سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۱۷:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۶ مهر ۱۳۹۴در ۱:۵۹ ب.ظ تعداد بازدید: 1,395 بازدید کد خبر:44413 چاپ خبر

تعداد جان‌باختگان لرستانی حادثه منا به ۱۷ رسید/ پیکر چند حاجی لرستانی فردا وارد کشور می‌شود+ اسامی

0

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: تعداد حجاج لرستانی که در حادثه منا جان خود را از دست دادند به ۱۷ نفر رسیده است به گزارش کشکان به نقل از تسنیم، محمد خسروی در رابطه با آخرین جزئیات از وضعیت جان‌باختگان و مفقودان کاروان‌های حجاج لرستانی بعد از حادثه منا، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار […]

۱۲۳۹۷۰۲_۵۷۹

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: تعداد حجاج لرستانی که در حادثه منا جان خود را از دست دادند به ۱۷ نفر رسیده است

به گزارش کشکان به نقل از تسنیم، محمد خسروی در رابطه با آخرین جزئیات از وضعیت جان‌باختگان و مفقودان کاروان‌های حجاج لرستانی بعد از حادثه منا، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار تعداد جان‌باختگان لرستانی که در حادثه منا کشته‌شده‌اند تاکنون به ۱۷ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون تعداد کشته‌شدگان کاروان بروجرد هشت نفر و تعداد کشته‌شدگان کاروان الیگودرز ۹ نفر اعلام‌شده است، افزود: از کاروان بروجرد عباس گودرزی، غضنفر بشیری گودرزی، سید محمود شجاعی، رضا رحیمیان ثابت، مرادعلی نصر الهی، محمد موسی کرمی، محمد روزبهانی و غلام عباس قاسمی در این حادثه جان خود را از دست دادند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان عنوان کرد: از کاروان‌ اعزامی الیگودرز، ازنا و دورود نیز مصطفی موسوی، قنبر رحمانی و علی رازانی، مجتبی گرجی، پرویز حبیبی، مصطفی تودویی، سبز خدا قائد رحمت، محمدعلی روشنی و جان علی قائد رحمت در این حادثه کشته شدند.

وی با اشاره به اینکه تعداد مفقودان کاروان الیگودرز به ۹ نفر رسیده است، تصریح کرد: از کاروان بروجرد نیز محمدعلی پناهی، جواد چکشی، فتح‌الله گودرزی، غلام عباس میرزایی، غلام‌رضا گودرزی و علی زرگرانی نیز جزء آمار مفقودان این حادثه هستند.

پیکر چند تن از حجاج لرستانی حادثه منا فردا وارد کشور می‌شود

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: فردا پیکر چند نفر از حجاج لرستانی که در مرحله نخست شناسایی شدند به کشور وارد می‌شود.

محمد خسروی با بیان اینکه در حادثه منا دو کاروان اعزامی از شهرستان‌های بروجرد، الیگودرز، دورود و ازنا آسیب دیدند، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱۷ نفر از حجاج لرستانی کشته‌ شده و ۱۵ نفر دیگر مفقود اعلام‌ شده‌ است.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های شناسایی با در دست داشتن تصاویر مفقودین این حادثه همچنان در حال جستجو هستند، افزود: فردا  اجساد ۱۳۰ تن از شهدای ایرانی حادثه به کشور منتقل و به‌ صورت متمرکز تشییع و در گلزار شهدای شهر خود دفن می‌شوند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با بیان اینکه فردا پیکر چند نفر از حجاج لرستانی نیز به کشور وارد می‌شود، اظهار داشت: در این مرحله پیکر چند نفر از  شهدایی که در مرحله نخست شناسایی شدند به کشور منتقل و مابقی اجساد نیز در مراحل بعد وارد استان لرستان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه متعاقباً نام شهدای لرستانی که فردا که به کشور منتقل می‌شوند اعلام می‌شود، بیان کرد: برای مراسم تشییع پیکر شهدای لرستانی حادثه منا از طرف استانداری لرستان، دفاتر ائمه جمعه، اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانداری‌های بروجرد، الیگودرز، ازنا، دورود و خرم‌آباد هماهنگی‌هایی در حال انجام است.

خسروی با بیان اینکه بر اساس دستور مقام معظم رهبری پیکر جان‌باختگان این حادثه در گلزار شهدای هر شهرستان دفن می‌شود، گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد جان‌باختگان حجاج ایرانی به ۱۶۹ نفر، تعداد مفقودین به ۲۹۸ نفر و تعداد مجروحینی که در بیمارستان بستری‌شده‌اند به ۵۶ نفر رسیده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط