سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۸:۵۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۷ مهر ۱۳۹۴در ۷:۳۷ ق.ظ تعداد بازدید: 1,820 بازدید کد خبر:44903 چاپ خبر

برگزاری اختتامیه سی و سومین جشنواره مسابقات فرهنگی، هنری دانش آموزان لرستان با حضور فاطمه گودرزی+ تصاویر

0

مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره مسابقات فرهنگی ، هنری دانش آموزان و فراخوان پرسش مهر ۱۵ ریاست جمهوری با حضور هنرمند توانمند لرستانی مقیم تهران و جمعی از مدیران دستگاههای فرهنگی در شهرستان خرم آباد برگزار شد. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان هم در این جلسه گفت: بالای ۹۰ درصد آثار […]

DSC039721111

مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره مسابقات فرهنگی ، هنری دانش آموزان و فراخوان پرسش مهر ۱۵ ریاست جمهوری با حضور هنرمند توانمند لرستانی مقیم تهران و جمعی از مدیران دستگاههای فرهنگی در شهرستان خرم آباد برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان هم در این جلسه گفت: بالای ۹۰ درصد آثار ارسال شده به جشنواره مسابقات فرهنگی هنری لرستان دارای محتوای ارزشی، دینی و انسانی بود.

محسن یوسفوند با بیان اینکه هنر می تواند ظرفیتی برای انتقال آموزه های دینی و ارزش های انسانی باشد عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند هر فرهنگی که در قالب هنر نگنجد ماندگار نیست.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: همانگونه که در نمازخانه های مدارس حضور روحانیون برای انتقال آموزه های دینی اثرگذار است یک سرود و یک اثر هنری نیز می تواند چنین اثرگذاری داشته باشد.

یوسفوند به حضور حداکثری دانش آموزان لرستانی در مسابقات فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: مطابق آمار ارائه شده حضور دانش آموزان در این مسابقات نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

DSC0398000

وی افزود: حدود پنج هزار نفر از دانش آموزان لرستانی طی یک ماه برای آمادگی در مسابقات فرهنگی و هنری در اردوگاه آیت الله کمالوند خرم آباد مشغول فعالیت و تمرین بودند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: ۱۰ نفر از دانش آموزان لرستانی در پاسخ به پرسش مهر سال گذشته رئیس جمهور حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

فاطمه گودرزی هنرمند برجسته لرستانی به همراه فرزند هنرمدش پویان گنجی با حضور در این مراسم ،تلاش ، پشتکار و پیشرفت علمی را لازمه کار هنری برشمرد و گفت : دانش آموزان باید تلاش کنند تا با آمادگی علمی و عملی و انگیزه بالا وارد عرصه هنر شوند.

فاطمه گودرزی از حضور خود در این مراسم ابراز رضایت و خوشحالی کرد و گفت: از اینکه می بینم دانش آموزان لرستانی در مسابقات فرهنگی و هنری کشور خوش درخشیده و عناوین مهمی کسب کرده اند خوشحالم.

این بازیگر سینما و تلویزیون کشور موفقیت های جوانان و نوجوانان خطه لرستان در عرصه های فرهنگی و هنری را مایه افتخار خود دانست و افزود: امیدوارم اتفاقات خوبی در عرصه فرهنگ و هنر استان در سال های آینده رخ دهد و شاهد معرفی جوانان لرستان به این عرصه در سطح کشور باشیم.

DSC04018555

وی با بیان اینکه لرستان همواره باعث افتخار کشور بوده است یادآور شد: به یاد دارم سال های اول انقلاب تمام اعضای ۶۰ نفره یکی از مدارس این استان در دانشگاه قبول دارند که این حاکی از وجود استعدادهای بی نظیر در این خطه است.

گودرزی عنوان کرد: جوانان و نوجوانان لرستانی برای ورود به عرصه هنر باید از راه های علمی و آکادمیک وارد شوند زیرا تنها در این صورت در این حوزه به موفقیت دست خواهند یافت و احترام آن ها همیشه حفط خواهد شد.

وی عشق و علاقه به حرفه را یکی از پیش شرط های لازم برای ورود به عرصه های هنری دانست و بیان داشت: نوجوانان لرستانی می توانند از طریق شرکت در جشنواره های فیلم کوتاه و آثار ارسال به این جشنواره ها خود را برای ورود به حوزه کارگردانی و بازیگری در سینما و تلویزیون آماده کنند

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش لرستان هم گفت: مسابقات فرهنگی و هنری کشور زمستان سال گذشته با حضور ۱۵۰ هزار دانش آموز در سطح آموزشگاه ،منطقه ، شهرستان و استان  برگزار شد.

سید سلمان موسوی  با بیان اینکه مرحله استانی این مسابقات با هفت هزار برگزیده استانی در اردیبهشت امسال برگزار شد افزود: در نهایت از این هفت هزار نفر تعداد قابل قبولی به مسابقات کشوری راه پیدا کردند.

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش لرستان به موفقیت دانش آموزان لرستانی در این مسابقات اشاره کرد و بیان داشت: دانش آموزان لرستانی توانستند چهار مقام نخست، چهار مقام دوم و پنج مقام سوم را در مسابقات فرهنگی هنری کشوری به دست آورند.

DSC039562222

موسوی با بیان اینکه تنها لازمه ماندگار بودن هنرمند خلق یک اثر زیبا نیست عنوان کرد: باید یک اندیشه و نیت زیبا در اثر هنرمند وجود داشته باشد تا بتواند به آن اثر روح بخشیده و آن را ماندگار کند.

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش لرستان کشف حقیقت را یکی از مشخصه های اصلی هنرمند دانست و اظهار داشت: وظیفه اصلی یک هنرمند بیدار کردن و آگاهی بخشی به جامعه است.

موسوی با بیان اینکه یک هنرمند برای ماندگار و موثر بودن باید مولفه های آزادی و آزادگی را در اختیار داشته باشد تصریح کرد: هنرمند باید قدرت بیان داشته باشد تا آنچه را که نیاز جامعه است بتواند به مردم انتقال دهد.

در ادامه هم گروه های دانش آموزی به اجرای برنامه های هنری پرداخته و از دانش آموزان منتخب استان هم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر هما عزیزانی که دست در دست هم دادن تا این مراسم زیبا برگزار شود
  و درود بر هنرمند عزیزمان
  و سپاس از جوان خوب استانمان سید سلمان موسوی که این مراسم را زیبا برگزار کردند و باعث شدند این هنرمند خوبمان در یک روز زیبا در کنار ما باشند
  سپاس♥

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  سیاسی کاری در حوزه فرهنگی هنری آموزش و پرورش موج می زند .تحرک و نشاطو پویایی در این اداره مرده است ومیگی نه برو و خودت ببین

  [پاسخ]

 2. از حاضرین در جلسه

  این همایش بسیار نامطلوب و بی نظم بود خانم گودرزی چه نسبتی با این جلسه داشت چرا الکی پول دانش اموزان را به این جور افراد میدهید با انتقاد شدید از دکتر کریمی فر مدیر کل محترم استان میشد از بسیجیان موفق و نخبگان استان را دعوت میکردید

  [پاسخ]

 3. از برگزارکنندگان این همایش نهایت تشکر راداریم باعث نشاط وشادی بین جوانان وافزایش انگیزه انان شد

  [پاسخ]

 4. سپاس از سلمان عزیز و افکارش موفق باشید مراسم خوبی بود

  [پاسخ]

 5. جناب موسوی ،ارزوی موفقیت برای شما داریم ای کاش این برنامه ها مداوم باشد وروحیه نشاط وشادمانی دانش اموزان افزایش یابد.

  [پاسخ]

 6. جوزایی پدر برگزیده فرهنگی هنری

  فقط یه جمله به اقای موسوی عزیز میگم
  شما حالا حالا باید خون دل بخوری برادر از دست این جماعت کور دل و تنگ نظر
  ###باید بکشد عذاب تنهایی را
  مردی که زعصر خویش فراتر باشد####

  [پاسخ]

 7. جناب آقای موسوی شما به عنوان یک جوان ایرانی
  لیاقت تشکر وقدردانی دارید، زیرا توانستید داشتن اندیشه و نیت زیبا برای یک هنرمند وبرخورداری از آزادی و آزادگی را دوباره برای دانش آموزان هنرمند ونسل فردای ایران ما گوشزد نمایید. حرفی که همیشه در تریبون های اجتماعی وفرهنگی سانسور میشود….
  سپاس از شما.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط