سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۹:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۵ آبان ۱۳۹۴در ۸:۳۴ ق.ظ تعداد بازدید: 853 بازدید کد خبر:45949 چاپ خبر

کوهدشت را دریابید

0

سید محمدصادق محجمدی وفایی

سید محمدصادق محجمدی وفایی/ کشکان: به کوهدشت شهید پرور رفتم تا چون محرم های گذشته ، این دهه ی محرم را نیز در میان قوم خود، به تبلیغ معارف دین بپردازم. وارد شهر شدم . اما چه شهری؟! شهری که از نظر سیاسی و تبلیغات انتخاباتی ، جلوتر از تهران است! کوهدشت سرشار از اداره […]

۲۰۱۵-۰۷-۳۱_۲۲۴۹۴۸-۳۶۰x240

سید محمدصادق محجمدی وفایی/ کشکان:

به کوهدشت شهید پرور رفتم تا چون محرم های گذشته ، این دهه ی محرم را نیز در میان قوم خود، به تبلیغ معارف دین بپردازم.
وارد شهر شدم . اما چه شهری؟! شهری که از نظر سیاسی و تبلیغات انتخاباتی ، جلوتر از تهران است! کوهدشت سرشار از اداره و رئیس ، معاون و کارمند است .برخی بر این باورند بعضی از ادارات بیش از نیاز خود نیرو جذب کرده اند ولی با آن همه اداره و رئیس ، و نیروی کار، مشکلات شهر چنان زیاد است که گویا اداره ای و نظارتی وجود ندارد! دست اندازها در خیابان های کوهدشت به صورت جدی و دائمی وجود دارند!
آشغال های متراکم برخی از محله های شهر ، شرم آور شده است.خیابان های چاله و چوله ای و… مرا به یاد گفتار بنده خدایی انداخت که نام کوچه اش را «خدا مرگ» گذاشته بود! از او پرسیدند فلسفه این نام گذاری چیست؟ جواب دادند چون این کوچه به حدی خاکی ودست انداز و چاله و چوله دارد با آمدن بارانی (که رحمت الهی است) پاهایم در گل گیر می کند و گیر کردن چندباره پا و با زحمت بیرون کشیدن آن باعث می شود، بگویم خدا مرگ !
به مسجد رفتم نماز بخوانم چند نفر فقیر در ورودی مسجد نشسته بودند از میان آنها پیرزنی که با چادری رنگ باخته بر زمین نشسته بود و به دست و جیب دیگران ملتمسانه چشم دوخته بود، دلم را سوزاند! با دلی گریان وارد محراب مسجد شدم نماز ظهر و عصر را به جماعت خواندیم .سخنرانی کوتاهی کردم به سیمای نمازگزاران نگاههایی دوختم .چون از مسجد بیرون آمدم خواستم سوار ماشینم شوم ، پیرمردی که نمازش را در صف اول جماعت خوانده بود جلو آمد و گفت حاج آقا نیازمندم اگر خودت هم نداری از افرادی که دارند کمکی جمع کن!
ای خدای بزرگ گویا آن افراد فقیر، نیازشان شدید بود و خیال کرده بودند جیب های من طلبه سرشار از پول است و حال آن که طلبه کجا و جیب های پر از پول کجا؟!
خدایا خودت نیک می دانی فلانی به منزلم آمد و گفت فیش حقوقیت را برای ضمانت لازم دارم و چون به او گفتم طلبه ها که فیش حقوقی ندارند و بنده نیز در هیچ ادره ای کارمند و مسول نیستم تا فیش حقوقی داشته باشم،قهر کرد و رفت!
خداوند فرمود ای بنی آدم مال برای خوردن و پوشیدن و انفاق است » دریغا در این جامعه خوردن و پوشیدن هست ولی انفاق کردن بسیار کم رنگ است.
از مسجد به منزل یکی از اقوام رفتم هنوز از ماشینم فاصله نگرفته بودم که شیشه های شکسته و ریز شده سمندی نو توجه ام را به خود جلب کرد و شخصی که از او هیچ شناختی نداشتم جلو آمد و گفت آقای محمدی شما که در سایت های کوهدشت یادداشت هایی می نویسید چرا در مورد امنیت این شهر چیزی نمی نویسید؟! آیا نوشتن در مورد امنیت ممنوع است؟در این مورد چیزی به شما گفته اند؟
گفتم بنده طلبه ای بیش نیستم دوست دارم دردهای جامعه را بیان کنم و هیچ خط قرمزی را به بنده اعلام نکرده اند.
جناب ! چه کسی این شیشه ها را شکسته است؟!فرمودند دو نفر سوار موتور بودند و شمشیر کشیدند و شیشه ها را شکستند و رفتند !
گفتم با هم مشکلی داشتید؟
فرمودند خیر
گفتم پس چرا؟
گفت نمی دانم
و…
علاوه بر این شب که شد میزبانم گفت باید فکری برای ماشینت بکنیم!
گفتم چه فکری؟
او گفت حاج آقا! از جهت امنیت . او گفت ماشینم را خاموش کردم به منزل رفتم تا برگشتم صندوق عقب را باز کرده بودند و زاپاس ماشینم را بردند! کوهدشت که قم نیست ماشینت را در خیابان و کوچه تا صبح رها کنی !
به سمت بهشت زهرای کوهدشت رفتم ، پمپ گاز را به حدی شلوغ دیدم که از خجالتی سر به زیر شدم!
جاده کوهدشت و زانوگه و چند بانده کردن آن هم حکایتی دیگر دارد.مذاکرات هسته ای به سرانجام رسید ولی گویا دوبانده شدن آن جاده به سرنوشت سد معشوره مبتلا شده است!
در مورد عزاداریی که برای سالارشهیدان و شهدا نیز، حرف برای گفتن بسیار است.فقط شش نکته را بیان می کنم:
یکم:
اسلامی که این همه می درخشد باید سخنرانان و نوحه خوان و اذان گویان آن هم در حد امکان بدرخشد شاید جذبی صورت گیرد. وقتی هرسالی یک محرم و یک روز عاشورا دارد و ارادت مردم به امام حسین(ع) و سپاه با وفایش ، باعث می شود همگان از هر جناح و سلیقه ای به مساجد ، خیابان ها و هیات ها بیایند. وظیفه هر طلبه ای ، استفاده از این فرصت و گل چین کردن و گفتن نکات کاربردی و متناسب با نیازهای عزادارن است . بعضی ها در این مورد ، نقدهایی جدی بر گفتار و نحوه ی بیان بعضی از ما طلبه ها دارند.
دوم:
عزاداری و اجتماع عظیم زنجانی ها در دهه محرم نوعی از عزاداری است و اجتماع دهل ها و بلندگوها ، بی نظمی ها و مزاحمت های خیابانی در کوهدشت ما نیز یک نوع از زنده نگه داشتن عزای اباعبدالله (ع)است!
آیا مسولین مربوطه بهتر از این نمی توانند عمل کنند؟! این است مدیریت کردن عزاداران حسینی؟! مردم مدیریت پذیر نیستند یا مسولین کوتاهی می کنند و یا …؟
سوم:
تقریبا همه نذرها و غذاهای نذری در روز عاشورا انجام و به مردم داده می شوند. ای کاش برخی ها به نذر کردن و غذا دادن در روزهای اول و دوم و…محرم روی بیاورند.تا اسرافی صورت نگیرد.
از سویی نذرهای غذایی جذابیت خاصی را دارند. در همین محرم شش جلسه سخنرانی در منزلی داشتم آخرین جلسه بیش از اندازه جمعیت آمده بود . خدایا امروز این همه جمعیت چرا و چگونه آمده است؟ با نمی از دقت متوجه شدم که درآن آخرین روز آش نذری هم داده می شود.
چهارم:
کسب معرفت بیشتر و گرفتن پند وتذکر برای هرکسی سرشار از سود است .متاسفانه بسیاری از هیات ها فقط چند نوحه می خوانند و چند ساعت سینه می زنند و چند تا دهل پاره می کنند ولی از طلبه و سخنران هیچ بهره ای ندارند!
وقتی در جامعه افرادی هستند که سینه می زنند، ولی حق الناس را رعایت نمی کنند! نماز می خوانند و سینه می زنند ولی زن و فرزند آزار هستند! به شکم بچه اهمیت می دهند ولی به تربیت اهمیت نمی دهند ، تهمت می زنند ولی حسین حسین هم می گویند و گاه کارمند نظام هستند اما با انقلاب و سلام و آموزه های آن فاصله دارند چرا هیات ها باید ،از سخنران و طلبه محروم باشند؟
پنجم:
بی کاری و بالا رفتن سن و سال ازدواج جوانان نیز دردی بزرگ است.وقتی اسلام عزیز جوانان را به میوه ی بر درخت تشبیه کرده است و می فرماید اگر میوه ها به وقت چیده نشوند فاسد خواهند شد و بر زمین خواهند افتاد چرا پدر و مادرها و مسولین این همه جوان نیازمند ازدواج را می بینند ولی برای سر و سامان دادن آنها جد و جهدی و حرکتی نمی کنند؟!
ششم :
مهاجرت از کوهدشت به تهران و دیگر شهرها کاملا مشهود است .اگر با این سرعت ادامه یابد در آینده ای نه چندان دور کوهدشت شهری اختصاصی برای ادارات و کارمندان و مسولین خواهد شد!
ای عالی جنابان و مسولین کوهدشت ! مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی «ره» می فرمودند شصت سال قبل مسئولیتی (مرجعیت) را بر دوش یک از اهل معرفت گذاشتند او دنبال آن مسئولیت نرفته بود و برای رسیدن به آن تلاش و رقابت نکرده بود.آن فرد آمد تعدادی از صلحا را جمع کرد و گفت من دعایی می کنم و شما آمین بگویید. گفت خدایا اگر من از عهده این مسئولیت بر نمی آیم، مرگ من را برسان. استاد ما می فرمود چهل روز نگذشت که من در مجلس ترحیم او شرکت کردم.
آن استاد ما می فرمود من از بعضی تعجب می کنم که رقابت می کنند تا این بار را به دوش بکشند. اگر انسان احتمال داد که ماندنش برای دینش ضرر دارد، ایراد ندارد برای رسیدن مرگش دعا کند. ممکن است ماندن فرد برای دین خودش ضرر نداشته باشد؛ ولی برای دین دیگران ضرر داشته باشد. در این حالت هم اشکالی ندارد. من مهم نیستم. دین مهم است» علاوه براین از نظر شریعت در چند مورد از خداوند طلب مرگ شده است یکی جایی که انسان به سمت گناهان برود گناهانی که خشم خداوند را به دنبال داشته باشد.
امام سجاد(ع) فرمودند خدایا اگر بنا بود به سمت گناه بروم و خشمت بیایید قبل از رفتن جانم را بگیر. مرحوم مجلسی نیز در جلد ۳۳ بحارالانوار نامه ۶۹ نقل کرده است که «چون بعضی از مردم نادان خیال می کردند امام رضا با مامون خوش است و از ولایتعهدی راضی است و به خاطر دنیا دینش را از دست داده است. امام آرزوی مرگ کردند تا مردم با این سوءظن به هلاکت نیفتند و دینشان را از دست ندهند.»
حضرت مریم (س) نیز چون به حضرت عیسی (ع)حامله شد و حرف و حدیث ها و طعنه ها آغاز شد ، وجامعه با دیدی منفی به او نگاه می کردند و … فرمودند ای کاش مرده بودم و فراموش شده بودم.
مرحوم طبرسی در تفسیر مجمع البیان از قول امام صادق(ع) در خصوص علت تقاضای مرگ از سوی حضرت مریم(س) می گوید این خانم بزرگوار در تمام قومش یک مرد سراغ نداشت که تیزهوش و تیزبین باشد و از او دفاع کند و بگوید که مریم به گناه آلوده نشده است و از اینکه مردم به او گمان بد ببرندخجالت می کشید.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. نکنه میخوای کاندید شی شما هم افتادی به فکر مشکلات

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام بر جناب روز بهانی
  از حجاب نوشتم .
  مهینی نوشت: بنی آدم اعضای یکدیگرند/بجز اخوندها که …
  گفتم نظافت شهر را دریابید.
  بگ میرزایی گفت تنظیف شهر زمان طاغوت وظیفه شهرداری بود!
  از توان نظامی کشور نوشتم
  ساده لوحی نوشتند: اسرار نظامی کشور را فاش کردی!
  نوشتم محرم و نامحرم
  مریضی نوشت گذشت آن زمان که حرفتان را گوش می کردند!
  از ادب نوشتم
  نوشتند اصلاح طلبی یا اصول گرا؟!
  از باب دلسوزی و وظیفه نوشتم کوهدشت را دریابید.
  خواندم نکنه میخوای کاندید شی ؟!
  اگر در فکر کاندیدا شدن بودم در زیر چتر باندی و جناحی خویشتن را جای می دادم وسالها قبل به صندلی و میزی می اندیشیدم.
  عزیز من ! اگر مشکلات را بیان نمی کردم جای گله بود .چه شده است شما را که با بیان شدن مشکلات شهرمان مشکل دارید؟!

  [پاسخ]

  حقگو در :

  سیدعزیزسلام.ازمتنی که نوشته ای بی نهایت سپاسگذارم واقعا باید شهرمان را دریابیم در این شهر مشکلات زیادی وجود دارد تک تک مشکلات مطرح شده در متنتان برهر فردی که از بیرون وارد شهرمان شود کاملا مشهود است این مردم با توجه به اینکه مردم نجیب وشریفی هستن ولب به اعتراض نمی زنند ولی مسئولین از نجابت انها سو استفاده می کنند ودوستدارندمشکلات شهر بیان نشودواگریک سید عزیزی که اولاد پیغمبر است واز سر دلسوزی مشکلات را گوشزد می کندفورا عده ای موضع می گیرند.سید عزیزاینجانب در پشت سر شما نماز خوانده ام .متمعا هستم بیان مشکلات از طرف شما بجز از سر دلسوزی هدف دیگری نداری سیاست چشم عده ای را کور کرده است سید جان باند بازی در جای جای این شهر بیداد می کندواگر یک نفر پیدا می شودبه بیان مشکلات موجود در این شهر بپردازد به دل بعضیها نمی نشیند ولی سید جان کار شما معلومه دل سرد نشو ولی باید تاسف بخوریم به حال خودمان وشما چه انتظاری داری ازاینها رفتارشان مصداق این شعر/دراین دیری که مردانش عصا از کور میدزدند………دنبال محبت نباشیم.یا علی مدد در پیشگاه حق ماجور باشید وسربلند.

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام علیکم
  بنده نیز بی نهایت از لطف شما ممنونم .
  یادش به خیر ایام وحدت حوزه و دانشگاه بود استاد آیت الله جوادی فرمودند تا طلاب و دانشجویان خودسازی نکنند وحدتی واقعی صورت نخواهد گرفت .
  به یقین تا مردم و مسولین دست به دست هم ندهند و تا بر کردار مسولین نظارت نشود و فرهنگ سازی نکنیم و تا صبورانه حرف منتقدان را گوش نکنیم به جایی نخواهیم رسید.
  عزیز حق گویم! چند سال است نوشتن کارم شده است به هر نوع انتقاد و حتی سرزنشی خو گرفته ام .به امید خدا هرگز دلسرد نخواهم شد.
  خدا نگهدارتان

  سيدازتهران در :

  جناب آقای روزبهانی به اصطلاح دکترباسواد:گیریم که میخوادکاندیداشوندازدیگران که وعده های دروغ به عوام میدن که کمترنیست!!!!!اگه بادقت مطالب فوق رامرورکنی واقعیتهاوعمق محرومیت اقتصادی؛فرهنگی؛امنیتی وفقروفلاکت وبیکاری وبدبختی ومتعاقب آن فسادو… کوهدشت وشهروندانش روبیان کرده.همین تعصبات بی جاوکورکورانه وحمایتهای عوامانه ازکاندیداهائیکه نه سواددارن نه دلسوزندوفقط بخاطرمنافعشان مردم رافریب میدهندکوهدشت رابه این پسترفتی دچارکرده.”””آشغال های متراکم برخی از محله های شهر ، شرم آور شده است.خیابان های چاله و چوله ای و…””عزاداری و اجتماع عظیم زنجانی ها در دهه محرم نوعی از عزاداری است و اجتماع دهل ها و بلندگوها ، بی نظمی ها و مزاحمت های خیابانی در کوهدشت ما نیز یک نوع از زنده نگه داشتن عزای اباعبدالله (ع)است!””مهاجرت از کوهدشت به تهران و دیگر شهرها کاملا مشهود است .اگر با این سرعت ادامه یابد در آینده ای نه چندان دور کوهدشت شهری اختصاصی برای ادارات و کارمندان و مسولین خواهد شد!””””

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سید تهرانی من سلام علیکم
  به جان گلرخانم آنچه در مورد کوهدشتمان نوشتم فقط از باب سیری در برخی از مشکلاتش بود نه بیان همه ی مشکلات آن.
  سید محترم!
  ممنون از منطقی نوشتنت و بسیار متشکر از حق مداری و محوریت.خیلی ممنون از صراحت سخن و کامنتت .
  خدا نگهدارتان

  [پاسخ]

 2. دست اقای محمدی درد نکند که واقعیت ها را بیان می کند

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام و ممنون از لطف شما

  [پاسخ]

 3. سید جان درود خدا برشما آخر باید دین داشته باشی وبه آن معتقد باشی که اگر مسّولیتی دان از خدا بترسی که نکند شرمنده خلق خدا شوم مگر پستی به کسی داده میشود که تخصص آن را داشته باشند بیچاره مجبوراست قبول کند به این امید که کم کم چشم وگوشش باز می شود و آخرسر تا کمی آگاه میشود صبح الاالطلوبی خبر یکی از این بندگان خداصبحانه نخورده جایش راگرفته مسندی که عاقبتش اینه دیگه نیازی به فکرکردن نداره

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام شهروند گرامی
  نوشتن و تذکر دادن وظیفه است .متاسفانه بر بسیاری از افراد یاس حاکم شده است.کاش همانطور که رای می دهیم به مطالبه حق و حقوق شهروندیمان نیز اهمیت دهیم.
  او نگهدارتان

  [پاسخ]

 4. درود وسپاس بر سید عزیز چه ساده وبی ریاه وبی الایش درد این مردم مبتلا شده به درد بی کفایتی وتدبیر را صدا زدید شاید گوشهای ناشنوا بااستفاده از سمعک شنوا شوند

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام بر جناب روشنی ارجمند
  امام علی (ع) فرمودند کسی که امر به معروف و نهی از منکر نکند مرده ای است در میان زندگان.
  از محبتتان ممنونم .
  و بسیار متشکر از مهر و محبت سایت کشکان

  [پاسخ]

 5. از بچه های هیت امام حسن مجتبی

  سلام و خسته نباشین،واقعا از نحوه سخنرانی فرمودنتون خیلی خوشم اومده و روی من تاثیر گذاشت.
  امیدوارم هر جا هستید سالم و تندرست باشین.
  و اگر سالی دیگه عمر داشتیم بازم پای سخنرانی هاتون باشم،یا حق سید.

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام علیکم
  ممنون از این همه لطف شما . الهی شکر که دل شما را دارم.
  بنده نیز از خدای بزرگ برای شما و دیگر دوستانمان همه ی خوشبختی های عالم را خواستارم.
  به امید دیدار .خداوند نگهدار

  [پاسخ]

 6. سلام حاج اقا من سخنرانی هایتان را گوش کردم و لذت بردم ولی از انجایی که اکثر طلبه ها و مداحان وارد بحث سیاست شده اند دیگه مردم از صحبت های همه خسته شده اند وهمه را یک جور میپندارند

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام علیکم
  کاش همگان از دینمان پیروی کنیم .
  به استاد قرائتی گفتند باندبازان را نصیحت کن.
  او فرمود آنان چون دست چرب می مانند .دست چرب آب پس می دهد و باندبازان نصیحت را!
  به امید روزی که از دم خدامحور باشیم تا باند محور.
  از این که سخنرانی بنده برای شما نیز لذتی تولید کرده است بسیار خوشحالم.
  آن دانای توانا نگهدارتان

  [پاسخ]

 7. با سلام بر سید بزرگوار .انشاله ادامه بده مطالبتون بسیار جذاب است .ترس از قضاوت دیگران نداشته باش .موفق و موید باشید

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  برادر سید زاده سلام علیکم
  خداوند فرمودای بنی آدم تو اراده می کنی و من نیز اراده می کنم اما همیشه اراده ی من مقدم است.اگر تقدیر با تدبیرم بسازد خواهم نوشت.
  از قضاوت دیگران هم درسها می آموزم .هرگز انتظار ندارم همه مطالعه کنندگان موافق مطالبم باشند. با همین نقدها مخاطبین خود را بیشتر می شناسم و به زیبایی ها و مشکلات جامعه بیش از پیش آشنا می شوم.
  الهی سالم و با برکت باقی بمانید

  [پاسخ]

 8. سلام و درود خدا بر حاج آقای عزیز و دوس داشتنی که به خوبی دردها و مشکلات این شهر را به قلم و تصویر کشیده ای

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام و ارداتم تقدیم به شما که این همه مهربانی کاشته اید.
  او نگهدار شما و برادران کشکانیم که بستر این ارتباط ها را فراهم می کنند.

  [پاسخ]

 9. سلام و درود خدا بر حاج اقای عزیز و بزرگوار
  مطالبتون بسیار اموزنده و جذاب است شما که فقط بخاطر مشکلات مردم زحمت کشیدید ومزد کار را هم از خدا خواهید گرفت انشاالله

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  برادر یاری سلام علیکم
  ممنون از آمدنتان و نیز نوشتنتان .
  الهی سالم باشید و با برکت باقی بمانید

  [پاسخ]

 10. سیدتورابه خدابه مسوولین هم بگوییدخودتان که بازنشست نمیشویدحداقل به فکربازنشستگان آموزش وپزوزش باشند

  [پاسخ]

  محمدی وفایی در :

  سلام علیکم
  به نکته ی مهمی اشاره کرده اید.انشاالله
  اگر دردم یکی بودی چه بودی …
  او نگهدارتان

  [پاسخ]

 11. حاج آقای عزیز سلام علیکم
  خوب از مشکلات گفتید
  انتقادها را می خوانید؟ می بینید که برخی چطور انتقاد می کنند؟
  جامعه ما و همه ما اینطوریم، هر کدام در حدی و در درجه ای
  خب حال اگر چون حقیری بگوید مشکل از «««««««««خود ما »»»»»»»»» است
  داد و بیداد می کنند که، نه مشکل از ما نیست و این مسئولان از کره مریخ آمده اند!
  به نظر بنده ریشه مشکلات کوهدشت در
  ««««««««««عدم فرهنگ تفکر و تعقل»»»»»»»»»»»»
  است
  باید این فرهنگ ریشه دار شود
  که خدای نکرده حکایت ما نشود حکایت آنهایی که خداوند درباره شان فرمود:
  «إِنَّ شَرَّ‌ الدَّوَابِّ عِندَ اللَّـهِ الصُّمُّ الْبُکْمُ الَّذِینَ ««««««لَا یَعْقِلُونَ»»»»»»»»»»»
  و حرف خدا و اسلام و قرآن هم برایشان سودی ندارد که هیچ چه بسا ضرر هم داشته باشد
  مثال:
  – کوهدشت را آتش می سوزاند، هیچ درخواست کمکی از بلندگو های عمومی (مساجد و ادارات و … بلند نمی شود) هیچ راهکار جویی نمی شود، هیچ درخواستی نمی شود که ای مردم اگر فکری دارید ما را هم در فکر خود سهیم کنید.
  – از روز ها قبل اعلام خطر سیل می کنند، هیچ کسی به فکر چاره ای نیست، هیچ تهدید سنجی نمی شود، هیچ فرصت سنجی نمی شود و در عوض زمانی که سیل آمد و جانها را گرفت لودرها و بیل های مکانیکی به فکر کندن آبراهها و ایجاد خاکریز می افتند!
  —–
  پیشنهاد : به نظر بنده شما نوک پیکان را متوجه خود مردم و اقشار مختلف آنها کنید.

  [پاسخ]

 12. سلام علیکم
  به یقین فرهنگ سازی بسیار مهم است .اگر فرهنگ سازی شود هرمسولی ناچار خواهد بود به وظیفه اش عمل کند.در غیر این صورت مردم او را رها نخواهندکرد.علاوه براین بخشی از فرهنگ سازی ها و یا بسترسازی کارهای فرهنگی به عهده همین عالی جنابان ادارات است.
  مسولی که خود را سر و گردنی برتر از دیگران می داند و خود را مدیر و مسول می داند باید جد و جهد لازم را در موارد مورد نیاز به کار گیرد.
  بخش های از جامعه ، به علت های متفاوتی هشدارهای هواشناسایی را جدی نمی گیرند!اگر از مساجد شهر هم درخواستی صادر نمی شود باید به آنها یاد آوری شود.
  در ضمن یادداشت «عیارپدافند غیر عامل در حوادث کوهدشت»به وظیفه مردم نیز تصریح شده است.
  او نگهداراتان و سربلند و پایدار کشکانمان

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط