سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۴:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۲ آبان ۱۳۹۴در ۱۲:۰۱ ب.ظ تعداد بازدید: 622 بازدید کد خبر:45718 چاپ خبر

حرکت زیبای هموطنان اهوازی در محرم امسال و لزوم روند بهداشتی سازی محیط های عزاداری

0

دکتر بنیاد شهمرادی

با سلام و آرزوی قبولی عزاداری های دوستان عزیز بنده معتقدم که پس از خوابیدن عمومی شور عزاداری در کشور، لازم است آسیب شناسی رفتارهای ما صورت پذیرد تا بتوانیم با فرهنگ سازی آن در سنوات بعدی تهدیدهای این مراسم عظیم و ملی را به فرصت هایی در جهت نیل به نوسازی معنوی اجتماعی مبدل ساخت. […]

بنیاد-شهمرادhی-۲۱۰x300با سلام و آرزوی قبولی عزاداری های دوستان عزیز
بنده معتقدم که پس از خوابیدن عمومی شور عزاداری در کشور، لازم است آسیب شناسی رفتارهای ما صورت پذیرد تا بتوانیم با فرهنگ سازی آن در سنوات بعدی تهدیدهای این مراسم عظیم و ملی را به فرصت هایی در جهت نیل به نوسازی معنوی اجتماعی مبدل ساخت.
در این باره قصد سخنرانی های معمول را ندارم بلکه دو نکته کاربردی را به اختصار عرض و خود را پیش از همه عامل به آن خواهم ساخت.
اول اینکه امسال شاهد حرکت زیبای هموطنان اهوازی خود بودیم و لازم است نذر کتاب را در دستور عمومی خود در محرم سال بعد قرار دهیم.
دوم هم اشاره به لزوم روند بهداشتی سازی محیط های عزاداری می باشد.
متاسفانه وضعیت بسیار بغرنج است و ضمن تلاش برای تبیین یک راهکار فرهنگی جهت اشاعه و نهادینه سازی اجتماعی، لازم است در حال حاضر به کمک رفتگران مظلوم شتافت که از لحظاتی پس از ظهر عاشورا جهاد مقدسشان آغاز می شود،
در این بین جدای از کار تنظیف محیط اطراف خود، لازم است که هر کدام از ما به لااقل یک رفتگر کمک مالی فوری در همین ساعات کار آنان بکنیم تا لااقل به وعده های انتقادی خود عمل کرده باشیم.
با کریمان کارها دشوار نیست!

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر شما

  [پاسخ]

 2. جناب دکتر در شهر ما متاسفانه بعد از مراسم نماز ظهر جایگاه سخنرانی که یک تریلی کشاورزی بود ساعاتی در وسط خیابون موند ومردمی که برای نماز نشتن از کارتن روزنامه پلاستیک و…… برای زیر انداز استفاده کردن در وسط خیابان رها شدن تا ساعت ها توسط چرخ ماشین ها به جدول کنار خیابون انتقال داده شد یه سوال ایا ستاد برگزاری نماز جمعه نمی تواند مقداری موکت تهیه کند تا مردم عزادار به راحتی نماز بخونن متاسفانه پارک شهرداری هم حتی یه شر آب نداشت برای وضو مردم از خونه های کنا ر جایگاه برای وضو اب گرفتن بعدش شهرداری ما به فکرعوض کردن اسم خیابان افتاده

  [پاسخ]

 3. بسیار خوب است که آسیب شناسی رفتار مردم در حین عزاداری انجام شود. چرا که سطح شهر پر ار ظروف یکبار مصرف و زغال چوب درختان بریده شده و گل که بعد از خشک شدن تبدیل به خاک میشود.

  [پاسخ]

 4. درود بر جناب دکتر شهمرادی عزیز تذکر بجایی فرمودید موفق باشید

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط