سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۰:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۹ آبان ۱۳۹۴در ۸:۰۹ ب.ظ تعداد بازدید: 1,691 بازدید کد خبر:46993 چاپ خبر

«نسیم اعتدال» در راه بهارستان!

0

مصطفی شکری

پس از انتخابات سال ۸۸ منفذهای انتقادی جامعه آنچنان بسته شدند که جامعه ایرانی به سوی تک صدایی شدید پیش رفت. فضای که روز به روز موجب یاس و ناامیدی بیشتری می شد. تو گویی که آسمان آزادی تیره گشته بود! ابرهای سیاه افراط گری عرصه را بر مردم ایران تنگ کرده بودند! هر منتقدی […]

hپس از انتخابات سال ۸۸ منفذهای انتقادی جامعه آنچنان بسته شدند که جامعه ایرانی به سوی تک صدایی شدید پیش رفت. فضای که روز به روز موجب یاس و ناامیدی بیشتری می شد. تو گویی که آسمان آزادی تیره گشته بود! ابرهای سیاه افراط گری عرصه را بر مردم ایران تنگ کرده بودند! هر منتقدی “فتنه گر” بود و هر “معترضی” عامل بیگانه! آنچنان این فضا سهمگین بود که حتی عده ای سخن رئیس جمهور وقت را معادل سخن خداوند و تبعیت از آن را بر همگان واجب دانستند! آنچنان حجت شرعی برای مقاصد سیاسی خود تراشیدند که می خوردن و رندی و خوش باشی کردن، به قول حافظ، چندان سهمگین نباشد که قرآن را دام تزویر کردن!
حکیمی می گفت سه چیز ریشه ایمان را می سوزاند: “خرافه گستری به نام دین و بی عدالتی به نام خدا و سکوت در مقابل ستم”. شوربختانه “مدعیان پر ادعا” گریبان این سیاست های ناصواب را رها کرده و کاسه ها و کوزه ها را بر سر منتقدان دلسوز می شکستند که چرا بانگ می زنید! چه جای انتقاد است! خاموش باشید که عرصه خطیر است!
خطیبان و مجلسیان هم به جای اعتراض به این رویه ناصواب دائما از “بصریت” برای مردم می گفتند! براستی چه بصریتی بالاتر از اینکه خود را “بی نیاز” از نقد ندانیم؟ مگر این سخن پیشوای پارسایان امیر المومنین علی (ع) نیست که می فرمود: «ای مردم! مرا از گفتار حق و مشورت عادلانه دریغ نکنید؛ زیرا که خود را مصون از خطا نمیدانم…» (نهج البلاغه، خطبه ۲۰۷)
به هر حال آن سال های تلخ برفت! اما سخت و پرهزینه! چنان که منتقدی نمانده بود و در مجلس هم لیاقتی برای “نظارت” نمانده بود و… دولتی که خود روی دزدان بیت المال! را سیاه کرده بود، با ادعایی عجیب “خود را پاکدست ترین دولت تاریخ ایران” می خواند!
ادعایی بس غریب که خاطر هر محترمی را می آزرد!

انتخابات مجلس نهم نیز در زیر همین فضای سهمگین و مأیوس کننده برگزار شد. به گونه ای که خیلی از دلسوزان انقلاب فضا را برای حضور خود مناسب ندیدند و عده ای نیز از گردونه رقابت کنار گذاشته شدند.
اما رای مردم عزیز ایران به شعار “اعتدال” دکتر حسن روحانی در سال ۹۲، که منتها علیه خواسته افراطیون بود (!) بسیار پر مفهوم و با معنا بود. این رای “نه” تاریخی به آن همه بی کفایتی، افراطی گری و تند روی بود. یقیناً یکی از حلاوت های مبارک انتخابات اخیر همان پیام دلنشین رهبر معظم انقلاب بود که رای مردم را حق الناس دانست.
این شد که صبح دولت “اعتدال” در پایان شب سیه برآمد! و نسیم اعتدال در جامعه ایرانی وزیدن گرفت…
و اما هم اکنون جامعه ایرانی، آرام آرام خود را برای انتخابات مجلس دهم آماده می کند. امید می رود که انتخاباتی پرشور و با حضور همه سلایق برگزار شود تا “نمایندگان واقعی ملت” که به فرمایش رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) “عصاره فضائل ملت” هستند به گرمخانه مجلس راه یابند. زیرا که یقیناً مجلسی می تواند گره از کار فرو بسته ملت بگشاید، که سرشار از افراد مستقل و منتقد و کارآمد باشد.

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. باسلام اعتلال در کوهدشت خیلی قبل از دکتر روحانی توسط نماینده ی محجوب دکتر ملکشاهی حامه عمل پوشانده بود اینبار نیز به اعتقاذ خیلی اازصاحبان قدرت بخت اول بهارستان با توجه به چینش مهره های تقریبا سوخته وامتحان پس داده ادوار گذشته خود ایشان می باشد؟؟دلیل عدالت محوری ایشان به کارگیری نیروهای متعد ودلسوز چپ وراست در ادارات است که هستند کسانی که همین الانش هم در اداره آموزش وپرورش کسانی هستند که نه رای دادن و نه رای خواهند داد ولی تونسته با وحدت اینا رو درکنارهم بدون کوچکترین اصطحکاک سیاسی حفظ نماید درپایان جناب دکتر برنده ی بی چون وچرای این دوره حضرتعالی هستید شک نکنید؟؟

  [پاسخ]

  اسماعیل در :

  سید جان
  چنان بی شک ، چون و چرا نماینده انتخابات را معین نمودید ،که بنده یاد سخنرانی یکی از حامیان احمدی نژاد در دانشگاه یزد افتادم«شک نکید احمدی نژاد با بیش از بیست ملیون رای رییس جمهور می شود» که برای بنده بسیار جای تعجب بود ایشان که اینهمه مطمئن بودن چرا از تهران تا یزد برای تبلیغ تشریف آوردن

  [پاسخ]

  سیفی در :

  سیدکدام اعتدال رو ازاقای ملکشاهی دیدی که ماندیدیم؟یک نگاهی به انتخابهای اول ایشان بندازبعداین حرفو میزدی،حمایتهای ایشان ازاقای قالیباف رافراموش کردی؟یادوس نداری بخاطربیاری؟

  [پاسخ]

  ویردار در :

  سید جان اصطکاک نه اصطحکاک
  راستی شما عجب بازاری سیاست زده ای هستیییییییییییییییی

  [پاسخ]

 2. کسانی که از دکتر قالیباف حمایت کردند نمی تواند اصلاح طلب یا حتا اعتدال گرا بود

  [پاسخ]

 3. سلام تأخیراتی که نیروهای باصطلاح چپ درآموزش وپرورش درحال انجام دادن آن هستن بذر نفاق رادربین نیروهای اصلاح طلب بوجود آورده …جناب آقای مومنی میبایست بر عزل نصب ها نظارت میکرد چرا که ایشان جایگاه افراد ونقش هرکدام از افراد ومیزان تأثیر گذاری آنهارادرانتخابات می دانست راستی این افرادی باچه کسانی مشورت می کنندوچگونه معامله ای دارند انجام میدند دراین برهه ی حساس ما بایداصل رابروحدت بگذاریم وباجمع نمودن نیروهای اصلاح طلب وحتی مخالفینی که گوشه ی چشمی به جریان اصلاحات دارندکارراپیش ببریم نه باتفرقه افکنی

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  جناب شهروند، به کاربردن«تأخیراتی» به جای «تغییرات» یک غلط املایی فاحش است.

  [پاسخ]

 4. جناب شکری
  سلام
  نوشته های شما سرشار از سیاه نمایی دولت قبل است دولت (به قول شما اعتدال) سومین سال عمر خود را رو به پایان می برد و شما می توانید دستاوردهایی که موجب امید ملت است را برشمرید(اگاهید که شعار اصلی دولت حاضر امید بود!)
  اینکه چه کسانی فتنه گر محسوب می شوند مشخص است و تعمیم ندهید.
  رای ملت حق الناس است و رهبر معظم انقلاب دائما بر این مهم تاکید می فرمایند.
  نمایندگان واقعی ملت از نظر شما چه کسانی هستند(امیدوارم بعدا پاسخگو باشید)
  در پایان امید است که بجای اینکه هر هفته شاهد نوشته های(خام) شما در سایت های محلی باشیم در اینده پختگی و اگاهی جای این کمیت را بگیرد

  [پاسخ]

 5. به برکت مشاورین رئیس اداره ی آموزش و پرورش، اصلاح طلبان در حاشیه اند.و الآن همان کسانی که در دولت قبلی مدیر بودند همچنان در پست خود ابقا شدند و افراد با سابقه ی اصلاح طلب نیز کما فی السابق خانه نشین اند

  [پاسخ]

 6. اعتدالتون تو حلقم

  [پاسخ]

 7. باسلاماصلاح طلبان با وجود …….در راس آموزش وپرورش مفتخر به شکست زود هنگام انتخابات می شود ودر همون روز بانیان این شکست برا هزارمین با ر به گوشه ای از این کشور پنهاور می گریزند تاچهار سال دیگه خورشیدنا امیدیشان دوباره طلوع کندو اونا فقط در ذهنشون یه چیزه شکست ملکشاهی وشاید اگه طرف مقابل هم برنده شد اشکال ندارد؟؟؟ واین همون خواسته دکتر ملکشاهی است وبس با زیرکی تونسته اتحاد بین امامی وقبادی را ناممکن……….اصلاحات راپر پروناامید وخود پیروز انتخابات است درمورد دوستمون اسماعیل وسیفی آیا احمدی نژاد با ۲۴ میلیون رای رییس جمهور نشد؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 8. با سلام به محضر جناب اقای شکری از اینکه هر از چند گاهی مطالبی از شما را در فضای مجازی میبینیم خوشحالیم ولی دوست گرامی مگه دولت معتلق به جنابعالی از نظر گرایشی فضای نقد را در کشور باز کرده اگه به یاد نمیاری توجه شما را به موارد ذیل جلب میکنم ۱- تذکر لسانی رهبر به دولت و وزارت خارجه در مورد قضیه برجام وگوش دادن به منقدین در این مورد ۲- عدم توجه دولت و وزارت مربوطه به مخا لفین رسانه ای ومطبوعات دولت تا جایکه مخالفین در نمایشگاه اخر شرکت نکردند این است دولت باز و لازم به ذکر است با تو جه به کنشهای سیاسی تا به امروز میشه گفت نماینده فعلی مجلس به عنوان کاندید ای جبهه اصولگرایی شهرستان به میدان خواهد امد نه برای من بل برای قشر سیاسی شهرستان روشن شده که به چپ از لحاظ سیاسی اعتمادی نی ومصداق این ضرب المثل خودمنی (سور ون دی سما اه یاد چی) همینکه دیدند تا حدودی سکان مملکت به دست اقلیتی از چپ افتا د کلید گذر از نماینده فعلی رو زدند در شب انتخابات ریاست جمهوری و با اعلام اسم درا مده شده از صندوقهای رای دوستان جنابعالی در خیابانهای شهر چه شعاریهایی بر علیه نماینده نزدند و در ثانی با اسقرار دولت این بود که شاهد حذف مدیران وابسته به نماینده بودیم واین نوع برخوردها تا ابد در ذهن نماینده فعلی خواهد بود ودر اخر به این نتیجه میرسیم حمایت دوستان جنابعالی از نماینده فعلی نه به خاطر شایستگی یا اعتدال ایشون دران زمان بوده وبس بل به خاطر در امان بودن از تیر ترکش اصولگرایان بود بس

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط