سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۵۶:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۶ مهر ۱۳۹۴در ۳:۴۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,992 بازدید کد خبر:45419 چاپ خبر

به بهانه‌ی منصوب شدن دکتر اسدالله حیدری به‌عنوان مدیرکل سازمان بهزیستی استان لرستان

0

هادی مؤمنی

بااینکه سال‌ها از پست‌های مدیریتی دولتی کنار گذاشته شد، اما هیچ‌گاه برای رسیدن به میز ریاست لابی نکرد، بعد از جدایی‌اش از پست‌های اجرایی ادامه تحصیل داد و تا مقطع دکتری در حوزه‌ی جامعه‌شناسی پیش رفت، حتی همه‌ی این دو سال که دولت اعتدال روی کار آمده بااینکه بسیاری از نیروهایی که رهبر فکری‌شان به شکلی حیدری بوده است، پست و مقام گرفتند اما هیچ‌گاه لب به شکوه باز نکرد، اعتراض حیدری همه‌ی این سال‌ها نه برای موقعیت شغلی خودش بل بیشتر از هر چیز مصائب و رنج‌های همشهری‌هایش و از سمت دیگر مردم کشورش بوده است.

۴۰w4_10aein_todie_amodizadeh_va_moarefeye_heidari_modir_kol_behzisti_ostan_94-7-21_38

۱- مخاطبانی که با نوشته‌های نگارنده آشنایی داشته باشند می‌دانند که در این‌یکی دو سال، غالب یادداشت‌های که منتشر کرده‌ام در باب معرفی شاعران، نویسندگان و هنرمندان شهرستان یا مباحث فرهنگی اجتماعی بوده است؛ اما این بار این نوشته موضوع دیگری را دنبال می‌کند و آن‌هم در ستایش یک انتخاب است. انتخاب مدیری اصلاح‌طلب و شایسته که در عین توانایی‌های فراوان چندین سال بود که از عرصه‌ی مدیریت و اجرایی دولتی کنار گذاشته‌شده بود.

با سرکار آمدن دولت احمدی‌نژاد و در ادامه نمایندگان اصولگرا در شهرستان کوهدشت، مهم‌ترین اثر حذف اصلاح‌طلبان شهرستان، زیان و خسرانی بود که برای مردم کوهدشت به وجود آمد. اصلاح‌طلبان شهرستان دارای چهره‌های برجسته در امور مختلف هستند. در بعد مدیریتی چهره‌های اصلاح‌طلب، چهره‌های کم‌نظیری هستند، در بعد فرهنگی، اجتماعی هم همین‌گونه است. نتیجه حذف اصلاح‌طلبان محروم کردن شهرستان و استان از نخبگانی بود که دیدگاه و فکر آن‌ها حتماً در پیشرفت جامعه مؤثر بود. وقتی آن‌ها خود را از این طبقه بسیار ممتاز محروم می‌کنند، در ظاهر خیال می‌کنند از شر عده‌ای راحت شده‌اند: عده‌ای که مطیع محض نبودند و چون‌وچرا و چالش می‌کردند. به‌طورکلی می‌توان گفت کنار گذاشته شدن اصلاح‌طلبان را اگر از دید کارشناسی نگاه کنیم جز زیان و ضرر در همه ابعاد برای جامعه چیزی در برنداشته است. اسدالله حیدری نمونه ا‌ی آرمانی است از این اصلاح‌طلبان خوش‌فکر. سال‌ها پیش در مصاحبه‌ی از محمدرضا خاتمی (در سطرهای ابتدای هم از ایده‌های این سیاست‌مدار در باب جایگاه اصلاح‌طلبان استفاده برده‌ام) درباره‌ی حذف اصلاح‌طلبان از صحنه‌ی فعالیت‌های مدیریتی و سیاسی سؤال کرده بودند، جوابی که به این سؤال داده بود بسیار مهم و قابل‌بررسی است. ایشان در جواب گفته بودند که بااینکه چهره‌های اصلاح‌طلب به نظر کنار گذاشته‌شده بودند و این اتفاق در عمل باید باعث حذف و کم‌کم فراموش‌شدن این بزرگان می‌شد، اما در واقع وضعیت دیگری شکل گرفت و آن‌هم این بود که: اصلاح‌طلبان به میان مردم رفتند. آن‌هایی که اصلاح‌طلبان را از درون حاکمیت حذف کردند ناخواسته این کار را کردند. وقتی به جمع کارآزموده قوی اجازه داده نمی‌شود مسؤولیت‌های اجرایی تأمینی و قضایی داشته باشند، آن‌ها بیکار نمی‌نشینند. درون جامعه می‌آیند و قدرت خود را در بارور کردن جامعه به کار می‌گیرند. اسدالله حیدری هم از این قاعده مستثنا نبود، بعد از کنار رفتن از صحنه‌ی مدیریتی به میان مردم رفت و بیشتر از همیشه در بین آنان حضور پیدا کرد و جایگاهش حتی از زمانی که به‌عنوان یک مدیر دولتی نقش داشت، بسیار بیشتر و تأثیرگذارتر شد. دفع اصلاح‌طلبانی مثل اسدالله حیدری همه‌ی این سال‌ها فقط و فقط باعث ناکارآمدی برخی بخش‌‌ها و تحمیل هزینه‌های زیاد به مردم و شهرستان شد.

۲- اواخر دهه‌ی هفتاد وقتی اصلاح‌طلبان به شکل قابل قبولی در رأس امور دولت بودند و به رهبری رئیس دولت اصلاحات دست در دست هم برای رشد کشور در همه‌ی ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی تلاش‌های فراوانی می‌کردند، جوانی خوش‌سیما رئیس اداره‌ی بهزیستی شهرستان کوهدشت شد. آن سال‌ها سازمان بهزیستی شاید آن‌گونه که باید میان عموم مردم شناخته‌شده نبود، حتی بسیاری از معلولین و ازکارافتاده‌هایی در سطح شهرستان داشتیم که کوچک‌ترین شناختی از اینکه چنین ارگانی وجود دارد و می‌تواند برای ادامه‌ی مسیر زندگی خود و خانواده‌ی فقیر و آسیب‌دیده‌شان تسهیلاتی را فراهم کند نداشتند. مردم فقیر کوهدشت بیشتر کمیته امداد را می‌شناختند و البته کمیته امداد نقش بسیار مهمی را هم در روزهای انتخابات بازی می‌کرد چراکه بخشی از مردم شهر کوهدشت و بسیاری از روستانشین‌های این شهرستان مستمری‌بگیر این اداره بودند و به همین دلیل تا دلتان بخواهد می‌توانست این امکان، فضای سو استفاده‌های انتخاباتی ایجاد کند. با حضور اسدالله حیدری بهزیستی موقعیتی به‌مراتب قوی‌تر از کمیته امداد پیدا کرد. حالا دیگر این اداره شکل دیگری به خود گرفته بود، منظم و خوش‌ساخت شد، نیروهای جوان و تحصیل‌کرده به خدمت گرفت و فضایی سلسله مراتبی و جدی به خودش گرفت، این ساختار منسجم با مدیریت اسدالله حیدری، اداره‌ی بهزیستی را به سمتی برد که خود را به‌عنوان یک‌نهاد اجتماعی (هرچند کوچک) معرفی کند، نهادی به‌غایت حاضر، در خدمت گذاری به مددجویان. با اندیشه‌ها و راهکارهای مدیریتی حیدری، سازمان بهزیستی حالا دیگر نقش پررنگی درون جامعه‌ی شهری و البته از آن مهم‌تر بخش روستایی کوهدشت بازی می‌کرد. نمی‌خواهم آمار و ارقام آن سال‌ها را و تفاوتش را با سال‌های قبل پیش بکشم تا استدلالم را محکم‌تر با خوانندگان این یادداشت در میان بگذارم چراکه در حوصله‌ی این بحث نمی‌گنجد. به‌زعم نگارنده بهزیستی در زمان مدیریت آقای حیدری توانست از فضای حاشیه‌ای که به آن دچار بود جدا شود و خود را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ادارات شهرستان معرفی کرده و به رخ بکشد.

اسدالله حیدری که در نوجوانی در جبهه‌های جنگ تحمیلی حضور پیداکرده بود و گاهی هم در نقش بی‌سیم‌چی در کنار سرداران جنگ ظاهرشده بود، مرد گفتگو بود و روزهای سخت، بعد از سال‌های جنگ ادامه تحصیل داد و معلم شد، معلمی صبور با شناختی دقیق از جامعه‌اش، در دهه‌ی هفتاد که انتخابات کوهدشت صدها برابر نسبت به حالا پرشورتر و به‌مراتب سخت‌تر برگزار می‌شد، همیشه به‌عنوان یکی از لیدرهای اصلی اصلاح‌طلبان جایگاهی پررنگ داشت، هرچند معمولاً در انتخابات بیشتر کاندیداها مهم می‌شوند و مردم هم بیشتر آن‌ها را می‌شناسند و می‌بینند، اما انگار همیشه پشت پرده اتفاق‌های دیگری در حال افتادن است. هستند نیروهای متفکری که بی‌آنکه زیاد دیده شوند، وضعیت موجود و امکان‌های روبرو را رصد می‌کنند و به‌عنوان چشم و گوش نمایندگان از چند قدم عقب‌تر به ماجرا نگاه می‌کنند و نقشی به‌مراتب تأثیرگذارتر از حتی خود نمایندگان در میان مردم و در مسیر پر سنگلاخ انتخابات دارند. اسدالله حیدری ازاین‌دست نیروها بود، بااینکه نقشی اساسی در جریان اصلاح‌طلبی شهرستان داشت ولی هیچ‌وقت دچار غرور و منم منم نشد و به دنبال سهم خواهی نرفت. در همه‌ی این سال‌ها که او را می‌شناسم نه من و نه دیگرانی که از من به او نزدیک‌تر هستند هیچ‌وقت ندیده‌اند که دنبال فرصت‌طلبی‌های جاه‌طلبانه باشد. حیدری شخصیتی کاریزماتیک دارد، عموم مردمی که می‌شناسندش عاشقانه دوستش دارند. او در هر سن و سالی که بوده است نقشی محوری و تأثیرگذار بر تصمیم‌گیری‌های جمعی داشته است. بااینکه سال‌ها از پست‌های مدیریتی دولتی کنار گذاشته شد، اما هیچ‌گاه برای رسیدن به میز ریاست لابی نکرد، بعد از جدایی‌اش از پست‌های اجرایی ادامه تحصیل داد و تا مقطع دکتری در حوزه‌ی جامعه‌شناسی پیش رفت، حتی همه‌ی این دو سال که دولت اعتدال روی کار آمده بااینکه بسیاری از نیروهایی که رهبر فکری‌شان به شکلی حیدری بوده است، پست و مقام گرفتند اما هیچ‌گاه لب به شکوه باز نکرد، اعتراض حیدری همه‌ی این سال‌ها نه برای موقعیت شغلی خودش بل بیشتر از هر چیز مصائب و رنج‌های همشهری‌هایش و از سمت دیگر مردم کشورش بوده است. مطمئن باشید یک سیاست‌مدار تحصیل‌کرده که هم جامعه‌شناسی می‌داند و هم دستی از دور بر مسائل روان‌شناسی دارد بیشتر از هرکسی رنج‌ها و سختی‌های مردم را می‌شناسد و می‌فهمد. تمجید من در نوشته‌های پیشین همه از هنرمندان و نویسندگان بوده است، اما این بار درباره‌ی سیاست‌مداری خوش‌فکر و دگراندیش دست‌به‌قلم شده‌ام، ممکن است برخی از مخاطبان هر انگی به این نوشته بزنند، چراکه معمولاً نوشتن درباره‌ی سیاست‌مداران خطر کردن است؛ اما بااین‌همه دلم نمی‌آمد این حرف‌ها را برای ثبت در تاریخ به نوشتار درنیاورم. باید بر این نکته تأکید کنم که دکتر حیدری از نگارش و انتشار این متن باخبر نیست وگرنه با شناختی که از روحیات این مرد دارم شک ندارم که به هر طریق که می‌توانست مانع انتشار این متن می‌شد؛ اما من به‌عنوان یک منتقد و پژوهشگر فقط و فقط به خاطر اعتقاداتم می‌نویسم به همین دلیل سر هیچ نوشته‌ای با شخصی که درباره‌ای او نوشته‌ام وارد مذاکره نشده‌ام.

در تحلیل نهایی می‌خواهم به این نکته اشاره‌کنم که اگرچه اسدالله حیدری در هشت‌ساله گذشته سهمی از کرسی‌های قدرت نداشته است، اما امروز او می‌تواند با استفاده از تجارب گذشته و تحصیلات عالیه‌ای که این سال‌ها در حوزه‌ی جامعه‌شناسی به دست آورده است و نگاهی که به آینده دارد نقش تأثیرگذاری در بهبود وضعیت زندگی،‌ بخش زیادی از مردم محروم و ناتوان استان داشته باشد، مردمی که او را پسر خود می‌دانند.

و در پایان باید این نکته را هم بگویم که از یک‌سو جامعه و از سوی دیگر رسانه‌های مستقل باید بیشتر از همیشه در کنار و پشتیبان اصلاح‌طلبانی مثل حیدری باشند. چراکه اعمال، رفتار و مشی اندیشه‌ی این عزیزان در طول زندگی‌شان به ما می‌آموزد که به‌رغم تمام سختی‌ها و مشکلات راه و روش اصلاحات درست است و سرانجام دستاورد بزرگی خواهد داشت. اصلاحات تنها و مهم‌ترین امیدی است که برای آینده کشور وجود دارد.

هادی مؤمنی/ کشکان

دانشجوی دکترای پژوهش هنر

PhotoGrid_1410380091458

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. با عرض سلام به خدمت آقای دکتر مومنی مرحبا مرحبا دکتر درود خدا بر شما

  [پاسخ]

 2. سپاس دکترهادی مومنی بی نهایت سپاسگذارم ازمطلب خوبتان.واقعا عین حقیقت را بیان نمودی.

  [پاسخ]

 3. درودبرحیدری وسپاس ازجناب مومنی جوان آینده دار وآینده سازشهرمان

  [پاسخ]

 4. آقا هادی عزیز مثل همیشه قلمت با مرکب انصاف کاغذ را جوهری کرد…مرحبا به شما وتبریک به حیدری اصلاح طلب

  [پاسخ]

 5. با تبریک به خدمت استاد فررانه جناب اقای حیدری شایستگی حیدری بر کسی پوشیده نیست ولی جناب اقای مومنی این اب و خاک فرزندان خوبی دراین چند سال اخر تحویل نظام داده که از استاد حیدری توانمندترو محبوتر ودارای چهرهای کاریزماتیک وسیاسی در شهرستان میباشند ولی کدام عامل باعث شده که جنابعالی روبه تمجید وا داره هر چند دکتر دارای شایستگی است ولازم به ذکر که حذف نیروهای تواانمند از مدیریت وپستهای کلیدی در اوج دوران منتسب به جناح جناب اتفاق افتاد وکاندیدای مورد جنابعالی در انتخابات اینده دستور به حذف مدیران توانمند فرهنگی را در مهرماه امسال صادر کرد شما که جوان قلم به دستی هستی مثلا در مورد مهندس قبادیان که از نیروهای توانمند اصولگرا هستن و دراستان موفق بودند وجناج ان جناب تتحملش نکردن دست به قلم میشدی تا ازنوشته ات این چنین نسیم سیاست به مشام نمیرسید و ان زمان بودکه وهمگان جنابعالی رو به عنوان یه نویسنده توانمند وعادل میشناختند

  [پاسخ]

 6. جناب مومنی اگه پسر خاله اقای حیدری نبودی همین رو مینوشتی؟؟
  امثال جناب اسفندیار پور و فرج مومنی و دوستی و حسنی تبار و… خود را لیدر نمیدانند شما اقای حیدری را که تا اوضاع تاریک میشه از استان فرار میکنند را در جایگاه رهبر فکری معرفی کردید. ارتباط عاطفیو غلو هم حدی دارد. شکی نیست ایشان ا نیروهای اصلاح طلب است اما….

  [پاسخ]

  امرایی در :

  جناب آقا یا خانم طرهان
  آقای مومنی پسرخاله آقای حیدری نیست فامیلی دیگری با هم دارند و این نسبت باعت نوشتن این مطلب فوق نمیباشد و خصوصیات آقایی حیدری را بیان کرده و این اولین اشتباه شماست واسم افراد شریفی که نام برده اید همگی مهر تایید بر شایستگی و مدیریت جناب آقای حیدری میزنند و رفتن آقای حیدری از شهرستان به خاطر تحصیلات عالیه بوده و این اشتباه دوم شما میباشد و شما اگر نقدی به نسبت به مطالب فوق دارید با مشخصات شناسنامه آب روشن نقد خود رابیان کرده تا جناب آقای مومنی جواب شما را بدهد موفق باشید.

  [پاسخ]

  امرایی در :

  جناب آقای طرحان یا خانم طرحان
  آقای دکتر مومنی پسر خاله آقای حیدری نمیباشد نسبت فامیلی دیگری با هم دارند که این فامیلی باعث نوشتن این مطلب فوق نشد و خصوصیات آقای حیدری رابیان کرده و این اولین اشتباه شما میباشد و اسم افراد شریفی که نام برده اید همگی مهر تایید بر جناب آقای حیدری میزنند و رفتن آقای حیدری از شهرستان به خاطر تحصیلات عالیه بوده و این اشتباه دوم شماست و شما اگر نقدی نسبت به مطالب فوق دارید با مشخصات شناسنامه ای روشن نقد خود را بیان کرده که دکتر مومنی جواب شما را بدهد موفق باشید.

  [پاسخ]

  حقیقی در :

  جناب نامشخص لطفا اسم مستعار خود را طرحان نگذار چون بدون شک اولاً مردم نجیب و با ریشه و هویت مشخص تاریخی به خود اجازه تخریب دیگران را نمیدهند ثانیاً مردم طرهان به وجود دکتر عزیز و محبوب و دوست داشتنی اشان افتخار میکنند و ثالثاً بغض و حسادتی که در کامنت جنابعالی دیده میشود با مرام اصلاح طلبی سنخیتی ندارد. ضمناً اگر با هویت واقعی خودت هویدا بشی پاسخ لازم را از طرف دکتر مومنی در همین سایت خواهی گرفت .

  [پاسخ]

 7. ضمن تبریک انتصاب شایسته دوست وهمکلاسی دوران دبیرستانم جناب آقای دکترحیدری، ازجناب دکتر هادی مومنی به خاطرمطالب شیوا وارزشمندش تشکر می کنم.

  [پاسخ]

 8. جناب مومنی چرا وقتی پسرخاله ویا پسرعمه وخویشی به مقامی میرسد افسانه سازی ها شروع می شود ولی این نوشتارها درباب این همه گرفتاری مردم وسخت گیری بعضی از ….. برمردم که اگر بدبختی مثل من دیوار خانه اش خراب شد وبخواهد دستی روی آن دیوار بکشم ده ها ماموربا لباس های رنگی و هزارجور ماده وتبصره برای ساختن مجدد آن دیوار گریبان گیر صاحب بیچاره آن می شود که از توان صاحبش خارج است ولی از قلم نوک تیز آقایان محترم خبری نیست که بنویسید این همه مهندس وکارمندغیررسمی وحقوق بگیر ازجیب مردم دراین اطاقهای بی ارباب رجو چه می کنندمن درآن حد نیستم که نوک قلمم را تراش دهم وناتوان درنوشتن پس بیاییدازدرددلهای مردم هم ..

  [پاسخ]

 9. فردین گراوند دبیر حزب مردمسالاری کوهدشت و رومشگان

  بدون شک جناب دکتر حیدری یکی از چهره های نجیب و با دانش این مرزو بوم است که بنده به وجود اینچنین چهره های اصلاح طلب آرام و معتدل افتخار میکنم و هیچگاه غرور کاذب گریبانگر این نخبه نشد فارغ از تملق گویی های خسته کننده مدیریت ایشان با وجود دوستان خوب و بی ادعایی چون جناب علی دوستی حراست محترم بهزیستی استان میتواند منشا خیر و تحول و نوید بخش روزهای خوب برای معلولین عزیز است موفقیت این عزیزان را از درگاه دادار بی همتا خواهانم ضمنا در انتصاب ایشان هر کسی دخیل بوده با هر فکری ،و فارغ از هر جناحی ازش سپاسگزاریم

  [پاسخ]

 10. آقا هادی بفرما این مردمی که این آقا بعد از عزل به میانشان رفته تا از خورشید تابناک وجودش بهره بگیرند در کجای این کشور ساکنند که ما مردم کوهدشت از آنها بی خبریم؟ ثانیا این پست مهمی که در اختیار ایشان بوده که بوسیله آن مردم را مستفیض میفرمود کدام پست بوده است؟ ثالثابا این همه غلو جنابعالی باید شاهد دگرگونی خارق العاده در بهزیستی استان باشیم. ببینیم و تعریف کنیم

  [پاسخ]

  حقگو در :

  جناب به اصطلاح اصلاح طلب باسلام.اولاهیچ فرداصلاح طلبی مانندجنابعالی صحبت نمی کندونوع گفتمان شماونوع بیانتان معلوم می کند که اصلاح طلب نیستی کسی که ایده اصلاح طلبی داردخیلی با ادب وبا متانت حرف می زندجناب دکتر مومنی طی مطلبی که از ذهنش خطور کرده است درمورد اقای حیدری به بیان سخن برخاسته وبه هیچ فرد یا شخصی اهانتی نکرده است چون جناب دکتر مومنی جوانی باوقار/متین /سربه زیرکه مدارک عالیه خودرا بازحمت وپشت کارطی نمودوخودش نیز در متن بیانش ایرادکرده که بیشتردرموردهنرمندان ونویسندگان اظهارنظرکرده است ودر مورداقای حیدری هیچ گونه زیاده روی نکرده چون انهای که این فرد را می شناسندوبا حصوصیات وی اشنای دارندمطلب دکترمومنی را تایید کرده ومی کنند.شماحتی اداب سخن گفتن را بلد نبودیدکه باسلام واردشویدوازنع گفتمانتان معلومه که ازروی حسادت که خدامیداندازروی چه چیزی باشدکامنت گذاشتی شما اگرنقدی نسبت به مطلب دکترمومنی داردبه صورت روشن بیان بفرماییدان هم با مشخصات شناسنامه ای روشن تا ایشان اگرجوابی داشته باشدبه شما پاسخ دهدواگرسابقه جناب دکتر حیدری را بلد باشی ودراین خصوص اطلاعاتی کسب کرده باشید سوال دوم را نمی کردی وبا توجه به درایت /هوش وذکاوت جننای دکتر حیدری وهمکاری وهم دلی کارکنان زحمت کش سازمان بهزیستی استان لرستان وبا هول وقوه باری تعالی ایشان برمشکلات پیروزوهم رضایت خداوندوهم جامعه هدف سازمان را کسب خواهدکرد.

  [پاسخ]

  شهسواری در :

  با سلام
  مثل اینکه شما خوتون که به این نقد هجوم بردید از سواد جندانی برخوردار نیستی . تونمیدونی که بنویسی
  “با هول وقوه باری تعالی ایشان”
  هول در کجای کتاب اومده.هه هه
  سیاسیون بی سواد

  [پاسخ]

 11. با عرض سلام خدمت استاد ارجمندم جناب اقای اسداله حیدری بدون شک اقای حیدری لیاقت بیشتراز اینها را دارد و ضمن سپاس از سخنان شیوای اقای مومنی که عین واقعیت رو بیان نمودن و از اقایونی که با این مطالب بی معنایی که خودرا با طرحان معرفی نمودن خواهش میکنم که دست از این حرفهای حاشیه دار بردارن چون همه ما دکتر حیدری رو به خوبی خوب میشناسیم بی شک اقای حیدری یکی از بهترین مدیران موفق کشور خواهند شد

  [پاسخ]

 12. با عرض سلام خدمت استاد حیدری بدون شک اقای حیدری لیاقت بیشتر از این جایگاه را دارد و ضمن سپاس ازاقای مومنی که عین حقیقت را بیان نمودن و از کسانی که از ایشان انتقاد نمودن خواهش میکنم استاد حیدری رو وارد حاشیه نکنید. که به امید خدا اقای حیدری یکی از بهترین مدیران کشور خواهد بود به امید موفقیت هرچه بیشتر ایشان در مراتب بالاتر.

  [پاسخ]

 13. سیدنورالدین ولی پور

  بدون شک جناب آقای حیدری از نیروهای کارامد و موفق هستند وجای هیچگونه شک وتردیدی نیست ،ایشان بعداز آن که به عنوان ریاست اداره بهزیستی کوهدشت منصوب شدن بدلیل این که مدیر آموزشگاه کودکان استثنایی بودم همین امر باعث گردید بیشتر به هم نزدیک شویم واز نزدیک شاهد دلسوزی ایشان نسبت به معلولینی بودم که ازنظر بعضی از مردم وحتی قشرتحصیل کرده خدمت به آنهارابیهوده می پنداشتن،اماایشان بامتانت وبدون منت درجلساتی که به مناسبت های مختلف درمدارس استثنایی برگزارمی شددرجمع آنها حاضر می شدوبه مشکلات اولیای دانش آموزان گوش می کردندوهمین امر باعث گردید که هم کمک هایی به آموزشگاه شود وهم تعدادزیادی از دانش آموزان تحت پوشش قرارگیرنددرنتیجه مقداری از مشکلات اولیاء کاسته شدوباحضور خود وکارکنان زحمت کش اداره بهزیستی باعث دلگرمی شوند البته شاید گفته شود وظیفه اصلی ایشان رسیدگی به امور همین افراد بوده جالب توجه است که بدانیم که قبل از ایشان فکر می کردن که آموزش وپرورش وظیفه دارد هم به امر آموزش آنها رسیدگی کند وهم به آنهاخدمات ویژه ارایه نمایدوحتی بعضی از آموزش رسمی هم انتقاد می کردند ومعتقد بودند درصورتی می توانندبه آنهاکمک نمایندکه درکلاسهای غیررسمی بهزیستی شرکت کنندحال به پاس مهرورزیت ،صبوری ومتانتت ،لیاقت وشایسته گیت،امیدوارم همچنان درخدمت به خلق خدا بدون هیچ توقعی پیروزوسربلندباشی

  [پاسخ]

 14. واقعا خوشحالم که بالاخره یکی از نخبکان کوهدشت و لرستان به دیار خودش برکشت ضمن عرض تبریک به حیدری عزیز امیدوارم شرایطی فراهم بشه که نخبکان بایتخت نشین دوباره به دیار خودشون برکردند….هر جند دکتر حیدری عزیز با وجود دوری رآه همیشه در بین مردم شهرمان بود و و مردم شهرش را فراموش نمیکرد

  [پاسخ]

 15. اصلاح طلب واقعي

  اقایی إصلاح طلب شما واقعا إصلاح طلبی؟بنظرم مردم کوهدشت خیلی با شعورتر از أین حرفا هستن که شما بخواید سرشون را کلاه بذاری……من بشخصه اکه یه اصولکرای کوهدشتی صاحب أین منصب میشد هم خوشحال میشدم جه برسه که أین شخص بخواد یکی از جهره های کاریدماتیک سیاسی مثل دکتر حیدری باشند….واقعاهرجه از مردم داری و منشو سواد دکتر حیدری بکم بازم کم کفتم

  [پاسخ]

  میسینگ در :

  مفلوک کاریزماتیک سواد نداری صحبت نکن

  [پاسخ]

 16. باسلام با عرض سلام و تبریک به جناب آقایان و برادران عزیز
  مشکل ما در استان این حس باند بازیست
  مشکل ما با مدیریت کوهدشتی ها درست نمیشود
  کوه دشت هردمو

  [پاسخ]

 17. فقط دیدگاه های خودستایی رو تایید میکنید .معلومه که هیچ دوست ندارید ازتون انتقاد بشه . دوره تون به سر میره آخر

  [پاسخ]

  فقط یک کلام حیدری لیاقت این پست وهرپست دیگرمدیریتی را نداره قبلا تو بهزیستی امتحان شو پس داده خودش میدونه چه گندهایی زده شما باهم بحث نکنیدو. در :

  دمت گرم درست گفتی فقط به نفع خودشون ثبت میشه و…

  [پاسخ]

 18. باعرض تبریک خدمت دکتر حیدری بنده به عنوان کسی که از ایشان شناخت کامل دارم نظرات آقای مومنی را واقع بینانه میدونم

  [پاسخ]

 19. خانم فاطمه ب از پلدختر

  با سلام خدمت هم استانیهای عزیز بنده از همکاران دکتر هستم ورود ایشان ب سازمان بهزیستی تحولاتی را ایجاد نمود ایشان از مدیران با سواد با تجربه و آگاه و دلسوز میباشد ک ما ب وجود ایشان افتخار میکنیم وآرزوی سربلندی و موفقیت بیش از پیش ایشان را از ایزد منان خواهانیم شایستگی دکتر بیش از اینهاست

  [پاسخ]

 20. به امید اینکه بدرد معلولین رسیدگی بشه
  همین و بس ……
  واگه نشد خدا بدرد. معلولین دچارش کنه

  [پاسخ]

 21. خیلی ممنون که ما را با خودت و آقای حیدری آشنا کردی.
  نوشتنت خوب است اما یک پژوهشگر باید از جهت گیری در نوشته و مدح و ذم افراد بر اساس تفکر آنها اجتناب کند.
  شما می گویید درزمان اصولگراها یا احمدی نژاد همه نیروهای اصلاح طلب را که هرکدام ظرفیتی بودند کنار زدند.
  آیا در دولت اعتدال و … یک نیروی انقلابی و متعهد سرکار هست؟! نه در کوهدشت بلکه در کل استان ؟ بلکه بالاتر در بدنه دولت و کل کشور ؟!!!! پس چه اعتدالی ؟!

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط