سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۳:۵۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۲ آبان ۱۳۹۴در ۱۰:۴۶ ق.ظ تعداد بازدید: 1,077 بازدید کد خبر:47073 چاپ خبر

علم الهدی: امام جمعه هر شهر امام‌زاده زنده آن شهر است

0

سیداحمد علم الهدی در گردهمایی مسئولین ستادهای نماز جمعه استان که در دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه برگزار شد، اظهار کرد: یک عده تصور می‌کنند که با انجام نوافل و زیارت، عبودیت و بندگی خود را در درگاه پروردگار به انجام رسانیده‌اند که این تصور اشتباهی است، برخی نیز فکر می‌کنند در فضای مجازی و […]

۳۰۰px-Ahmad_Alam_ul-Hoda_2_(Cropped)

سیداحمد علم الهدی در گردهمایی مسئولین ستادهای نماز جمعه استان که در دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه برگزار شد، اظهار کرد: یک عده تصور می‌کنند که با انجام نوافل و زیارت، عبودیت و بندگی خود را در درگاه پروردگار به انجام رسانیده‌اند که این تصور اشتباهی است، برخی نیز فکر می‌کنند در فضای مجازی و یا واقعی با دم زدن از اهل بیت (ع) منهای انقلاب وظیفه خود را انجام داده‌اند که چنین اقدامی مقبول ومعقول نیست.

امام جمعه مشهد ادامه داد: شما مسئولین ستاد نماز جمعه به عنوان متولیان فریضه الهی در یک موقعیت ارزشمند هستید که این فرصت‌ها گاهی برای انسان پیش می‌آید، بنابراین باید از این موقعیت در راستای انقلاب و کمک به ملت استفاده کنید. امام جمعه مشهد با بیان اینکه سرنوشت ما به انقلاب گره خورده است، افزود: دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و هر نوع گسترده‌سازی غیر از مسیر انقلاب ممکن نیست، دشمن در مقابل جبهه و خاکریز انقلاب در تلاش است و کسی توان مقابله با آن را ندارد مگر از طریق انقلاب و ارزش‌های انقلابی.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه «نماز جمعه پایه ترویج انقلاب در بستر انقلاب است»، افزود: گاهی فراموش کردن و جهل موقعیت موجب دل زدگی از آن مساله می‌شود، نماز جمعه خاکریزی در انقلاب است که در آن دفاع از دین صورت می‌گیرد، اما باید توجه داشت که در نماز جمعه هم می‌توان اقدامات مثبت و شایسته انجام داد و هم می‌شود در آن خرابکاری و تخریب صورت گیرد، اگر خدای ناکرده تخریبی در نماز جمعه صورت گیرد گستره آن در هیچ جایی به اندازه نماز جمعه خواهد بود، بنابراین شما مسئولین باید این اقدامات را کنترل و نظارت کنید.

علم الهدی با بیان اینکه «امام جمعه هر شهر در نقش امام زاده زنده آن شهر است»، خطاب به اعضای ستاد نماز جمعه استان افزود: از آن جایی که مقام معظم رهبری امام است، ائمه جمعه هر شهر امام‌زاده آن شهر است و بقعه و بارگاه هم همان دستگاه نماز جمعه است، بنابراین شما باید از امام جمعه شهرتان محافظت کنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه «مردم نباید بی در و دروازه امام جمعه را نقد کنند»، افزود: البته گاهی مواقع آسیب از برخورد خود ائمه جمعه است که شما مسئولین ستاد باید آن را به امام جمعه به صورت صحیح انتقال دهند. اگر امام جمعه توسط مردم تعدیل و یا ارزیابی شود، روحیه‌اش را از دست می‌دهد و نمی‌تواند کارآمد باشد و این وظیفه شما مسئولین ستاد نماز جمعه است که فرهنگ از طریق فرهنگی صحیح امام جمعه را ارزیابی کنید تا روحیه و حیثیت‌اش را از دست ندهد.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. السلام علیک یاایهاالشخص اشریف الطاهرالکریم

  [پاسخ]

 2. «امام جمعه هر شهر در نقش امام زاده زنده آن شهر است»
  اینگونه فرمایشات از جناب علم الهدی چیز تازه ای نیست . اما این یکی دیگر از آن حرف هاست .
  جناب آیت الله
  ای کاش قبل از حضور بر منبر ، کمی اندیشه کنید .

  [پاسخ]

 3. خداکنه که آقای علم الهدی پیشنهاد ندهد که درصورت وفات ائمه جمعه برای آنان بقعه وبارگاه وزیارتگاه بسازندچون زیارت کردن واستغاثه آنها برایمان سخت است خدا همه ائمه جمعه رو حفظ کنه چون بقعه متبرکه ساختن برای آنها هزینه زیادی برکشور تحمیل میکند. کدام امامزاده به یک جناح سیاسی ازکشور که بیش ازنیمی ازجمعیت کشورراتشکیل می دهندحاضربه توهین وتشبیه آنان به یزیدیان هستند؟ جل الخالق واللهم اجعل عاقبه امرناخیرا

  [پاسخ]

 4. امامزاده هابایدسیدباشندآقای علم الهدی توجه کنیدکه بسیاری ازامام جمعه هاشیخ هستندسیدنیستندلطف کنیدپیشنهادبدین نماینده های محترم یک طرح سه فوریتی بدن تاتصویب کنند.

  [پاسخ]

 5. سلام دوستان در دنیا هرچیزی هر چیزی ممکن است. پس جوش نیاریدالسلام علیک ایها….

  [پاسخ]

 6. این تشبیه ناپسند وناجور یست حاج آقا.اصلاح کنید.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط