سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۰:۴۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۰ مهر ۱۳۹۴در ۱۰:۰۱ ق.ظ تعداد بازدید: 2,570 بازدید کد خبر:44612 چاپ خبر

نامه ی صادق زیباکلام درباره توهین نماینده ی بروجرد به ظریف

0

توهین های بیرانوند ناشی از محافظه کاری دولت است

صادق زیباکلام در نامه ای به رئیس جمهور توهین هایی که به وزیر امورخارجه در روزهای اخیر شده است را ناشی از محافظه کاری دولت دانست. در بخشی از این نامه آمده است: جناب آقای دکتر حسن روحانی ریئس جمهوری اسلامی ایران دامت عظمته با سلام و تحیات، توهین هایی که به واسطه دست دادن […]

۴۳۵۷_۹۱۸

صادق زیباکلام در نامه ای به رئیس جمهور توهین هایی که به وزیر امورخارجه در روزهای اخیر شده است را ناشی از محافظه کاری دولت دانست.

در بخشی از این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریئس جمهوری اسلامی ایران دامت عظمته

با سلام و تحیات، توهین هایی که به واسطه دست دادن آقای ظریف با رئیس جمهور آمریکا درمجلس به ایشان شد، درحقیقت به دولت یازدهم و درسطحی گسترده تر به ۱۹ میلیون رای دهنده ای بود که به شما رای دادند. آقای رئیس جمهور، من بخشی از آن توهین ها را ناشی از محافظه کاری بیش ازحد دولت شما دربرخی موارد درعرصه سیاست خارجی می دانم که به جای ایستادگی بر سرمواضعی که به خیر و صلاح ملک وملت است درمواجه با اقلیت تندرو دست به عقب نشینی زده و درمقام توجیه و رفع و رجوع برمی آیید. جناب آقای روحانی، دوسال پیش درآستانه تشکیل دولتتان پیشنهاد مراجعه به افکارعمومی و برگذاری رفراندم در خصوص موضوع مهم ادامه سیاست دشمنی با آمریکا را دادم. قانون اساسی مراجعه به همه پرسی را در خصوص مسائل مهم مملکت پیش بینی نموده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است:

آقای رئیس جمهور،ممکن است آمریکا ستیزان استدلال نمایند که ملاک نه “رای مردم” است ونه “منافع ملی” بلکه دشمنی با آمریکا باعث عزت، احترام وارتقاء جایگاه بین المللی و منطقه ای ایران شده است. در این مورد هم می بایستی گفت پاسخ منفی است. حوادث تلخ و ناگوار حج امسال نشان داد که احدی نه درمنطقه و نه در جهان تره هم برای ما خرد نمی کند. هرکس هر طورکه دلش می خواهد با ما ایرانیان رفتارمی کند.حتی یکی از ۱۹۵ کشور عضو سازمان ملل هم شهادت صدها تن ازهموطنان بی گناهمان را به ما تسلیت نگفتند چه رسد به محکوم نمودن مقامات سعودی. اروپایی ها، آمریکایی ها و غربی ها که جای خود دارند، آیا هیچ یک از کشورهای اسلامی به ما تسلیت گفتند یا ابراز همدردی نمودند؟(چه رسد به محکومیت مقامات سعودی).آیا حتی فلسطینی ها از جمله “حماس” و “جهاد اسلامی” که این همه بالای آنها هزینه می پردازیم حاضر شدند یک اعتراض خشک و خالی به ریاض نمایند یا پیشنهاد کمک به یک بررسی منصفانه و بی طرفانه به ریاض بدهند؟ آیا برخوردی که سعودی ها با ما کردند با کدام کشور و ملت دیگر هم ممکن بود انجام دهند و زحمت یک ابرازتاسف یک خطی را هم بخودشان ندهند؟ نمی دانم آمریکا ستیزان و تندروها ازکدام عزت، اعتبار و احترام بین المللی سخن می گویند که آمریکا ستیزی برای مان به ارمغان آورده؟

جناب آقای روحانی، اگر دولت شما معتقد است که دشمنی با آمریکا به نفع ایران است چرا به مردم توضیح نمی دهید که آن منافعی که آمریکا ستیزی به بارمی آورد کدام است؟ هیچکس نمی گوید که تنش زدایی با آمریکا همچون عصای موسی پیامبرمعجزه کرده و مسائل و مشکلات عدیده کشور را یک شبه از میان برخواهد داشت(چماقی که اصولگرایان و آمریکا ستیزان علی الدوام برسرمنتقدین دشمنی با آمریکا می کوبند).این دنیا پرازکشورهایی است که هم پیمان و نزدیک به آمریکا هستند و درعین حال هزار و یک مشکل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، امنیتی و غیره هم دارند. تنش زدایی با آمریکا قرار نیست لزوما هیچ مشکلی را بر طرف نماید. اما سئوال اساسی آن است که اصرار بردشمنی بی هدف و صرفا ایدئولوژیک با آمریکا به جزهزینه بر منافع ملی مان کدام نفع را در۳۶ سال گذشته برای کشور به هراه داشته و تا به کی قراراست منافع ملی کشور به پای این سیاست بی هدف و بی نتیجه قربانی شود؟

ایام بکام باد          
           
صادق زیباکلام          
          
دهم مهرماه یکهزاروسیصد و نود وچهار  

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. عزت و احترام این است که دیپلماسی مورد نظر شما نتوانست یک ذره آل سعود را عقب بنشاند و تمام وزرا و … توانایی گرفتن یک ویزا را هم نداشتند
  ولی یک کلام نافذ رهبری، توانست تصمیمات مسئولین عربستان را در هم بریزد
  با وجود تمام پشتوانه های بین المللی و عزت آور عربستان در جهان
  نه کلام هیچ رییس جمهور دیگر و هیچ مسئول دیگری از کشورهای دیگر
  نکند تمام حجاج ایرانی بودند؟
  امام حسین(ع) هم کشته شد، ولی عزت و احترام یافت
  « الَّذِینَ یَتَّخِذُونَ الْکَافِرِ‌ینَ أَوْلِیَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِینَ ۚ أَیَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّهَ فَإِنَّ الْعِزَّهَ لِلَّـهِ جَمِیعًا »

  بله مخالفت با مواضع با آمریکا عزت و احترام می آورد، زیرا در قبال بیشتر مسایل مواضع غیر حق دارد.
  صادق زیبا کلام، برای جه می نویسید؟
  غیر از این است که مسئله ای را تشخیص داده است (ولو تشخیصش نادرست باشد) و خود را موظف به گوشزد ساختن آن به عموم می کند؟
  پس چرا نمی توانید بپذیرید که ایران هم بابت درست تشخیص دادن برخی امور با آمریکا و اسراییل مخالفت کند؟
  جمله نتانیاهو را در سازمان ملل به خاطر بیارید:
  ..
  ..
  «اگر ایران می‌خواهد مثل یک کشور معمولی با آن برخورد شود می‌بایست مثل یک کشور عادی رفتار کند.»
  ..
  ..
  خب آیا زیبا کلام و زیبا کلام ها نیز دوست دارند که حکومت و دولت ایران نیز دقیقاً همینطور با آنها رفتار کنند؟
  «….اگر می خواهید مثل شهروند معمول با شما برخورد شود، مانند شهروند معمول رفتار کنید
  سرتان در لاک خودتان باشد!!!!!!!
  کاری نداشته باشید که فلان شخص درست می گوید یا نادرست!!!!!!….»
  می بینید که شما خودتان در عمل نیز به چنین مبانی فکری پایبند نیستید
  به همین دلیل داد می زنید، هوار می کشید و نامه سر گشاده می نویسید
  پس انصاف داشته باشید و نخواهید که ملت ایران هم با دولت آمریکا و نظم نوین جهانی هم صدا شود
  بابا شما دنبال چیزی راه افتادید که مرگ نهایی تمام اصلاح طلبان دنیا را به همراه دارد
  و خودتان از آن غافلید
  چه کسی میتواند در مقابل فجایع یمن سر بلند کند؟ هیروشیما چه؟ ناگازاکی چه؟ عراق چه؟ افغانستان چه؟ سوریه و یمن چه؟ اینها کم است؟
  آیا باید ایران هم تبدیل به ویرانه شود تا شما بفهمید که عزت و احترام این وضعیت فعلی کشورهای همجوار ما نیست؟
  چه تضمینی دارید که سال آینده، بعد از خاموش شدن صدای ایران در مقابل وحشی گری های مدرن آمریکا در تمام دنیا، ایران تبدیل به افعانستان نشود؟
  آیا شما خودتان در مقابل توحش مدرن آمریکایی سکوت می کنید؟
  آیا این است تفکر اصلاح طلبی؟

  [پاسخ]

 2. درود وسلام بر استاد فرزانه حامی وهمراه مردم جناب صادق زیبا کلم.

  [پاسخ]

 3. در بحبوحه پیروزی انقلاب از جمله شعارهایمان ( چین .شوروی .امریکا .دشمنان خلق ما) بود .درجنگ تحمیلی عراق علیه میهن عزیزمان همه ابرقدرت های شرق وغرب از صدام دفاع کردند منجمله شوروی وحتی چین .بعد ازجنگ مرگ برچین از شعارها حذف گردید وکم کمک با چین ارتباط برقرار نمودیم .بعد از مدتی هم علیرغم دفاع سرسختانه شوروی سابق از عراق خصوصا از جهت امکانات باز شاهد حذف شعار مرگ بر شوروی وروسیه هستیم وحال تنها امریکا مانده .ودر حج سال ۶۶ وکشتار عظیم حجاج بیت الله الحرام توسط ال سعود .امام (رض) فرمودند اگر از صدام بگذریم از جنایات ال سعود نمیگذریم .ولی بعدها میبینیم که گذشتیم وفاجعه پشت سر فاجعه ایجاد شد .حال دلواپسان یک قدم جلوتر از رهبر گام برمیدارند علیرغم پشتیبانیهای مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده متاسفانه باز شاهد تندخویی وپرخاشگری این افرادیم.

  [پاسخ]

 4. و لن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم … هرگز یهود و نصاری از تو راضی و خشنود نخواهند شد مگر اینکه ازآیین آنها پیروی کنی … (سوره مبارکه بقره آیه ۱۲۰ ) . حضرت امام ( ره ) فرمودند آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند .
  آقای زیباکلام کدام کشور مسلمانی از دوستی با آمریکا خیری دیده است که جنابتان اینهمه سنگ آمریکا را به سینه می زنید ! شما خیلی خوب می دانید که کشور عزیزمان ایران علی رغم اقتداری که در منطقه به یمن وجود ولایت فقیه پیدا کرده است و در مسیر رفع ضعف ها و تبدیل شدن به قدرت فرا منطقه ای در حال رشد و تعالی است ولی در خیلی از عرصه ها ( بخصوص نظامی و اقتصادی ) هماورد آمریکا نیست . در شرایط فعلی آمریکا از موضع نابربر با ایران از در مذاکره در خواهد آمد و بالتبع در پی این خواهد بود که اقتدار منطقه ای موجود را نیز از ما گرفته و هجمونی منطقه ای اش را تکمیل کند . یقین داشته باشید اگر برای آمریکا مقدور بود یک آن به این نظام اسلامی ولایی فرصت ادامه حیات نمی داد و اگر امروز در قضیه هسته ای از در مذاکره وارد شده است بخاطر یاس از ناکام کردن نظام ولایت فقیه بوده است پس شما نیز یقین بدانید که این مسیر درست و به سرانجامی است و این همه خواب گندم(( ری )) را نبینید و تمام هم و غم خود را مصروف عافیت طلبی دو روزه این دنیای فانی نکنید مگر نه اینگه غالب پیشوایان معصوم ما بخاطر حفظ دین خدای رحمان در عنفوان جوانی به فیض عظمای شهادت نائل آمدند . . و العاقبه للمتقین .

  [پاسخ]

 5. صحبت های نماینده بروجرد نشان از ضعف ذاتی سیاسی اوست و من به عنوان یک لرستانی از داشتن همچنین نماینده ای احساس شرم می کنم!!!

  [پاسخ]

  فرهنگی در :

  آقای ناشناس حتما بخاطر جانبازی ش که نصف بدنشو برا انقلاب داده شرم میکنی که شرم بر تو باد

  [پاسخ]

 6. درود بر دکتر زیبا کلام

  [پاسخ]

 7. آقای نخود هر آش تا دیروز که دولت قبل رو بخاطر پرخاش به کشورهای عربی مورد تعرض قرار میدادی حالا که سیاسیتهای دولت مورد وثوق جنابعالی که به چه کنم چه کنم افتاده همه جزیرهای عربی براش شاخ شده اند چرا از سعودیها انتقاد نمیکنی آقای به اصطلاح وطن پرست ضمنا اینو بدان که نماینده بروجرد نصف بدنش رو برای انقلاب داده تو چی دادی چکار کردی که فقط دل بچه های انقلاب رو خالی میکنی

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط