سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۸:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۳ مهر ۱۳۹۴در ۷:۲۱ ب.ظ تعداد بازدید: 2,292 بازدید کد خبر:45201 چاپ خبر

نامه ای سرگشاده به حاج علی اصغر اسفندیارپور نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی کوهدشت

0

فرشاد جمالی

یکبار برای همیشه سایه و داعیه اصلاح طلبی را قدری گسترده تر نمایید و ضمن کنار گذاشتن اختلاف سایق ، در یک یا چند نشست صمیمانه، نتیجه محور ، مصلحت بینانه غیر آرمانی و با در نظر گرفتن تمام ضوابط و محدودیتها و امکانات با سایر بزرگان این عرصه که در سطح کشوری بالاخره چه شما بپسندید و چه نپسندید حرف هایی برای گفتن و زمینه هایی برای نفوذ کردن دارند (ازجمله آقایان عباسی فرد،سوری لکی ،دوستی و خانواده مروجی و …)به یک جمع بندی نهایی اکثریت محور دست یابید آنجاست که خاطره گذشت و بزرگی شما برای همیشه تاریخ در اذهان ملت خواهد ماند…

IMG_27612

به نام خدا
برادر بزرگوار و فعال محترم سیاسی اصلاح طلب جناب آقای حاج علی اصغر اسفندیار پور
باسلام و تحیات
چند صباحی است از نگاه یک شاگرد دهه شصتی آن جناب ،حرکات سیاسی شما را بر صفحه شطرنج سیاست زده شهرستان دنبال می کنم. دلسوزی سیاسی آن جناب در خصوص ایجاد وحدت و همدلی در بین فعالین سیاسی قابل تحسین می باشد اینکه هنوز و پس از گذشت سالها از حضور مستقیم شما در این عرصه باز شاهد تحرکات منجی گرانه و فعال از شما هستیم برایمان بسیار جالب توجه می باشد.
البته استراتژی اخیرتان مبنی بر ائتلاف برای دست یابی به وحدت خالی از اشکال نیست .بنده در این عریضه کوتاه نه قصد جسارت یا توهین به آن برادر بزرگ را دارم ونه به دنبال کسب تحسین از سوی کسی یا گروهی هستم بلکه اگر حلقه اطراف حضرتعالی اجازه دهند جهت تنویر افکار نقدی درون گفتمانی را بر این نوع موضع گیری سیاسی حضرتعالی وارد نمایم«تا که قبول افتد و در نظر آید».
۱-نفس ایجاد وحدت حرکتی زیبا و استراتژیی معقولانه در جهت شرکت در یک رقابت تنگاتنگ سیاسی است ولی حضرتعالی کاملا مستحضرید که زمان انجام این کار معمولا پس از طی مراحل مربوط به نظارت استصوابی شورای محترم نگهبان می باشد که هم شفافیت های فضای سیاسی بیشتر شود و هم وزن کاندیداها مشخص تر گردد.بنابراین این سئوال مطرح می شود که چه لزومی دارد شش ماه قبل از انتخابات آن هم با بهره گیری از یک روش کاملا غیر علمی (نظرسنجی جهت دار و در دسترس) گزینه ائتلاف خود را مشخص نمایید؟
۲-حضرتعالی کاملا مستحضرید که در سپهر سیاسی این جریان (اصلاحات) در سطح شهرستان تنها نمی توان نظر شما را به عنوان غالب بر کل جریان قالب نمود. بلکه در این بین به هر حال و با تمام اختلاف سلایقی که اکنون دیگر برای خاص و عام مشخص شده دیگرانی نیز وجود داشته و دارند که می بایست نظراتشان را شنید و حرکت سیاسی آنها را نیز دنبال کرد.پس این سئوال باز اذهان افکار عمومی را به خود مشغول کرده که چرا حضرتعالی بدون در نظر گرفتن نظرات سایر موثران بر عرصه سیاسی این شهرستان سعی در جمع کردن خیلی سریع مسئله ائتلاف نموده اید؟ آیا منتظر موضع گیری مخالف آنان نیستید و این به اختلاف دامن نمی زند؟
۳-نکند شما هم مثل تعداد معدودی از کسانی که صرفا از طریق قرابت و رفاقتی که با شما دارند و اکنون به عنوان تاثیرگذار بر جریان به دنبال انشقاق آن هستند این خیال را در سر دارید که رای اصلاح طلبان در شهرستان بیشتر از جریان رقیب است؟ آیا شما هم نتایج انتخابات ریاست جمهوری را با انتخابات مجلس در سطح شهرستان برابر می دانید؟ نمی خواهید نتایج انتخابات ادوار گذشته را مرور کنید؟ یا خدای نکرده بدنبال بازی کردن در سناریوی باخت هستید؟
۴-چرا نمی خواهید این واقعیت را بپذیرید که مردم ما از دهه های شصت و هفتاد و هشتاد عبور کرده اند و اکنون دیگر شاگردان دست به سینه دهه های گذشته شما ،به مردان و زنان بالغ و عاقلی تبدیل شده اند که هر کدام به راحتی می توانند بسیاری از مسائل سیاسی روز را تجزیه و تحلیل نموده و تصمیم گیری نمایند؟چگونه است در یک برهه زمانی شما با شعار انقلابی گری و جوان گرایی در سنین بسیار پایین بر دوش این ملت بالیدید ولی اکنون با شعار «الکی کسی را بزرگ نکنید» در صدد استمرار همان استیلای گذشته خود و دوستانتان هستید؟

سخن آخر
برادر بزرگوار! برداشت بنده و بسیاری از فعالین بدنه ی سیاسی جریان اصلاح طلب شهرستان که متاسفانه در زیر سایه سنگین کسانی که داعیه بزرگی دارند در حال له شدن هستند این است که به نظر می رسد شما به دنبال نوعی تسویه حساب سیاسی با سایر رقبای خود می باشید ولو اینکه این مبارزه به شکست همه ی کاندیداهای منتسب به جریان اعتدال و امید منجر گردد. البته این باخت برای شما نتایج مفیدی را به دنبال دارد مثلا یکی اینکه نماینده کنونی شهرستان را از صحنه رقابت خارج می نمایید و دیگر اینکه در صورت باخت کل کاندیداهای منتسب به حمایت از دولت، جریان سنتی اصولگرا پیروز میدان خواهد شد و متضرر اصلی میدان شوند. تاوان این رقابت نامعقول را بدنه مسئولیت پذیر جریان بدهد. تاریخ این را بخوبی ثابت نموده است به دلیل عدم همسویی با دولت منزوی خواهد گشت آنجاست که شما باز علم حامی شناسنامه دار را ،به سبب نفوذ های سیاسی خود برپا خواهید نمود و دوباره فعال صحنه خواهید ماند. ولی برادرعزیز! در این بین باز هم این مردم زجر کشیده هستند که باید به دلیل داشتن نماینده ای غیر همسو با دولت و چالش هایی که ایشان به وجود خواهد آورد متضرر شوند.
استاد عزیز! امروز تن و روان رنجور از ناملایمات و چالش ها و بده بستان های سیاسی این شهر بیش از پیش احتیاج به آرامش و تدبیر و گذشت دارد. بزرگترین درسی که از انتخابات ۹۲ باید گرفت همین امر ترجیح مصلحت بینی عمومی بر هویت یابی صرفا سیاسی است .کاری که عقلای قوم کردند نشان دهنده نوعی بلوغ سیاسی بود که در انتخابات ۸۸و ۸۴ از آن اثری ندیدیم و آن شد که دیدیم.
بنابراین پیشنهاد شاگرد محورانه این حقیر این است که تا دیر نشده ،ضمن اذعان و دلجویی از سایر فعالین سیاسی این شهرستان ،چه از دید شما کوچک و چه بزرگ از این حرکت خلاف وحدت و بدون نتیجه برای مردم ،یکبار برای همیشه سایه و داعیه اصلاح طلبی را قدری گسترده تر نمایید و ضمن کنار گذاشتن اختلاف سایق ، در یک یا چند نشست صمیمانه، نتیجه محور ، مصلحت بینانه غیر آرمانی و با در نظر گرفتن تمام ضوابط و محدودیتها و امکانات با سایر بزرگان این عرصه که در سطح کشوری بالاخره چه شما بپسندید و چه نپسندید حرف هایی برای گفتن و زمینه هایی برای نفوذ کردن دارند (ازجمله آقایان عباسی فرد،سوری لکی ،دوستی و خانواده مروجی و …)به یک جمع بندی نهایی اکثریت محور دست یابید آنجاست که خاطره گذشت و بزرگی شما برای همیشه تاریخ در اذهان ملت خواهد ماند چرا که در واقع «ای خوش آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.»
دلشاد و سربلند باشید
از طرف دانش آموز دهه شصتی
فرشاد جمالی

IMG_2305

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. با سلام خدمت برادر ارجمند بیانت بسار عالی ، زیبا و آموزنده بود موفق باشی .

  [پاسخ]

 2. استاد تازه قلم بدست گرفته من خودم در جریانم که این حضرات بارها و بارها افرادی را جهت وساطتت پیش افای دوستی فرستادند لبیک نگفت و خیلی قبل ترها گفت فعلا نماینده من ملکشاهیه دوم اقایان مروجی کاملا با این اعتلاف هماهنگند سوم متاسفانه سوری لکی با حمایت از قالیباف فعلا از گردونه خارجند حال هم هیچ اتفاقی نیفتاده اگر دوستی خودش کاندید است این حضرات حاضرند کنار بروند و برای ایشان از جان مایه بگذارند چهارم همانطور که میدانید حساب اقای ملکشاهی کاملا از اصلاح طلبی جداست ایشان هم با شناسنامه ی اصلاح طلبی بیایند در خدمت ایشان خواهیم بود

  [پاسخ]

  گراوند در :

  جناب مرادیان غیر از خدا در خدمت کسی نباش چه قلم بدست چه نماینده چه کنش گر چه اصلاحاتی چه اصولگرا ووووووو کسی که در خدمت خدا باشه موفق هست نه خدمت بنده چون ما انسانیم همه مثل هم ؟یکی فرمانداره یکی شهردار یکی ابدارچی یکی رفتگر یکی چپ یکی راست پس نیاز به کسی غیر از اونداریم موفق باشی در پناه خدا

  [پاسخ]

 3. جناب جمالی مطلب شما را قبول دارم ولی دیگر مردم ما هم اون مردم نیستن که با این حرفهای شما و یا اقایون به میدان بیان الان انقدر زندگی سخت شده که هرکس فکر حل مشکل خود هست نه گوش کردن به حرف چپ راست کردن اینها

  [پاسخ]

 4. سلام در پاسخ نظر مرادیان.متاسفانه نمیدونم چرا نمیخواهید چشم خودتون رو حقیقت باز کنید و حرف دل مردم رو بشنوید و متاسفانه باز هم هر طور که خودتون فکر می کنید به نظرتون درست میاد.در ضمن لطف کنید خبر های موسخی رو در ارتباط با اشخاصی رو که در متنتون بردید اطلاع بدید ودر ضمن اینکه شما در شهری زندگی می کنید که ما هم زندگی می کنیم پس حقیقت را نمی توان پنهان داشت و این را بدانیم که افتاب حقیقت بسیار قدرتمند تر است….

  [پاسخ]

  کوهدشتی 22 در :

  همشهری جان ممنونممممممممم از مطلب اخرت ؟شما در شهری زندگی می کنید که ما هم زندگی می کنیم پس حقیقت را نمی توان پنهان داشت و این را بدانیم که افتاب حقیقت بسیار قدرتمند تر است….افتاب حقیقت بسیار قدرتمند تر است افتاب حقیقت بسیار قدرتمند تر است ممننوننننننننننننم

  [پاسخ]

  انور در :

  موثق جانم.

  [پاسخ]

  پاسدار زبان در :

  خبرهای موثقی ؟؟!!!!!!

  [پاسخ]

 5. دلنوشته زیبایی بود . قلمتان هم روان بود و حسن آن ساده نویسی اش بود .موفق باشید

  [پاسخ]

 6. به این میگن دعوت به وحدت……بازهم بنویس آقای جمالی،موفق باشید

  [پاسخ]

 7. چقدر این روزها ملت محتاج وحدت است
  درود بر تمامی کسانی که در راستای وحدت و یگانگی این مرزوبوم قلم می زنند

  [پاسخ]

 8. این حرفا جاش اینجا نیست شما هم دنبال بزرگی خودتون هستید

  [پاسخ]

 9. عالی بود درد دل همه بود

  [پاسخ]

 10. اسماعیل حسنی تبار

  با سلام
  نقد یا سوالاتی مهمی بود که عده ای با وجود اطلاع از جواب آن وعده ای بخاطر عدم اطلاعات وآگاهی و بدون غرض ورزی مطرح مینمایند.
  از جناب اسفندیاری خواهشمندیم چنانکه زمان آن فرا رسیده به سوالات دلسوزان عزیزی که مدتهاست تحت فشار گروه مخالف بوده یا از سر اجبار تن به همرای با تفکر مخالفشان (علی رغم میل باطنی)داده اند ،واکنون نگران آینده هستن داده و بدون مصلحت اندیشی در مورد برخی بزرگان که نام برده شده روشنگری و این عزیزانمان را از نگرانی در آورند.در ضمن بد نیست در کنار حقی که برای نگرانی و انتقاداتت این عزیز قائل هستم بدور از انصاف میدانم که جناب اسفندیاری را به گذشت دعوت نمایند چرا که مطمئن هستم نویسنده خوب میدانند که ایشان شخص منافع طلب و دنبال پست و قدرت نیستند و اگر چنین بود قطعا با پتانسیلی که در ایشان سراغ داریم میتوانستند اکنون مانند برخی بزگان در جایگاه های صاحب پست و منافع قرار گیرند.
  باز هم از دغدغه‌های نویسنده عزیز تشکر و ان را قابل تحسین میدانم.

  [پاسخ]

 11. جناب دوست محمدی
  سلام
  ای کاش جلسه پرسش و پاسخی که با جناب اسفندیارپور در تالار پویندگان (تلگرام) برگزار شد را همان زمان پوشش خبری میدادید که عده معدودی از دوستان دلواپسمان دچار اشتباه و یا بی انصافی نشوند.
  پیشنهاد می کنم به آدرس زیر برای روشن شدن بسیاری از نکاتی که جناب جمالی عزیز گفته اند مراجعه شود.
  http://radiopd.blog.ir/1394/07/05/

  [پاسخ]

 12. درود بر اقای جمالی عزیز .حقیقت رو بیان کردی مردم دیگه از انحصار خسته شده اند

  [پاسخ]

 13. عزیزان در این راه ما جر مشکلات درونی با هزاران مشکل از جانبی که هیچی از دستمان بر نمیاد برخی طوری فکر میکنند که در جاده همواری حرکت میکنیم.خیر عزیز!ما جاده ای پر سنگلاخ و دارای پستی و بلنی های بسیار داریم مسابقه با کسی میدهیم که در پیست هموار و بدون پستی و بلدی با لباس و ککفش آماده داریم مسابقه میدیم .ما با نظارت ……مواجهیم در این مسابقه نه فرصت تمرین به ما میدن .نه در پیستت هموار هستیم حتی ممکن است در حین دویدن پا جلو پایمان بیاندازن کمی به خود آییم احساساتی ننویسیم .همه جوانب کارزار را در نظر آوریم .بله اگر مسابقهای بود با موقعیت های برار برای جناح ها من حقیر هم خیلی حرف ها داشتم در این عرصه بگیر و ببند و بده به من پهلوان را باید از ذهنمان دور کنیم . خدایا به ما اندیشه ای عنایت فرما که همگرایی را بر واگرایی ترجیح دهیم .موفق و موید باشید

  [پاسخ]

 14. همشهری جان موسخی یعنی چه ؟ نکنه منظورت موثقی بوده است ؟ کمی در نوشتن املای درست کلمات دقت به خرج دهید.

  [پاسخ]

 15. درودبر نگارنده این سطور، گرچه این سطور نغمه های فریاد محوری است که در پس توی ذهن نگران جوانان زخم خورده برآمده اما اگر بزرگان چاره ای غیر از همدلی و همراهی بیندیشند بی شک در زمین حریف یه بازی باخت باخت مشغول اند مگر روحانی اصلاح طلب بود اما با تدبیر اصلاح طلبانه انتخاب و بخوبی شاخص های محوله را اجرا و قطعاً زمینه حضور و ظهور اصلاحات را فراهم نمود کاش منیت ها و خودکامگی ها کنار افتد وواقعیت های موجود و آنچه را که همه میبینند بپذیرند.
  نگاهی به وضعیت پیش آمده نتیجه‌ای جز شکست اصلاحات و اعتدال را بهمراه نخواهد داشت به امید تدبیروتعقل و توجه به همه سلایق خاصه جوانان

  [پاسخ]

 16. مرحبا جناب جمالی

  [پاسخ]

 17. فرشادجان!بحساب آوردن کسانی چون سوری ودوستی درجرگه اصلاح طلبی خوب است ولی خیلی ضجرآوراست کسی که درخیلی ازردصلاحیتهای اصلاح طلبان دست داشته،آقای ..،رادرزمره اصلاح طلبان به حساب آورد.آیا یادت رفته که درانتخابات مجلس درسال۷۴که آقای دوستی رای آوردآقای…چقدرتلاش کردتاصحت انتخابات کوهدشت تاییدنشودوخیلی موارددیگر.ایشان چون ازحلقه اصولگرایان اخراج شدازسرناچاری به اصلاح طلبان روی آورد!

  [پاسخ]

  محمدی در :

  زجر

  [پاسخ]

 18. جانا سخن از زبان ما میگویی. بزرگان کمی به خود بیایند ببینید انچه را که باید ببینید روحانی یار می خواهد.

  [پاسخ]

 19. جناب اقای جمالی در نظرات برخی از همشهریان ما نکات جالبی نهفته است که گویا انحصار طلبی این حلقه ی سیاسی که با یارانی با وجوه اشتراک خاص چه سر نوشتی برای همکاران خود در سطوح میانی رقم زدند واستخوان تعدادی را شکستند تا پله ترقی خود را فراهم کنند مدیران آموزش وپرورش در سال۸۲ چه وجه افتراقی با این آقایان داشتند که ظرف یک هفته از چشم مدیر کل افتادن تا امروز شاهد یارگیری جدید سیاسی از بین اصولگرایان نباشند برخی از این دوستان ما بیشتر به فکر منفعت سیاسی اشخاص معدودی هستند غافل از آنکه در هر روستا ی این دیار براحتی میتوان چندین گروه مثل اینها تشکیل داد اما مصلحت برارامش جامعه است نه دلمشغولی تکراری وبی نتیجه در پایان از قلم شیوای شما سپاسگزارم امید که موثر واقع شود

  [پاسخ]

 20. زنده باشی برادر واقعا عالی بود ای کاش بزرگان به خود آیند وسخنان حضرتعالی که شاگرد آنان بودی را سرلوحه کار خود قرار دهند

  [پاسخ]

 21. بقول معلم شریعتی،برای اینکه گرفتار هیچ دیکتاتوری نشوی، بنویس، بنویس،بنویس، بجای بخوان بخوان بخوان

  [پاسخ]

 22. اقای جمالی عزیز اینطور از سخنان شما برمی اید میگو یید فقط حلقه به گوش ملکشاهی باشیم .این درمرام اصلاح طلبان نیست .میگویید کاندید اصلاح طلبان رای نمی اورد .پس بهتر این است اگر احتمال دهیم دوره اینده کاندید ریاست جمهوری اصلاح طلبان رای نمی اورد بریم اقای احمدی نژاد را بیاوریم واز او حمایت کنیم. به فکر اینده شهرمان باشیم .کسی که بتواند خدمتی به شهر ارایه دهد.مهره دست اینو وان نشیم .تو اگر شاگرد خوبی بودی باید درسهای شجاعت. یکرنگی .دلسوزی .خدمت به شهرو همشهریان راخوب یاد میگرفتی .نه گستاخی ونه خودنمایی در گفتمان اصلاح طلبی نیست .شما نقد دلسوزانه وکارشناسانه ومنصفانه را با گستاخی وخود نمایی وتهمت اشتباه گرفته ای .نه هرکه سر بتراشد قلندری داند

  [پاسخ]

  همشهری در :

  تو که اینقدر باحرارت صحبت می کنی نمیشد خودتو معرفی می کردی .

  [پاسخ]

  دلسوزٰٰ در :

  با سلام خدمت همه ی دوستان .اصلاح طلب واقعی خیلی مؤدب تر از این حرفهاست.

  [پاسخ]

 23. جمال عبدالناصر

  چقدر خوب و مفید بود اگر نوبت به جوانان خوشفکر می رسید.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط