سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۳:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۷ مهر ۱۳۹۴در ۷:۴۰ ب.ظ تعداد بازدید: 289 بازدید کد خبر:44450 چاپ خبر

خودروسازان واردکننده شده‌اند و در برابرافزایش کیفیت مقاومت می کنند/ احضار وزیر صنعت به مجلس

0

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه خودروسازان به واردکننده خودرو تبدیل شده‌اند، گفت: در این مورد از وزیر صنعت خواسته‌ایم تا به مجلس پاسخ دهد. حمیدرضا فولادگر در گفت‌ و گو با فارس با اشاره به اعلام معاون رئیس‌جمهور مبنی بر پرداخت یارانه تولید به خودروسازان، اظهار داشت: در حال حاضر خودروسازان برای واردات […]

۱۰۸۹۶۲_۲۶۶عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه خودروسازان به واردکننده خودرو تبدیل شده‌اند، گفت: در این مورد از وزیر صنعت خواسته‌ایم تا به مجلس پاسخ دهد.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌ و گو با فارس با اشاره به اعلام معاون رئیس‌جمهور مبنی بر پرداخت یارانه تولید به خودروسازان، اظهار داشت: در حال حاضر خودروسازان برای واردات خودرو اقدام می‌کنند، یارانه پرداختی به آنها نباید در این زمینه هزینه شود بلکه باید صرف ارتقاء کیفیت خودروهای تولیدی شود.

وی ادامه داد: اکنون از یک طرف برای افزایش کیفیت خودروها مقاومت می‌شود و از طرفی دیگر نیز روش‌های نظارتی مناسبی بر تولید خودرو در داخل وجود ندارد.

وی تصریح کرد: برای حل این مشکلات از وزیر صنعت خواسته‌ایم تا در مجلس حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

فولادگر با بیان اینکه احتمالاً یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت بابت سود تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت، گفت: خودروسازان باید از یارانه تولید در جهت ارتقاء کیفیت و ایجاد سیستم‌هایی برای انجام این کار استفاده کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی پرداخت یارانه ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی به بخش تولید در بودجه امسال، گفت: هنوز آمار دقیقی درمورد یارانه پرداخت‌شده به بخش تولید طی نیمه اول امسال به مجلس ارائه نشده است.

عضو کمیسیون صنایع همچنین با اشاره به رکود موجود در اقتصاد کشور، گفت: رشد منفی ۲ درصدی صنعت و رشد منفی ۰٫۶درصدی بخش معدن در فصل بهار ناشی از این رکود است که دولت باید برای حل آن چاره‌اندیشی کند.

به گفته وی، رکود موجود در کشور باعث انباشت تولیدات صنعتی از جمله خودرو در کارخانه‌ها شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط