سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۵۵:۳۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۱در ۷:۱۰ ب.ظ تعداد بازدید: 96 بازدید کد خبر:4591 چاپ خبر

برای ملت ایران احترام خاصی قایلم/ایرانیان دستاوردهای بزرگی برای بشریت داشته‌اند

0

بان كی مون ‘ دبیركل سازمان ملل متحد كه برای شركت در شانزدهمین اجلاس سران غیرمتعهدها به ایران سفر كرده است با بیان این كه ایرانیان دستاوردهای بزرگی برای بشریت داشته‌اند، گفت: برای ملت ایران احترام خاصی قایلم.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سفر دبیركل سازمان ملل متحد به تهران و نخستین دیدار وی با ‘ علی لاریجانی’ رییس مجلس شورای اسلامی با حاشیه‌هایی روبرو بود.

بان در حاشیه دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی از خاطرات خوب خود در سفرهای متعدد ایران گفت و افزود: از سال 1974 میلادی به عنوان یك دیپلمات كره‌ای بارها به ایران سفر كرده و خاطرات بسیار خوبی از این كشور و مردم آن دارم.

وی در ادامه با لبخندی خطاب به خبرنگاران افزود: تمام مردم دنیا باید از ایران به دلیل تمدن و فرهنگ بسیار غنی آنها تشكر كنند زیرا ایرانیان در طول تاریخ دستاوردهای بزرگی برای كل بشریت به ارمغان آورده و به همین دلیل برای آنها احترام و ارزش بسیار زیادی قایل هستم.

**بیش از 50 خبرنگار، عكاس و فیلمبردار داخلی و خارجی از ساعتی قبل از ورود دبیركل سازمان ملل به ایران، در مجلس شورای اسلامی حضور یافتند تا اولین دیدار رسمی بان كی مون با مقامات ایرانی را به ثبت برسانند.

**’بان كی مون’ در ساعت 14:30 دقیقه با همراهی ‘محمد خزائی’ نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد، توسط یك اتومبیل بنز تشریفات وارد مجلس شورای اسلامی شد و در بدو ورود مورد استقبال گرم لاریجانی قرار گرفت.

**’ رییس مجلس شورای اسلامی و دبیركل سازمان ملل به هنگام حركت به سمت محل دیدار به گرمی با یكدیگر صحبت می‌كردند.

**هنگام ورود ‘بان كی مون’ به مجلس زمانی كه وی مشغول دست دادن با ‘علی لاریجانی’ بود، عكاسان با صدای بلند خطاب به رییس مجلس از وی درخواست كردند به سمت دوربین‌ها برگردد و خطاب به وی گفتند: آقای دكتر به دوربین نگاه كنید!

** بان كی مون را در بدو ورود به مجلس شورای اسلامی، حدود 20 نفر از اعضای هیاتش همراهی می‌كرد.

** دیدار رسمی ‘علی لاریجانی’ با ‘بان كی مون’ در ساعت 14:40 دقیقه در ساختمان مشروطه مجلس آغاز شد و دو طرف در خصوص مسایلی همچون بحران سوریه، بحرین و مساله هسته‌ای گفت وگو كردند.

** ‘محمد خزائی’ نماینده ایران در سازمان ملل در بدو ورود،هیات همراه بان كی مون را به رییس مجلس معرفی كرد.

** پس از دیدار و گفت و گوی لاریجانی و بان كی مون، آنها در جمع خبرنگاران حضور یافتند و برغم آن كه بسیاری از خبرنگاران خواستار پرسیدن سوالاتی از دبیركل سازمان ملل بودند، ولی وی پس از پاسخ دادن به یك سوال جلسه را ترك كرد و بسیاری از سوالات آنها بی پاسخ ماند.

**پس از حضور در كنفرانس خبری ‘بان كی مون’ و هیات همراه در ضیافت نهار ‘علی لاریجانی’حضور یافتند و بنا شد ادامه مذاكرات به بعد از این ضیافت موكول شود.

** دبیركل سازمان ملل قرار است در مدت حضور در ایران با رییس جمهوری و دبیر شورای عالی امنیت ملی و جمعی از مسوولان ارشد كشورما دیدار و گفت وگو كند.

‘بان كی مون’ همچنین قرار است در شانزدهمین اجلاس سران عضو جنبش غیر متعهدها در تهران سخنرانی كند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط