سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۸:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۵ آذر ۱۳۹۴در ۵:۴۶ ق.ظ تعداد بازدید: 1,634 بازدید کد خبر:47727 چاپ خبر

نخستین همایش استانی سفیران سیاسی شوراهای دانش آموزی لرستان با حضور دکتر محمود سریع القلم

0

نخستین همایش استانی سفیران سیاسی شوراهای دانش آموزی با حضور دکتر سریع القلم استاد روابط بین الملل دانشگاه شهید بهشتی در پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی شهرستان خرم آباد برگزار شد. به گزارش کشکان، دکتر سریع القلم در این همایش گفت: توسعه یافتگی یک امر جهان شمول و دستاورد بشری است. وی خاطر نشان کرد : […]

sariolghalam

نخستین همایش استانی سفیران سیاسی شوراهای دانش آموزی با حضور دکتر سریع القلم استاد روابط بین الملل دانشگاه شهید بهشتی در پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی شهرستان خرم آباد برگزار شد.

به گزارش کشکان، دکتر سریع القلم در این همایش گفت: توسعه یافتگی یک امر جهان شمول و دستاورد بشری است. وی خاطر نشان کرد : توسعه یافتگی تحت تاثیر کشورها، جغرافیای خاص و فرهنگ خاصی نیست و تحت تاثیر اصول خاصی است. سریع القلم ادامه داد : توسعه یافتگی یک پدیده ای است که جنبه فرمولی و ریاضی پیدا کرده و مانند علوم پزشکی و مهندسی به یک چارچوب مشخصی رسیده است.

IMG_0219

این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود افزود: ما ۲راه برای توسعه داریم: نخبگان و جامعه.  به باور سریع القلم  جامعه ای می تواند در ارتباط با توسعه تصمیم بگیرد که آگاهی داشته و  نسبت به مسائل خودش و جهان به یک اطمینان نسبی رسیده باشد.

سریع القلم در ادامه افزود : کشورهایی مانند مالزی، سنگاپور، کره جنوبی و چین و… که به توسعه یافتگی رسیده اند ، روی برنامه ی خاصی که متناسب با اوضاع و شرایط کشور شان بود متمرکز شده  و فعالیت کرده اند تا به توسعه یافتگی برسند.

IMG_0204

وی در ادامه افزود: اصول توسعه یافتگی مبتنی بر تجربه بشری و جنبه بین المللی است  .شایسته سالاری، بروکراسی کارآمد، صنعتی شدن، هماهنگی میان سه قوه، توزیع عادلانه امکانات، محوریت تولید و فناوری و تصمیم گیری های اقتصادی غیر سیاسی، تجربه های بشری از جمله مولفه هایی بود که سریع القلم روی آنها تاکید کرد.  

سریع القلم در ادامه در خصوص  الگوهای توسعه یافتگی گفت: کشورها ی مختلف می توانند راه های مختلفی را برای رسیدن به توسعه  طی کنند. جغرافیا، فرهنگ و منابع خود را مطالعه کنند و ببینند از چه طریقی می توانند تولید ثروت کنند تا به یک مزیت نسبی برسند.

در ابتدای این جلسه هم معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در سخنانی به بیان اهداف تشکل های دانش آموزی و رسالت شوراهای دانش آموزی پرداخت و از اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت برای اعتلای علمی و تربیتی دانش آموزان سخن گفت.

گزارش: علی قربانی/ روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. همایشی که بخاطر زد و بند های سیاسی منجر به استعفای مجریش شد !
    لرستان همیشه به سرکوب نیروهاش عادت داره!

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط