سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۲:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۲ مهر ۱۳۹۴در ۶:۳۲ ب.ظ تعداد بازدید: 602 بازدید کد خبر:44714 چاپ خبر

فرماندار پلدختر: از انتقاد رسانه‌ها استقبال کنید / انتخاب مردم قابل احترام است

0

انتقاد رسانه ها نباید به برخورد مدیران منجر شود و در صورت صحت انتقاد رسانه ها، مدیران مربوطه نقص را رفع و در صورت عدم صحت آنرا توجیه و پاسخ دهند.

۲۰۱۵۱۰۰۳_۰۹۴۶۳۳-۱۰۲۴x614هفتمین جلسه شورای اداری پلدختر در سالجاری تشکیل شد. به گزارش بلوطستان حجت الاسلام محمد سوری در این جلسه موعظه درونی را در تزکیه نفس و سوق دادن افراد به سمت خود انتقادی مهم برشمرد و گفت: اگر اعمال نفس توسط وجدان بیدار انسان ها نقد شود شیطان بر انسان هامسلط نمی شود و زمینه تسلطش از بین خواهد رفت.وی افزود:انتقاد سازنده باعث پیشبرد کارها و حرکت روبه جلو می شودو مدیران دستگاههای اداری باید ازانتقاد استقبال کنند. وی عدم انتقاد پذیری را مورد انتقاد قرار داده و اضافه کرد: عدم انتقاد پذیری باعث انحطاط و سقوط انسان ها می شود.

امام جمعه پلدختر گفت: مردم باید بدون لکنت زبان حرفشان را زده و انتقاد کنند . وی افزود:انتقاد پذیری و مردمی بودن مدیران باعث تسلط بر کارها می شود و این برای نیل به پیشرفت و انجام درست کارها مهم و موثر خواهد بود.حجت الاسلام سوری خاطر نشان کرد: اگر اطراف و پیرامون انسان ها درست نباشد به صورت ناخود آگاه در معرض سقوط قرار خواهندگرفت.وی گفت: معیار کارها باید خدا باشد و هر جا اینگونه باشد موفقیت حاصل خواهد شد.

شورای اداری جای سخنرانی نیست

فرماندار پلدختر نیز فلسفه برگزاری جلسات شورای اداری را بسیج تمام توان مدیریتی برای رفع مشکلات مردم و انجام مطلوب کارها عنوان کرد و گفت:فلسفه شورای اداری سخنرانی کردن نیست .نورلدین در منان ادامه داد: اگر پای سندی امضا می شود باید مدیرانی که متعهد شده اند به این امضا پای بند بوده وبه تعهد خود عمل کنند.وی گفت: شش ماه است که وضعیت حفاریها و لکه گیری های کوچه و خیابان ها بلاتکلیف است و باید در سریعترین زمان ممکن مدیران آبفا و شهرداری و امور آب به تعهدات خود در قبال سند و قراردادی که تنظیم شده پای بند بوده و حفاریها را رفع کنند.

فرماندار پلدختر خاطر نشان کرد: شورای اداری باید به صورت کارگاهی و کاربردی اداره شود و خروجی جلسات باید با نتیجه همراه شود.وی افزود: حضور به موقع و نظم پیش زمینه برگزاری جلسات بوده و ما بی نظمی و بی تفاوتی به جلسات را از هیچ مدیری نمی پذیریم.درمنان اضافه کرد:عدم حضور در جلسات یا تاخیر در حضور بی احترامی به حقوق سایر اعضای جلسات است. وی گفت: بنای ما دوستی و همدلی و همراهی است مگر اینکه خلاف آنچه تبین کرده ایم صورت گیرد.

از انتقاد رسانه ها استقبال کنید

نورالدین در منان تصریح کرد: قانون محور کارها بوده و باید مجری قانون باشیم.وی افزود: انتقاد رسانه ها نباید به برخورد مدیران منجر شود و در صورت صحت انتقاد رسانه ها، مدیران مربوطه نقص را رفع و در صورت عدم صحت آنرا توجیه و پاسخ دهند. فرماندار پلدختر خاطر نشان کرد: مدیران باید به وظایف خود مسلط باشند و از آنجا که میز مدیریتی ما به اشخاص تعلق نداشته و متعلق به خون شهدا به عنوان بهترین عزیزان جامعه بوده لذا نباید این ازرشها فراموش شوند و باید پذیرفت مدیریت ها ماندگار نیست و کارها ماندگار تر هستند.

وی افزود: مدیریت ها گذرا هستند اما در گذر زمان وظایف باید به بهترین وجه انجام شوند زیرا نگاه مردم تیز بین بوده و ملاک انجام درست کارها نظر و رضایت مندی مردم خواهد بود.درمنان گفت: مهم ترین دغدغه همه ما بویژه مقام معظم رهبری و دولت و نظام اشتغال و رونق اقتصادی است و به همین دلیل باید تمامی زمینه ها و شرایط برای حصول به آن فراهم شود.وی افزود: امنیت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان پلدختر فراهم است و این شهرستان یکی از شهرستان های امن لرستان و کشور بشمار می رود.

انتخاب مردم قابل احترام است 

فرماندار پلدختر ادامه داد: مدیران باید مثل یک خانواده وظایف محوله را انجام دهند و در این راه همدلی و همراهی همه لازمه کار خواهد بود.وی به انتخابات نیز اشاره کرد و افزود: سلامت و شفافیت و صداقت خط قرمز ما خواهد بود و باید از جانبداری در انتخابات پرهیز شود.درمنان گفت: بگذاریم مردم هر چه می خواستند انتخاب کنند و باید پذیرفت انتخاب مردم هر چه باشد قابل احترام خواهد بود.وی افزود: نگاه مدیریتی باید هم درون گرا باشد و هم بیرون گرا و در این مسیر همدلی و قانون مندی بای محور قرار گیرد.وی ادامه داد: باید با آرامش به فضای شهرستان کمک کرده و از التهاب آفرینی خودداری شود.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. ممنون از فضای ایجاد شده توسط فرماندار محترم پلدختر جناب مهندس درمنان
  اما ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:
  اول اینکه دوستان عنایت فرمایند در این شبکه های اجتماعی نقد را کوتاه وموجزعنوان فرمایند و به اصل مسئله بپردازند سراغ بازی با الفاظ جهت عنوان یک مطلب نگردند.
  باور بفرمایید یکی از مشکلات انتقاد های پرحاشیه همینه نقاد از الفاظ مختلف استفاده میکند که با گسترش فضاهای مجازی و سرک کشیدن مخاطبان دراین محیط ها حوصله مطالعه این همه مطلب در خصوص یک موضوع خاص به اندازه طول وحجم مطلب را ندارند.ولذا جوابها وبرداشتها هم شبهه خواهد بود.
  دوم ضمن پذیرش اصل مطلب نقد پذیری مدیران نقصی که وجود دارد نحوه ارائه نقدهست یعنی موضوع باید در فضای صمیمی تر عنوان بشه چون هدف نقد اصلاح اموره ولذا باید فضا تلطیف بشود و بگونه ای پیش برود که از نظر فرد منتقدو مخالف مدیر هم بعنوان یک اصلاحگر پذیرش صورت گیرد
  سوم پختگی نقداست که می بایست مورد نظر باشد یک مسئول باید در خصوص موضوع خاصی نقد بشود نه اینکه جوابگوی همه چیز همه زمانها ومکانها بصورت کلی باشد و لذا در این خصوص هم نیاز به تامل هست.
  چهارم ابتدا می بایست مشکل را شناسایی حول آن مطالعه و از مدیر راهکار حل مشکل را بخواهیم (باور کنید هم ما وهم خیلی از مدیران نیاز به تمرین نقادی داریم واین یک ایراد ساختاریست) سپس در اجرای کار مشاوره بدهیم اگر خوب عمل نشد نقد کنیم آنهم با رعایت موارد ذکر شده.
  پنجم باید شرایط جامعه ،مدیر ، امکانات و اعتبارات و ابزار در اختیار یک مسئول چه مثبت و وچه منفی نکات قوت وضعف در موضوع مورد بحث تفکیک وقید گردد و به مسئول گفته شودکجای کارخوب عمل شد وکجا منفی با عنایت به شرایطی که مسئول ومشکل در آن واقع است.
  ششم فرد نقاد نباید فقط مدیر ومسئول را جوابگوی مشکلات موجود بداند شرایط قبل از مدیریت ایشان ،انتظارات جامعه مورد بحث با شروع مدیریت ایشان و مطالبات قبل و مطالبات بوجود آمده در دوره ایشان را باید دید به هر حال مسائل در جامعه ای اتفاق می افتد که انسانها ناگزیر ازتعامل با کنشگران اجتماعی مختلف هستند ولذا بقول معروف همه جوابگوی عمل خود باشیم ماهم در حادث شدن یک معضل اجتماعی و حل آن مشکل خود ومردم را مبرا ندانسته وتنها مسئولان ومدیران را جوابگو ندانیم هرچند که باید جوابگو باشند اما به سهم واندازه خودشان ومشارکت جمعی را فراموش نکنیم.
  با تشکر از سایت پرمخاطب کشکان در فرهنگ سازی و غنا بخشیدن به فرهنگ اصیل شهرستان کوهدشت.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط