سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۳:۳۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۶ آبان ۱۳۹۴در ۳:۵۰ ب.ظ تعداد بازدید: 876 بازدید کد خبر:47241 چاپ خبر

احتمال دخالت داخلی و نقره داغ شدن میراسماعیلی…!!

0

اختلافات خانواده جودو و محرومیت جهانی میراسماعیلی موجب شده است او مدعی شود برخی عوامل داخلی در این محرومیت جهانی دست داشته اند! علنی شدن اختلافات مسئولان فدراسیون جودو بار دیگر مشکلات جدیدی برای این رشته بوجود آورده است بطوری که به نظر می آید کسی به فکر این رشته المپیکی در سال حساس کسب […]

mirsmaili

اختلافات خانواده جودو و محرومیت جهانی میراسماعیلی موجب شده است او مدعی شود برخی عوامل داخلی در این محرومیت جهانی دست داشته اند! علنی شدن اختلافات مسئولان فدراسیون جودو بار دیگر مشکلات جدیدی برای این رشته بوجود آورده است بطوری که به نظر می آید کسی به فکر این رشته المپیکی در سال حساس کسب سهمیه، نیست.
به گزارش کشکان به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ جودو از مدت ها قبل درگیر اختلافات درون خانواده ای بود که به هر صورت حل و فصل می شد اما این اختلافات از تابستان امسال با استعفای محمدعلی رستگار و قبول نشدن این استعفا از سوی وزارت ورزش علنی و حتی از آرش میراسماعیلی نایب رییس فدراسیون جودو طبق قانون فدراسیون جهانی به عنوان جانشین این رییس نام برده شد. البته در این رفت و آمدها موضع وزارت ورزش هم در نوع خود جالب توجه است!
***رفت و آمد نایب رییس
پس از بازگشت رستگار به فدراسیون جودو، او میراسماعیلی را از سمت مدیریت تیم های ملی کنار گذاشت تا دخالت او را از امور تیم های ملی کم کند و خود شخصا این سمت را برعهده گرفت. چندی قبل صحبت از استعفای احتمالی رستگار برای پذیرش پست خزانه داری کمیته ملی المپیک بار دیگر حواشی جدید برای این فدراسیون پرخبر بوجود آورد. این شائبه بوجود آمده است که فدراسیون جودو با داشتن رییس، مشکلات مالی و سخت افزاری فراوانی دارد و اگر با استعفای رستگار موافقت شود، بطور حتم حضور سرپرست برای این فدراسیون مشکلات را دوچندان خواهد کرد! اما میراسماعیلی با رای کمیته فنی فدراسیون به عنوان سرمربی تیم ملی کوراش برای مسابقات جهانی این رشته به میزبانی خرم آباد انتخاب شد درحالیکه نسبت به این گزینش اعتراضاتی وجود داشت.
*** نقره داغ میراسماعیلی با کوراش
مسابقات جهانی کوراش که نخستین بار به میزبانی ایران و در خرم آباد لرستان ( ۱۴ و ۱۵ آبان) برگزار شد با یک اتفاق ناخوشایند همراه بود. در یکی از مسابقات نیمه نهایی زمانی که نوری زاده کوراش کار تیم ملی پیروز میدان بود، برادر این ورزشکار وارد تاتامی شد و اقدام به کتک زدن کوراش کار ازبکستانی کرد تا در نهایت داوران رای به پیروزی حریف نوری زاده بدهند. با گذشت چند روز از این اتفاقات کمیته انضباطی فدراسیون جودو، نوری زاده را با ۲ سال محرومیت دائم روبرو کرد. اما روز گذشته اتحادیه جهانی کوراش در یک اقدام غیرمنتظره و عجیب در نامه ای به فدراسیون جودو ایران، میراسماعیلی دبیر برگزاری مسابقات جهانی و سرمربی تیم ملی کوراش ایران را پنج سال محروم کرد. حکمی که بلافاصله با واکنش میراسماعیلی همراه و او در بیانیه ای به صدور این رای معترض شد.
*** پای خودی ها در میان است؟
نایب رییس فدراسیون جودو اعلام کرد که محرومیتش منصفانه نیست و مدعی شد احتمال دخالت برخی عوامل داخلی برای صدور این حکم وجود دارد. این دومین بار است که میراسماعیلی گرفتار یک مشکل جهانی می شود. او چند سال قبل در ابتدای ورودش به فدراسیون جودو به عنوان نایب رییس فدراسیون هم با مشکلی از سوی فدراسیون جهانی و سپس مشکلات تعلیق فدراسیون جودو هم روبرو شد. البته شنیده می شود دیروز درپی نامه فدارسیون جهانی کوراش به ایران،‌ رستگار از میراسماعیلی خواسته است که از سمت نایب رییسی فدراسیون جودو استعفا دهد که با مخالفت میراسماعیلی مواجه شده است.
*** تیم ملی فراموش شده؟!
مشکلات مدیریتی و حواشی این فدراسیون در شرایطی که این رشته المپیکی برای کسب سهمیه آماده می شود، ضربه مهلکی بر پیکره تیم ملی است، بطوری که این مسئله برپایی اردوهای تیم ملی و شرکت تیم های ملی در مسابقات بین المللی را تحت الشعاع قرار داده است. حواشی مسئولان فدراسیون دیگر جایی برای تمرکز روی ملی پوشان این رشته نگذاشته است، جودوکارانی که در سال المپیک به ۲ سهمیه نزدیک شده اند و در صورت کسب این ۲ سهمیه، مجوز سوم ورود به المپیک هم بصورت خودکار از سوی فدراسیون جهانی جودو به ایران تعلق می گیرد تا بهترین جودوکار کشورمان در رنکینگ، به المپیک معرفی شود. سعید ملایی در وزن ۸۱- کیلوگرم با رنکینگ ۲۲ و جواد محجوب با رنکینگ ۲۷ در صورت حفظ و حضور در بین ۲۲ نفر اول رنکینگ جهانی تا زمان مقرر اعلام نهایی المپیکی ها، حضورشان در ریو را قطعی خواهند کرد. امید است با توجه و رسیدگی بیشتر به این رشته پرحاشیه از سوی مسئولان وزارت ورزش، جودوکاران با تمرکز و آرامش بیشتر و بهتری به برنامه های آماده سازی خود ادامه دهند.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. من هم یقین دارم که دستهای آلوده خودیها در کار است تامیراسماعیلی را از کار برکنار کنند .همه میدانیم که آرش ورستگار ریس فدراسیون با هم مشکل دارند وچون زور آنها به آرش نمیرسد میخواهند از این طریق از او انتقام بگیرند .جا دارد همه ما به عنوان حامیان آرش میراسماعیلی از طریق رسانه ها اعتراضات خود را به این رای غیر منصفانه بیان داریم .به جای اینکه از ایشان که مسولیت این کار مهم را به دوش کشیده تشکر کنند ایشان را مجازات نموده اند.ما این رای را قبول نداریم

  [پاسخ]

 2. غیرت داشته باشیم

  چه کم از ترک ها داریم
  همه با هم کمپین حمایت از آرش میراسماعیلی
  لطفا استارتشو از تلگرام بزنید

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط