سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۴۳:۲۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۰ آبان ۱۳۹۴در ۸:۰۷ ق.ظ تعداد بازدید: 1,248 بازدید کد خبر:46332 چاپ خبر

کوهدشت پیرهن خواهد پوشید یا کفن؟

0

سیدمحمدصادق محمدی وفایی

سیدمحمدصادق محمدی وفایی – سالها بود که کوهدشت بدون صنعت و آب و با خشک سالی های ممتد آه و ناله می کرد. نالیدن کوهدشت در قالب های متفاوتی نمایان شد . فقر اقتصادی چنان گلوها را فشار داد که برخی ها آرزویشان کارمند شدن دراداره ای شد. عده ای از کشاورزان به فروختن زمین […]

untitled

سیدمحمدصادق محمدی وفایی – سالها بود که کوهدشت بدون صنعت و آب و با خشک سالی های ممتد آه و ناله می کرد. نالیدن کوهدشت در قالب های متفاوتی نمایان شد . فقر اقتصادی چنان گلوها را فشار داد که برخی ها آرزویشان کارمند شدن دراداره ای شد.
عده ای از کشاورزان به فروختن زمین های کشاورزی روی آوردند.زمین فروختند و ماشین خریدند تا با جا به جایی بار و مسافری ، به ساحل زندگی برسند.اما تقدیر با تدبیرشان نساخت ماشین ها را با قیمت بالا خریدند و بازار خرید و فروش و بارکشی به رکود مبتلا شد. بندر امام خمینی «ره» خوب می داند چه تعداد از شهروندان کوهدشتی ماشین دار و مشتری بندر شده اند!
عده ای به جوانرود رفتند و از مغازه های رسمی آن شهر جاروبرقی و …خریداری کردند تا با فروختن آنها در تهران بزرگ، پول نانی در بیاورند اما توسط اداره مبارزه با کالای قاچاق به ضبط کالاها و جریمه های کلان دچار شدند.
عده ای غریب نشین و تهرانی شدند. شهرک قدس ، بومهن و رودهن و…نیک می دانند چه جمعیتی از کوهدشتی ها را پذیرا شده اند!
با این حال هر چند کوهدشت در حال احتضار بود ولی بسیاری از نامزدهای انتخاباتی مدعی نجات آن بودند.حافظه ها می گویند برای برخی از انتخابات ها، همچون شورای شهر و …افراد بسیاری ثبت نام کردند؟
اهل شهر می دانند چه مقدار از دیوارهای شهر با تصاویرنامزدهای انتخاباتی پوشانده شد؟! برای نمایندگی شهر هم کوهدشت نماینده چپ و راست و معتدل را تجربه کرد، ولی با این حال این شهر شهید پرور از حال احتضار خارج نشد!
اکنون که سیلی سیل، به گوش کوهدشت محتضر نواخته شده است ، تهرانی ها و عالی جنابان اجرایی نیز دریافتند که این شهر سیل زده و گرفتار در منجلاب فقر تا چه اندازه بدحال شده است.
دکترنوبخت در کوهدشت فرمودند: این چه زیرساختی است که با یک سیل و بارندگی اینگونه مردم به زحمت می افتند؟!
او فرمودند: «اگر ماجرای ناکامی ها و گرفتاری های مردم کوهدشت را به رئیس جمهور بگویم قطعاً منقلب خواهد شد»
جناب نوبخت! درویشی فقیر که لباس پاره بر تن داشت، بر در خانه بزرگی ایستاده و به وی گفت: اگر من بر در سرای تو بمیرم، با من چه می‏کنی؟
مرد گفت: تو را کفن می‏کنم و به گور می‏سپارم. درویش گفت ای خواجه امروز در زندگی مرا پیرهنی بپوشان وقتی مردم بی کفن به خاک بسپار. خواجه را از این سخن عبرتی حاصل شد و او را پیراهنی بخشید.
حال ای اعتدال محوران! امیدوارم منقلب شدنتان اقدامات لازم و متناسب با نیازهای شهر را به دنبال داشته باشد.به یقین اگر بر تن زار کوهدشت پیرهنی بپوشید بهتر از آن است کفنی بپوشید.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر سید دوست داشتنی امیدوارم مسئولین توجه ویژه ای بنمایند

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام علیکم
  ممنون از این همه مهربانی و دلسوزیتان
  خدا نگهدارتان

  [پاسخ]

 2. درود بر جسارت ودلسوزیت سید….

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلامم تقدیمتان جناب علیزاده
  بنده هم متشکر از محبتتان هستم
  او نگهدارتان

  [پاسخ]

 3. گویا و مختصر بود سپاس

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  نازاریان عزیز سلامی فربه تقدیمتان
  از لطفتان متشکرم.
  الهی سالم باشید

  [پاسخ]

 4. درود خدا بر تو سىد.اگر کارى از دستت بر نمى آىد حداقل با همشهرىهاىت همدردى.

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام جناب کونانی
  واقعا دلم برای کوهدشتم می سوزد.
  و
  لایکلف الله نفسا الا وسعها
  متشکرم

  [پاسخ]

 5. حرف دل خیلی از ما ها رو زدی …… ای کاش گوش شنوایی باشد که بشنود و دیده بینایی که ببیند ………..

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام علیکم
  الهی گوش شنوایی یافت شود .
  خدا حافظ شما

  [پاسخ]

 6. سلام بر محمدی عزیز .مطالب فوق کاملا منطقی بوده وباز گوی واقعیات ومشکلات موجود است .اما باید گفت که جامعه ایرادهای کوچک اشکار را تنبیه می کند وسر طان بزرگو پنهان را تجلیل (وارد کنندگان بزرگ) ای کاش روزی برسدکه فلصله طبقاتی اقشار مختلف کشورم کم شود وحد اقل میان مسئولین و مردم وطنم حس همدردی بیشتر شود ما مردم حرف هم را خوب می فهمیم سنگ صبور شدن کار اسانی نیست گوش شنوا برای شنیدن ناملایمات داشتن کم موهبتی نیست !!

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام بر جناب بهاریان ارجمند
  به امید روزی که همه احساس مسولیت کنیم و بی تفاوت از کنار مشکلات عبور نکنیم.
  خدا نگهدارتان

  [پاسخ]

 7. منوچهر محمودنژاد

  درود بر شرافت و انسانیت شما نویسنده بزرگوار که اینگونه دلسوزانه درد دل مردم ستمدیده کوهدشت را به قلم آوردید.

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  جناب محمود نژاد سلام علیکم
  خیلی متشکر از این ابراز مهر و محبتتان.
  او نگهدارتان

  [پاسخ]

 8. درود بر شرفت

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام بر آقا سعید
  ممنون از لطف شما

  [پاسخ]

 9. درود بر سید بزرگوار حرف دل ما روزدی

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام برجناب فرهنگی محترم
  الهی سالم باشید.

  [پاسخ]

 10. سلام دست مریزاد آقا سید!
  امیدوارم روحانیون شهرمان از حضرتعالی الگو بگیرند و ارتباط شان با مردم را بهبود بخشند، چرا که فاصله گرفتن روحانیت از مردم عواقب خوبی برای جامعه ندارد.

  [پاسخ]

 11. سلام علیکم
  جناب ناصری هر طلبه ای باید خالصانه همه ی دلسوزی هایش را بدون هیچ گونه منتی تقدیم جامعه کند.به نظر بنده ی حقیر فضای مجازی یک فرصت طلایی برای ارتباط و تبلیغ معارف دین است.اگر ننویسم فردای قیامت محکومی بیش نیستم.
  خدا نگهدارتان
  ممنون از لطف کشکانیان نیز.

  [پاسخ]

 12. سیدجان به خدا بعضی مسئولین شهرستان نمک پاش دل ریش مردم فقیر این شهرستان هستند .بعضیهاشون سعه صدر ندارند آستانه تحملشون خیلی کمه .مردم با امیدی صبح زود به ادارات پناه میبرندبرای رفع مشکلشون .شاید هم بعضیها از ارباب رجوعهادلی پر داشته باشند اعتراضی هم داشته باشند اما مسئولین باید با آرامش آنها را قانع کنندنه با حرفهای رکیک آنان را بدرقه نمایندویا آنان را تهدید به بازداشت نمایند

  [پاسخ]

 13. درود بر سیدزاده عزیزبه نکته جالبی اشاره کردی بنده صبح زود جهت کمک به فرمانداری مراجعه کردم وطلب کمک نمودم که متاسفانه با بی اعتنایی وگفتن کلماتی که گفتن ان صلاح نیست رو برو شدم ودر مقابل در خواست بنده مبنی بر کمک جهت چند خانواده که به شدت در معرض خطر بودندوبعدا هم خسارت زیادی متحمل شدندفقط گفتند به حلال احمر برو حلال احمر هم گفتند که در حیطه ی وظیفه ان ها نیست درصورتی که من فقط در خواست داشتم برادران محترم اداره راه با توجه مراجعه مکرراینجانب جهت باز کردن مسیر اب راه جاده به جاهای کم خطر با ماشین های راه سازی اب رود خانه رابه مسیر پل های موجو د هدایت کنننداما از روی لج بازی یا ندانم کاری خوداری نمودندکه اصل در خواست ان در دادگاه موجود است. ان هم دو ماه قبل از حادثه!!!ایا مردم از بعضی از مسئولین جلوتر نیستند
  [پاسخ]

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط