سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۶:۴۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۱در ۱۲:۲۴ ب.ظ تعداد بازدید: 100 بازدید کد خبر:4580 چاپ خبر

دلفان مهد پرورش عالمان بزرگ دینی است

0

امام جمعه دلفان گفت: شهرستان دلفان افتخار دارد که عالمان بزرگی را در دامن خود پرورش داده که در ترویج دین مبین اسلام و نشر معارف مذهبی همیشه تأثیرگذار و نقش‌آفرین بوده‌اند.

حجت‌الاسلام محمدتقی صرفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دلفان گفت: این شهرستان مهد تولد آیات و عالمان بزرگی چون شیخ فرج‌الله کاظمی، شیخ حیدر رضوانی، شیخ محمدتقی جهانگیری، محمدعلی حیدری و حاج سیدفتح‌الله موسوی است که در دوران حیات خود هر یک به نوبه خود منشاء خدمات ارزشمندی دینی بوده‌اند.

وی تکریم عالمان دینی و نخبگان و اهل علم را یک وظیفه همگانی برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه در 30 سال گذشته همایشی که به نحو مطلوب از آنان تجلیل شود، برگزار نشده است.

حجت‌الاسلام محمدتقی صرفی‌پور اظهار داشت: این افراد کسانی هستند که بیشتر عمر و زندگانی خود را در راه گسترش اسلام ناب گذرانده و به عنوان منبع غنی از یافته‌های مکتب تشیّع در راه هدایت مردم گام برداشته‌اند.

امام جمعه دلفان به برگزاری همایش ملی تجلیل از عالمان دینی دلفان در 22 شهریورماه اشاره کرد و بیان داشت: در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) این همایش برگزار می‌شود که در جریان آن گوشه‌ای از زندگانی و نقش آنان در نهضت اسلامی توسط پژوهشگران و محققان بیان می‌شود.

وی همکاری دستگاه‌های اجرایی را با دبیرخانه همایش مورد تاکید قرار داد و گفت: این همایش فرصت مناسبی است، برای معرفی عالمان بزرگ منطقه و نباید در این زمینه کوتاهی شود.

وی گفت: امروز وظیفه ماست که از خدمات عالمان بزرگ تجلیل کنیم و فرهنگ شکرگذاری و تجلیل از بزرگان دینی را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط