سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۴۱:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۰ مهر ۱۳۹۴در ۷:۵۶ ب.ظ تعداد بازدید: 1,493 بازدید کد خبر:44629 چاپ خبر

جوابیه انجمن آوای اردیبهشت به مطلب روابط عمومی فرمانداری کوهدشت

0

به نام خداوند کوه و دمن جوابیه انجمن آوای اردیبهشت (حافظان محیط زیست شهرستان کوهدشت ) به مطلب روابط عمومی فرمانداری کوهدشت «ما زیاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه می پنداشتیم » اصل ۵۰ قانون اساسی: «در جمهوری‏ اسلامی، حفاظت‏ محیط زیست‏ که‏ نسل‏ امروز و نسل‌های‏ بعد باید در آن‏ حیات‏ اجتماعی‏ رو […]

آوای-اردیبهشت-۳۹۴x248

به نام خداوند کوه و دمن
جوابیه انجمن آوای اردیبهشت (حافظان محیط زیست شهرستان کوهدشت ) به مطلب روابط عمومی فرمانداری کوهدشت
«ما زیاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه می پنداشتیم »
اصل ۵۰ قانون اساسی: «در جمهوری‏ اسلامی، حفاظت‏ محیط زیست‏ که‏ نسل‏ امروز و نسل‌های‏ بعد باید در آن‏ حیات‏ اجتماعی‏ رو به‏ رشدی‏ داشته‏ باشند، وظیفه‏ عمومی‏ تلقی‏ می‏شود. از این‏ رو فعالیت‌های‏ اقتصادی‏ و غیر آن‏ که‏ با آلودگی‏ محیط زیست‏ یا تخریب‏ غیر قابل‏ جبران‏ آن‏ ملازمه‏ پیدا کند، ممنوع‏ است.»
با تحیت و تبریک عید سعید غدیر، در پی انتشار مطالبی از ناحیه افراد حقیقی و همچنین روابط عمومی فرمانداری کوهدشت در سایت تحلیلی خبری کشکان، با توجه به اشارات و نسبت های ناروایی که به انجمن زیست محیطی آوای اردیبهشت روا داشته شد لازم و ضروری است جهت تنویر افکار عمومی و دفاع از اساسنامه و آرمان انجمن نکاتی به اختصار عرضه گردد.
برخلاف آنچه در این متون آمده نجات جان حیوانات تنها دغدغه ی مردم کوهدشت و NGO سازمان های مردم نهاد نیست بلکه نجات پوشش گیاهی و جانوری کشور نجات انسان است. خدماتی از قبیل پاکسازی ، جلوگیری از تخریب جنگل ها و مراتع توسط زمین خواران و افراد سود جو ، فرصت طلب و نا آگاه ، بخشی از فعالیت های انجمن مردم نهاد آوای اردیبهشت است که برای آسایش انسان ها و نجات آنان از آلودگی های ایجاد شده به دست افراد ناآگاه انجام می گیرد.
هدف اصلی برنامه های انجمن فرهنگسازی ، تشویق و ترغیب مردم برای داشتن محیطی سالم و سرشار از زیبایی و حفاظت و نگهداری مناظر و چشم اندازهای طبیعی و خدادادی است.
انجمن حافظان محیط زیست آوای اردیبهشت طی یک فرآیند قانونی ، از ادارات ذی ربط و فرمانداری شهرستان رسما مجوز فعالیت اخذ نموده و در طول هفت ماه گذشته با تمهید مقدمات لازم و عضوگیری از بین جوانان و دوستداران طبیعت توانسته است فعالیت های چشم گیر و قابل توجه در راستای حفظ و نگهداری محیط زیست منطقه انجام دهد این فعالیت های بی شائبه بدون انتظار و چشم داشت صرفا جهت ارضای وجدان انسانی انجام گرفته و تا توان داریم منت حاتم نکشیم اما دست دوستداران و فعالان طبیعت را در راستای تحقق اهداف زیست محیطی انجمن می فشاریم.
انجمن آوای اردیبهشت هیچ تقابلی با سازمان ها و ادارات دولتی نداشته بلکه با نگاه منتقدانه و سازنده، موانع و مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی را بیان می نماید.
این روزها در عصر ارتباطات هر شهروند دردمندی از اوضاع نابسامان زیست محیطی منطقه انتقاد کند تاوانش را انجمن آوای اردیبهشت که یار و همکار محیط زیست و منابع طبیعی است،می پردازد. باکی نیست بزرگان به ما آموخته اند که سخن دشمن را هم تحمل کنیم تا چه رسد به چند انتقاد سازنده ی شهروندان آگاه و دلسوز که متاسفانه روابط عمومی و زبان گویای فرمانداری آن را بر نمی تابد.
روابط عمومی محترم فرمانداری شما تهدید به تعلیق انجمن را مکرر نمودید بدانید که جامعه ی عاری از نقد و نقادی محکوم به رکود است. ما در جبهه هاو میدان های دشوار انقلاب آموختیم که از تهدید نهراسیم !!! روابط عمومی محترم فرمانداری ” اَینَ تَذهَب” ما برای رضای خدا ، خدمت به خلق خدا و عشق به وطن تلاش میکنیم و زنده به آنیم که آرام نگیریم ، نگرانی ازدست دادن پست و جایگاه هم نداریم.
همی گویم و گفته ایم بارها این انجمن که با خون و دل و زحمات شبانه روزی و پول نان حلقوم فرزندانمان اداره می شود به دنبال انجام امور سیاسی در تعریف انجمن و بند ۲ اساسنامه نبوده است و نسبت به اتهام استفاده از رانت رسانه ای انجمن که اشاره نموده اید را توهین و افترا مستقیم به انجمن و اصحاب رسانه شهرستان دانسته ، این واژه در رسانه های کوهدشت بی معنی می باشد زیرا هیچکدام با هزینه ی دولتی اداره نمی شوند.
انجمن آوای اردیبهشت طبق اساسنامه با تشکیلات هیئت موسس ، هیئت مدیره ، رئیس هیئت مدیره ،مدیر عامل با شرح وظایف مشخص هرجا و هر زمان لازم بداند برنامه های خود را رسما و قانونا معرفی و توضیح می دهد و از اهداف زیست محیطی خود دفاع می کند.
بنابراین انتظار می رود اشخاص حقیقی و حقوقی ، سیاسیون بعضا مغرض به خود اجازه ندهند انجمن زیست محیطی آوای اردیبهشت که با اهداف مقدس و خیرخواهانه تاسیس و راه اندازی شده را به بهانه های گونا گون مورد تهدید و تخریب قرار دهند.
با وجود تلاش مستمر هیئت مدیره و اعضای انجمن انتظار تقدیر و تشویق جز از ذات حق از کسی نداریم و تذکر کتبی و انگ و اتهام سیاسی کاری به انجمن را نه تنها حق خود ندانسته بلکه جفایی بزرگ می پنداریم از آن روی که حتی یک مورد هم کار سیاسی در انجمن صورت نگرفته است.
در پایان ادب و انصاف حکم می کند از دلسوختگان ، دوستداران و فعالان محیط زیست کشور از مقام عالی سازمان تا مدیران کل و مدیریت شهرستان که با صدور مجوز انجمن ، زمینه فعالیت های زیست محیطی را فراهم نموده اند صمیمانه سپاسگزاری می نماییم.
روابط عمومی انجمن مردم نهاد آوای اردیبهشت
(حافظان محیط زیست شهرستان کوهدشت)

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. درود بر انجمن آوای اردیبهشت ، هر وقت ما بتوانیم یاد بگیریم با طبیعت با احترام رفتار کنیم قطعا در روابط انسانی یکدیگر با احترام رفتار خواهیم کرد.

  [پاسخ]

 2. همشهري ازتهران

  باسلام وخسته نباشیدبه همه عزیزان انجمن آوای اردیبهشت شهرستان کوهدشت. ازعملکردخداپسندانه شمادوستداران طبیعت نهایت تشکروقدردانی رادارم ودستتان رامی بوسم.همانطوریکه فرمودید:” انتظار تقدیر و تشویق جز از ذات حق از کسی نداریم”اجرشماخوبان باکرام الکاتبین است به کارتان ادامه بدهیدخداومردم باشماهستند.فرصت طلبهاونابودگرهای طبیعت دنبال اهداف خودهستندمواظب باشین دلسردنشویدخدایارتان.

  [پاسخ]

 3. کمال تقدیر وتشکر را داریم از انجمن دلسوز آوای اردیبهشت که واقعا در آتش سوزی های اخیر خیلی بهتر از ادارات مسول ظاهر شدند وخدمت بزرگی نمودند

  [پاسخ]

 4. ای کاش بقیه هم ادب رو از شما یاد بگیرند.

  [پاسخ]

 5. عرض ادب واحترام خدمت دوستان تلاشگرآوای اردیبهشت و مسولین محترم فرمانداری،روزی که دوستان خبر دادن باهمکاری ومجوزفرمانداری اقدام به تشکیل انجمنی نمودن در راستای اهداف زیست محیطی خوشحال شدم که مسولین بخصوص فرماندار محترم به دغدغه های زیست محیطی بها میدن وبعدها که از نزدیک شاهد تلاش شخص فرماندار ودیگر مسولین کنار جوونای شهر بودم خوشحالتر وامیدوارترشدم ،هرچن که از شخص فرماندار انتظار اقدامات مدیریتی بیشتر میرفت!وتنها نقدی که به شما فرماندار محترم شد همین بود،اما متاسفانه شما بعد از اون برنامه تلویزیونی دربرابر این نقد بحق بجای جواب منطقی وآگاه کردن ما جوونا از مشکلات براساس شنیده هاموضع گیری کردین!!!وبعدشم در برابرنقد محترمانه وبجای آقای بهرامی بااجازه یا بدون اجازه شما شخصی …به اسم صلاحی دست به قلم شد ن ومردم کوهشت وانجمن آوای اردیبهشت رو مورد اهانت قرار دادن…جناب آقای فرماندارودوستان انجمن این بیانیه های پشت سرهم هیچ سودی به حال مردم وطبیعت شهر نداره خواهش میکنم قضیه روخاتمه بدین واگر خطایی بوده چشم پوشی کنید ودرکنار هم تلاش کنید برای حفظ وآباد کردن طبیعتی که به خاطرکوتاهی مردم ومسولین در مسر نابودی قرار گرفته…

  [پاسخ]

 6. شهروندی بی نام ونشان

  سلام درود خدا بر شما عزیزان انجمن بی شک شما در پیشگاه خداونداز عنایتی خاص بهره مند هستید.و مردم این مرز وبوم در عملکرد شما روزی نه چندان دور تشکر وقدر دانی خواهندکرد.دست خدا بهمراهتان……

  [پاسخ]

 7. «مازیاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه می پنداشتیم »
  واقعن آوای اردیبهشت در فرهنگسازی حمایت از محیط زیست نقش پر رنگ و بسزایی داشتن و متاسفانه بجای حمایت از این انجمن مسئولی به تنهایی در حال تخریب کل رفتارها و تفکرهاست

  [پاسخ]

 8. خدمت اعضای محترم انجمن آوای اردیبهشت عرض ادب واحترام دارم ومتذکرمیگردم که ماجمعی از فرهنگیان باتوجه به فعالیت های زیست محیطی عالی که ازشمادیدیم حاضریم برای دفاع ازشما ودرواقع دفاع از محیط زیست طومارنوشته وامضا نماییم اگرلازم است ذیل همین مطلب پاسخ درج نمایید

  [پاسخ]

 9. اگر چىزى از کوهدشت باقى مانده از شرف ابرو و طبىعت ابا و اجدادى آن که هىچ کت شلوارى نه منتى دارد که برآن نهد ونه کارى براى آن انجام داده،از ماندن و پاىمردى افرادى چون اىن سردمداران امىد ونشاط در کوهدشت است.خسته نباشىد وعاقبتتان بخىر باشد.

  [پاسخ]

 10. فرهنگی شاغل در طرحان

  درود بر انجمن آوای اردیبهشت واقعا به عنوان یک همشهری به شما افتخار میکنم ، کارهای عام المنفع این عزیزان واقعا قابل تقدیر است نه توبیخ ، درود برجوانانی همچون کوشکی و قلندری بانیان این انجمن ، که باعث افتخار هستند .

  [پاسخ]

 11. به نظر می رسد در این شهرستان کار غیر سیاسی و باندی و خدمت صادقانه و تلاش در جهت ارتقای فرهنگ عمومی مردم شبیه فعالیت این انجمن محترم به مذاق بعضی ها که نمی توانند از انان بهره برداری سیاسی کنند خوش نمیاد .

  [پاسخ]

 12. درود
  کار شما عزیزان بزرگ و ارزشمند است
  کار افراد انجمن به هیچ عنوان قابل اندازه گیری با ترازوی این جماعت منفعت طلب و خود رای نیست..

  [پاسخ]

 13. امیر دوستدار طبیعت

  همه تو لغت خوب گفتن وخوب نوشتن رو بلدند و من میدونم که مدیر اوای اردیبهشت فقط به خاطر کارهای سیاسی مجوز گرفتند و این عکس ها همشون نمادینند.من باشم اگه دستم بود یه عده که فقط دنبال کارهای سیاسی مجوز میگیرند ومیخوان به مردم نشون بدن خوبن ولی فکرشون در اصل چیزی دیگست من از فرماندار محترم تقاضا دارم هرچه زودتر مجوز اوای اردیبهشت لغو بشه تا درسی بشه برابقیه.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط