سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۱:۳۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۲۸ مهر ۱۳۹۴در ۱۲:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 698 بازدید کد خبر:45521 چاپ خبر

کاهش آمار ولادت در استان لرستان

0

مدیرکل ثبت احوال استان لرستان با اشاره به ثبت ۲۰ هزار و ۳۷۵ واقعه ولادت در استان لرستان، گفت: آمار ولادت در این استان طی شش ماهه نخست امسال کاهش داشته است.

IMG17113700

به گزارش کشکان به نقل از شبستان، مصطفی امانی پور، مدیرکل ثبت احوال استان لرستان امروز(۲۸ مهر) در جمع خبرنگاران، گفت: در طول شش ماهه نخست امسال تعداد آمار ولادت در استان ۲۰ هزار و ۳۷۵ واقعه ثبت شده است.

وی از کاهش آمار ولادت در استان خبرداد و  افزود: میزان ولادت در استان لرستان طی شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۶٫۰درصد کاهش داشته است.

امانی پور، اظهار داشت: از مجموع ولادت ثبت شده ۱۰ هزار و ۵۷۶ نفر یعنی ۵۲/۲ درصد پسر و ۹ هزار و ۶۷۲ نفر حدود ۴۷/۸ درصد دختر بوده اند.

وی، بیان کرد: به ازای هر۱۰۹ آمار تولد نوزاد پسرتعداد  ۱۰۰ مورد تولد نوزاد دختر به ثبت رسیده است.

امانی پور، بیان کرد: از مجموع ولادتهای ثبت شده تعداد۱۴ هزار و ۱۵۲ مورد یعنی۶۹/۹درصد در مناطق شهری و  مابقی در مناطق روستایی بوده است.

وی، با اشاره به فراوانی نام در نامگذاری نوزادان، گفت: امیرعلی و فاطمه نام های بوده اند که در شش ماهه نخست امسال بیشتر مورد استقبال مردم استان قرار گرفته اند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در نامگذاری  پسران امیرعلی با ( ۴۹۷ مورد) – حسین (۴۳۷مورد) محمد طاها (۳۶۴مورد) – محمد (۳۴۸مورد) و امیرحسین (۳۰۹مورد) به ترتیب دیگر انتخاب شده خانواده های لرستانی برای فرزندان پسر بوده است.

وی، اذعان داشت: که فاطمه (۷۱۸ مورد) زهرا ( ۳۱۸مورد) – یسنا ( ۲۲۴ مورد) – نازنین زهرا(۲۲۲ مورد) – وباران (۲۰۱مورد ) بیشترین نام هایی بوده اند که خانواده های لرستانی برای فرزندان دختر خود انتخاب نموده اند.

 مدیرکل ثبت احوال لرستان،  در ادامه  از ثبت ۶۶۶ مورد چند قلو زایی درشش ماه نخست سالجاری در این استان خبر دادو گفت: از مجموع این آمار ثبت شده ۳۱۵ مورد دوقلو و ۱۲ مورد سه قلوزایی به ثبت رسیده است.

 وی ابراز کرد: بیشترین چند قلوزایی مربوط به شهرستانهای خرم آباد با تعداد ۱۲۷ مورد، بروجرد ۶۶ مورد و دلفان ۲۶ مورد است.
مدیرکل ثبت احوال لرستان در ادامه از کاهش آمار فوت در استان طی شش ماهه نخست امسال خبرداد و گفت: طی شش ماه نخست امسال آمار فوت حدود چهار درصد کاهش داشته است.

امانی پور، بیان کرد:  در این مدت تعداد چهار هزار و  ۲۲۱ واقعه فوت ثبت شده و این درحالی است که نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد چهار هزارو ۳۵۱ مورد واقعه فوت ثبت شده داشته ایم.

وی با بیان اینکه در هر شبانه روز ۲۳ مورد فوت به ثبت رسیده است، افزود: در هر ساعت تقریبا یک مورد واقعه فوت ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان، اظهار کرد: همچنین با اشاره به آمار ازدواج و طلاق، گفت: در شش ماهه اول سال جاری  تعداد یک هزار و ۷۰۴ مورد طلاق در استان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک هزارو ۶۵۳ مورد بوده است که نشان می دهد ۳٫۱درصد افزایش طلاق را در ۶ ماهه نخست سال جاری در استان است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط