سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۶:۴۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۶ آبان ۱۳۹۴در ۸:۱۵ ب.ظ تعداد بازدید: 1,059 بازدید کد خبر:47257 چاپ خبر

نامه ای به رئیس جمهور فرانسه

0

سید محمدصادق محمدی وفایی:

سید محمدصادق محمدی وفایی: بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای فرانسوا اولاند نوجوان بودم به بازی فوتبال نگاه می کردم .در هربازی، با تمام وجود به توپ و ساق پای بازیکنان نگاه می کردم. از هر گلی که ملی پوشانمان می زدند سرشار از شادی می شدم و از دریافت گلی متاسف. در همین فوتبال […]

۲۰۱۵-۰۴-۲۶_۱۴۳۷۰۸

سید محمدصادق محمدی وفایی:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای فرانسوا اولاند
نوجوان بودم به بازی فوتبال نگاه می کردم .در هربازی، با تمام وجود به توپ و ساق پای بازیکنان نگاه می کردم. از هر گلی که ملی پوشانمان می زدند سرشار از شادی می شدم و از دریافت گلی متاسف.
در همین فوتبال ها گل هایی به ناحق پژمرده می شد و گاه بازیکنی خطایی می کرد ، خطایی که عمدی بودنش آفتابی بود ولی دستهایش را بالا می برد و به کلی خطاکردنش را انکار می کرد!
این خطاکردن و انکار کردن ها پرسشی جدی برایم ایجاد می کرد، که فوتبالیست های خطاکار، چگونه این همه تمارض می کنند! چگونه در دید میلیون ها بیننده (بدون هیچ حادثه ای جدی) ، این همه وقت تلف می کنند و چون به بیرون از زمین برده می شوند، فوری برای بازی کردن ، اجازه ورود به بازی را خواستار می شوند!
بدتر تر از همه این که ، خطا کردن و سپس انکار کردن و گاه با داور در افتادن ، در سراسر جهان دیده می شد! گویا یکی از قانونهای فوتبال خطا کردن و سپس انکار کردن بود.
از این خطاکردن و انکارکردنها،ناراحت می شدم ، غافل از این که خطاهای فاحش و تصمیم های بسیار وحشتناک در عالم سیاست اتفاق می افتد.در دنیای سیاست افرادی اتو کشیده با این که خود را متمدن می دانند و دنیا را از واژه هایی چون حقوق بشر ، آزادی و دموکراسی و دفاع از مظلوم پر می کنند ، اما عملا و دردید و منظر میلیاردها انسان ، ظالم تر از همه عمل می کنند !
آنان از سویی رفیق همیشگی رژیم عربستانی هستند که از آزادی و دموکراسی و حقوق بشر تهی هستند! بر داعشیان تجهیزات نظامی نازل می کنند و خانه را بر سر فلسطینیان مظلوم خراب می کنند! در بمباران یمن یار عربستان هستند و در زندان کردن آزادی خواهان بحرین پشتیبان ملک سلمان هستند! و از سویی ایران سرشار از انتخابات را تحریم (حتی تحریم دارویی) می کنند!
جناب اولاند چرا جنابعالی تا قبل از این که فرانسه به حمله داعشی ها مبتلا شود ، آنها را حکومت شام و عراق می خواندید و از آنها دفاع می کردید ، و چون به فرانسه حمله شد، آنها را تروریست نامیدید و به بمباران آنها مشغول شدید؟! آیا سربریده شدن سوری و عراقی ها و تعرض به ناموس و دختران آنها و آن همه جنایت در سنجار و موصل عراق، سندی برای تروریست بودن داعشی ها نبود؟! اگر آن فرانسوی ها کشته نمی شدند آنها تروریست هایی خوب بودند؟!
جناب رئیس!
دولت شما با منافقین که داعشیانی بیش نیستند و هزاران نفر بی گناه از ملت ایران و عراق را به خاک و خون کشیده اند چگونه رفتار می کند؟! چرا فرانسه موطن منافقین شده است؟! اگر بر فرض (محال) حکومت ایران ،داعشیانی را که دهها نفر از فرانسه را به خاک و خون کشیدند جای دهد و پشتیبانی کند چه حالی پیدا می کنید؟
چه زیبا وصیت کرده اند، چارلی چاپلین به دخترش که گفته اند : «من زمانی دراز در سیرک زیسته ام و همیشه و هر لحظه برای بندبازان بر روی ریسمانی بس نازک و لرزنده نگران بوده ام. اما دخترم این حقیقت را بگویم که مردم بر روی زمین استوار و گسترده، بیشتر از بندبازان ریسمان نااستوار سقوط می کنند.»
جناب رئیس!
گویند شخصی به منزل رفت و دو نفر را دید از کنار مادر فاسدش بیرون می آیند .اجازه خروج دو نفر را داد و چون به مادرش رسید او را کشت!
گفته شد چرا آن دو نفر را نکشتی و مادرت را به قتل رساندی؟!گفت مادرم ام الفساد بود .با کشتن او همه افراد فاسد را نیز کشتم.
حال همه ی جهانیان می دانند اسرا ئیل و حکومت عربستان سرچشه ای شوم همه نوع تروریسم و داعش هستند.اگر می خواهید تروریسم را نابود کنید شما و جناب اوباما و…نیز برنابودی آل سعود ، اسرائیل و منافقین متمرکز شوید.اگر هم می خواهید نمایشی با داعشیان بجنگید نقشه ی جنگ دروغین با داعشیان را از اوباما تحویل بگیرید.
و السلام علی من اتبع الهدی

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. بپیوندند ویا هستند خانوارهایی که به علت فقر ووتورم وگرانی ثانیه به ثانیه دولت سابق ناموس خود را فروختند وبعضی هم نسبت به دین وایمان بد بین شدند چه خوب بود یکی هم جرات به خود می داد ورئیس جمهور وقت را امر به معرف ونهی از منکر می کرد وبا نهیب ایشان را نصیحت می کرد که متا سفانه نشد ونشد نامه برای رئیس جمهور فرانسه گر چه خوب است اما کاری پر مخاطره وسخت نیست واز عهده هر کسی بر می آید چه بهتر است از خود شروع کنیم دادگاه ومحاکمه ب -ز را به خوبی می بینیم که چگونه دار وندار این مردم در آتش اختلاس وچپاول سوخت

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام ناشناس محترم
  ممنون از آمدنت به جان خودم در عصر احمدی نژاد هم نوشتم .دو یادداشت سینک طلایی و باروت گرانی را در سایت الف و فرارو مطالعه بفرما.
  او نگهدارتان

  [پاسخ]

 2. سلام وصلوات بر سید تحلیلگر جناب حجت الاسلام دگتر محمدی
  دکترجان جنگ جهانی که در آن به سر می بریم جنگ مدیریت و تسلط برعالم است و این مدیریت مدعیان بالقوه و بالفعلی دارد مدعی بالفعل غرب به ریاست آمریکاست مدعیان بالقوه اعضای پیمان شانگهای و داعش از قلب دنیای تسنن و گفتمان مهدویت از دنیای تشیع و چند قدرت نوظهور دیگر که خواهان تقسیم مدیریت جهانند حال فرانسه به عنوان عضوی از شورای امنیت دنیا را وقتی در امنیت می بیند که کشورش و قاره اش در امنیت باشد
  وشاید همه این گونه فکر می کنند روسیه از خیزش مسلمانان تندرو چچنی و داغستانی و افغانی می ترسد لذ اترجیح می دهد در سوریه وارد شده وبه انهدام مسلمانان بپردازد بهتراست نامه ای هم به او بنویسید
  و بگویید جناب پوتین اگر ورود شما به افغانستان نبود هرگز طالبان ومجاهدین و القاعده متولد نمی شد وبه دست غرب وعرب رشد نمی کرد و امروز داعشی وجود نداشت

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام بر جناب مهکی
  سوژه برای نوشتن بسیار است و سلیقه ها متفاوت و متنوع .به یقین هم مدعیان بالفعل وجود دارد و هم بالقوه و روسیه نیز منافع خود را در نظر دارد .
  خدای بزرگ نگهدارتان

  [پاسخ]

  محمود مهکی در :

  سلام مجدد
  یک روز پس از نامه شما دکتر حسن روحانی دومین مقام ایران در یک گفتگوی تلفنی با اولاند همراهی همه جانبه ایران با فرانسه را که خود یکی از پرورش دهندگان تروریسم است اعلام نمود پشت سر آن اولاند پیش نویس جنگ با داعش را به شورای امنیت برد.

  [پاسخ]

 3. مرسی حاج آقا
  شما؟

  [پاسخ]

 4. ازمقایسه وتحلیل زیبا وروشنگرانه سید بسیار متشکریم

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام بر جناب کوشکی
  ممنون ازاین همه لطفتان.
  آن کریم یکتا نگهدارتان

  [پاسخ]

 5. سیّد بزرگوار ما ایرانیان یک مشکل داریم وآن اینکه همه هشتاد میلیون ایرانی را معصوم پنداشته و همه دنیای خارج را مجرم می دانیم یک درصد هم که شده خود را مقصر نمی دانیم

  [پاسخ]

  بابایی در :

  احسنت دوست عزیز

  [پاسخ]

 6. سلام جناب شهروند این سید صادق که کمترینی بیش نیست ، آن گونه که جنابعالی نوشته اید فکر نمی کند.
  و سی بلفا درو نمم .
  الهی سالم باقی بمانید
  الهی کشکان و کشکانیان نیز پایدار باقی بمانند.

  [پاسخ]

 7. دوست کشکان نیوز

  حاج آقا سلام .
  دمت گرم که دهن استکبار جهانی را با این نامه سرویس کردی. به قول دوستمون کاش نامه ای هم برای ب.ز بنویسی و بگویی داداش چطوری از رانندگی به این همه ثروت رسیدی. چطور پول یک مردم تحریم شده را چپانده ای توی حساب شخصی خودت و حالا هشتاد میلیون آدم را سر کار گذاشته ای.
  حاج آقا بعید نیست روز قیامت از تو بپرسند سید جان قربون شکل ماهت تو که برای اولاند نامه می نوشتی چرا برای بسیاری از فجایع که از بیخ گوشَت می گذشت نامه ننوشتی! هی حاج آقا …! چی بگم که نگفتنم بهتره!!

  [پاسخ]

 8. سلام علیکم
  ب.ز در حال محاکمه شدن است و شبیه همین انتقادات شما از او سوال می شود.
  به لطف الهی سردار سلیمانی ها دهن استکبار را سرویس کرده اند. شیمون پرز: خاور میانه روی انگشت ژنرال قاسم سلیمانی میچرخد”
  یادمان باشد فقط ضعف ها را نبینیم بلکه گاه گاهی هم قدر دان نعمت های جمهوری اسلامی باشیم .
  ماهیی گفت به حدی از آب و اهمیت آن شنیدم که شیفته و عاشق رخ آب شدم .شخصی که می دانست در تب فراق آب می سوزم گردنم را گرفت و به خشکی انداخت. در آن خشکی تنگی نفس به سراغم آمد و هرچه گذشت بال زدن و جان به لب شدن بیشتری نصیبم شد تا این که همان شخص مرا به جای نخستم برگرداند و گفت این همان آبی است که سالهاست در درون آنی و به برکت آن زنده ای .
  بنده هم جد و جهد می کنم به وظیفه تبلیغیم عمل کنم .الهی شما هم نوشی باشید نه نیشی
  تو که نوشم نیی نیشم چرایی تو که یارم نیی پیشم چرایی
  تو که مرهم نیی ریش دلم را نمک پاش دل ریشم چرایی

  [پاسخ]

 9. درست همینه(چی بگم که نگفتنم بهتره)

  [پاسخ]

 10. چه به گویم دنیای ما این است…..

  [پاسخ]

 11. حیف که بلد نیستم نامه بنویسم وحساب کتابی در مورد آمارهای ۱۱میلیون جوان که در سن ازدواج هستند و به خاطر مسایل اقتصادی نمی توانند ازدواج کنند و تبعات آن بنویسم و در مورد آمار روزانه اختلاس و اینکه چرا این مسایل اتفاق می افتد و کسی خم به ابرو نمی آورد و آمار وگزارش های تکان دهنده از اعتیاد و افراد کارتن خواب در پارک ها که ما در رابطه با آن تحلیمان این است که بچه هایمان نمی توانند بروند پارک وخیالی نیست که این افراد چگونه به این روز افتاده ا ندو……………..

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط