سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۴:۰۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۰ مهر ۱۳۹۴در ۹:۴۱ ق.ظ تعداد بازدید: 1,823 بازدید کد خبر:44588 چاپ خبر

نقدی بر جوابیه ی احسان صلاحی به یادداشت رضا بهرامی

0

احسان آدینه وند

“سخن شناس نه ای جان من ! خطا اینجاست” (نقدی بر جوابیه ی احسان صلاحی به یادداشت رضا بهرامی) جناب آقای احسان صلاحی همشهری گرامی! مقدمتن به محضر بامرامتان متذکر می شوم که نقد اینجانب بر سخنان شما نه از سر عداوت است که ما را هرگز افتخار دیدارتان نبوده و نه با انگیزه ی […]

“سخن شناس نه ای جان من ! خطا اینجاست”
(نقدی بر جوابیه ی احسان صلاحی به یادداشت رضا بهرامی)

جناب آقای احسان صلاحی همشهری گرامی!
مقدمتن به محضر بامرامتان متذکر می شوم که نقد اینجانب بر سخنان شما نه از سر عداوت است که ما را هرگز افتخار دیدارتان نبوده و نه با انگیزه ی تملق که آقای رضا بهرامی را نه قدرت است و نه مکنت ، تا با این چهار خط ، دست نوشته ی بی مقدار ، مترسلی مداح لقب بگیرم و ذی نفع زر و زور نداشته ی رضا بهرامی شوم . من نه کارمند دولتم تا دیده بر دروازه ی اتاق کار رییسم گذارم که شاید این خوش خدمتی داوطلبانه موجب الصاق بنری بر میدان های شهر گردد و روی آن جمله ی : انتصاب شایسته و به جای من ….. نقش بندد ، نه با ایشان خویشاوند هستم و نه اساسن به این وقاحت ها و پلشتی ها که آفت امروز قلم های معدودی از تحصیل کردگان و کارمندان شهرمان شده اعتقادی دارم . چند سالیست که حقیر در فضای مجازی فعال هستم و تقریبن قاطبه ی مطالب منتشر شده در سایت های شهر را مطالعه میکنم ؛ آنچه درین وادی و این ایام بر من مسجل شده اینست که جناب آقای رضا بهرامی جوانی خوش فکر و دغدغه مند است که همواره ی ایام از سر دلسوزی و با رعایت تمام چهارچوب های دینی، قانونی و اخلاقی هم به نقد عملکرد مسئولین اصلاح طلب پرداخته و هم معترض کاستی های اصولگرایان شده است.
هدف بنده هم دفاع کردن از شخص رضا بهرامی نیست بلکه نقدم بر شما به خاطر اعتقادم به مطالب منتشر شده در یادداشت ایشان است. اگر حافظه ام به من دروغ نگوید این اولین یادداشت غیر از مطالب حوزه ی کشاورزی‌ست که بنده از شما در سایت های شهرستان می بینم . تجربه ی اندکم درین وادی به من میگوید که اصولن قلم به دستان ، اولین یادداشت هایشان را در حمایت و جانبداری از شخصیتی حقوقی نمی نگارند.

بگذریم و بگذارید به مرقومه به غایت عجیبتان بپردازیم
دست خطی که نه ادبیاتش در حد یادداشت های معمول سیاسیت و نه معنا و محتوا و مفهومش . لحن کلام خویش را بارها به سبک تندروها ، به گونه ای با ادبیات قیم مآبانه آغشته ای که گویی تنها شما هستید که به نظام مقدس جمهوری اسلامی و بنیانگذار کبیر آن و رهبری معزز اعتقاد و التزام دارید ، آنچنان درین وادی به بیراهه رفته ای که گویی یادداشت رضا بهرامی از قلم اپوزیسیون ضد انقلاب منتشر شده و وظیفه ی همگان است که بر وی بتازند.
من و دیگر جوانان اصلاح طلبی چون رضا ، ضمن اعتقاد و احترام به کارگزاران دولت تدبیر و امید و با لحاظ حسن سابقه ی فرماندار محترم شهرستان کوهدشت ، معتقدیم با نقد منصفانه و عالمانه ، می شود روی مثبت تر شدن عملکرد کارگزارن کاردان و دلسوز دولت منتخب خویش تاثیر گذارد و گمان نمیکنم درآمدن به سلک نقادی عالمانه و منصفانه هم منافاتی با روحیه ی اصلاح طلبی و انقلابی جناب آقای محمدی داشته باشد. در گوشه ای از دست خطتان میفرمایید که ؛ ” بارها مقالات جناب آقای فرماندار در سایت ها منتشر شده . ”
اگر نیمچه سواد من به من دروغ نگویید آنچه که از طرف آقای فرماندار در سایت ها منتشر شده و بنده نیز آنها را مطالعه کرده ام ، یادداشت بوده نه مقاله.
شما که تفاوت “یادداشت” با “مقاله” را نمی دانید چرا فکر میکنید مکلفید برای نگارش دفاعیه پیش قراول شوید ؟؟!!
جناب آقای صلاحی!
آنگاه که ناله های دلخراش درختان بلوط کوهدشت گوش آسمان را کر می کرد و گرمای نفرت انگیز آتشش تا درون خانه هایمان آمده بود ، این خامه ی خامتان را کدام پستوی منزلتان پنهان کرده بودید؟؟
چرا آن زمان برای قلم پوسیده تان تکلیفی قایل نشدید ؟؟؟

آنجا که می گویید : “دولت حزب نیست و برای تمام مردم است …. ”
البته که باید اینچنین باشد اما گمان میکنم در فهم قسمت هایی از یادداشت بهرامی دچار مشکل شده اید.
چرا که مقصود بهرامی از این قسمت یادداشتش اینست که انتظار پاسخگویی به مردم و احترام به انجمن های مردم نهاد از سوی کارگزاران دولت تدبیر و امید که با این اندیشه ها و شعارها روی کار آمده اند بیشتر است.
چرا با کج اندیشی و موضع گیری های بی منطق و اساس و کلیشه ای اینگونه به مردم القاء می کنید که ، نقدهای دلسوزانه ی جوانان هم شهری‌تان صرفن شانتاژ و تشویش اذهان هستند؟؟
باور کنید توهین به شعور مردم و برره ای خواندن کوهدشتی ها به خاطر هر گونه مصلحتی ، صرفن موجب منکوب و طرد شدن خودتان می گردد و هیچ عاقلی اینگونه با خود به دشمنی نمی پردازد.
البته با قسمتی از یادداشتتان موافقم؛
آنجا که می گویید : ” حل مشکلات انباشته شده ی کوهدشت در همه ی زمینه ها من جمله معضلات زیست محیطی وظیفه ی فرماندار کوهدشت به تنهایی نیست .”
امیدوارم با نگارش این جوابیه ، مرا نیز متهم نکنید به تلاش برای بزرگ شدن و کسب شهرت ، چرا که شما نیز همچون حقیر فاقد قدرت و شهرتید و اگر هم انگیزه انجام این فعل قبیح را داشته باشم بدین شیوه به مقصود مذبوح نخواهم رسید.

IMG_20151001_213303

ایام به کامتان باد
احسان آدینه وند

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. به این میگن ادب متانت نقد جواب نه متهم کردن دیگران برادر صلاحی شما سلاح در دست گرفتی نه قلم یادت باشه از مردم شهرت که خیل عظیم نخبگان هست سریعا وبدون فوت وقت عذر خواهی رسمی کنی تا شاید ……

  [پاسخ]

 2. جناب آدینه وند بنده نیز چون شما مطالب منتشره در سایت ها را پیگیری می نمایم، این اولین باری است که یادداشتی از شما را در این فضا مشاهده می نمایم، شما نیز چون جناب صلاحی مسیر درستی را انتخاب نکرده اید هم جناب فرماندار و هم جناب بهرامی نیازی به سخنگو ندارند چنان که دیدیم روابط عمومی فرمانداری بسیار دقیق و کامل به یادداشت بهرامی پاسخ داد، قطعاً جناب بهرامی نیز که فرماندار هم از تیزی قلمش در امان نیست در صورت لزوم خود پاسخ آقای صلاحی را خواهند داد و نیازی به وکیلی چون شما نخواهند داشت، اما من نگران آنم که در این نوشته شما فقط زحمت تقدیم نام و فامیلتان را کشیده اید چون این قلم واین نوع نوشتار فقط یک کد به ما می دهد که نویسنده آن شخص آقای بهرامی است اما بر مصلحتی آنرا به نام شما منتشر نموده اند

  [پاسخ]

  كامبيز غضنفرى در :

  جناب آقاى سورى ارجمند،
  بنده جناب آقاى آدینه وند را تا کنون ندیدم ولى در فضاهاى مجازى و شبکه هاى اجتماعى با تفکر و قلم و بیان ایشان آشنا شده ام و خوب مى دونم از بسیارى از کسانى که روزانه براى سایت ها مطلب مى فرستن قوى تَر و باسواد تَر هستن.
  قرار نیست اگر تا کنون کسى در رسانه هاى محلى مطلبى نداشته را ضعیف بدانیم و این چنین ناروا و بدور از انصاف متهم کنیم. برادر من این چه قضاوتى ست شما دارید؟ شما از کجا اینچنین با یقین حکم مى رانید که این نوشته ى جناب بهرامى ست؟
  جناب بهرامى باندازه ى کافى جسارت خود را در نقد اربابان قدرت نشان داده است و نیازى به این کار ندارند.
  چرا فرماندار و حامیانش این روزها همه به سلاح نیت خوانى مسلح شده اند و به کوچک و بزرگ اتهام مى زنند؟!
  اگر جناب بهرامى نیاز به وکیل ندارد ، فرماندار و جناب صلاحى نیز به وکیل نیاز ندارند. هر چند من با این استدلال موافق نیستم و اعتقاد دارم نقد روش و منش فرماندار قدر قدرت کوهدشت و اعوان و انصارش به معنى دفاع از جناب بهرامى نیست. این استدلال شما دریچه ى بحث و گفت و گو را مى بندد.

  [پاسخ]

 3. برادر آدینه وند چند ماهی است آقای فرماندار صلاحی را در یکی از شرکتها مشغول ب کار کرده به همین دلیل سخنگو شده

  [پاسخ]

 4. بنظرم این متن و کارها اشتباهه.و توهین به اقای صلاحی توسط امثال اقای ادینه وند باعث تخریب ایشون نمیشه. ایشون هم اصالت خانوادگی دارند هم نجابت هم نخبه هستند.دوستان سایت کشکان فقط نظرات مخالف رو گذاشتن واقعا اف بر شما

  [پاسخ]

 5. جناب آقای آدینه وند !!
  شما که فرموده اید نسبتی به آقای بهرامی ندارید و همچنین آقای صلاحی را نیز نمی شناسید به چه دلیل زحمت این نوشته رابه خود داده اید !!!!!!!
  شما که قصد کسب شهرت را نیز ندارید !!!!!

  [پاسخ]

 6. آقای مهندس صلاحی جوانی نخبه و با قلم بسیار رسایی است ، موفقیت های آقای مهندس صلاحی قابل شمردن نیست ، اما جهت یادآوردی به دو مورد از موفقیت های این جوان نمونه اشاره می کنم ، ایشان در همایش مطبوعات غرب کشور در زمینه محیط زیست بعنوان نفر اول برگزیده شد ، در همایشی که در دانشگاه علوم تحقیقات تهران برگزار شد در ۳ کنفرانس در مورد مباحث نوین مقاله برتر را داشته . حال قضاوت با همشهریان عزیز

  [پاسخ]

 7. آقای آدینه وند بر فرض حرفای شما درست…..اما نباید منکر شهرت طلبی ومنفعت طلبی شما وآقای بهرامی شد هردوقلمتان درمدح… به نگارش درمی آیدرنگ ولعاب دادن به جملات کافی است،آقای بهرامی که درهفته چند یاداداشت مثل فیلم های هندی میده بیرون!!!!سازه وبتن راچه به علوم سیاسی وجامعه
  شناسی ؟؟؟

  [پاسخ]

 8. آقای آدینه وند شما جوان خام هستین و اطلاع از پشینه آقای صلاحی ندارید. آخر با بازی با کلمات خواسته اید چه چیز را ثابت کنید؟؟؟؟؟ شما که وکیل آقای بهرامی نیستین و مهندس صلاحی رو نمیشناسین پس اینجا یک پارادوکس معنایی به وجود میاد که نقش شما چیه؟ایا شما حسنک آقای بهرامی هستین؟ آقای مهندس صلاحی یکی از جوانان فرهیخته و با پشتوانه سیاسی و یکی از نخبه های این شهرستان است. بنده بخشی از مدارج علمی ایشون باخبر هستم:مدرس دانشگاه.رتبه اول دانشگاه شهید باهنر کرمان در دوران کارشناسی ارشد .رتبه اول بخش محیط زیست مطبوعات غرب کشور.مقالات برتر ایشون در همایش های نوین در بخش کشاورزی .داشتن مقالات در ژورنال های معتبر خارج از کشور.داشتن بیش از ۱۵ مقاله در زمینه محیط زیست و کشاورزی در فضای سایبری و مطبوعات استانو…اقای ادینه وند از لحاظ خانوادگی اقای صلاحی و خانواده محترم ایشان از خانواده های اصیل اصلاح طلب شهرستان کوهدشت هستند و پدر ایشون از رزمندگان دفاع مقدس می باشند کاش کمی تحقیق میکرد ی اخوی.
  شما و دوستان کم طاقت که توان نقد پذیری ندارید چرا ادعای ایجاد فضای باز سیاسی را دارید. شما اقای ادینه وند به هیچ در جایگاهی نیستید که بخواهید چنین فردی را نقد کنید.

  [پاسخ]

 9. با سلام خدمت اقای ادینه وند. جناب ادینه وند شما کجا مطلب داشتی ما ندیدم؟شما چه ربطی داشت دخالت کنی؟ اقای صلاحی خیلی هم‌از لحاظ سیاسی و هم علمی و‌اجتماعی از شما بالاتر است.اقای دوست محمدی بهتره که از اقای صلاحی عذر خواهی کنید

  [پاسخ]

 10. سلام جناب آدینه وند
  آنان که باید شما و توانمندی و دغدغه مندی تان را خوب میشناسند. سپاس از حمایت معنوی و قلم صادق شما و اینکه زشتی بی اخلاقی و بی مروتی را بر نتابیدید و علیه تهدید و تفتیش عقاید و جزم اندیشی سکوت نکردید
  درود خدا بر شما پاسداران حقیقت و روشنی

  [پاسخ]

 11. آقای آدینه وند نازنین!
  سپاسگزارم از این همه واقع بینی و درایت شما. به نقد قدرت ادامه بدید و شک نکنید در این راه پیروزی از آن شماست نه مجیزگویان.

  [پاسخ]

  محمد.م در :

  شما فرهنگی هستی؟مجیز و ادب فرهنگی همخوانی ندارد؟ چرا الکی با اسمای مستعار کامنت پوشالی میزارید. اقای ادینه کار اشتباهی کردی شما در حد نقد مهندس نیستی

  [پاسخ]

 12. سلام دوستان
  هر کسی میتونه مطالب منتشر شده ی دیگران رو نقد کنه اما فک میکنم دوستان منتقد نوییسنده اندکی بی انصافی میکنن و بخشی از انتقادات دوستان از ایشان رو بی جا میدونم چون که حداقل من خودم چندین بار یادداشتهای احسان آدینه وند رو در سایتهای رومشکان و سیفا روژ و بلوطستان دیدم . برید از رو سابتهای باد شده یادداشتها و مطالب ایشان ایشان رو ببینبد . در ضمن ایشون خیلی مودبانه و با متانت نقد کردن و شایسته ی این هجمه ی ناجوانمردانه و مشکوک نیستن

  [پاسخ]

 13. عالی درود بر شما

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط