سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۴:۴۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۳۰ مرداد ۱۳۹۱در ۴:۳۱ ب.ظ تعداد بازدید: 89 بازدید کد خبر:4490 چاپ خبر

مخالفت کمیسیون آموزش با تعطیلی پنج‌شنبه مدارس/مجلس به‌زودی تصمیم می‌گیرد

0

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مخالفت اعضای این کمیسیون با تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس خبر داد و گفت: طرح دوفوریتی تهیه شده است که به زودی در صحن مجلس بررسی می‌شود.

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص طرح دو فوریتی کمیسیون آموزش مجلس در رابطه با تعطیلی پنجشنبه های مدارس، اظهار داشت: با توجه به اینکه از 6 روز هفته باید به خوبی استفاده شود، دانش‌آموزان می‌توانند در کنار مسائل آموزشی و پرورشی، ‌آموزش‌های مهارتی، فوق برنامه و فعالیت‌های جمعی داشته باشند.

وی افزود: بین اولیا و دانش‌آموزان با مدیریت و کادر آموزشی مدرسه باید ارتباط باشد و از سویی دانش‌آموزان باید با فعالیت نهادهای اجتماعی نیز آشنا باشند؛ به عنوان مثال دانش‌آموزان باید از خدمات دستگاه‌هایی مانند هلال‌احمر و آتش‌نشانی آگاهی داشته باشند به همین دلیل پنج‌شنبه‌ها می‌تواند فرصت مناسبی برای این آموزش‌ها باشد.

* تأکید ما بر این است که دوره‌های راهنمایی و متوسطه پنج‌شنبه‌ها تعطیل نباشند

زاهدی اضافه کرد: فعالیت‌های فوق‌برنامه و خدمات‌جمعی و آشنایی با نهادها و مسائل تربیتی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطرح شده است، بنابراین این طرح دوفوریتی با سند تحول هماهنگی کامل دارد و در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین است.

وی با بیان اینکه تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس برای دبستان بود، گفت: تأکید ما بر این است که دوره‌های راهنمایی و دبیرستان در روزهای پنج‌شنبه تعطیل نشوند و از این فرصت برای مباحث دیگری که نیاز است در سند تحول اجرایی شود، استفاده کنند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: بلافاصله بعد از آغاز به کار مجلس، این طرح در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و در صورت تصویب نهایی از مهر امسال اجرایی خواهد شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط