سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۴:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۱در ۴:۱۳ ب.ظ تعداد بازدید: 109 بازدید کد خبر:4471 چاپ خبر

مجلس درباره طرح استخدام معلمان حق التدریسی‌ها به نتیجه نرسید

0

بررسی طرح استخدام معلمان پیش دبستانی و حق التدریسی ها در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی به جایی نرسید و ادامه بررسی آن به جلسه روز چهارشنبه نهاد قانونگذاری کشور موکول شد.


به گزارش خبرگزاری پانا، نمایندگان در جلسه امروز – دوشنبه – دو پیشنهاد برای اصلاح ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مطرح کردند که هیچ یک پس از صحبت های موافق و مخالف به تصویب نرسید و بررسی جزئیات این طرح به جلسه آینده خانه ملت- روز چهارشنبه – موکول شد.
کلیات این طرح هفته گذشته به تصویب رسیده بود.
در صورت تصویب نهایی این طرح ظرف 2 سال کلیه مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی که با وزارت آموزش و پرورش همکاری داشته اند در اولویت استخدام قرار می گیرند.
در ابتدای جلسه “ایرج ندیمی” نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد بازگشت این طرح به طرح اولیه نمایندگان در مجلس هشتم را مطرح کرد.
نمایندگان مجلس هشتم دو فوریت این طرح را به تصویب رسانده بودند.
بر اساس طرح اولیه وزارت آموزش و پرورش موظف می شود تنها همکاری خود را با معلمان خرید خدمت آموزشی و مربیان پیش دبستانی ادامه دهد و در صورت صدور مجوز استخدام آنها را در اولویت استخدام قرار دهد.
در خصوص نیروهای حق التدریس آموزشکده های فنی و حرفه ای نیز چنین حکمی در این طرح وجود دارد.
بهارستان نشینان در ادامه جلسه با بازگشت این طرح به طرح اولیه نمایندگان مجلس هشتم مخالفت کردند.
پس ازآن پیشنهاد “جبار کوچکی نژاد” نماینده مردم رشت در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس این پیشنهاد حتی 10 هزار نفر از افرادی که نتوانند حد نصاب مورد نظر وزارت آموزش و پرورش در آزمون را نیز کسب کنند بر اساس شرایطی در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار می گیرند.
همچنین 3 هزار نفر از مربیان حق التدریسی آموزشکده های فنی و حرفه ای و کلیه مربیان پیش دبستانی و مراقبان بهداشت نیز در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار می گیرند.
نمایندگان با این پیشنهاد هم مخالفت کردند و ادامه بحث در خصوص این طرح که به دلیل مغایرت با قانون اساسی و ایجاد بار الی و همچنین نقض قانون برنامه پنجم توسعه مورد مخالفت دولت قرار گرفته به جلسه آینده مجلس موکول شد.
براساس اصل 75 قانون اساسی طرح های مجلس نباید بار مالی برای دولت ایجاد کند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط