سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۱۴:۱۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۷ آبان ۱۳۹۴در ۴:۰۰ ب.ظ تعداد بازدید: 1,151 بازدید کد خبر:46081 چاپ خبر

بارندگی های ۴۸ ساعت گذشته ایلام در ۱۰۰ سال اخیر بی سابقه است!

0

 مدیرکل هواشناسی استان ایلام گفت: بارندگی های ۴۸ ساعت گذشته ایلام در ۱۰۰ سال گذشته از نظر حجم بارندگی و بازه زمانی بی سابقه بوده است. یوسف شیخ الملوکی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا متوسط بارش سالانه استان را بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیمتر عنوان کرد و افزود: تنها در ۴۸ ساعت […]

IMG_20151029_115139 مدیرکل هواشناسی استان ایلام گفت: بارندگی های ۴۸ ساعت گذشته ایلام در ۱۰۰ سال گذشته از نظر حجم بارندگی و بازه زمانی بی سابقه بوده است.

یوسف شیخ الملوکی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا متوسط بارش سالانه استان را بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیمتر عنوان کرد و افزود: تنها در ۴۸ ساعت گذشته ۲۸۰ میلیمتر بارندگی در شهر ایلام گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت در ایستگاه های ایوان، ملکشاهی و ارکواز، لومار، سرابله، آبدانان و دره شهر نیز به ترتیب ۱۸۸، ۱۸۵، ۱۴۸، ۱۴۱، ۹۰ و ۴۸ میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

وی اظهار کرد: ارتباط تلفنی با شهرستان های مهران و دهلران برای کسب اطلاع از میزان بارندگی قطع است اما دست کم در هر کدام از این شهرستان ها نیز ۵۰ میلیمتر باران باریده است.

مدیرکل هواشناسی استان ایلام گفت: سیستم ناپایدار بارش زا امشب و فردا شب نیز فعال بوده و شنبه هفته آینده از استان خارج می شود اما از اواخر هفته آینده یک سیستم دیگر وارد استان می شود که اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.

شیخ الملوکی افزود: تا پایان آبان ماه هر هفته یک سیستم ناپایدار با شدت و ضعف متفاوت وارد استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه پدیده ال نینو بدلیل افزایش دمای آب اقیانوس نسبت به حالت عادی رخ می دهد و باعث ناهنجاری های اقلیمی خواهد شد، ادامه داد: بارش های سیل آسا در مناطقی از جمله استان ایلام که انتظار آن نمی رود از پیامدهای این پدیده است.

وی تاکید کرد: سازمان هواشناسی پدیده ال نینو را رد نکرده است اما سرمای سرد زمستانی ناشی از این پدیده را رد می کند.

شیخ الملوکی افزود: وقوع این پدیده تنها در صورت مدیریت مناسب و اندیشیدن تدابیری به منظور جمع آوری آب های سطحی، در افزایش منابع آبی استان و رفع بحران آب تاثیرگذار خواهد بود.
بارش ۲۳۰ میلی متر باران طی ۴۸ ساعت گذشته در شهر ایلام موجب اخلال در زندگی عادی و روزانه مردم شده است.

به علت بارش شدید باران فعالیت همه مراکز آموزشی، دستگاه های اجرایی و دولتی و بانک های ایلام امروز پنجشنبه در پی اعلام ستاد بحران تعطیل است، پروازهای فرودگاه ایلام لغو شده و براساس اعلام ستاد مدیریت بحران بر اثر وقوع سه نفر کشته و یک نفر هم مفقود شده اند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط