سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۳۰:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۸ مهر ۱۳۹۴در ۸:۱۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,892 بازدید کد خبر:44536 چاپ خبر

نقدی بر سخن «آقای فرماندار! ما را به خیر شما امیدها بود»

0

احسان صلاحی

احسان صلاحی: ما زشت نیستیم تو صاحب نظر نه ای/ این خرده گیری از نظر کوته شماست زآنکس که نام خلق به گفتار زشت برد/ دوری گزین که از همه بدنامتر هموست (پروین اعتصامی) داشتن توان قلم زدن در برهه زمانی کنونی که جامعه بیدار و مردم بیشتر در پی استیفای حقوق شهروندی خویش هستند […]

ehsan-salahi

احسان صلاحی:
ما زشت نیستیم تو صاحب نظر نه ای/ این خرده گیری از نظر کوته شماست
زآنکس که نام خلق به گفتار زشت برد/ دوری گزین که از همه بدنامتر هموست
(پروین اعتصامی)
داشتن توان قلم زدن در برهه زمانی کنونی که جامعه بیدار و مردم بیشتر در پی استیفای حقوق شهروندی خویش هستند وظیفه نویسنده ها را سنگین تر می کند و نباید برای بزرگ کردن اسم خویش دست به تخریب شخصیت های حقیقی و تشویش افکار عمومی زد. قضاوت و شانتاژ سیاسی در مورد شخصیت حقوقی و فردی که دارای مقبولیت اجتماعی در بین خواص و عامه مردم یک منطقه است علاوه بر پیگرد قانونی که میتوان به آن پرداخت از نظر شرع و قوانین اسلام نیز امری باطل محسوب شده است:
امام صادق می فرمایند:
اگر کسى سخنى را بر ضد مومنى نقل کند و قصدش از آن، زشت کردن چهره او و از بین بردن وجهه اجتماعى اش باشد و بخواهد او را از چشم مردم بیندازد، خداوند او را از ولایت خود خارج مى کند و تحت سرپرستى شیطان قرار مى دهد؛ ولى شیطان هم او را نمى پذیرد! (الکافی ج۲ ص ۳۵۸)
اما ذکر چند نکته ضروری می باشد:
– آقای بهرامی ما در کشوری زندگی می کنیم که زمانی یک کاندیدا و یک نامزد انتخاباتی با هر تفکری برنده رقابت می شود دیگر فقط نماینده آن طیف خاص نیست بلکه رئیس جمهور کشور هفتاد میلیونی می باشد و باید وظیفه خود را در قبال تمام مردم با هر تفکری به نحو احسنت انجام دهد و این امر در مورد دولت و مدیران آن نیز صدق می کند، دولت حزب نیست که فقط اصولگرا یا اصلاح طلب باشد و دولت طیف خاصی نیست و هدف آن خدمت به آحاد مردم می باشد اینکه چون دولت آقای روحانی توسط اصلاح طلبان حمایت شده و باید پس پیروزی مانند داعش به اعدام سیاسی سایر طیف ها بپردازد فکری باطل و کم خردانه است و از شما که ادعای نظریه پردازی سیاسی دارید این حرف ها بعید است.
– شما فکر کنم دچار مغلطه فکری شده اید آقای بهرامی بارها آقای محمدی با نوشتن مقاله های کوتاه در مطبوعات و سایت ها بر احقاق حقه حقوق شهروندی و آزادی بیان پافشاری نموده که متن آن ها با جستجو کوتاه در اینترت در دسترس است و نیاز به فرافکنی نیست. همچنین ایشان همچنان بر تفکرات خود البته در چارچوب نظام و خط امام و رهبر معظم انقلاب بوده و هستند و این حرف های شما در مورد تفکرات ایشان بی انصافی محض، تشویش افکار عمومی و سفسطه بیش نیست.
– در مورد NGO که ذکر کرده اید باز برای بسط افکار خود و اینکه با سیاه نمایی، افکار خود را به خورد خواننده دهید ایشان را مخالف سازمان های مردم نهاد معرفی کرده اید. اساس نهاد های مردم نهاد داشتن مجوز های قانونی و همکاری با مراجع قانونی و تجاوز نکردن از حدود قانونی می باشد و نباید موازی کاری وجود داشته باشد. در مورد شهرستان کوهدشت بسیار از زیر ساخت ها از ابتدای انقلاب بدان توجه نشده و شما همه ی آن را به پای کم کاری آقای محمدی ذکر کرده اید که جای بسی تعجب دارد یعنی در یک سال حضور ایشان در شهرستان کوهدشت می شد کمبود زیر ساخت های فرهنگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را یکباره انجام داد و ایشان انجام نداده اند؟؟؟
– شما آقای بهرامی در متن مشکلات شهرستان حضور ندارید با شانتاژ خبری از ایشان میخواهید فردی مخالف رسانه و هم اندیشی معرفی کنید که این بسط فکری شما نیز باطل است دلیل آن نیز هم جلسات متعدد ایشان با اصحاب رسانه و سایت های خبری شهرستان است.
– در مورد مسائل بهداشت شهرستان باید شورای شهری پاسخگو باشد هفته ای یک شهردار تعیین می کنند نه ایشان… که هرچند ایشان و حتی خود استاندار نیز با رفتار شهرداری شهرستان مخالفت کرده اند و به آن ها تذکر داده اند. در مورد آتش سوزی های اخیر هم آقای محمدی با غیرت و تدبیر مثال زدنی اتاق بحران را قلب حادثه تشکیل دادند و خود در راس امور بودند . ما کوهدشتی عادت داریم همیشه مثل سریال برره مهران مدیری دنبال مقصر و تخریب داشته های خود باشیم و هیچگاه واژه تشکر و دادن راهکار در کنار نقد منصفانه معنا نداشته است و همیشه دنبال مچ گیری هستیم.
در آخر:
به گفته رهبری معظم انقلاب انتقاد نباید همراه تخریب و سیاه نمایی باشد چون باعث یاس و نامیدی آحاد جامعه و تخریب چهره نظام می شود. ایشان می فرمایند: به نظر من، وظیفه همه است که به مسؤولان کشور کمک کنند و آنها را یارى نمایند.
بردار بهرامی من نیز مثل شما منتقد برخی مسائل( البته با توجه به رشته تحصیلی خود)هستم ولی از هرشاخه و بحثی صحبت نمیکنم ولی نباید با تشویش افکار عمومی و برای به کرسی نشاندن افکار خود به تخریب چهره های حقوقی مدیریتی بپردازیم چون انتقاد با راهکار همراه است نه با مچ گیری.
بنده بعنوان یک شهروند کوهدشتی لازم دانسته ام از عملکرد شخصیت حقوقی فرماندار مردمی و با تدبیر شهرستان کوهدشت جناب آقای محمدی دفاع کنم امیدوارم در تمام مطالب دوستان با نام شریف خود نظر دهند.

 

آقای فرماندار! ما را به خیر شما امیدها بود!

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. جناب صلاحی متاسفم شما چرا؟ نه تخریب کردن نه توهین البته فرماندار محترم عزیز هستن وجناب بهرامی هم نقد بسار خوبی کردن واین به معنای تخریب نیست فرماندار محترم بیشتر از انتقادات حوصله دارن ویقین میدانم ایشان از این انتقادات خوشحال میشن نه ناراحت چون جناب فرماندار مردم کوهدشت میشناسن در ضمن شما دایه مهربان نباش که ایشان خودش شخص اول شهرستان بهتر از من شما وحتی بهرامی از این انتقادات به خوبی استقبال کرده ومیکنن واگر قرار باشه که کسی انتقاد نکنه بلا نسبت فرماندار محترم دیکتاتور حساب میشه این نماینده دولت راست گویان هست نه دولت قبل برادر صلاحی در تخصص شما هم نیست چنین نقدی

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  باسلام: آقای صلاحی شما بخاطر منافع شخصی که دارید مدافع ودلسوز فرماندار شده اید واز بکاربردن این جملات که دیدگاه شماست ابایی ندارید”ما کوهدشتی عادت داریم همیشه مثل سریال برره مهران مدیری دنبال مقصر و تخریب داشته های خود باشیم و هیچگاه واژه تشکر و دادن راهکار در کنار نقد منصفانه معنا نداشته است و همیشه دنبال مچ گیری هستیم.” وطرز فکرخودرا که تفکر برره ای است به تمام مردم شریف کوهدشت نسبت می دهیدضمناً برعملکرد هرمدیری درهر پست ومقامی نقد وارد است وآقای محمدی که از مدیران موفق،دلسوز وتوانای استان لرستان است از این موضوع مستثنی نیست ،پس قضاوت را به مردم بسپارید و یکطرفه افراد منتقد را به هر عنوان ناصواب ویا شانتاژ خبری نسبت ندهید

  [پاسخ]

  از سرزمين بلوط در :

  جناب آقای صلاحی شما را به باز خوانی مطلبتون مهمان میکنم تا بدانید از چه لحنی استفاده کرده اید.
  ۱٫استفاده از عنوان” پیگرد قانونی”
  ۲٫بکار بردن جمله”نباید برای بزرگ کردن اسم خویش” دست به تخریب شخصیت های حقیقی و تشویش افکار عمومی زد.
  ۳٫استفاده از جمله”شما فکر کنم دچار مغلطه فکری شده اید”
  و……جملات دیگر که بیش از زبان منطقی حاوی توهین یا تهدید می باشند بیاییم در نگارش مطالب و آنچه از خود بجای میگذاریم از منطق و احترام متقابل بهره بریم ونه اینکه هر کسی قلم به نقد گشود رااینگونه پاسخ دهیم جامعه بدون نقد جامعه بدون جنبشی است که سیر تکامل را نخواهد پیمود.

  [پاسخ]

  همشهري در :

  آقای صلاحی عزیز اولا که اگر در مورد مسایل بهداشتی این شهر باید شورای شهر تصمیم بگیرد!!!!
  آیا این شورای شهر و فرماندار محترم این شهر نمی بیند و نمیداند و نشنیده!!!!! که این شهر فقط و فقط یک بیمارستان دارد و آن بیمارستان هم چندین سال است رییس ندارد!!!!!
  آقای صلاحی عزیز چه خوب است وقتی درباره ی مسئله ای علم و اطلاعات کافی نداری سکوت اختیار کنی.

  [پاسخ]

 2. جناب آقای صلاحی شاید شما برره ا ی باشید ولی ما کوهدشتی ها برره ای نیستم باید به خاطر این توهین به مردم فرهیخته کوهدشت باید رسما عذر خواهی کنید

  [پاسخ]

 3. ابولفضل بیهقی مورخ بزرگ و امانتدار با فضیلت دربار غزنویان در کتاب تاریخش در توصیف صحنه ی بعد از اعدام حسنک وزیر ، میگوید : مشتی رند را سیم دادند تا حسنک را رجم کنند ….
  نویسنده ی این مطلب رند سیم گیرنده ای بیش نیست ، اجیر شده است زیاد جدا اش نگیرید .

  [پاسخ]

 4. جناب صلاحی فرماندار محترم مگه شخص اول این شهر نیست خودش جواب میده با بزرگواری متانت ادب مردانگی شایستگی وووووووووووووووووکه این برادر بزرگ الشتری بنده سراغ دارم شاید خیلی خوشحال شدن از نقد دکتر بهرامی البته شما نمیدونی بنده ایشان را خوب میشناسم در یه جمله بهت بگم کسی که فرماندار خاتمی سید خندان عزیز باشه بیشتر از این نقدها صبر بزرگواری داره حتی اگه ………. نگران نباش راحت باش که خسته نشی برادر صلاحیییییییییییییی

  [پاسخ]

 5. مهم اینه که دوستان منتقد اول شرایط قبل از محمدی شرایط کشور شرایط اقتصادی را در نظر بگیرند در همین یک دو ماه گذشته دریک حوزه آموزش و پروش کوهدشت چه بحرانی که اتفاق نیفتاد شورای شهر وشهرداری جابجایی خیلی ازمدیران قبلی و…..
  در ضمن به گذشته افراد نویسنده توجه شود ما همه نسل های اولیه انقلاب خوب همدیگر را میشناسیم و لذا انقلابی بودن و داعیه اصلاح طلبی داشتن هزینه دارد دوستان آش را با جاش ببینید ابزار دست سیاسیون عقده ای نباشیم به فضای کنونی جو حاکم بر کشور استان وشهرستان توجه کنیم با حرص و ولع نوشته آقای بهرامی را به این سایت و آن سایت و شبکه اجتماعی دادن آنهم توسط کسانی که خود میدانند اره را دیگری بدستشان داده که چوب زیر پای خود را ببرند خطاست درسته آقایی که زحمت کشیدی برا ریاست جمهوری جناب روحانی و به پست وجایگاه نرسیده ای آیا همین که تفکر تو حاکم شده این موفقیت نیست حالا باید مانند کسی که دچار سیلاب میشود برای نجات خود باید به هر خار وخاشاکی خود را آویزان کند آیا این فکر رو نمی کنی که خاشاک کنده شود وتورا به قعر دره ببرد آن نخبه عزیز هم فرماندار نشد آیا از نخبگی ایشان کم شده نخبگان چون روحیه نقادندی دارن هیچگاه تن به گرداب مسئولیت نمی دهند آقایان دوستان خیلی از مبارزان واعتدالیون شنبه بعد انتخابات حالا صاحب منصب شده و دلجوییی اصلاح طلبان را دارن نمیشه هم از آخور خورد و هم از توبره بگذارید این فرماندار کارشو بکنه

  [پاسخ]

 6. سلام . همه در قاعده یکی هستیم . نقد جداسازی طلا و نقره از همدیگس . کسی بدخواه مام میهن نبوده و نخواهد بود . همه دنبال پیشرفت هستیم ووافتخارش هم برای همه است . جناب فرماندار رو از گذشته دور همیشه ذکر خیرشون بوده از طرف همه افکار . فعالیت های مردم نهاد جز اصل ۴۴ هست و فعالیت انجمن های فرهنگی هم در راستای همین مبحثه . قانون محور بوده و فصل الخطاب . هر گاه عناد با قانون رخ داد و فرای نقد شد همه باهاش ن
  مخالفن . و من الله توفیق

  [پاسخ]

 7. جناب صلاحی نقدتعریف وتمجید نیست !!! آقای بهرامی در کمال ادب واحترام نقد کردن نه تخریب!!! ونقدشون درست وبجاست هرچن برطرف شدن مشکلاتی که ایشون برشمردن نیاز به زمان داره…شما بهتر یبار دیگه حرفاتونو بخونید بخصوص شعر خانم اعتصامی تا متوجه معنا ومفهوم تخریب بشید،دوست عزیز دانش منو شما در حد یه کامنت دست وپاشکسته است نکن این کارا رو عزیز…

  [پاسخ]

 8. جناب صلاحی !
  اگه شما دغدغه ی شهرتون رو دارید چرا فقط موقع انتقاد از همکارتون دست به قلم شدید و رگ غیرتتون باد کرده ؟؟؟
  وقتی که درختای بلوط این سرزمین می سوزن این قلم مبارکتون کجا تشریف دارن ؟؟
  احساس میکنم بیشتر ازینکه مطلبتون دفاعیه باشه رنگ چاپلوسی به خودش گرفته .

  [پاسخ]

 9. ببخشید فراموش کردم اینم یادآوری کنم که اگه بنده جای شما باشم همینجا ازمردم عذرخواهی میکنم بخاطرتوهینم…

  [پاسخ]

 10. آن قوٌت جوانی وان صورت بهشتی‌  
  اب بی خرد تر از من، از دست چون بهشتی‌؟
  تا صورتت نکو بود افعال زشت کردی
  پس فعل را نیکو کن اکنون که زشت گشتی

  همه ی جوابیه ی شما را خواندم. جوابیه ای پر خطا بود. لغزش‌های ذهنی‌ و زبانی در آن موج میزد.
  تویی که دست به قلم میبری در جوابیه ی این نامه سخت آشفته و ناتوان هستی. در نوشته ات نه سحر بلاغت است نه شهد عبارت، نه کمال معنا نه جمال صورت. صفرای غضب، پروای ادب را از تو ستانده است. کلمات سرکش و بی وقار از قفس مغزت بیرون جسته اند و بر شاخ مدادت نشسته اند. داوری‌های باژگونهی مثال زدنت و تشبیه مردم کوهدشت به قوم برره ‌‌حفره‌های واژه ها را افزون تر کرده است و در انشاء نویسی ات از یکی‌ بر نیامده در حفره دیگر افتاده ای.
   هم کلماتت خشکیده است هم منطق ات. نه خوب نوشتی نه نوشته ای خوب نوشتی. نه به فرماندار وفا کرده ای نه به مردم. انشایی که نوشته ای معرکه و مهلکهٔ غریبی است. ما از تو انتظار حمله داشتیم اما تو قوت دفاع هم نداری. کارت بدانجا کشیده که کورکورانه دست در انبان فرسوده ی عقلت کرده ای و … بر صورت طپانچه ی ادب سیلی زدی و مردم فرهیخته ی شهرم را با مثال برره ای ات مسخره کرده ای…!!!

  آقای صلاحی

  هر درونی که خیال اندیش شد
  چون دلیل آری خیالش بیش شد؟
  پس در وعظ و نصیحت بسته شد
  امر “اعرض عنهم” پیوسته شد

  من شما را دورادور میشناختم و میگفتند دستی به قلم داری تا اینکه این انشایت را خواندم و معلوم شد که نه فقط سواد نوشتن نداری، بلکه به مردم شهرت که خود در آن ریشه داری توهین میکنی.

  آقای صلاحی

   صدای آدمیان صدای خداست. آیا صدای خدا را نمیشنوید؟

  پیشنهادم به شما این است که مداد و تراش و دفتر انشایت را زمین بگذاری و دفتر مشقت را باز کنی و دویست و پنجاه هزار بار به اندازه ی تک تک مردم شهرستان شهید پرور کوهدشت کلمه ی توبه را بنویسی، برادر کشی ‌هابیل و قابیل را ببین ‌و راز دان تاریخ شو.

  [پاسخ]

 11. جناب آقای صلاحی بهتره در تفکراتتون تجدید نظر کنید ، شهری که این همه فرهیخته و مدیر و … رو تحویل جامعه داده ، نباید با برره مقایسه کرد بهتره طی یه مقاله دیگه از همشهریان محترمتون عذر خواهی کنید.

  [پاسخ]

 12. چون نه ای کامل؛ دکان تنها مگیر!
  دست خوش می باش تا گردی خمیر!
  جناب صلاحی! برادر عزیز و ارجمندم! ارادت دکتر رضا بهرامی به جناب فرماندار مشخص است. شما با افکار مسموم و خام و کودکانه و دور از ادب و اخلاقتان اصلاح‌طلبان را با “داعش” مقایسه کرده اید!
  البته بر شما ایرادی نیست! امثال شما بازماندگان همان تفکر “افراطی” احمدی نژاد هستید!
  باشد که شما هم روزی بیدار شوید و ارزش منتقدان را پاس دارید و دلیرانه “نقد” را به جای تفکر چاپلوسی و تملق ترجیح دهید!
  ایام بکام باد!

  [پاسخ]

 13. فردی که به مردم کوهدشت بگوید برره ای معلوم است که نمیخواهد با تخریب دیگران اسم خود را بزرگ کند کاش کمی سطح معلومات خود را بالا ببرید بعد دست به قلم ببرید
  برره می توانست برره نباشد میتوانست مرکزی شهری طراز اول باشد اگر فرهنگ منفعت جویی شخصی بر منافع اجتماعی تقدم پیدا نمی کرد اگر هر فرد فقط بخاطر منافع خودش دست و زبان و زندگی وعاقبتش را آلوده نمی کرد

  [پاسخ]

 14. باید از این جوان خام به علت توهین به همشهریان کوهدشتی (و تشبیه آنها به بره ره ) به دادگستری
  شکایت کرد .

  [پاسخ]

 15. مهندس ایوب آزادبخت تهران

  باسلام وعرض ادب واردت برادر عزیزمان جناب برادر صلاحی درست فرمایش کردن بهرامی عزیز وبنده در تهران زندگی مکنیم دغدغه امکانات نداریم بهرامی عزیز مهندس کرم از نیروهای ارزشی بسیجی دوران دفاع مقدس میباشند نمی دانم قلم زیبایی جنابعالی گویا سر ستیز با خدمتگزان شهرستان های کوهدشت ورومشکان داره قرار که نیست همه کسانی رای به دکتر روحانی دادن فرماندار بشن یک روز نماینده محترم ی روز دیگر احتمالا خودت را قبول نداشته باشید بنده آمادگی دارم در یک مناظره مستقیم ود

  [پاسخ]

 16. با سلام و احترام
  نه هر که چهره برافروخت دلبری داند // نه هر که آینه سازد سکندری داند
  نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست// کلاه داری و آیین سروری داند
  هزار نکته باریکتر ز مو این جاست // نه هر که سر بتراشد قلندری داند
  جناب صلاحی ! …
  بر بنده و بسیاری دگر پوشیده نیست که شما چرا وکیل مدافع فرماندار شده اید.این نه از سرِ وظیفه ی شهروندی ست و نه در مسیر حقیقت و آنچه که بر کوهدشت رفته و میرود ! آدرس خلاف ندید و ژستِ شهروندی بخود نگیرید که مشتت باز و راز ات فاش است برای ما
  کوته نظری را در چه می بینید؟ در نقادی؟ در استقلال قلم و عدم تملق ؟ در آزاد اندیشی؟ یا عبارات توهین آمیزی که در جوابیه شما آمده؟ کدام مطلب از دایره ی ادب خارج است؟ نقد محترمانه رضا بهرامی یا مطلبِ سراسر توهین و… شما؟ شما در قد و قواره ای نیستید که فرهیخته ای چون رضا بهرامی که به اندازه ی اوقات بطالت شما فقط کتاب خوانده است رو آنهم بخاطر عرض ارادت به شخصی دیگر اینچنین هتک حرمت کنید.
  عرض ارادت عمل ناصوابی نیست البته، تا آنجا که شما لباسِ “احساس وظیفه شهروندی” بر قامتش نپوشانی اما !!
  شما در جایگاهی نیستید که ملت فهیم و شریف کوهدشت رو با کسانی مقایسه کنید(مردم برره) که نماد بی فرهنگی و واپسگرایی و بیخردی اند ! “به احتیاط رو اکنون که آبگینه بشکستی ! ”
  کاش کسب جایگاه بهتر نزد مسئولانتان،شما را برین نمیداشت که چنین ناصواب سخن بگویید !
  شما پرچمدار چه و که هستید؟ سنگِ چه منطقی را بر سینه میزنید؟ نقد مسئولین درجه چندم هم باید اینهمه با ارعاب و تهدید و هزینه همراه باشد؟ اینجا کجاست خدایا؟ امثال شما چکاره ی این ماجرایند؟محل اعراب شما کجاست؟شما از تهدیدهایی و ارعاب ها خبر دارید؟ خبر دارید اعضای انجمن رو تهدید کرده اند؟ خبر دارید تهدید کرده اند که مجوز انجمن را باطل میکنند؟ به جرم یک انتقاد در رسانه ملی ! که چرا عنوان شد در آتش سوزی اخیر درست عمل نشد و آتش جانمان را سوزاند ! که بس که امکانات دیر رسید خود خاموش شد!که چرا عنوان شد زباله ها سلامت مردم را تهدید میکنند!
  چو پرده دار به شمشیر می زند همه را // کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند
  خرداد۹۲ صحنه ی حضور معنادار مردم بود در نه گفتن به افراط گرایی و انسداد سیاسی و فضای امنیتی حاکم بر ۸ سال گذشته و اتفاقا گزینش تفکری که نقد و فضای نقادی را محترم میشمارد! سازمان های مردم نهاد تا آنجا که خلاف قانون نکنند، رسالتی جز این ندارند که صدای اعتراض مردم باشند ! هاضمه ی دموکراسی و نقد پذیریتان را توانمند تر کنید ! کسی با شما دشمنی ندارد ! کسی بدنبال تخریب نیست ! اینرا بگویید که بدانند….

  [پاسخ]

 17. من اگر جای فرماندار بودم آقای بهرامی رو تشویق و آقای صلاحی رو بازخواست میکردم. آخه این چه دفاعی بود آقای صلاحی؟ مثلا خواستی دفاع کنی ولی در واقع تخریب کردی. بهتره خود آقای فرماندار جواب نقد دلسوزانه آقای دکتر رو بدن.

  در ضمن آقای صلاحی شما به چه حقی مردم نجیب و شریف کوهدشت رو برره ای خطاب کردید؟؟؟ به صلاحتون هست که از مردم عذرخواهی کنید. بپذیرید خطای بزرگی کردید آقای صلاحی!

  [پاسخ]

 18. ۱-متاسف باید بود از لحن سراسر توهین آمیزتان آقای صلاحی.با استفاده از کلماتی مانند بدنام برای دکتر بهرامی و تشبیه نمودن مردم کوهدشت به مردم شب های برره چه هدفی را دنبال میکنید؟
  لحنتان را مقایسه کنید با کلام منطقی و عاری از بی ادبی جناب بهرامی.
  ۲٫٫٫
  ۳-ادبیات و جمله بندی هایتان را با مقاله آقای بهرامی مقایسه کنید.نوشته شما پر از غلط های دستوری و ساختاری و نوشته ایشان قوی و منسجم. پس ابتدا مقداری بیاموزید و سپس دست به قلم ببرید.
  ۴-آیا فقط با برگزار کردن جلسه با رسانه ها و نوشتن مقاله در سایت ها می توان دمکرات بودن کسی را اثبات کرد؟بلا نسبت آقای محمدی در تاریخ بودند دیکتاتورهایی که شعار دمکراسی خواهی و آزادمنشی سر میدادند اما در عمل به بگیر و ببند میپرداختند.شک نکنید جناب فرماندار بسیار انتقادپذیر هستند و کاسه داغتر از آش شدن شما با این لحن زننده و ابتدایی سبب ضربه زدن به جناب محمدی خواهد شد.

  [پاسخ]

 19. جهت اطلاع باید بگم آقای بهرامی کوهدشت زندگی میکنن دوست عزیز.لطفن همیشه قبل از نظر مقداری اندیشه کنید.

  [پاسخ]

 20. شماها چرا اینقد ناسیونایست افراطی هستین اخه!
  نه اینکه همه ای ایران کوهدشت رو به خوش نامی می شناسن!
  اولین مرحله برای تغییر و بهتر شدن شرایط قبول ضعف ها و مشکلات هستش، قطعا کوهدشت اگه از برره ی مدیری بدتر نباشه ،حال و روزی بهتر از اون نداره به هزاران دلیل ( که همه تون میدونین)
  شماها همون مردمی هستین که همیشه از کاستی ها و بدی ها می نالین اما وقتی یک میکروفون و مصاحبه میبین همه چیز رو گل و بلبل توصیف می کنین
  بس کنین شما رو به خدا
  بپذیریم که همه ی ما کوهدشتی ها کم ظرفیت ، انتقادناپذیر و به شدت ناسیونالیست افراطی هستیم
  یکم تحمل مخالف رو داشته باشین

  [پاسخ]

 21. درود بر همه اما بعد
  پویان خان و جناب قلندری انشااله که جالتان خوب است /
  نمیدانم چشم هابتان برواقعیت ها بسته اید.در ایش سوزی در کوهدشت انجام گرفته اید کرم محمدی با لباس ارتشی با لباس محلی سه شبانه روز در کوه ها اتش خاموش میکرد .مگر نمیتوانست در خانه بشیند و داد بیداد بی فرجام بکند .مگر این نبود از تمام ظرفیت ها برای خاموشی این اتش استفاده نمود . سخنان اوای اردیبهشت منطقی نبود در مسله اتش سوزی چون همه تلاش کرم محمدی فراموش نمیکند .پس حق بدهید ناراحت شود چون کوهدشت واقعا یه نفر دارد ان هم محمدی است بقیه داد بیداد بی ثمر میکنن ./
  رد
  ۲:در جوابیه اقا احسان هم که دادن هیچ تعلق خاطری نسبت به محمدی ندارد این اقا چون اقای محمدی خود رو متعلق به هیچ فردی نمیداند .ولی رفتار ایشون به گونه ای است که هر فردی مانند من از کرم محمدی دفاع میکند .

  ۳: در جوابی که شما از اقای صلاحی دادید شما نیز که از ادب و شخصیت صحبت میکنید اصلا رعایت نشد.هر چند قبول دارم سخن جناب صلاحی در برکار بردن بعضی کلمات جالب نبود .

  ۴:در اخر جناب کاظمی و اقای قلندری و اقای ایوب کوشکی دست از حاشیه و نخریب بردارید بخدا با این رفتار خود در میان جامعه کوهدشت خراب میکنید چون شخصیت اقای محمدی با سخنان شما خشه ای وارد نمی شود و بر محبوبیت بیتر ایشون افزود میشود .پست و مقام ارزش چندانی ندارد هر چند دوستانمان از سوی سازمان ها مورد حمایت قرار میگیرند و این تخریب ها برایشون از سوی بعضی از دوستانش

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  عالیجاب مولایی فکر نکنم آقای قلندری کوچکترین حرفی به آقای محمدی نزدند بنده خدا من چند بار مطلب ایشون رو خوندم و اصلا توهینی به فرماندار نکردند اتفاقا گفتند آقای صلاحی با نوشتن این جوابیه به فرماندار وفا نکرده است. به نظرم مطلب آقای قلندری هرچند به شدت تند و تیز بود اما اصلا در مورد فرماندار چیزی نگفته اند و بیشتر به نوشتن آقای صلاحی حمله کردند و به کلمه ی ببره معترض بودند. ..

  [پاسخ]

 22. برادر صلاحی اصلاح کنید این ادبیات مهجورتان!!

  [پاسخ]

 23. ما زشت نیستیم تو صاحب نظر نه ای/ این خرده گیری از نظر کوته شماست
  ۱-(ما) منظورت کی بوده؟شما و فرماندار؟ اصلا چرا خودتو وارد این گود کردی اخوی .جناب فرماندار نیاز به قیوم و وکیل ندارند.
  ۲-(ما زشت نیستیم) یعنی شما معصوم تشریف دارین؟
  ۳-(تو صاحب نظر نه ای)منتقد رو محکوم میکنی حق نداره نظر بده.
  ۴-و……………………….

  [پاسخ]

 24. ضمن عرض سلام ادب به محضر همه محضر همه دوستان در طول این چند روز هم نقد ددلسوزانه اقای بهرامی و هم جوابیه اقای صلاحی رو خوندم به این نتیجه رسیدم که اقای بهرامی از چندی پیش به این نتیجه رسیده که باید در موردمسایل مطرح شده باید نقدی بر عملکرد فرماندار داشته باشند ولی اقای صلاحی در این شهر کسی شما رابه عنوان کنشکر وفعال سیاسی نمیشناسد وجوابیه شما سراپا نقص مبینم ای کاش حداقل دراین مورد با کسان دیگری دراین مورد مشاوره میکردی تا این چنین دراین مطلب سیاسی به ورطه پوچی و به بیراه نمیرفتی و این چنین که شما گفتی فرماندار در کارش زیاد موفق نبوده وبه نقدها کارشناسان محترم شهرستان احترام بزارید و دوستان سیاسی وهمفکرانتون از جمله ان جی اوها رابه سیاسی کاری متهم نکنید چون دراین مدت اندک‌/اوای اردیبهشت/ کارنامه اش موفق بود و مورد مقبول عامه واقع شده

  [پاسخ]

 25. درورد بر مهندس جوان ….
  آقای صلاحی دم شما گرم ….
  خدا حفظتان کند …
  مطلب به جا و مناسبی را اشاره فرموده اید

  [پاسخ]

 26. متاسفم برای دست اندرکاران این سایت زرد که برایافزایش بازید خود با ابروی افرادی نخبه و با اصالت چون مهندس صلاحی بازی میکند.ف قط نظرات مخالف.این چه مسخره بازی اقای دوست محمدی.حالا بهرامی …. شد مقدس

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام برادر عزیز اولا برای شما متاسفم که لفظی را به کار بردید که جز سه نقطه جایگزین شایسته ای نداشت. در ثانی برادر من چرا بدون اطلاعات انگ می زنید تمام کامنت های مطلب مهندس صلاحی به غیر از آن هایی که ناسزا به ایشان هستند تایید شده اند. می توانید برای ملاحظه به دفتر سایت مراجعه کنید.

  [پاسخ]

  کونانى در :

  مشکلات فرهنگى کوهدشت با توجه به کامنت آقاى رضاىى که …. زدن و بحث هاى بالا خىلى زىادن.(ىه سىلا نى ىا دو سىلا اشکافتىه).آقاى رضاىى دوست خوب من اىن را مى گوىىم شب تشرىف نىاورى منزل بنده را تىر باران کنى،ما باىدىاد بگىرىم رو در رو حرف بزنىم نه پشت سر مانند …. گذاشتن و تىر اندازى کردن،در ضمن دست دس اندرکاران کشکان درد نکند که هم در ساخت فرهنگ افرادى چون من وشما کمک مى کنند و هم با راه اندازى اىن ساىت در شهر خود زندگى مى کنند و درامد اندک ولى حلالى کسب مى کنند،من و شما براى اىن شهر چه کرده اىم.

  [پاسخ]

 27. سلام مهندس صلاحی خسته نباشی این منتقدان حتما منافشان به خطر افتاده شما کارتون درسته از جمعیت … آوای اردیبهشت هم تقاضا دارم به آشغال جمع کردن خودشان در ظاهر ولی در باطن … برای هم ادامه دهن وکاری به این کارها نداشته باشن .

  [پاسخ]

 28. دوست وهمشهرى خوبم جناب آقاى صلاحى بنده همىشه با خواندن مقالات شما در زمىنه تاراج آب کوهدشت هم از داخل وهم از جانب همساىگان استان بر خود مى بالىدم که چنىن نگرانى و اضطرابى براى ىک همشهرى وجود دارد ولى انگار طالع زاگرس پس از زندىان زادن مردانى صاحب دانش چون شما مى باشد که با نشان دادن کت شلوار قدرت دىن و دنىا و زادگاه را به فراموشى سپرده و حتى حاضر نىستن اىن سکوى پرتاب سخاوتمند را در خارج از استان معرفى نموده و ….دوست خوبم مگر آقاى بهرامى که جز نخبگان استان مى باشد و به خود زحمت داده و ذهن توانمند خوىش را مشغول ىادآورى مشکلاتى چون …،کرده اند کار ناشاىستى انجام داده اند.بر خود واجب مى دانم براى باز گرداندن فردى چون شما به شمار خوشنامان اىن دىار نصىحتى کنم و آنهم عذرخواهى از جناب آقاى دکتر بهرامى است.موفق و پىروز باشىد.

  [پاسخ]

 29. خدا شاهده من بعنوان بیطرف عرض می کنم.
  برایم جالبه که تمام نقدهای این برادر عزیز( آقای صلاحی) بر خودشون وارده.یه جا فرمایش کردن که در تخصص باید باشه که نیست. بعد من پرس و جو کردم که جایگاه دفاع از اشخاص خیلی مهمه . فردی با شغل حدودا آزاد که نمیاد از شخص تراز اول شهرستان که نیروی دولته دفاع کنه مگه اینکه پای منافعی در میون باشه. والا دایه مهربانتر از مادر رو هیچکس قبول نداره…
  وقتی سخن از تهدید وتخریب میگویید که متاسفانه سخنان خودتان رنگ تخریب دارند.
  خواهش میکنم بزرگواری کنید بیشتر از این کوهدشت و مردمان کوهدشت را تخریب نکنید
  فرماندار محترم خود عاشق کوهدشتند چون خودشان فرمودند دلم منو مجدد به کوهدشت آورد.

  [پاسخ]

  استاد دانشگاه خرم اباد در :

  فقط میتوانم بگویم از ماست که بر ماست . شما ادعای نقد و نقدپذیری دارید آن وقت راحت و با اسم مستعار به نخبه استانی چون مهندس صلاحی توهین میکنید. این یعنی تحجر و انحصارطلبی.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط