سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۳:۳۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۶ آبان ۱۳۹۴در ۸:۰۶ ق.ظ تعداد بازدید: 807 بازدید کد خبر:47224 چاپ خبر

نشست فرماندار کوهدشت با خبرنگاران/ تسهیلات بدون سقف با ضمانت کارت یارانه

0

روز گذشته فرماندار کوهدشت در نشستی با خبرنگاران رسانه های کوهدشت به تشریح مهمترین مسائل روز پرداخت. کرم محمدی ضمن خوش آمدگویی به خبرنگاران گفت: ما دو انتخابات مهم پیش رو داریم که اتفاقا اولین انتخابات این دولت است؛ ما رییس انتخابات نیستیم بلکه مجری آن هستیم. وی از خبرنگاران خواست که سوالات خود را […]

IMG_20151116_131744

روز گذشته فرماندار کوهدشت در نشستی با خبرنگاران رسانه های کوهدشت به تشریح مهمترین مسائل روز پرداخت.

کرم محمدی ضمن خوش آمدگویی به خبرنگاران گفت: ما دو انتخابات مهم پیش رو داریم که اتفاقا اولین انتخابات این دولت است؛ ما رییس انتخابات نیستیم بلکه مجری آن هستیم. وی از خبرنگاران خواست که سوالات خود را بدون خودسانسوری بیان دارند و اظهار داشت که من هم صادقانه جواب می دهم. وی در پاسخ سوال خبرنگار سیفاروژ مبنی بر برنامه های فرمانداری برای برگزاری انتخابات سالم و صیانت از آرا گفت: جهت گیری من در این راستا خداپسندانه و قانونی و با گرایش ایثارگری خواهد بود. وی با تاکید بر اجرای مر قانون در روند برگزاری انتخاب گفت: هیئت اجرایی انتخابات متشکل از سی نفر است که توسط فرماندار انتخاب شده و باید به تایید هیئت نظارت برسند. در این خصوص من افراد مورد اعتماد و معتمد را معرفی خواهم کرد.معتقد به سهمیه بندی جناح ها در این لیست نیستم و ما شرکت سهامی نیستیم اما از دیگران مشورت میگیریم. وی با بیان اینکه فرماندار بر اساس قانون باید در تمام جلسات انتخابات از ابتدا تا انتها حضور داشته باشد اظهار داشت: ما افتخار می کنیم که هیئت نظارت بر ما نظارت کامل داشته باشد. من این قول را به شما می دهم که حتی اگر پسر خودم کاندیدا شود برایم فرقی با دیگر نامزدها نداشته باشد.

وی سپس به بحث سیل اخیر پرداخت که سوال و دغدغه ی اکثر خبرنگاران حاضر بود. فرماندار کوهدشت همچنان که در نشست های قبلی اظهار کرده بود از شرایط به وجود آمده در شهرداری به شدت شاکی بود و گفت: برای شهرداری کوهدشت با توجه به وسعت شهر و میزان خدمات دهی آن نیاز به ۱۲۶ نفر هست اما در حال حاضر ۳۶۸ نفر در شهرداری هستند که این تعداد نفرات بالغ بر ششصد میلیون تومان حقوق ماهیانه می گیرند. روز حادثه ی سیل ساعت ۹ صبح من به شهرداری زنگ زدم که برای کمک بیایند اما گفتند هیچ امکاناتی نداریم! کمتر از ده نفر از پرسنل شهرداری آنروز در محل حادثه حضور داشتند.

محمدی ادامه داد: بیل ها فروخته شده؛ گریدرها فروخته شده و هیچ امکاناتی در شهرداری نمانده است. محله های انتهای بوعلی و ورودی مسیل همه غیر قانونی واگذار شده و بدون پروانه ساخت است. همین ساخت و سازهای بی مجوز عامل اصلی این سیل و وارد شدن آن به خانه های مردم است. وی در ادامه بحث شهرداری گفت یکی از افتخارات دولت اصلاحات تشکیل شوراها بود متاسفانه با گذشت زمان بخشی از وظایف شورا فراموش شده است. تمام شهرداران مقصرند؛ وقتی کمربند سبز تبدیل به مسکن مهر می شود؛ وقتی شهرک نادی یک شبه با یک وعده ی انتخاباتی علم می شود؛ وقتی بسیاری مراتع تبدیل به زمین کشاورزی و بسیاری زمینهای کشاورزی در اطراف شهر تبدیل به ساختمانهای بی مجوز شده است معلوم است که بر اثر فرسایش خاک و تخریب عوامل طبیعی؛ سیل ویرانگر می شود. فرماندار کوهدشت ادامه داد: اگر سیصد نفر از شهروندان کوهدشت که صاحبان پاساژها و تجارت های عمده در کوهدشت هستند عوارض خود را بپردازند بودجه ی عمرانی کوهدشت تا پنج سال  در بهترین شرایط ممکن تامین خواهد شد.

IMG_20151116_134313

اهم دیگر صحبت ها و گزارشات فرماندار به شرح ذیل است:

۱-برداشت بی رویه چغندر و دیگر محصولات آبدوست کوهدشت را از لحاظ آب آشامیدنی نه در شرایط بحران که در خود بحران قرار داده است.

۲-یک شرکت قرارداد بیوتی با ما دارد و قرار است تصفیه خانه فاضلابی به وسعت ۱۳ هکتار احداث کند.

۳-کل نفت و گاز خوزستان از طریق استان لرستان منتقل می شود اما متاسفانه هیچ اشتغالزایی برای ما نداشته است.

۴-به شکل جدی به دنبال آزادسازی تفرجگاه شیرز هستیم و ششصد میلیون تومان برای مطالعه ژئوپارک آن پرداخت کرده ایم.

۵- آبخیزداری؛پخش سیلاب؛ بازکردن مسیل ها و تجهیز کردن شهرداری از جمله وظایف و برنامه های ماست.

۶-تبلیغات زودرس ممنوع است اما نمی توانیم جلوی شب نشینی ها را بگیریم

۷-برای خانوارهایی که در حادثه ی سیل اثاثیه شان خسارت دیده است کمک بلاعوض پرداخت خواهد شد و برای بازاریان خسارت دیده پرداخت وام در نظر گرفته شده است.

در پایان جلسه فرماندار کوهدشت به تشریح بسته ی دولت به مناطق محروم پرداخت. جزییات این بسته از زبان فرماندار به این شرح است:

۱-در روستاهای ۲۵ خانوار به بالا با ارائه ی طرح از سوی افراد سهم دولت ۶۰٪؛ آورده ۴۰٪ و سقف تسهیلات ۷۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۳٪ خواهد بود.

۲- در روستاهای ۵۰ خانوار سهم دولت ۷۰٪ ؛ آورده ۳۰٪ سقف تسهیلات یک میلیارد تومان

۳-در روستاهای صد خانوار به بالا سهم دولت ۷۵٪ ؛ آورده ۲۵٪ و سقف تسهیلات سه میلیارد تومان

۴-در روستاهای ۲۰۰ خانوار به بالا سهم دولت ۸۵٪ ؛ آورده ۱۵٪ و تسهیلات بدون سقف خواهد بود

وثیقه ی تمام تسهیلات یاد شده کارت ملی و بازپرداخت آن با کارت یارانه و میزان کارمزد آن ۳٪ خواهد بود.

گزارش: میرسلیم خدایگان/ سیفاروژ

عکس: مهدی دوست محمدی

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط