سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۸:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۳ مهر ۱۳۹۴در ۴:۵۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,287 بازدید کد خبر:44247 چاپ خبر

جوابیه روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان به مطلب منتشره در سایت لکنا

0

آیا می توان تنها و تنها به بهانه عزل خود از مدیریت یک آموزشگاه استثنایی به یکباره همه چیز را تیره و تار دید و به چنین ادعایی دست زد .

images

بسمه تعالی

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری کشکان

با سلام و تقدیر از خدمات شما در عرصه اطلاع رسانی و نشر اخبار و رویدادهای استان

در پاسخ به مطلب درج شده  در پایگاه خبری لکنا  با عنوان ((نامه ای سرگشاده به مدیرکل آموزش وپرورش لرستان)) در مورخ ۹۴/۷/۱  در راستای تنویر افکار عمومی مطالبی را به عرض می رسانیم.

در ابتدا لازم است فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت و بازگشایی مدارس را به فرهنگیان گرامی  ،دانش آموزان محترم و خانواده های ارجمند تبریک عرض نموده وبا گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، یاد و خاطره ۹۰۷شهید دانش آموز و ۱۸۷شهید فرهنگی را پاس داشته و با آرمان های مقدس این شهیدان شاهد تجدید میثاق می بندیم تا پاسدار اهداف بلندو آسمانی آنان باشیم .

شکی نیست که آموزش و پرورش مهمترین مولد منابع انسانی کشور است که کارکرد مثبت و عالمانه آن می تواند در فلاح و رستگاری جامعه و توسعه و پیشرفت در عرصه های مختلف تاثیر گذار باشد . با نگاهی اجمالی  و منصفانه بر آموزش و پرورش لرستان در  دولت تدبیر و امید متوجه خواهیم شد که در قریب دوسالی که از عمر مدیریت جدید می گذرد تلاش می شود تا  اعتدال و تدبیر در زوایای مختلف این دستگاه عظیم و پهن پیکر هویدا باشد . پژوهش مداری ،برنامه محوری و اخلاق گرایی به عنوان شعارهای محوری دستگاه تعلیم و تربیت این استان در کنار سیاست های پنج گانه مقام عالی وزارت مدام مورد توجه قرار می گیرد و بر آرامش و پرهیز از احساسات ،  افراط و تفریط تاکید می گردد .

اما در مقدمه این نامه به اصطلاح سرگشاده  نگارنده به گوشه هایی از سخنان وزیر اندیشمند و فرهیخته آموزش و پرورش مبنی بر توجه به امور فرهنگی و آموزشی و پرهیز از  سیاست زدگی اشاره می کند و تلاش می کند تا نتیجه ای مطابق با نظر و اندیشه خود از این مطالب برداشت و به مخاطبان القاء کند ، در حالی که این رویکرد چه در مقام سخن و چه در مقام عمل بارها و بارها به شهادت نخبگان فرهنگی و اجتماعی استان در مورد آموزش و پرورش لرستان مورد تاکید قرار گرفته است و با مراجعه به آرشیو خبرگزارهای و نشریات می توان به اثبات آن پرداخت .

نگارنده در قسمت دیگری از سخنان خود ادعا می کند که ((آموزش و پرورش لرستان ،امروزه آنچنان در ورطه روزمرگی و یکنواختی گرفتار آمده که به سختی می توان نسبت به خروج موفقیت آمیز آن امیدوار بود.))حال این سوال برای مخاطبان مطرح است که آیا می توان تنها و تنها به بهانه عزل خود از مدیریت یک آموزشگاه استثنایی به یکباره همه چیز را تیره و تار دید و به چنین ادعایی دست زد . ( لازم به ذکر است که مستندات کمیته انتصابات در خصوص لغو ابلاغ نامبرده موجود است و به دلیل امانت داری در بیان آن صرف نظر می شود )

در حالی  که شاهدیم آموزش و پرورش با برنامه محوری در عرصه های مختلف آموزشی ،فرهنگی ،هنری و ورزشی هر روزه توفیقات متعددی را کسب می کند و فرهنگیان و دانش آموزان برای این مرز و بوم افتخار آفرینی می کنند چرا باید در آستانه بازگشایی مدارس این چنین مایوسانه  کام مردم را تلخ کرد . کسب رتبه های تک رقمی کنکور در سال ۹۳ و کسب بیش از ۱۰۰رتبه دو رقمی و ۳رقمی در سال ۹۴ و رتبه های برتر دانش آموزان در جشنواره های جابر ،نوجوان و جوان خوارزمی و رتبه های برتر فرهنگیان در الگوهای برتر تدریس و جشنواره های علمی و برگزاری شانزدهمین کنفرانس ملی فیزیک ایران  تنها گوشه کوچکی از افتخارات آموزش و پرورش لرستان است که برای بطلان  این ادعا ی بی اساس کفایت می کند .

و اما در قسمت دیگری  نگارنده عملکرد کمیته انتصابات را زیر سوال برده و تلاش می کند تا با یک جانبه نگری و سطحی نگری  ذهن مخاطبان را به سمت و سوی مورد نظر خود هدایت کند .  باید قضاوت را در این خصوص به فرهنگیان  و مردم شریف سپرد و با تاملی بر انتصابات صورت گرفته در این دستگاه به رویکرد تعادلی ،تعاملی و تکاملی  در کمیته انتصابات پی برد . و اما در قسمت پایانی نگارنده تلاش می کند تا ارتباط بین صف و ستاد را در آموزش و پرورش خدشه دار کرده و به بیگانگی و عدم تعامل و ارتباط بین متولیان تعلیم و تربیت با نیروهای صف اول جهاد علمی و تربیتی گواهی دهد که در این خصوص به بیان جند مورد اکتفا می کنیم .

در مدت قریب به دوسال از روی کار آمدن مدیریت جدید تنها بیش از ۷هزار پیام در سامانه ارتباط با مدیر کل آموزش و پرورش ثبت  و پیگیری شده است .

ارتباط مردمی مدیر کل آموزش و پرورش به صورت مستمر یک روز در هفته با میانگین هر هفته  ۱۷۰نفر گواه دیگری بر ارتباط تنگاتنگ و مستمر فرهنگیان ،دانش آموزان و خانواده با دست اندرکاران ستادی تعلیم و تربیت لرستان است .

تشکیل اتاق خلاقیت فکری و ایده پردازی ،  اجرای طرح همگام با مدیران ،همراه با نوآوران ،تشکیل اتاق فکر مولفین فرهنگی و فرهنگیان هنرمند  و اجرای طرح از پیشکسوتان فکور تا بازنشستگان صبور و دهها طرح از این دست تنها بهانه ای است تا دستگاه تعلیم و تربیت ارتباط سازنده و موثر خود را با نخبگان ،اهالی فکر و اندیشه و نیروهای صف حفظ کند و در پرتو این تعامل از ایده های نو و اندیشه های ناب و کاربردی آنان استفاده کند .

از طرف دیگر با اعتقاد و اهتمامی که آموزش و پرورش به توسعه مشارکت  همه جانبه دارد تلاش شده تا در این دو سال این مشارکت به حد مطلوب و موثر برسد و اختتامیه شانزدهمین مجمع خرین مدرسه ساز استان با حضور قریب به ۲هزار خیر از سراسر کشور برگ دیگری از افتخارات آموزش و پرورش در پایبندی به سیاست توسعه مشارکت مقام عالی وزارت است .

در حالی که آموزش و پرورش لرستان با مشی اعتدال و تدبیر تلاش می کند تا همدلی و هم زبانی را در دستگاه تعلیم و تربیت عملیاتی کند و در اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و گفتمان ریاست محترم جمهور به دور از شعار زدگی پیشگام باشد .و همایش بزرگ مدیران کل آموزش و پرورش لرستان پس از پیروزی انقلاب را در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار می کند معلوم نیست نگارنده در این نامه به اصطلاح سرگشاده چگونه حکم به یکجانبه نگری و حرکت های حذفی در آموزش و پرورش می دهد .

اتهام های ناورا و بی اساس نگارنده این نامه به همین جا ختم نمی شود و در جای دیگری ادعا می کند که متولیان تعلیم و تربیت حکم به تخطئه مدیران قبلی کرده و در صدد سیاه نمایی فعالیت های صورت گرفته در گذشته هستند اما بر این اتهام خود همچون سایر اتهامات دلیل  و بینه ای نمی آورد . به جرات می توان ادعا کرد که این رویه را در هیچ محفل یا مجلسی نمی توان مشاهده کرد و این مطلب صرفاً زاییده تراوشات فکری نگارنده ارجمند و محترم است .در پایان آرزو می کنیم با هم افزایی و کلان نگری  شاهد اعتلای اهداف تعلیم و تربیت در استان باشیم

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام به عنوان یک کارشناس تعلیم وتربیت حقیقتا از روی مستندات ونه حب وبغض عرض می کنم که این جوابیه بسیار حاوی اغراق است تا واقعیت سرگشتگی وبی برنامگی وروزمرگی ویترین این روزهای اموزش وپرورش استان است .حقیقتا مدیریت ها ونظارتها قوی نیست افق خاصی ترسیم نشده واین یعنی بی برنامگی اگر چنین نیست چرا قریب به یکسال است دو معاون کلیدی اداره کوهدشت خالی است .اگر چنین نیست چرا مدیر فلان شهرستان که معیارجک وناتوانی در بین مدیران است عزل نمی شود خواهشا همین الان که مطابق گزارشات خودتان باید کلاس های درس اماده باشند سرزده بازدیدی از کوهدشت داشته باشید وسیستم صدور ابلاغ را چک کنید ویا به مدارس غیر خاص سرکی بکشید تا متوجه شوید که وضعیت چگونه است خدا شاهد است سال گذشته افرادی بودند که در طول سال تحصیلی جمعا یک هفته به محل کار ثابت خود نیامدند واتو کشیده حقوقش راهم گرفتند وخوردند ونمره ارزشیابی بالا راهم کسب نمودند ورفتند .وخیلی موارد ناجور دیگر که واقعا دل هر انسان منصفی را به درد می اورند.همکاران گرامی از شنیدن این حقایق ازرده نشوید بلکه اصلاح نمایید .

  [پاسخ]

  دانش آموخته روابط عمومي در :

  به هر حال جواب دادن یک اداره در ازای بیانیه کاری بسیار مناسب است که جای خرسندی دارد اما ای کاش واحد روابط عمومی آموزش و پرورش به صورت علمی که در شآن روابط عمومی یک اداره بزرگ مثل آموزش و پرورش است جواب می دادند و مستندات را اراءه می دادند نه اینکه ایشان هم مقابله به مثل کرده و سعی در کوبیدن شخص نگارنده داشته باشد و از لحنی که می توانست بسیار بهتر از این باشد استفاده می نمود.

  [پاسخ]

 2. واقعا هر کسی فقط دو روز در آموزش و پرورش خدمت کرده باشد به خوبی متوجه می شود که متاسفانه این جوابیه با آنچه که در آموزش و پرورش واقعیت دارد از آسمان تا زمین متفاوت است.برادر من چوب سیاست زدگی در این دستگاه بخصوص در استان ما بر هر عقل سلیمی پوشیده نیست.البته بنده به نوبه خودم معتقد م سیاست زدگی در آموزش و پرورش فقط مربوط به دولت تدبیر و امید نبوده در دوره‌ای قبل شاید با شدت بیشتری هم بوده.بنده خودم در آموزش و پروش عشایری خدمت میکنم متاسفانه سیاسی کاری به عمق مناطق محروم عشایری هم برده شده است.به گونه ای که حتی از وزارت سفارش فلان آقا رو داشتیم.

  [پاسخ]

 3. سلام زحمت کشیده تشریف بیارید اموزش وپرورش کوهدشت تاباواقعیات موجود اشناشوید

  [پاسخ]

 4. تغییر در همه دولت ها بوده هست و خواهد بود.اما در شهرستان کوهدشت الان که چهارم مهرماه است تغییرات ادامه داره.

  [پاسخ]

 5. اقای مدیر کل محترم لطفا سر منشا اختلاف خود رییس اداره استثنایی است شما متاسفانه بی جهت از ایشان حمایت میکنید این در حالی است که همه نیروهای طرفدار دولت در این حوزه پشت خط مانده اند ایشان میخواهند با حفظ نیروهای موجود برای نماینده مورد نظر خود رای جمع کنن وبا تحریک دیگران بر علیه اداره کل میخواهند برای خود زمان بخرند شما اگه راست میگید اونجا را اصلاح کنید بقیه خود بخود درست می شودشما متاسفانه نمیدانید که از کجا دارید ضربه میخورید هوار هوار این تاکید برای رسیدن به عمق داتان بود ولاغیر

  [پاسخ]

 6. گردش مدیریت انحصاری نبودن آن یکی ازبرکات نظام جمهوری اسلامی ایران است واگرغیراین بودهرگزمدیریت آموزشگاه مذکوربا ایشان(منتقد)نمی رسید.ازاینکه درجمهوری اسلامی ایران دایره مدیریت محدودنشده نبایدناراحت ونگران شد.

  [پاسخ]

  همشهری در :

  جناب شما چطور این معضلات رو به برکت تعبیر میکنید.برا خودت یه پا علامه ای .

  [پاسخ]

 7. جناب آقای فرهنگی عزیز ساکن شهر خودمان کوهدشت مشکل نور آباد چه ربطی به کوهدشت داره ،!!!!!!!!!

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط