سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۷:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۳۱ مرداد ۱۳۹۱در ۴:۰۳ ب.ظ تعداد بازدید: 154 بازدید کد خبر:4508 چاپ خبر

چند خبر كوتاه از شهرستان دلفان

0

نمایشگاهی تحت عنوان بازیافت با هدف آشنایی دانش آموزان با روند كار بازیافت زباله و بهینه سازی این اقلام، در دبیرستان الزهرا نورآباد برپا شده است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این نمایشگاه به همت جمعی از دانش آموزان و با استفاده از زباله و كالاهای بدون استفاده برپا شده و هدف از آن نیز تاكید بر اهمیت زمین پاك و محیط زیست است.

* امام جمعه نورآباد گفت : در اسلام مسجد محور همه كارهاست و این مكان مقدس در به كمال رساندن بشریت نقش مهمی دارد.

حجت الاسلام محمد تقی صرفی پور افزود : پیامبر گرامی اسلام مهمترین تصمیمات حكومتی را در مسجد اتخاذ می كرد و مهمترین حوادث اسلام، همچون اعلام جهاد ، سخنرانی های بسیار مهم، قضاوت ها، جلسات مشاوره پیامبر با اصحاب، جلسات تصمیم گیری در مورد امور مسلمین، همگی در مسجد اتفاق افتاده است .

وی نقش مساجد را در دوران دفاع مقدس نیز بسیار مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت : این مكان به محل اعزام رزمندگان اسلام و محل ارسال كمك های مردمی به جبهه ها تبدیل شده بود .

* مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلفان گفت: معلمان پایه های دوم و ششم ابتدایی این شهرستان با سیستم نوین آموزشی آشنا شدند.

‘بهمن نریمانی ‘ افزود: این آموزش ها در قالب دوره های ضمن خدمت و در راستای اجرای تحول بنیادین در محتوای كتب پایه های دوم و ششم ابتدایی ارائه شده است.

وی با بیان اینكه تمام امكانات برای اجرای نظام 3-3-6 دردلفان بسیج شده، اظهار داشت : آموزش و پرورش دلفان برای آغاز سیتم جدید آموزشی آمادگی كامل دارد و جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه نیست .

* رییس كمیته امداد شهرستان دلفان از حامی یابی یك هزار و 332 یتیم زیر 18 سال در این شهرستان خبر داد .

‘داریوش نعمتی ‘ گفت : این تعداد كودك بدون سرپرست، توسط یك هزار و 204 حامی از سراسر كشور مورد حمایت قرار گرفته اند.

به گفته وی، در یكسال گذشته دو میلیارد و 500 میلیون ریال توسط این نهاد و خیران برای تامین نیازهای ایتام در شهرستان دلفان هزینه شده است .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط