سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۰:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۹ آبان ۱۳۹۴در ۷:۳۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,224 بازدید کد خبر:47382 چاپ خبر

لزوم مدیریت منابع آبی در استان لرستان/ سد مادیان رود

0

آب سر منشاء تولید ،تلاش و تمدن است و در فرآیند توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور نقش عمده و کلیدی دارد. افزایش تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی، توسعه مراکز جمعیت شهری و روستایی و بهبود و ارتقای کیفیت زندگی در گروی انجام سرمایه گذاری های لازم و هماهنگ در ابعاد مختلف توسعه و بهره […]

e47d53bd-3ad8-4a68-ae8b-ae4a1b048a5a

آب سر منشاء تولید ،تلاش و تمدن است و در فرآیند توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور نقش عمده و کلیدی دارد.

افزایش تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی، توسعه مراکز جمعیت شهری و روستایی و بهبود و ارتقای کیفیت زندگی در گروی انجام سرمایه گذاری های لازم و هماهنگ در ابعاد مختلف توسعه و بهره برداری از منابع آب است.

با تکیه بر اقتصاد تک بعدی حاصله از فروش نفت نمی توان زمینه و بستر لازم جهت توسعه همه جانبه در جامعه به وجود آورد بلکه بهترین راهکار مناسب استفاده و مدیریت صحیح از منابع آب خصوصا  آب های سطحی، روان آب ها  با احداث سد است.

با عنایت به بارش رحمت الهی و جاری شدن سیل در منطقه  و خروش بی سر و صدای رودخانه مادیان رود جا دارد مسولین امر، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار محترم شهرستان به منظور جلوگیری از هدر رفتن منابع آبی (روان آب ها و سیلاب ها ) و ایجاد توسعه پایدار در منطقه  اهتمام و پیگیری لازم را در زمینه احداث ریکا و ضرونی بعمل آورند.

خبر و عکس:علی رضا کوشکی

۳۹۵a6c6d-4cb8-4ae2-9a83-72bcc5d8ce36

۵f554d93-c451-40fd-9f99-50bbba6190d9

۵c675aeb-2fe0-4378-b5bd-628f78168173

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. امیر حسین جعفری

  از مدیر محترم سایت وزین کشکان نیوز در انعکاس مجدد ضرورت احداث سد در منطقه مادیان رود سپاسگزاریم

  [پاسخ]

 2. علی اشرف ازادبخت

  از تمامی عزیزان خواهش می کنم توجه داشته باشند مادیان رود از منطقه ساری میران ازادبخت می گذرد بعد به ریکا و ضرونی می رسد لازم به ذکر است ساخت سد ساری میران چند سال پیش شروع شد اما به دلایل نا معلوم متوقف شد

  [پاسخ]

 3. در پاسخ به کامنت معلم آ عزیزم که سه سال در خدمتشون علم یاد گرفته ایم آقای آزادبخت. بایدگفت که مادیان یعنی :ماده اصل ومادیان رود یعنی منطقه ای که تمام حوضه آبرودها ی یک منطقه از آنجا بگذرد .لذا چون مادیان روداز آب رودخانه شهر کوهدشت ومنطقه زالیاب ومنطقه هاله وشیراوند می آید ومصب اینها در پاپل مادیان است پس ادعای مادیان رود آزادبخت بی اساس وخلاف واقع آن حوضه جغرافیایی است.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط