سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۵۲:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۵ مهر ۱۳۹۴در ۵:۵۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,724 بازدید کد خبر:45355 چاپ خبر

گلایه مردم از نبود پزشک کالبدشکاف در پزشکی قانونی کوهدشت+ تصویر تومار اعتراضی

0

به گزارش اختصاصی خبرنگار کشکان،  نبود پزشک کالبد شکافی در پزشکی قانونی کوهدشت با اعتراض گسترده مردمی مواجه شده است و مردم از سرگردانی و معطلی اجساد در سردخانه و ارجاع جنازه به مرکز استان  به شدت اعترض دارند. شماری از همشهریان چندی پیش بابت انتقال جسد برخی از اقوام و آشنایان خود برای کالبد […]

۱

به گزارش اختصاصی خبرنگار کشکان،  نبود پزشک کالبد شکافی در پزشکی قانونی کوهدشت با اعتراض گسترده مردمی مواجه شده است و مردم از سرگردانی و معطلی اجساد در سردخانه و ارجاع جنازه به مرکز استان  به شدت اعترض دارند.

شماری از همشهریان چندی پیش بابت انتقال جسد برخی از اقوام و آشنایان خود برای کالبد گشایی به مرکز استان با دفتر سایت خبری کشکان تماس گرفتند و از نبود پزشک کالبدشکافی در مرکز پزشکی قانونی کوهدشت به شدت اظهار نارضایتی نمودند.

یکی از این شهروندان گفت: به دلیل نبود پزشک جسد جوانمان به مرکز استان ارجاع داده شد و متأسفانه مسئولین مربوطه نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند و کسی نیز در این زمینه پاسخ گو نیست.

این شهروند اظهار کرد: ما که جوان مان را به هر دلیلی از دست داده ایم از مسئولان انتظار داریم حداقل جواز دفن در اسرع وقت صادر گردد تا دردی به دردهای ما اضافه نشود و خانواده معزا از این بیشتر زجر نکشند.

وی در ادامه افزود: بلاتکلیفی مردم و زمان بر بودن مراحل پزشکی قانونی ناراحتی بیشتر خانواده های داغدار را در پی داشته و  انتظار می رود مسئولان فکری به حال این معضل بکنند.

شهروند دیگری که از نبود پزشک در پزشکی قانونی کوهدشت به شدت عصبانی بود و گفت: کمبود پزشک در مرکز پزشکی قانونی کوهدشت داد مردم مظلوم و مستضعف را در آورده است و از مسئولین شهری و استانی استدعا داریم فکری به حال سومین شهرستان استان بکنند.

وی افزود: انتقال اجساد برای کالبدگشایی به پزشکی قانونی زمانی باید صورت بگیرد که مرگ مشکوکی صورت گرفته باشد و به دنبال آن اولیای دم نیز شاکی باشند.

وی در پایان اظهار داشت: زیبنده این شهر نیست که کارشناس اسلحه شناسی و پزشک کالبد شکافی نداشته باشد و امید آن می­ رود مسئولین ذیربط نسب به حل این معضل در اسرع وقت اقدام نمایند.

لازم به ذکر است تصاویری که در بالا مشاهده نمودید طوماری است که توسط بزرگان این شهر نوشته و امضاء شده است. ضمناً مسئولین شهرستانی هم چون : امام جمعه محترم، رئیس شبکه بهداشت، شهردار و اعضای شورای شهر و … نیز این طومار را امضاء نموده اند.

 

۲

 

گزارش و عکس: حسین ناصری

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خوب آقایان جواب بدهند

  [پاسخ]

 2. متاسفانه روز جمعه هم پزشکان که خود بومی این شهر هستن ودرد مردم میفهمن اذیت میکنن بنده پارسال شاهد بودم پیر مرد ۹۰ ساله به خاطر کهولت سن فوت شد ودر خانه عمرش تمام شد پزشک قانونی میگفت باید جسد به بیمارستان انتقال یابد یا در رومشگان گراب وروستا های دور افتاده چطور باید به شهر انتقال داده شود

  [پاسخ]

 3. جناب نماینده شهرستان که هم حقوقدان وهم قاضی هست این مشکل حل کنه چرا جوابگو مردم نیستن چرا موقع انتخابات مردم ما عزیز میشن کسی که از سرطرهان یا رودبار یا سرکوه همیان عزیزی از دست داده چرا باید دوروز معطل یه کارشناس یا پزشک باشه یا به استان بره ؟ایا به خاطر یه قطره خون از جسد باید چند نفر همراه جسد به مرکز استان بروند ودر انجا هم دو روز معطل بمانن واقعا این مردم ما کم مشکل دارن البته پزشک قانونی دندان چشم گوش وحلق بینی هم نداریم کارشناس تصادف چکار کنیم اون هم نداریم بنده بخاطر تصادف به پزشک قانونی خرم اباد ۱۰بار رفتم هنوز کارم تمام نشده رضایت دادم چون میترسم فردا در جاده مبارک کوهدشت به مرکز استان بمیرم وتمام خانواده نابود کنم به خاطر دندون شکسته که شاید تایید کنن تصادف کنه

  [پاسخ]

  محمدی در :

  سلام در جواب شما باید عرض کنم به شهادت ۱۰۰نفر که در فاتحه خوانی حضور داشتند همان روز جمعه رییس پزشکی قانونی استان توسط نماینده به چالش کشیده شد در حدی که منجر به عزل شود گواهان همه حضور داشتند که پس از مطرح شدن موضوع توسط حاج گل میرزا شاهیوند چطور آقای دکتر ملکشاهی قاطع برخورد نمودند بروپیگیر شو تا بفهمی چه قدرتی وچه عظمتی از نماینده به نمایش درآمد من که خودم حیران موندم من به نوبه خودم جا دارد از دکتر ملکشاهی بابت پیگیری جسورانه دراین زمینه تشکر کنم

  [پاسخ]

 4. نمیدونم مثلا کارشناس اسلحه بیاد بگه فلان اسلحه بوده اون موقع کسی که از دست رفته ودیگه بازگشتی نیست هر اسلحه ای باشه چه فایده ای داره قانون نظام پزشکی قانونی خیلی قدیمی هست جناب نماینده ما که تخصص قضاست وکمیسون قضایی دنبال نوشتن همین قانون باشن که حداقل قانون پزشکی به روز باشه

  [پاسخ]

 5. چه بگویم…
  مسءولان استانی زمانی به بهداشت و درمان و مساءل مربوط به آن اهمیت می دهند که بدانند مردم از ارایه دهنده این خدمات کار می خواهند نه سیاست بازی و ارایه دهنده گان خدمات بهداشتی و درمانی نیز شایسته گی و دغدغه خود را نشان دهند شهری که آنقدر گرفتار سیاست بازی شود و آنقدر سرش مشغول اینکار شده که همه چیز یعنی خدمات اصلی که بخاطر آن مسءول شده اند را به فراموشی سپرده گویی سیاست بازی کار اصلی آنها شده است این هم از نتایج آن…….

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط