سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۰:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۷ شهریور ۱۳۹۴در ۷:۱۰ ق.ظ تعداد بازدید: 677 بازدید کد خبر:43794 چاپ خبر

مجید درخشانی، تبرئه شد

0

توسط دادسرای عمومی و انقلاب تهران

دادسرای عمومی و انقلاب تهران٬ مجید درخشانی٬ آهنگساز و نوازنده تار و سرپرست گروه موسیقی “ماه بانو” را تبرئه کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری فارس این دادسرا همچنین برای اعضای این گروه از جمله مهدیه محمدخانی (خواننده گروه)٬ شاهو عندلیبی، کوشان یغمایی، جمشید اصغر زاده، نسیم اربابی، شیوا احمدی، سحر کمالوند، سارا مهرافشا و زهرا […]

n00090965-bدادسرای عمومی و انقلاب تهران٬ مجید درخشانی٬ آهنگساز و نوازنده تار و سرپرست گروه موسیقی “ماه بانو” را تبرئه کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس این دادسرا همچنین برای اعضای این گروه از جمله مهدیه محمدخانی (خواننده گروه)٬ شاهو عندلیبی، کوشان یغمایی، جمشید اصغر زاده، نسیم اربابی، شیوا احمدی، سحر کمالوند، سارا مهرافشا و زهرا رنج‌پور قرار منع تعقیب صادر کرده و اتهامات وارده به اعضای این گروه را وارد ندانست. اتهام درخشانی “استفاده از تکخوانی زن” در گروهش بوده که به همین علت در زمستان سال گذشته ممنوع‌الخروج شد.

پلیس امنیت، از درخشانی و گروهش به دلیل “تهیه و تدوین و انتشار فیلم تک‌خوانی زنان در راستای قبح‌شکنی این موضوع” شکایت کرده بود. او در ماه دی ۱۳۹۳ هنگامی که قصد خروج از ایران به مقصد دوبی را داشت، در فرودگاه مطلع شد که ممنوع الخروج شده است. گروه ماه‌بانو به سرپرستی مجید درخشانی مهرماه ۱۳۹۲ اولین برنامه‌های خود را در اروپا اجرا کرد. این گروه دو خواننده زن دارد.

درخشانی که نوازنده تار و آهنگساز است، پیش از گروه ماه، گروه موسیقی خورشید را بنیان گذاشته است و علاوه بر انتشار چند اثر با خوانندگی استاد محمدرضا شجریان، کنسرتهای متعددی را همراه او سرپرستی کرده است. درخشانی قبلا درباره ممنوعیت آواز خواندن زنان در ایران گفته بود که به خاطر این ممنوعیت و هدر رفتن استعداد زنان هنرمند “احساس گناه” می‌کند.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. گویند در ازمنه قدیم پدری پسرکش را به مکتبخانه فرستاد تا ملا شود . روزی ملای مکتبخانه پدر را احضار نمود و از فرزندش گلایه نمود که هرچه با ترکه هایم بر دستان این نوگلتان می نوازم ((الف)) بر زبانش جاری نمی شود . پدر فرزند دلبندش را خطاب قرار داد که پسرجان چرا به حرف استاد گوش فرا نمی دهی ! آخر ، گفتن ((الف)) که دیگر کاری ندارد ! پسرک گریان و مستاصل نالید و گفت آخر پدر جان مشکل فقط گفتن ((الف)) نیست ! اگر ((الف)) را بگویم باید ((ب)) ، ((پ )) ، ((ت)) و الی آخر همه را بگویم ! ……………………. آری حکایت آواز خواندن زنان ما هم همین خواهد بود هنرمندان عزیز و حساس !

    [پاسخ]

  2. واقعن از اسمت معلومه که هیچ کس نیستی یعنی عددی نیستی که نظر الکی بدی.این دو قضیه چه ربطی به هم دارند.همین امثال جنابعالی(هیچکس)هستند که پدر مردم را در آوردن نمی گذارند مردم زندگیشونو بکنند.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط