سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۶:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۱ آبان ۱۳۹۴در ۱:۴۲ ب.ظ تعداد بازدید: 542 بازدید کد خبر:46436 چاپ خبر

احتمال وقوع مجدد سیلاب در لرستان/ آماده باش دستگاه های اجرایی امدادی

0

کشکان: مدیر کل ستاد بحران استان لرستان گفت: با توجه به رود سامانه ناپایدار و بارشی به استان از عصر امروز دوشنبه، دستگاههای امدادی و اجرایی برای احتمال وقوع سیلابها در استان آمادگی لازم را داشته باشند. به گزارش ایرنا، رضا آریایی در حاشیه جلسه ستاد عالی مدیریت بحران استان افزود: بارندگی در استان لرستان، […]

IMG-20151030-WA0019

کشکان: مدیر کل ستاد بحران استان لرستان گفت: با توجه به رود سامانه ناپایدار و بارشی به استان از عصر امروز دوشنبه، دستگاههای امدادی و اجرایی برای احتمال وقوع سیلابها در استان آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش ایرنا، رضا آریایی در حاشیه جلسه ستاد عالی مدیریت بحران استان افزود: بارندگی در استان لرستان، عصر امروز تا روز سه شنبه ادامه دارد و سیستم فعال باران زا نیز از روز پنجشنبه و جمعه وارد استان می شود و امروز عصر تا روز سه شنبه شاهد تشدید بارش های تند رگباری در استان لرستان خواهیم بود.
وی اظهار داشت: طی روزهای پنجشنبه و جمعه با ورود سیستم فعال باران زای دیگری اکثر نقاط استان از جمله غرب و شمال بارانی خواهد بود.
وی تصریح کرد: با توجه به کاهش میزان نفوذپذیری خاک و با هدف حفظ آمادگی برای مقابله با سیلاب های احتمالی ضمن انجام تمهیدات لازم، اطلاع رسانی به تمام اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان ها در دستور کار فرمانداران قرار دارد.
آریایی اضافه کر: در مجموع با ورود سامانه بارشی به استان در هفته گذشته ، متوسط بارندگی سطح استان ۸۷ میلیمتر گزارش شده است.
وی تصریح کرد: در این مدت متوسط بارندگی در نورآباد ۱۲۱ میلیمتر، الشتر ۱۰۷، رومشگان۹۹، کوهدشت ۸۷میلیمتر، بروجرد ۸۲ میلیمتر و پلدختر ۷۸میلیمتر گزارش شده است.
وی همچنین میزان بارندگی این سامانه در شهرها ی خرم آباد ، دورود ، ازنا و الیگودرز را به ترتیب ۶۵، ۶۶، ۱۰۵ و ۶۲ میلیمتر برشمرد.
وی اضافه کرد: بارش باران و وقوع سیل در این استان طی اواخر هفته گذشته سبب تخریب ده ها دهانه پل بزرگ و کوچک، تاسیسات زیربنایی، شبکه های انتقال برق و آب، معابر شهری و روستایی، اراضی کشاورزی و باغی و تلف شدن صدها راس دام شد.

 

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط