سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۳۳:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۶ مهر ۱۳۹۴در ۳:۳۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,129 بازدید کد خبر:45416 چاپ خبر

بازدید اعضای انجمن های زیست محیطی کرمانشاه از خزانه پدر بلوط ایران در خرم آباد

0

بیش از تعداد ۳۰ نفر از اعضای انجمن های زیست محیطی کرمانشاه از خزانه پدر بلوط ایران در خرم آباد بازدید و ازنزدیک با روند کاشت بلوط آشنا شدند. به گزارش خبرنگار کشکان، مظفر افشار پدر بلوط ایران ضمن خیرمقدم و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین ( ع ) اظهار داشت: […]

بیش از تعداد ۳۰ نفر از اعضای انجمن های زیست محیطی کرمانشاه از خزانه پدر بلوط ایران در خرم آباد بازدید و ازنزدیک با روند کاشت بلوط آشنا شدند.

به گزارش خبرنگار کشکان، مظفر افشار پدر بلوط ایران ضمن خیرمقدم و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین ( ع ) اظهار داشت: در حال حاضر تعامل و همکاری خوبی بین انجمن زیست محیطی مناطق زاگرس نشین وجود دارد و در سایه همین تعامل و همدلی طی هماهنگی های بعمل آمده شاهد حضوراین عزیزان بودیم که جای بسی خوشحالی است و امیدوارم که این روند همیشه ادامه داشته باشد .

افشار افزود در صبح این سفر یک روزه کارگاه آموزشی کاشت بذر و نهال بلوط برگزار و فعالان زیست محیطی کرمانشاه از خزانه بازدید و سپس از قلعه باستانی فلک و افلاک موزه مردم شناسی دیدن و با آداب و رسوم و فرهنگ لرستان آشنا شدند و در عصر همان روز از دریاچه کیو ، نور پردازی خیابان شهدا و ازعرصه ۸ هکتاری کاشت درختان بومی از جمله بلوط ، قلنگ (کلخونگ یا بنه و همان پسته کوهی )و بادام کوهی ….بام خرم آباد بازدید نمودند.

photo_2015-10-16_21-04-27 - Copy

ایشان با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ استفاده از مواد دور ریختنی و پرورش گل و گیاهان در داخل آنها تصریح کرد از نکاتی که توجه فعالان زیست محیطی کرمانشاه را به خود جلب نمود کاشت گل و گیاه و تولید اکسیژن با استفاده از مواد دور ریختنی و ظروف بی مصرف و همچنین کاشت درختان بومی در بیش از ۸ هکتار عرصه بام خرم آباد توسط انجمن ها و سازمان های مردم نهاد وکارکرد و فعالیت چشمگیر و تاثیر گذار این انجمن ها در خرم آباد بود .

در پایان مظفر افشار پدر بلوط ایران عنوان نمود اگر فعالیت و گام های در راستای احیاء و حفظ در ختان بومی استان بالاخص درخت بلوط برداشته شده همراهی اعضای انجمن دوست داران طبیعت و دیگر انجمن های زیست محیطی بوده است.

در این بازدید سید محمد قاسمی ، مجتبی رومانی ، رضا سبزوار ، فرشید خدامرادی ، احمد و فرزانه علیخانی، محمدرضا پور یگانه ، زیبا دانه ای ، محمد حسین نظری ، لیلا کرمی ، مرتضی یاراحمدی ، فاطمه عمران ،نوید بهرامی و پروانه سوری پدر بلوط ایران را همراهی نمودند .

خبر : مجتبی رومانی/ کشکان

 

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. با سلام و خسته نباشید
    ضمن خسته نباشید و خوش آمد گویی به انجمن های زیست محیطی استان کرمانشاه، امیدوارم همواره نکته نظرها و آموزه های زیست محیطی در کشور به یک فرهنگ بنیادی و ارزشی نهادینه شه و در راستای تنویر افکار عمومی و معیارهای شاخص زیست محیطی فرهنگ محیط‌زیست جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم هر روز از شیوع بالاتری برخوردار باشد.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط