشاهی؟

با شناختی که از رفتار سیاسی جنابتان دارم؛ و می دانم همواره رندانه و با ” ایهام حافظانه ای ” در خصوص مسائل اظهار نظر می فرمایید، خواهشمندم اگر امکان دارد سوالات این متن را با ” صراحت خیامی ای ” و در کمال شفافیت و وضوح و مبسوط پاسخ گویید تا ابرهای تردید و شک مربوط به آسمان سیاست جنابعالی کنار روند و سوتفاهمی را که رفتار سیاسی تان برای ناظران بازی انتخابات ایجاد کرده، مرتفع کند. این را هم اضافه کنم، اگر پاسخ بگویید به شفافیت فضا کمک کرده اید و اگر هم پاسخ نگویید، این حقیر رسالت خویش را انجام داده است.
با آرزوی توفیق و سلامت روزافزون برای مهندس دوستی بزرگوار.

photo_2015-11-10_21-44-0522

              مرتضی ادیب*

کارشناس ارشد ادبیات فارسی

*البته شهرت اصلی ایشان مرتضی شکری است ولی اسم مستعار ادیب را برای خویش برگزیده اند.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. عرض ادب و احترام به محضر دوست عزیز و اهل کتابم، فرهنگی فرهیخته جناب مرتضی شکری.
  ابتدا باید عرض کنم که قلم شیوای شما تحسین برانگیز است و مایه ی مباهات و فخر ما به دوستی با شماست. دوم اینکه امیدواریم جناب حاج اسماعیل دوستی لطف کرده و پاسخی صریح و کاملا به دور از ابهام به سوالات حضرتعالی که به حق سوالات موجود در ذهن خیل عظیمی از دانشجویان تحصیل کرده و البته اصلاح طلب است، بدهند. چنانچه جناب دوستی به سوالات مزبور پاسخ دهند از ایشان کمال تشکر را خواهیم داشت.

  [پاسخ]

 2. اقای دوستی صد در صد با اقای کورانی فرد هستن.چون مگه میشه یک چهره شناخته شده اصلاح طلب اصول گرایی را حمایت کند.شاید اقای دوستی و ملکشاهی رفاقتی باهم داشته باشن ولی این دلیل نمیشه که الان که اصلاح طلبا بهشون احتیاج دارن برن از ملکشاهی حمایت کنن.

  [پاسخ]

 3. کاری به محتوای این مقاله ندارم ولی به این دوست عزیز کارشناس ارشد ادبیات میگم ( می باشد ) اشتباه است . چون فعل ( باشیدن ) نداریم که ( می ) استمراری بگیرد .
  خیام هم به ایهام معروف است نه صراحت.

  [پاسخ]

  مرتضی ادیب در :

  با سلام؛ در نوشته ام بیشتر به دنبال انتقال مفهوم و معنی مورد نظر خود بوده ام و خیلی در بند قواعد دستور زبان فارسی نبوده ام، در این مورد حق باشماست اما اینکه خیام به ایهام معروف است بنظرم صواب نمی نماید، خیام با صریح ترین زبان، پرسش هایی که انسان متفکر به آنها گرفتار و دست به گریبان است را بیان نموده؛ رباعی های خیام کاملا قابل فهم برای عموم مردم می باشند اما هر کس از ظن خود یار حافظ می شود و این یعنی حافظ سلطان ایهام است.
  مطالعه کتاب های دکتر اسلامی ندوشن؛ استاد شفیعی کدکنی؛ استاد شمیسا در مورد زبان و اندیشه، خیام و حافظ بسیار مفید است.

  [پاسخ]

  سجاد .گ در :

  با سلام . زیبنده تر است بجای کلمه کاندید از کاندیدای … استفاده نمایید.

  [پاسخ]

  منتقد ادبی در :

  دوست عزیز
  “باش ” بن مضارع از بودن است و ایرادی ندارد فی نفسه، اما اصولا به جای آن می توان عموما و به درستی از فعل ساده ی “است” که از توابع و مشتقات همان است استفاده کرد

  [پاسخ]

 4. جناب ادیب اولین اشتباه شما اینست که دوستی مهندس نیست۲-آقای دوستی میانه خوبی باآقایان اصلاح طلب همچون اسفندیار بور ندارد۳-ایشان بیشتر دنبال منافع خویشند تا منافع اصلاح طلبها۴-نفوذ اسفندیاربور در میان اصلاح طلبهابه خاطر صداقتشان غیر قابل مقایسه با آقای دوستی است

  [پاسخ]

 5. آقای محترم کاندید شما که هشت سال سمت کلیدی دوره اصولگرایی رو داشت حال اون شد اصلاح طلب و دوستی اصولگرا؟ضمنا آقای دوستی به صراحت حمایت خودشو از نماینده دربیانیه اخیر مشخص کرد.

  [پاسخ]

 6. باسلام خدمت جناب آقای شکری درمقدمه اشاره کردیدکه آقای ملکشاهی درانتخابات ریاست جمهوری از قالیباف حمایت کردند این درست اما شیخ دیپلمات اصلاح طلب نبودند اصولگرای معتدل بودندودرآن فضا اصلاح طلبان ازوی حمایت کردند این یعنی همه اصلاح طلبان به دور از اندیشه وتفکر وجناح به کاندیدای اصولگرای معتد ل رای دادند پس تااینجادوستی ،ملکشاهی ،ودیگر اصلاح طلبان به نام به یک تفکر رای دادند به دلیل مقتضیات زمان . درمقدمه صحبت از اتفاقاتی مثل کناره گیری آقایان مومنی وآزادبخت کردید باتوجه به شرایط حساس انتخابات امسال این بزرگواران که هم محبوبیت وهم مقبولیت وهم پتانسیل رای بیشتری داشتند چرا کناره گیری کردند ،چرابه کاندیدای اعتماد کردند که دردولت گذشته صاحب پست ومقام بودندودردولت فعلی پست داشتند که دولت اصولگرای معتدل می باشد این یعنی اینکه دربین اصلاح طلبان کسی بهتر ازایشان سراغ نداریم .جناب آقای شکری دایره اصلاح طلبی گسترده تر از دایره این چند نفرمی باشد که دقیقا مصداق تک روی وخود محوری است . شما درسوال دوم به چرخش تفکر وعقیده اشاره کردید جناب شکری شما جوان هستید وجویای نام ،بدانید دوستی ازهمان ابتدا یک رویه داشتند وتابه حال این رویه رادرپیش گرفتنداصلاح طلبی عملگرا،ومعتدل می باشند.

  [پاسخ]

  عارف شناس در :

  من فک می کنم این رو خود دوستی نوشته به اسم عارف

  [پاسخ]

  آگاه در :

  بله رای دادند اما با ندای خاتمی عزیز

  [پاسخ]

 7. جناب شکری عزیز!بنده ازاصلاح طلبانی بوده ام که هیچگاه دردفاع ازجریان اصلاح طلبی منتظرتعارف دیگران نبوده ام وتازنده هستم دست ازاین تفکرنخواهم کشید چونکه به آن ایمان دارم ولی برادرعزیز!بنده به یک امرمتقن رسیده ام وآن اینکه اگرافرادی چون پیریایی،محمدزاده و………..اصولگرایان تندی شده اند،تمام تقصیر… آقای اسفندیارپوربوده است.دوراول که آقای سوری موردحمایت ایشان بودومابه آقای دکتررضایی رای دادیم اینها مارامرتد میدانستندولی چون به اصلاحات اعتقادقلبی داشتیم هیچگاه به دامن اصولگرایان نیفتادیم.اگرآقای دوستی مخالف ایشان باشندتقصیری ندارند.آقای شکری!به این سوال بنده جواب دهید:آیا اگرشخص دیگری غیرازکورانی موردحمایت اصلاح طلبان می بودبازآقایان ازاوحمایت می کردند؟!برادرعزیز!…

  [پاسخ]

 8. باید دست مریزاد گفت به اقای شکری البته اگه اقای دوستی شفاف پاسخ بدهند گرچه عکس اقای دوستی با ملک شاهی در این موقعیت حساس گویای همه چیز هست اما

  [پاسخ]

 9. با سلام، اول اینکه بنده ادعا نکرده ام جناب دوستی اصول گرا هستند، این نظر ناصواب را نمیتوان از متن بیرون کشید.
  جناب کورانی فر اصلاح طلب بوده و هستند، باید ببینیم ملاک شما برای اصلاح طلبی چه می باشد؟
  و نکته آخر : جناب دوستی در بیانیه اخیر خویش ، به هیچ عنوان حمایت خود را از جناب ملکشاهی صریح بیان نکرده اند که اگر بیان کرده بود، من قلم را برای شفافیت رفتار سیاسی ایشان به زحمت نمی انداختم، می توانید نشان دهید کدام قسمت نوشته ایشان مربوط به گفته شماست؟

  [پاسخ]

 10. درود بر عارف عزیز به خوبی جواب داندان شکنی به این انحصار طلبان و حامیان انحراف دادید.

  [پاسخ]

 11. غلام همت آنم که زیر چرخ کبود
  ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزادست…

  [پاسخ]

 12. غلام همت آنم که زیر چرخ کبود
  ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است…

  [پاسخ]

 13. جریان اصلاح طلب کاندیداهای دیگری چون فردین گراوند و بنیاد شهمرادی و خانم میترا تیموری و حاجیعلی شیراوند دارد ادیب جان چرا جوری میخوای وانمود کنی که کورانی فر به عنوان کاندیدای اصلی شناخته شده است هنوز تکلیف کاندیدای نهایی اصلاح طلبان مشخص نشده است

  [پاسخ]

 14. ضمن تشکر از آقای ادیب باید عرض کنم که اصلاح طلبان باید از دوستی عبور کنند چرا که تا به حال در هیچ نشست اصلاح طلبی شرکت نکرده ولی هر روز با ملکشاهی عکس سلفی میگیرن. حالا که کورانی فر به عنوان کاندید واحد انتخاب شده همه باید دست به دست هم بدیم که پیروزی نزدیک است.

  [پاسخ]

 15. اگه آقای دوستی از ملکشاهی حمایت کنه این یعنی خط خوردن ایشان در اذهان اصلاح طلبان برای همیشه..

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  این هم یعنی همان انحصار طلبی ۱+۶ .برادر عزیز از طرف خودتان صحبت کنید .

  [پاسخ]

 16. برادران کوهدشتی ورومشگانی مردم نان شب ندارند بخورن شما فکر سیاست هستید همه این آقایانی که اسم بردین در حوزهای مختلف پست داشتن کدام حرکت را برای مردم انجام دادن جناب ادیب بهتر نبود از اقای دوستی این سوال را می پرسیدی که زمانی که خود جناب عالی وکیل مردم بدبخت کوهدشت رومشگان بودین چه حرکتی برای مردم انجام دادین که حال برای مردم کاندید خوب وبد مشخص می کنید

  [پاسخ]

 17. کورانی فر کجایش اصلاح طلب است در هشت سال حکومت احمدی نزاد همواره پست کلیدی داشت این در حالی است که مستخدم ادارات هم با توجه به عقیده سیاسی تغییر می کنند

  [پاسخ]

  ریزبین در :

  دوست عزیز شما انتظار داربد کورانی فر با این همه سابقه کار در وزارت کشور کارمند ساده ای در یک بخشداری شود .متاسفم برای طرز تفکرتان

  [پاسخ]

 18. دوستی فکر می کند در آینده لاریجانی رئیس جمهور می شود و ایشان وزیر یا استاندار حتما

  [پاسخ]

 19. جناب آقای شکری درک مفاهیم سیاسی که از طرف جناب آقابی اسماعیل دوستی بیان می شود فعلا برای شما کمی زود می باشد.اما اطرافیانتان خوب می دانند که پیش بین های جناب آقای اسماعیل دوستی در مورد جریان انحصار تابه حال صددرصد به وقوع پیوسته است. پس جای هیچ شبهه ای نباید برای تان باقی مانده باشد که کاندیدای مورد نظر ایشان دکتر ملکشاهی می باشند.

  [پاسخ]

  مطلع در :

  باسلام .دوست عزیز فرهنگی که احتمالا از صدقه سری برخی دوستان درحال حاضر احتمالا مدیر هستید ومجبورید علیرغم میل باطنیتان کامنت درج کنید بهتر است بدانید آقای شکری از جوانان فهیم وآینده دار است ایشان روزانه مطالعه دارند چیزی که اکثر شما فرهنگیان با آن بیگانه اید وبیشتر ادعا دارید تا عمل .در خلوت خودتان بی اندیشید واندکی نیز خجالت بکشید

  [پاسخ]

  بیطرف در :

  آقای مطلع ادب را رعایت کنید. شما را فرهنگیان به اینجا رسانده اند .

  [پاسخ]

 20. ببخشید : پیش بینی های

  [پاسخ]

 21. به نظر م نقد وایرادات آقای شکری بر رفتار سیاسی واجتماعی آقای دوستی درست نیست زیراکه این تفکر وایده در تقابل با آموزه های دینی دین مبین اسلام است خدا انسان را آزاد آفریده وبه برکت این آزادی قوه اختیار وانتخاب را به ایشان مرحمت فرموده است بطوریکه این ویژگی تمامی جوانب زندگی انسان رادر بر گرفته است ودر انتخاب ها هم این خود انسان است که راه را انتخاب می نماید وباید به آقای دوستی تبریک گفت به خاطرانتخاب مشی اعتدال دولت تدبیر وامید که مورد تایید دین اسلام است . امیر بیان امیرالمومنین (ع) در مذمت رفتارهای افراطی وتفریطی وانتخاب مشی اعتدال فرمودند : الیمین و الشّمال مضلّه و الطّریق الوسطیٰ هی الجادّه، علیها باقی الکتاب و آثار النّبوّه و منها منفذ السّنّه و الیها مصیر العاقبه: راست و چپ، گمراهی، و راه میانه، جادّه مستقیم است. قرآن و آثار نبوّت، آن را سفارش می‌کند، و گذرگاه سنّت پیامبر از آن راه است و سرانجام همه به سوی آن بازمی‌گردند.آقای شکری جنابعالی نیک میدانید که جامعه ازافراط وتفریط وراست وچپ کاملا به ستوه آمده ودر این خصوص تاوان سنگینی راپرداخته است که مجال طرح در این مقال نیست. بنابراین تنها نسخه شفا بخش، انتخاب مشی اعتدال (نه اعتدال شعاری ) است که انشاالله اگر همه پایبند به آن باشیم به سرمنزل سعادت وهدایت با عنایت وحمایت خداوند متعال خواهیم رسید

  [پاسخ]

 22. ممنون مرتضی عزیز سوالاتی بود که در بغض جوانان این شهر مانده است حالا که گویا جوانان تحصیل کرده و روشنفکر همچون شما برای آینده این شهر امیدوار باشن با رفتارهای ناشایسته از بزرگان این شهر باعث یاس و ناامیدی در دل جوانان شده است امید است که همه بزرگان و سروران این دیار کهن همسو شده و برای این شهر ویران شده امید و تدبیر آبادانی بیاندیشند…..

  [پاسخ]

 23. ممنون از شما آقای شکری که تمام سوال های بی جواب ما رو به قلم کشیده اید امید وارم آقای دوستی هم با شفافیت کامل به همه ی آنها جواب دهد تا دیگر جای شک نباشد

  [پاسخ]

 24. یک نوشته کاملاً ناشیانه و پر از تحلیل های اشتباه .موفق باشید

  [پاسخ]

  رومشگانی در :

  چون از ملکشاهی حمایت نکرده ؟چون می دانید دیگر ملکشاهی ۵ هزار رای نداره

  [پاسخ]

 25. جناب شکری یا بهنام چرا نسنجیده و با غرض ورزی یادادشت دیگران را به نام خود قلمداد کردید حالا گیرم مطالب که نشان دهنده بغض و کینه دیگران ارزانی شما من فقط جواب یک سوال حضرت عالی را جهت تنویر افکار عمومی خواهم داد – فرمودید جناب دوستی الان که همه اصلاح طلبان اجماع روی اقای کورانی فر دارند چرا شما اعلام حمایت نمی کنید به عرض ان عزیز برسانم خود اقای کورانی فر در هشت سال دولت کریمه اقای احمدی نژاد با پادرمیانی و رایزنی همین اقایان به اصطلاح اصلاح طلب و دست راست معاون اول دولت قبل رحیمی (پیریایی ) به صدارت در استان مرکزی برگزیده شده و در بیشتر مواقع در صحبت و نوشتهایش خود را مدیون دولت قبل دانسته و در ایام انتخابات با رحیم مشایی بوده که با امدن جناب استاندار و سفارش دوستان عزیز شما دوباره به صدارت رسید و با چراغ سبز این عزیزان وارد صحنه گردیده و هیچ سنخیتی با اصلاحات ندارد حالا شما به زور ایشان را اصلاح طلب میدانید البته تنها ایرادی که به شما وارد است شاید این متن را بدون مطالعه دریافت نمودی و در واقع دوستان خواستند از کم تجربگی شما برای پیشبرد اهداف شوم خود استفاده نمایند -ایام بکام

  [پاسخ]

  علی در :

  دوست عزیز فقط چند سال آقای کورانی فر شما رو آزار میده واقعا؟
  همین آقایون که شما از اونها دفاع میکنید بی عیب و نقص بودن این همه سال خاک خوردن آره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  انصاف هم خوب چیزی هستش خداوکیلی

  [پاسخ]

 26. جناب شکری حمایت آقای کورانی از دولت احمدی نژاد برکسی پوشیده نیست .آیا درزمان هم مشربی با رحیمی ومشایی بهترین فرصت برای آبادانی نبودلطفا شما پاسخ دهید من شک ندارم حلقه انحصاردرصددشکست دوستی هستند وبس وپیروزی اصلاحات مد نظر نیست/

  [پاسخ]

 27. من اصلا نمیخام از آقای دوستی حمایت کنم و اصلنم ازش خوشم نمیاد اما واقعا فرد خیلی باعرضه ای هستن.

  [پاسخ]

  شهروند1-1 در :

  آقای دوستی بزرگوار اصلاح طلب مشروحاً برای مردم توضیح دهند چرا به یک اصولگرا رای می دهند

  [پاسخ]

 28. دستت درد نکند آقای شکری واقعا مرحبا ، طرف صحبتم اولا اصلاح طلبان عزیزی است که گول صحبت های مغرضانی که منافعشان در خطر است نخورند باید عرض کنم ۱- آقای کورانی فرد از زمانی که خطوط جناحی مشخص شد یک اصلاح طلب واقعی بوده ۲ -مورد تایید تمام بزرگان اصلاح طلب در سطح شهرستان وکشور میباشد ۳- حتی آقای دوستی هم ایشان رابه عنوان یک اصلا ح طلب میداند ،آقای دوستی درپیتخت نمی تواند یک اصلاح طلب باشد و در کوهدشت از یک اصول گرا…حمایت کند ،

  [پاسخ]

 29. تشکر از برادر شکری ،به دوستان عرض می کنم آقای کورانی فرد کاندیدای واحد اصلاح طلبان است باهمت دوستان اصلاح طلب پیروز میدان خواهد بود

  [پاسخ]

 30. باسلام خدمت تمامی عزیزان.دوست عزیز که با نام عارف کامنت گذاشته اید قبلا به شما گفته بودم که نسبت فانیلی را بر عقیده ترجیح ندهید.فرموده بودید دوستی ،ملکشاهی و…به شیخ اعتدال گرا رای دادند پس خوب گوش کن ۱-اولا آقای دوستی تا زمانی که از پیروزی روحانی مطمن نشد عکس خود را در کنار عکس ایشان برپا نکرد (ساکنین تهران این راخوب میدانند)که بازهم نشان از محفظه کاری آقای دوستی دارد دقیقا مثل زمانی که برای ناطق نوری در مجلس امضا کرده بود ۲-به نظر شما کسی مثل کورانی فر می تواند با بیست وچند سال سابقه کار یک کارمند ساده ای در دستگاه وزارت کشور باشد ؟دوست عزیز بارهابه شما گفتم عقده را بر عقیده ترجیح ندهید.

  [پاسخ]

  علی در :

  کاملا با شما موافق هستم مرسی از شما ریزبین عزیز

  [پاسخ]

  خطاب به ریزبین (از طرف سجاد) در :

  دوست عزیز من با قسم جلاله عرض می کنم که از همان ابتدا آقای دوستی با سران اصلاح طلب مشغول رایزنی با عارف بودند که به نفع آقای روحانی کنار بکشند (عکس جلسه بنیاد باران موجود است دوستی در کنار عارف) و در بروشرها تبلیغاتی ایشان لیست کلی ۳۱ نفره بود با تیتر نامزدهای اصلاح طلب مورد حمایت هاشمی ،خاتمی، سید حسن خمینی و رو حانی و عارف بود. واقعا نمی دانم شماها از خدا نمیترسید که نشر اکاذیب می کنید.

  [پاسخ]

 31. پس عارف عزیز در این زمان حساس آقای دوستی نباید کاری بکند که برای عبور راحت امامی وقبادی پل بسازد تا راحت عبور کنند هرچند ایشاندر ساخت این چنین پل هایی از گذشته تا کنون تبحر دارد .آنچه مسلم است چه کورانی فرببرد چه ملکشاهی وچه امامی و….آقای دوستی دیگر جایگاه سابق را دربین اصلاح طلبان ندارد ومتاسفانه راهعباسی فرد را در پیش گرفته است .شخصا از هواداران ایشان بوده ام ولی دیگر دوستی را از ذهن خود برای همیشه پاک کرده ام.دوستی هیچ وقت یک اصلاح طلب دو آتیشه نبوره ونخواهد بود .همان طور که ملکشاهی نخواهد بود .دوستی دارد تیشه به ریشه خود واطرافیانش می زند .اگر شما قیر را روزی سفید رنگ دیدید حتما ملکشاهی را نیز یک اصلاح طلب خواهی دید.

  [پاسخ]

 32. اقای ادیب و اقایان و خانمها.اولا کورانی فراصلاح طلب نیست.دردولت پاک دست رحیمی مشاور و مدیرکل روابط بین الملل دیوان محاسبات…..مدیرکل حوزه استاندار مرکزی بود.ودلیل ردصلاحیت وی شد.دوستی اصلاح طلب .چپ است.درجاده چپ کنارگذری بسوی جاده مستقیم زده تااعتدال و چپ مسیر مستقیم را احیا کند.دراین راه عباسی فرد.سوری .ملکشاهی همراهند

  [پاسخ]

  علی در :

  سردار عزیز باید خدمت شما عرض کنم که آقای کورانی فر به دلیل عدم احراز هویت رد شدند چرا از خودتون حرف در میارید لطفا اگر انتقاد دارید با سند و مدرک صحبت کنید ممنون از شما دوست عزیز

  [پاسخ]

 33. گراوند ساکن این شهر

  درود بر جوان پاک وفرهیخته وباسواد شهرمان به خاطر سواد خوب و مودب بودن ایشان باید دست این چنین جوانانی از دیارمان را بوسید چرا؟ چون جسارت بالا و…. دارن که چنین نقد میکنن ای کاش فرهنگیان هم چنین بودن درضمن بنده به چپ راست کارندارم چون هرکدام مدتی مسولیت داشتن وهیچ کاری برای این شهر نکردن نمیکنن ونخواهند کرد واز قلم وبیان جناب ادیب تشکر وقدردانی میشود جوان پاک خوش فکر خدا نگهدارت بنویس انچه در شهر ما میگذرد که تاریخ از ان توست افرین

  [پاسخ]

 34. کپی ازمتن بنیاد شهمردای

  بنیاد شهمرادی:
  روش به کار گرفته شده از نظر ما مردود است در بعضی از کاندیداهای ۱+۶ ان قلت وجود دارد. این دیدگاه شخصی بنده است . اگر آقای ملکشاهی که آقای دوستی از ایشان حمایت کرده قابلیت وزن سنجی در اصلاح طلبان را ندارد آقای کورانی فر هم ندارند.. برخی چطور توانستند احمدی نژاد را نقد کنند اما در کنارشان دولت مرد احمدی نژاد نشسته باشد. یک بزرگی مصاحبه می کند و می فرمایند که همه کاندیداها در طول هم هستند. از نظر ما کاندیداها در عرض هم هستند. در طول فقط مختص ۱+۶ است که نتیجه آنرا دیدیم .

  [پاسخ]

  خدمت دکتر شهمرادی (از طرف سجاد) در :

  “”آقای ملکشاهی که آقای دوستی از ایشان حمایت کرده قابلیت وزن سنجی در اصلاح طلبان را ندارد آقای کورانی فر هم ندارند””
  جمله بالا را یکی از دوستان به نقل شما گذاشته است که اگر صحت دارد می خواهم بدانم که جریان اصلاح طلبی در کوهدشت به غیر از اسفندیاری و دوستی آیا وزنه ای دیگر دارد که قابل وزن سنجی باشد؟!! . خود حضرتعالی در یکی از ادوار کاندیدای مجلس شدید که متاسفانه با اقبال کمتر از ۴یا۵ هزار رای مواجهه شدید چطور می شود که آقایان کورانی فر و ملکشاهی را که فعلا از حمایت لیدرهای اصلی جریان به اصطلاح چپ کوهدشت از اول انقلاب تا به امروز آقایان اسفندیاری و دوستی برخوردارند را قابل وزن سنجی نمیدانی .؟!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 35. شما خیلی بی جا میکنید تهمت میزنید ازهمه طوایف وگرایش های سیاسی درستاد دوستی حضور داشتند…ازیاوه گویی هایتان دست بردارید بنرحسن روحانی از شروع تبلیغات برسردر ورودی ستاد جلب توجه میکرد…دوستان میتوانند شهادت دهند

  [پاسخ]

  علی در :

  میره

  [پاسخ]

 36. احتمالا آقای تیرونی نیز از آن دسته دوستان جذب شده در شهرداری تهران هستند که توسط به اصطلاح آقای مهندس سر کار رفته اند

  [پاسخ]

 37. باسلام حداقل معیار اصلاح طلبی این است که در دوره دوم دولت احمدی نزاد پست و مقام در حد مدیرکلی نداشته باشی. اگر آقای ملکشاهی را یک اصولگرای معتدل بدانیم آقای کورانی فر در زمره جبهه پایداری به حساب می آیند. وقطعا ایشان به تاسی از دوستان همفکرشان در دولت احمدی نزاد از آقای جلیلی حمایت کرده اند.

  [پاسخ]

 38. مطلع جان تو چرا ناراحتی…

  [پاسخ]

 39. اقای دوستی جایی نمیخوابه که اب زیرش بره

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط