سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۴:۰۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۱/۰۵ ،‌ ۱۰:۰۶
۰۴ آذر ۱۳۹۴در ۸:۱۸ ب.ظ تعداد بازدید: 549 بازدید کد خبر:47657 چاپ خبر

هاشمی: برای انتخابات ان‌شاءالله می‌آیم

0

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخابات اسفند ماه را یکی از سرنوشت سازترین انتخابات در تاریخ انقلاب اسلامی توصیف کرد و در خصوص نامزد شدن خود در این انتخابات گفت: من هم ان شاءالله می آیم. به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر […]

۹۰۳۰۳_۹۸۹

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخابات اسفند ماه را یکی از سرنوشت سازترین انتخابات در تاریخ انقلاب اسلامی توصیف کرد و در خصوص نامزد شدن خود در این انتخابات گفت: من هم ان شاءالله می آیم.

به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز -چهارشنبه- در دیدار جمعی از دانشجویان دکترای رشته علوم سیاسی با گرایش سیاست گذاری عمومی، با اشاره به بندهای قانون اساسی برای مسائل مهم، گفت: در زمان حیات امام(ره)، راهنمایی های ایشان به عنوان سیاست های کلی نظام بود که مسیر را روشن می کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان روند فکری و اجرایی بازنگری قانون اساسی و موارد اصلاحی و اضافی، به تاسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و اهداف و وظایف آن اشاره کرد و گفت: مجمع در تدوین سیاست های کلی نظام مشاور رهبری معظم انقلاب است و برای نظارت در اجرا هم رهبری وظیفه خویش را به مجمع تفویض کردند.

وی با تشریح برنامه های ۵ ساله توسعه و اهداف تدوین آن براساس سیاست های کلی نظام، به عملکرد دولت نهم و دهم اشاره کرد و گفت: سیاست های کلی نظام، سند چشم انداز ۲۰ ساله و اصلاح سیاست های کلی اصل ۴۴ که به عنوان اسناد بالادستی نظام مورد تایید رهبری بودند، متاسفانه به آنان توجه نشد و نتیجه این بی توجهی، اجرای ۲۳ درصد از اهداف برنامه چهارم بود که این مقدار در هر شرایطی خودبه خود، اجرا می شد.

هاشمی رفسنجانی در خصوص سوال یکی از حاضران درباره اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و چرایی عدم موفقیت آن، گفت: می توانستیم با تدوین و اجرای عاقلانه ی سیاست ها از گسترش آن در کشور جلوگیری کنیم و بعدها مجددا برای اصلاح به مجمع تشخیص آمد که مواد مخدر صنعتی هم اضافه شد.

وی با اشاره به خطر تهدید مواد مخدر برای خانواده ها و جامعه، بر ضرورت نگاه عاقلانه و واقع گرایانه به قوانین مربوط به مبارزه با آن تاکید کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به سؤال یکی دیگر از اعضا درباره «سیاست تعدیل» به تحلیل شرایط کشور در زمان جنگ پرداخت و گفت: به خاطر مشکلات جنگ بسیاری از کارها دولتی بود که رقابتی در کار نبود و کارخانه های بزرگ، با رکود و رخوت مواجه و نیمه تعطیل بودند.
وی با یادآوری تفکراتی که به خاطر ادبیات مارکسیستی، در اوایل انقلاب همه چیز را دولتی می خواستند، گفت: پس از پایان جنگ و آغاز به کار دولت سازندگی، متوجه فساد بالای اقتصادی و رونق بازار سیاه در ارز و کالاهای اساسی بودیم.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این نکته که سیاست تعدیل، شاخص های گوناگونی در مسائل مختلف داشت، به سیاست خارجی پس از جنگ اشاره کرد و گفت: تصمیم گرفتیم روابط جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه و کشورهای دیگر، براساس عزت، حکمت و مصلحت باشد و بر همین اساس سیاست تنش زدایی را اعلام کردیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اصلاح قوانین مربوط به واردات را یکی دیگر از شاخص های سیاست تعدیل معرفی کرد و گفت: با اصلاح آن، کشور شاهد انبوهی از تولیدات باکیفیت خارجی بود که تورم را بسیار کاهش داد.

وی توجه به مسائل فرهنگی، اخلاقی را یکی دیگر از شاخص های سیاست تعدیل در بعد داخلی دانست و گفت: جلوی بسیاری از تندروی ها گرفته شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اصلاح دهک های جدول ضریب جینی در دوران سازندگی گفت: برخلاف انتقادات مغرضانه، به خاطر رونق اشتغال، خانواده ها امیدوار و وضع فقرا بهتر شده بود.

هاشمی رفسنجانی اصلاح واقعی قیمت بنزین را یکی از سیاست های اجرایی موفق دولت سازندگی دانست و گفت: اگرچه از لیتری ۵ تومان به ۳۰ تومان رساندیم، اما علاوه بر اینکه سیستم کوپنی توزیع حذف شد و فساد ناشی از آن از بین رفت، جلوی قاچاق آن نیز گرفته شد و مردم بسیار راضی بودند.

وی در خصوص سؤال یکی دیگر از حاضران درباره انتخابات اسفند ماه و تصمیم خود، گفت: یکی از سرنوشت سازترین انتخابات در تاریخ انقلاب اسلامی است و شرایط اجرا و نظارت باید به گونه ای باشد که امید مردم را تقویت و جامعه را برای خلق یک حماسه سیاسی دیگر تشویق نماید و من هم ان شاءالله می آیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سنگ اندازی در مسیر پیشرفت کشور با اهداف سیاسی و انتخاباتی را برخلاف ادعاهای انقلابی گری و دلسوزی برای نظام توصیف کرد و گفت: هر روز که در مسیر توسعه و پیشرفت، تاخیر و تعلل ایجاد شود، ضررهای فراوان اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اخلاقی متوجه کشور می شود.

وی در پاسخ سؤال یکی دیگر از حاضران در خصوص برنامه نظام برای حل مشکل بیکاری، گفت: رونق اشتغال عوامل متعددی دارد که باید به آنان توجه شود، چون بیکاری جوانان، مخصوصاً تحصیل کرده ها زیبنده نظام نیست.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عدم استفاده درست از نقدینگی را یکی از عوامل افزایش بیکاری دانست و گفت: می توان از نقدینگی موجود که فعلاً تهدید اشتغال است، به عنوان فرصت استفاده کرد.

وی تجربه موفق استانداری های کرمان و همدان را برای رونق مجدد کارخانه های تولیدی و استفاده درست از تقسیط بدهی ها در سراسر کشور، قابل اجرا دانست و گفت: باید نقدینگی بانک ها، در خدمت کار، کوشش و تولید قرار گیرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص مشکلات مردم خوزستان و افزایش بیکاری در آن استان گفت: با توجه به زمین های مناسب و انجام کارهای زیربنایی مخصوصا در مسائل آب و آّبیاری و همچنین بازار بسیار خوب عراق، با یک برنامه ریزی درست می توان رونق را به خوزستان برگرداند که البته مردم خوزستان امتحان خود را برای وفاداری به نظام پس داده اند.

در آغاز این دیدار آقایان شعبانی، علویان، چراغی، مشمول و احمدی به بیان دیدگاه های خود درباره مسائل مختلف پرداختند.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. چی از جون این ملت بدبخت میخوای تو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  حقگو در :

  باسلام ایرانی عزیز.هاشمی شناسنامه انقلابه /هاشمی همیشه ودر همه حال هاشمیست تنها فردی که در تمام انتخابات خودرا دربرابر رای مردم قرارداده هاشمی می باشد که دربعضی مواقع در حق ایشان نیزاجحاف شده اگه هاشمی در انتخابات شرکت نکنه ومردم را وارد گود انتخابات نکنه پس باید کی شرکت بکنه لطفا ندانسته کم لطفی نکنیدایشان یکی از یاران امام ونزدیک ترین فرد به مقام معظم رهبری/دوست ایشان/واز زحمت کشان انقلاب می باشد.

  [پاسخ]

  ایرانی در :

  بله جناب حقگو، هاشمی هاشمیست، کسی نگفته هاشمی …….
  اما تنها کسی که تو سخت ترین بحران کشور(فتنه ۸۸) خون به دل رهبری ، خانواده شهدا و ملت ایران کرد همین هاشمی و خانواده مکرم ایشان بود…. برای همه روشن و محرزه که اکبر شاه و خانواده ی معزز، جز به زر و زور قدرت به هیچ قائده ای پایبند نیستند. حضرتعالی نیز متعصبانه و بدون تعقل و استدلال قضاوت نکنید چرا که تعصب راه قضاوت منطقی را مسدود میکند.
  فساد و خیانت این خانواده بر همگان هویداست… و این یک اصل بدیهیست..

  [پاسخ]

  خرم ابادی در :

  سلام بر سردار سازندگی.دلسوز رهبری ومتعهد به انقلاب .لطفا کم لطفی نکنید.

 2. سلام بر سردار سازندگی خوش امدی

  [پاسخ]

 3. هاشمی محبوب ملت ایران است

  [پاسخ]

 4. این دیگه تموم شده………..

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

تا انتخابات
عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
آمار سایت
  • 0
  • 9,837
  • 26,714
  • 192,676
  • 861,469
  • 11,647,134
  • 29,886,925
  • 45,982
  • شنبه ۵ فروردین , ۱۳۹۶
سایت های مرتبط