سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۷:۲۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۶ آبان ۱۳۹۴در ۷:۴۹ ب.ظ تعداد بازدید: 1,102 بازدید کد خبر:46019 چاپ خبر

جلسه شورای اداری شهرستان رومشکان برگزار شد+ تصاویر

0

با حضور رئیس کل دادگستری لرستان

جلسه شورای اداری شهرستان رومشکان به ریاست فرماندار و با حضور جناب آقای بدری رئیس کل دادگستری لرستان و معاونین ایشان برگزار گردید. به گزارش کشکان، در این جلسه فرماندار رومشکان ضمن عرض تسلیت ایام محرم و خیر مقدم به مدعوین و حضار در جلسه، به تشریح عملکرد درخشان دولت تدبیر و امید در شهرستان […]

۱

جلسه شورای اداری شهرستان رومشکان به ریاست فرماندار و با حضور جناب آقای بدری رئیس کل دادگستری لرستان و معاونین ایشان برگزار گردید.

به گزارش کشکان، در این جلسه فرماندار رومشکان ضمن عرض تسلیت ایام محرم و خیر مقدم به مدعوین و حضار در جلسه، به تشریح عملکرد درخشان دولت تدبیر و امید در شهرستان پرداخت و خدمات دولت را در حوزه آب، برق، گاز، بهداشت و درمان، راه و شهرسازی و … (که نارسایی در آنها زمینه ساز نا امنی است) قابل قبول دانست. محمدی نژاد در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای پروانه رئیس دادگاه رومشکان گفت: پرونده های قضایی و حجم مراجعین با توجه به دست تنها بودن و عدم استقرار دادسرا رو به افزایش است و مردم انتظار دارند مشکلات حقوقی و قضایی شان را در اینجا حل و فصل کنند که این امر با توجه به نبود قاضی در شهرستان و حجم بالای پرونده ها مشکلاتی را برای دادگستری و مردم باعث گردیده و فشار زیادی را بر این دستگاه تحمیل کرده است. لذا انتظار داریم جناب آقای بدری نسبت به تقویت دادگاه شهرستان مساعدت لازم را مبذول و با راه اندازی دادسرا و افزایش قضات مشکلات این حوزه را مرتفع نمایند.

فرماندار در پایان سخنان خود با اشاره به دو انتخابات مهم پیش رو اظهار داشت: به دلیل حساسیت بالای سیاسی و نوپا بودن شهرستان، عدم استقرار کامل دستگاههای اجرائی رومشکان، عدم آگاهی برخی مدیران شهرستان از قوانین در حوزه انتخابات، نیاز به استقرار کامل دستگاه قضا را نمایان تر می کند. فرماندار رومشکان اظهار امیدواری کرد که انشاء الله همه در امر انتخابات به قانون عمل کنیم هر چند به ضررمان باشد.

در ادامه جلسه جناب آقای بدری رئیس کل محترم دادگستری استان پس از شنیدن اظهارات اعضای شورای تأمین به سخنرانی پرداخت.

وی با بیان اینکه امنیت امروز ما حاصل تلاش همه دستگاههاست و ما مشکل امنیتی نداریم، مشکلات موجود را ناشی از ناهنجاری های اجتماعی دانست و در ادامه افزود: یکی از علتهای آن مشکل بیکاری است، پیش گیری از وقوع جرم باید یکی از اولویتهای همه ما باشد و مشکلات باید بصورت ریشه ای حل شود.

بدری در مورد انتخابات پیش رو، ضمن هشدار به همه دستگاهها در خصوص استفاده نمودن از امکانات دولتی  به نفع کاندیدای خاص گفت : اگر گزارشی از دستگاهی بیاید که مرتکب چنین عملی شود یا در دستگاهی عزل و نصبهای جهت دار صورت بگیرد دستگاه قضا ورود خواهد نمود و با آن برخورد می کند، تبلیغات پیش از موعد کاندیداها خلاف است و هم اکنون ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشکیل شده است.

وی در ادامه از راه اندازی دو کمیته و شورا در دادگستری استان و شهرستان ها خبر داد:

۱) کمیته حمایت از سرمایه گذاری: عدم جذب سرمایه گذار باعث شده که خیلی از جوانان تحصیل کرده و نخبه استان جهت پیداکردن شغل  مناسب مهاجرت کنند و این سرمایه عظیم هدر برود. این کمیته به منظور رفع موانع ، حمایت و جذب سرمایه گذار تشکیل شده است.

۲) شورای حفاظت از اراضی و اموال عمومی : به منظور رسیدگی به تخلفات و تصرفات در اموال عمومی، جنگلها، اراضی و سرمایه های ملی

رئیس کل دادگستری لرستان در پایان یکی از اهداف سفر خود را بازدید از مشکلات و جمع آوری اطلاعات حوزه قضایی رومشکان عنوان و وعده داد: در صورت تهیه زمین توسط فرماندار محترم رومشکان ساختمانی برای شورای حل اختلاف شهرستان در آن احداث خواهد گردید و امیدواریم که بتوانیم در آینده ای نزدیک دادگستری رومشکان را هم افتتاح کنیم.

۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط