سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۵:۴۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۴ آبان ۱۳۹۴در ۷:۲۸ ق.ظ تعداد بازدید: 1,374 بازدید کد خبر:46588 چاپ خبر

حجم خسارت های سیل اخیر با خرابی های هشت سال جنگ در ایلام برابری می کند

0

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: حجم خسارت های ایجاد شده ناشی از سیل هفته گذشته در این استان با خرابی های باقی مانده از هشت سال جنگ تحمیلی برابری می کند. شاپور پولادی عصر چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان که با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی نماینده ویژه رهبر […]

۸۱۸۱۸۹۶۲-۷۰۲۶۷۲۲۰

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: حجم خسارت های ایجاد شده ناشی از سیل هفته گذشته در این استان با خرابی های باقی مانده از هشت سال جنگ تحمیلی برابری می کند.

شاپور پولادی عصر چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان که با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی نماینده ویژه رهبر معظم انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های ابتدایی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در نتیجه سیل ویرانگر خسارت به حوزه های زیربنایی، کشاورزی، منازل مسکونی، واحدهای تجاری، شبکه های آبیاری و زهکشی، تاسیسات آب و فاضلاب و واحدهای تولیدی و صنعتی وارد شده که به نظر می رسد این مقدار با برآورد دقیق بسیار بیشتر باشد.

وی افزود: خسارت های سیل به حدی زیاد است که به جرات می توان گفت با خرابی های ناشی از جنگ هشت ساله در این استان برابری می کند.

پولادی یادآور شد: ۳۷ کیلومتر مسیل ساخته شده در استان جزء شریان های اصلی شهر ایلام بوده که در اثر این سیل تخریب شده و یا در آستانه تخریب قرار دارند و تنها در این قسمت حدود سه هزار میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: دولت با محدودیت های شدید مالی روبروست ولی امیدواریم با گزارش نماینده ویژه رهبری اعتبارهای مناسبی برای جبران بخشی از خسارت های وارد شده به این استان اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: شیب محیط اطراف شهر ایلام به سمت داخل شهر است و همین موضوع باعث وارد شدن حجم بسیار زیادی از آب های سطحی بداخل شهر می شود که در صورت وقوع سیل و بارندگی های شدید مخاطره های خود را به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام نیز در این نشست گفت: ۷۲۰ میلیارد ریال خسارت تنها به ایستگاه های پمپاژ و شبکه های آبیاری استان وارد شده است.

ذوالفقار مهدیزاده افزود: ایستگاه پمپاژ گدارخوش که منبع تغذیه کننده آب ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از زمین های استان در منطقه صالح آباد است دچار خسارت اساسی شده و بر اساس ارزیابی ها ۳۵۰ میلیارد ریال به این ایستگاه خسارت وارد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر بعنوان نماینده ویژه مقام معظم رهبری برای بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل اخیر صبح امروز به ایلام سفر کرد و با حضور در بازدید از مناطق سیل زده مختلف مرکز استان در جریان حجم خرابی های این سیل ویرانگر قرار گرفت.
منبع: ایرنا

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط