سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۷:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۲۸
۰۵ شهریور ۱۳۹۱در ۶:۰۷ ب.ظ تعداد بازدید: 114 بازدید کد خبر:4561 چاپ خبر

صدور 6هزارو 500مجوز برای مراکز پیش دبستانی/اجاره مدارس به مراکز پیش دبستانی در نوبت عصر

0

وزیر آموزش و پرورش گفت: 6 هزار و 500 مجوز برای مراکز پیش دبستانی در کشور صادر شد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حمیدرضا حاجی بابایی عصر امروز در گردهمایی مشترک روسای ادارات مشارکت های مردمی و کارشناسان توسعه مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد اظهار کرد: یکی از کارهایی که ما آن را پیگیری می کنیم ریل گذاری در آموزش و پرورش است .
وی با اشاره به مراکز پیش دبستانی خاطرنشان کرد: تمامی کارهایی که در چندماه گذشته انجام شده است هیچکدام بدان معنا نبوده که پیش دبستانی دولتی یا غیر دولتی است بلکه فقط جای کار را عوض کرده ایم .
* پیش دبستانی 33 سال غیردولتی بوده است
حاجی بابایی در همین باره افزود: 33 سال است که در کشور پیش دبستانی به صورت دولتی نبوده و همیشه غیردولتی بوده است که این موارد را تمام اسناد بالادستی تأیید می کنند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نظر شخصی من این است که پیش دبستانی باید دولتی باشد، خاطرنشان کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیشنهاد دادم تا دوره پیش دانشگاهی حذف و پیش دبستانی اضافه شود.
* اجرا، نظارت و محتوا قسمت های مهم پیش دبستانی
وی با اشاره به اینکه پیش دبستانی دارای 3 قسمت اصلی است گفت: اجرا نخستین قسمت است که زیر نظر توسعه مشارکت های مردمی اداره می شود، نظارت و سیاست گذاری دومین قسمتی است که زیر نظر معاونت ابتدایی فعالیت دارد. و سومین قسمت محتوا است که زیر نظر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی فعالیت می کند.
* افزایش ظرفیت مدارس سمپاد، شاهد و نمونه دولتی
حاجی بابایی اضافه کرد: پیش از این تعداد مدارس شاهد در کشور 900 مدرسه با 230 هزار دانش آموز بوده که امروز تعداد مدارس آن افزایش و تعداد دانش آموزان به 430 هزار نفر افزایش یافته و همچنین تعداد مدارس سمپاد در گذشته 259 مدرسه با 60 هزار دانش آموز بوده که در این دو سال اخیر تعداد دانش آموزان آن به 450 هزار نفر افزایش یافته است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ظرفیت مدارس نمونه دولتی نیز اکنون 3 برابر شده است گفت: معاونت ابتدایی در گذشته 5 پایه بوده که در سال تحصیلی آینده به 6 پایه افزایش و معاونت آموزش متوسطه در گذشته 7 پایه بوده که در سال تحصیلی آینده 6 پایه شده است.
* حاجی بابایی: معتقد هستم پیش دبستانی باید دولتی باشد
وی با اشاره به اینکه پیش دبستانی هیچ گاه در طول 33 سال گذشته دولتی نبوده است اظهار داشت: من معتقد هستم که اگر پیش دبستانی دولتی باشد بهتر است و این موضوع را در شورای عالی آموزش و پرورش که شروع مدرسه از 5 سالگی باشد را ارائه کرده ام.
وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به طرحی که در مجلس درباره نیروهای پیش دبستانی عنوان شده است، عنوان کرد: این طرح این موضوع را بیان می کرد که اگر روزی آزمون برای استخدام در آموزش و پرورش برگزار شد این نیروها نیز بتوانند در آزمون استخدام شرکت کنند.
* صدور 6 هزار و 500 مجوز برای مراکز پیش دبستانی در کشور
حاجی بابایی با بیان اینکه تا کنون 6 هزار و 500 مجوز برای مراکز پیش دبستانی در کشور صادر شده است اظهار کرد: این رقم اگر به 10 هزار مجوز هم برسد مشکلی وجود نخواهد داشت زیرا باعث رقابت بین مراکز پیش دبستانی خواهد شد.
* اجاره مدارس به مراکز پیش دبستانی در نوبت عصر مدارس
وی با اشاره به اینکه برای کمک به نیروهای پیش دبستانی حرکتی جهادی انجام و مجوز تأسیس این مراکز برای آنها صادر می شود خاطرنشان کرد: تمامی مدارس سراسر کشور در نوبت عصر می توانند کلاس های درس را به موسسان مدارس پیش دبستانی اجاره دهند. ذکر این نکته نیز مهم است که مدیر مدرسه نمی تواند موسس مرکز پیش دبستانی باشد و این موضوع تخلف محسوب می شود.
* ثبت نام 936 هزار دانش آموز در مدارس غیر دولتی
حاجی بابایی با اشاره به اینکه مدارس دولتی در صدور مجوز پیش دبستانی و آموزش از راه دور در اولویت قرار دارند، تصریح کرد: تاکنون 936 هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی ثبت نام کردند.
وی همچنین با اشاره به موضوعاتی که درباره تعطیلی پنجشنبه های مدارس عنوان شده گفت: معلم در آموزش و پرورش باید جایگاه استادی داشته باشد زیرا هیچ استادی 6 روز در هفته را کار نمی کند.
وزیر آموزش و پرورش دانشگاه ویژه فرهنگیان را دارای جایگاه خاصی عنوان و بیان داشت: براساس اعلام سازمان سنجش کشور 50 هزار نفر از نخبگانی که دارای معدل های بالا و حتی 20 بوده اند گزینش و در نهایت 25 هزار نفر در دانشگاه ویژه فرهنگیان به تحصیل خواهند پرداخت.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط