سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۴:۰۹:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۹ آبان ۱۳۹۴در ۶:۱۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,494 بازدید کد خبر:47363 چاپ خبر

تقوی، نظم، تکلیف مداری/ خاطره ی حاج مصطفی آزادبخت از سردار شهید حاج محمد آزادبخت

0

امام خمینی (ره) : ما از خدا هستیم همه ،همۀ عالم از خداست، جلوۀ خداست؛ و همه عالم به سوی او بر خواهد گشت.پس چه  بهتر که برگشتش اختیاری باشد و انتخابی، و انسان انتخاب کند شهادت را در راه خدا ،و انسان اختیار کند  موت را برای خدا، و شهادت را برای اسلام. سردار شهید […]

امام خمینی (ره) : ما از خدا هستیم همه ،همۀ عالم از خداست، جلوۀ خداست؛ و همه عالم به سوی او بر خواهد گشت.پس چه  بهتر که برگشتش اختیاری باشد و انتخابی، و انسان انتخاب کند شهادت را در راه خدا ،و انسان اختیار کند  موت را برای خدا، و شهادت را برای اسلام.

محمد ازادبخت

سردار شهید والامقام حاج محمد آزادبخت

تقوی، نظم و تکلبف مداری سه مشخصه بارز شهید حاج محمد آزادبخت

توفیق داشتم بعد از انقلاب در صحنه های فعالیت انقلابی با شهید محمد حشر و نشر زیادی داشته باشم.

سه خصوصیت فوق در فعالیت های روزانه اش موج میزد. مصداق های فراوانی از رفتار خدایی ایشان می توان ذکر کرد. به نماز های یومیه در اول وقت خیلی بها میداد . هر موقع به نماز می ایستاد همگی با خیال راحت به ایشان اقتدا می کردیم .

د بلند شدم سراغش را گرفتم حدس زدم شاید مسجد پادگان باشد رفتم دیدم در گوشه ای از مسجد مشغول نماز شب است.

در بحبوحه مسائل انتخاباتی شهر که همه را تحریک می کرد کاملا بی طرفی خویش را حفظ میکرد و هرکدام از پرسنل سپاه که موضع گیری می نمود بدون تعارف تذکر می داد.

در یکی از عملیات ها که برادر عزیزم حسین پیرزادی رابطه ای بستر حضور تعدادی از دوستان را فراهم کرده بود دقیقه نود فرمانده اش اجازه حضور به ایشان را به عنوان رزمنده نداد با اینکه از همه ما مشتاق تر بود لبخند ملیحی زد و گفت تکلیف از من ساقط شد .

در تمام امورات شخصی و اداریش نظمی خاص حاکم بود ظاهر منظم و مرتب ایشان مصداق واقعی یک مسلمان بود . رسیدگی به خانواده و وفای به قول و قرار و گذاشتن وقت برای خانواده از خصلت های بارز ایشان بود.

این خصوصیات و خصلت های دیگرش بستر خدایی شدنش را مهیا نمود تا اینکه در جایگاه فرمانده حفاظت اطلاعات لشکر حضرت ابوالفضل (ع) به شهادت رسید

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

IMG_۲۰۱۵۱۱۲۰_۲۱۵۲۵۰

پایگاه خبری کشکان : سپاس بی کران از حاج مصطفی آزادبخت که این خاطره زیبا را در اختیارمان گذاشت.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. کشکان هم شد میرملاس ؛؛؛؛

  چی شده حاج مصطفی الان که موقع انتخاباته شروع کرده به خاطره گویی تا الان کجا بوده ایشون

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام. دوست عزیز چرا ما همیشه با عینک بدبینی به مسائل نگاه می کنیم؟ لطفاً با اینچنین اظهاراتی به شهدا و ایثارگرانی که برای همیشه تاج سر ما هستند اهانت نکنید.

  [پاسخ]

 2. سلام و تشکر از آقای بالنگ
  درود بر دوست ارجمندمان حاج مصطفی آزادبخت که گوشه ای از فضائل شهید بزرگوار حاج محمد را یادآوری نمودند . شهیدی که همیشه در ذهنم به عنوان یک اسطوره متداعی است .
  خداوند به آن بنده صالح ، علو درجه عنایت فرماید .

  [پاسخ]

 3. خداوند ارواح کلیه شهیدان انقلاب را با روح سالار شهیدان محشور گرداند.

  [پاسخ]

 4. سیدمجتبا حسینی-سرویس ادبی

  درود بر سعید پرتلاش و دلسوز

  [پاسخ]

 5. باسلام وسپاس از مدیر محترم سایت وحاج مصطفی آزادبخت عزیز .
  گاه گاهی به سایت ها سر میزنم .امشب ابتدا مسائل سیاسی شهر ودیارم را پیگیری نمودم .نزدیک اتنخابات است وچهره سایت ها که نشان از چهره شهر ومردمم دارد حسابی گرم شده ودر حال التهاب وحال وهوای قبل از طوفان را حکایت میکند وبیکباره چهره منور وملکوتی شهید گرانسنگ حاج محمد آزادبخت عزیز ودوست
  داشتنی مرا از حال وهوای غبار آلود ومکدر زمینی بسوی سیمای خدایی .محبوب .محجوب .نورانی .عارفانه وعاشقانه خود جلب نمود .به دوران نوجوانی وجوانی این شهید گرانمایه در دبیرستان شریعتی ودر کلاس درس افتادم .او جوانی متین .دوست داشتنی .باوقار ومصمم وجدی وخالص بود . کم گوی وگزیده گوی بود . به آنچه میگفت باور داشت وعمل می نمود .وهمان اعتقاد وعشق وعملش اورا درمسیر جهاد وشهادت قرار داد .
  روحش شاد باد

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط