سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۲:۵۸:۵۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۵ آبان ۱۳۹۴در ۷:۰۳ ب.ظ تعداد بازدید: 2,191 بازدید کد خبر:45986 چاپ خبر

استاندار لرستان به منزل استاد ایرج کاظمی رفت

0

به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان ، مهندس بازوند استاندار لرستان با حضور در منزل استاد ایرج کاظمی از خدمات برجسته ایشان در عرصه های مختلف فرهنگی و پژوهشی تقدیر و تجلیل کرد. بازوند با بیان اهمیت ویژه فرهنگ در اعتلا و رشد و توسعه استان گفت:هر حرکتی در زمینه های […]

photo_2015-10-26_12-26-18

به گزارش کشکان به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان ، مهندس بازوند استاندار لرستان با حضور در منزل استاد ایرج کاظمی از خدمات برجسته ایشان در عرصه های مختلف فرهنگی و پژوهشی تقدیر و تجلیل کرد.

بازوند با بیان اهمیت ویژه فرهنگ در اعتلا و رشد و توسعه استان گفت:هر حرکتی در زمینه های اقتصادی و صنعتی در وهله اول مستلزم داشتن زیرساخت فرهنگی است و قبل از توسعه اقتصادی می بایست برنامه ریزی لازم را برای تقویت و ارتقاء فرهنگی داشته باشیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه به زودی جلسه انجمن مفاخر استان برگزار خواهد شد افزود: وجود چهره های ماندگار و اساتید برجسته و نخبگان فکری در هر جامعه از عوامل و انگیزه های توسعه فرهنگی محسوب می شوند و موتور محرکه توسعه یافتگی در هر جامعه ای نتیجه عمل و فکر نخبگان است و همکاری مشترک نخبگان فکری و مدیریت اجرایی می تواند به بهبود وضعیت عمومی جامعه کمک کند.

مهندس بازوند استاد ایرج کاظمی را چهره ای درخشان در عرصه تحقیق و پژوهش و از مشاهیر ادبی و فرهنگی استان و کشور دانست و گفت: وجود چهره ماندگاری چون استاد کاظمی و سرآمدی ایشان در عرصه پژوهشهای ادبی و فرهنگی در کشور، مایه مباهات برای استان است و می بایست با شناساندن این مفاخر به نسل جوان،الگوهای موفقی را برای هویت بخشی بیشتر به فرهنگ این دیار معرفی کنیم.

گفتنی است استاد ایرج کاظمی محقق و پژوهشگر و از مفاخر ادبی و فرهنگی لرستان می باشد. وی متولد ۱۳۲۰ خورشیدی در شهرستان خرم آباد و فارغ التحصیل در رشته زبان و ادبیات فارسی است. استاد کاظمی از موسسان و رئیس انجمن اهل قلم لرستان بوده و در حوزه لرستان شناسی و موسیقی لرستان صاحب نظر و دارای جایگاه خاصی است و تاکنون کتب متعددی را به زیور چاپ آراسته است که می توان به کتاب معروف مشاهیر لر و دلفان در گذر تاریخ اشاره کرد.

استاد کاظمی علاوه بر آشنایی کامل با فرهنگ و ادبیات لرستان در حوزه ادبیات کلاسیک نیز دارای نظر و اثر است که می توان به کتاب مفید او به نام حافظ در اندیشه حافظ شناسان اشاره کرد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. به حق باید استاد کاظمی را از اساتید مبرز و اثر گذار در فرهنگ مردمان غرب کشور ،مخصوصا لرستان دانست. ایشان شاگردان زیادی را در حوزه فرهنگ و ادبیات بومی و ملی تربیت کرده اند. برای ایشان آرزوی طول عمر با برکت و سلامتی و شادمانی داریم.

    [پاسخ]

  2. بی شک استاد ایرج کاظمی چهره درخشان وبومی لرستان در شناخت فرهنگ این دیار کهن است .خداوند طول عمر با عزت وپربرکت به ایشان عطا فرماید ،انشالله

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط