سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۳:۰۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۳۱ شهریور ۱۳۹۴در ۴:۴۱ ق.ظ تعداد بازدید: 255 بازدید کد خبر:44041 چاپ خبر

کاراکترهایی عجیب که گوگل کروم را از کار می اندازد !

0

به تازگی باگی جالب در نسخه دسکتاپ و مک مرورگر اینترنتی گوگل کروم پیدا شده که با وارد کردن چند کاراکتر خاص باعث ازکار افتادن و یا در اصلاح کرش این برنامه می شود.این رشته کاراکتر ها توسط یک وب لاگ نویس با نام Andris Atteka کشف شد.وی متوجه شد که با وارد کردن این ۱۶ کاراکتر مروگر کروم کرش می کند.پس‌ازاینکه وب‌سایت Venture Beat از وجود این رشته کاراکتر آگاه می‌شود، اقدام به حذف ۱۰ کاراکتر آن می‌کند. با این کار از این رشته کاراکتر ۲۶ عددی تنها ۱۶ کاراکتر باقی می‌ماند اما باز هم این ۱۶ کاراکتر نتیجه ای مشابه می دهد.با ما همراه باشید

به تازگی باگی جالب در نسخه دسکتاپ و مک مرورگر اینترنتی گوگل کروم پیدا شده که با وارد کردن چند کاراکتر خاص باعث ازکار افتادن و یا در اصلاح کرش این برنامه می شود.این رشته کاراکتر ها توسط یک وب لاگ نویس با نام Andris Atteka کشف شد.وی متوجه شد که با وارد کردن این ۱۶ کاراکتر مروگر کروم کرش می کند.پس‌ازاینکه وب‌سایت Venture Beat از وجود این رشته کاراکتر آگاه می‌شود، اقدام به حذف ۱۰ کاراکتر آن می‌کند. با این کار از این رشته کاراکتر ۲۶ عددی تنها ۱۶ کاراکتر باقی می‌ماند اما باز هم این ۱۶ کاراکتر نتیجه ای مشابه می دهد.با ما همراه باشید.

در همین رابطه این وبلاگ نویس می‌گوید که درواقع این یک آسیب‌پذیری امنیتی نبوده و مضر نیست. تنها احتمال می‌رود برخی از کاربران از این باگ به‌عنوان سرگرمی استفاده کرده و باعث از کرش کردن لحظه‌ای مرورگر کروم برای سایر کاربران شوند و قابل بازیابی خواهد بود.

برای از کار انداختن گوگل کروم نیاز است که به یک رایانه ویندوزی یا مک دسترسی داشته و سپس عبارت http://a/%%30%30 را در نوار آدرس این مرورگر وارد کرده و کلید اینتر را بزنید. مشاهده خواهید کرد که رنگ صفحه‌نمایش به رنگ سفید روشن درآمده و پیغامی با عبارت Google Chrome has stoped working و با این مضمون که گوگل کروم متوقف شده است، ظاهر خواهد شد. از آنجایی که این ترفند ۱۰۰ درصد کار روی ویندوز و مک کار می‌کند، لذا قبل از آزمایش آن، از باز نبودن تب‌های مهم و فعال مطمئن شوید. البته جای نگرانی نیست، در صورت بسته شدن تب‌های مهم، با باز کردن دوباره مرورگر کروم، می‌توانید دوباره آن را بازگردانی (Restore) کنید.

شایان‌ذکر است که این باگ، روی هیچ نسخه از مرورگر کروم در اندروید و لینوکس کار نمی‌کند. این‌گونه از مشکلات نرم‌افزاری کروم قبلاً بسیار شایع بوده و ضرری به مرورگر نمی‌زنند.

سرویس فناوری کشکان/رامین نجفی                                            منبع : androidheadlines

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط