سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۴:۱۵:۱۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۶ شهریور ۱۳۹۴در ۱:۳۱ ب.ظ تعداد بازدید: 533 بازدید کد خبر:43770 چاپ خبر

امروز کالایی می خریم ۳ هزار تومان، هفته بعد می شود ۸ هزار تومان!/ چگونه گفته می شود که تورم کاسته و تحریم ها برداشته شده است؟!

0

پس از ۸ سال سکوت

درحالیکه آیت الله مصباح یزدی در ایام دولت احمدی نژاد، هیچ گاه نسبت به وضعیت معیشتی مردم و همچنین تشدید نجومی قیمت ها و تورم سخنی به میان نیاورده بود ، در دولت جدید ضمن ابراز دلواپسی در این مورد و نگرانی برای شرایط مردم، برای نخستین بار گفت: امروز جنس و کالایی می خریم […]

۱۱۰۱۳۷_۸۳۳درحالیکه آیت الله مصباح یزدی در ایام دولت احمدی نژاد، هیچ گاه نسبت به وضعیت معیشتی مردم و همچنین تشدید نجومی قیمت ها و تورم سخنی به میان نیاورده بود ، در دولت جدید ضمن ابراز دلواپسی در این مورد و نگرانی برای شرایط مردم، برای نخستین بار گفت: امروز جنس و کالایی می خریم به عنوان مثال ۳ هزار تومان اما این جنس در هفته بعد ۸ هزار تومان می شود، پس چگونه گفته می شود که تورم کاسته و تحریم ها برداشته شده است؛ ان شاء الله که سخن این افراد درست است و عقل ما نمی رسد.

به گزارش «انتخاب» ؛ وی که در موسسه خود و در جمع دانشجویان سخن می گفت، در عین حال با بیان این که تنها تأمین آب و نان مردم هنر نیست، اظهار داشت: آب و نان جنبه حیوانی انسان است، آنچه انسان را سعادتمند می کند وجهه ارزشی او به شمار می رود؛ نخبگان می توانند سرنوشت یک کشور را تغییر دهند.

وی ادامه داد: کشور ایران از هر طرف به وسیله تحریم های اقتصادی، علمی و دفاعی مورد هجوم است اما خداوند به برکت اسلام و رهبری حضرت امام و رهبر انقلاب کشور را در غالب موارد بی نیاز کرد؛ آنچه که سبب پیروزی بر دشمنان می شود خدمات فرهنگی است.

آیت الله مصباح با بیان این که دشمن بالاترین تلاش خود را برای از بین بردن فرهنگ صرف می کند، ابراز داشت: دشمن از همان زمان پیروزی انقلاب فهمید که برای جلوگیری انقلاب باید فکر انقلابی از ملت گرفته و ارزش های ملت را تغییر دهد که متأسفانه موفقیت های به دست آورده است.

وی عنوان کرد: آنچه مایه خسارت و تأسف است تصمیم سازان و تصمیم گیران هستند که توجه ندارند خطر فرهنگی خطرناک تر از خط مادی و مالی است؛ حضرت امام به صورت یک نفره در جهان تحول فرهنگی ایجاد کرد اما کسانی هستند که آگاهانه یا از روی غفلت توجهی به مسائل فرهنگی ندارند.

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: امروز جنس و کالایی می خریم به عنوان مثال ۳ هزار تومان اما این جنس در هفته بعد ۸ هزار تومان می شود، پس چگونه گفته می شود که تورم کاسته و تحریم ها برداشته شده است؛ ان شاء الله که سخن این افراد درست است و عقل ما نمی رسد.

وی اضافه کرد: اگر ما به اندازه ای پیشرفت کنیم که یکی از ایالت های آمریکا شویم یا از نظر حمایتی شبیه اسرائیل شویم آیا ما باید راضی شویم.

رییس مؤسسه پژوهشی و آموزشی امام خمینی(ره) با بیان این که هدف از انقلاب انسانیت و رسیدن به قرب الهی بود، گفت: اگر فقط مسأله مادیت بود زمان شاه هم می توانستند زندگی کنند همانگونه که برخی گروه های سیاسی ملی گرا می گفتند اگر شاه دست از بلندپروازی بردارد دیگر مشکلی نیست.

وی افزود: عده ای که خود را برای معنویت آماده کردند از سوی برخی افراد به آن ها گفته می شود دست از معنویت بردارید و هر علفی که دوست دارید در آخور خوبی برایتان آماده کرده ایم؛ این افراد همین موضوع را نیز دروغ می گویند اما اگر راست هم باشد هدف انسانیت بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که در هیچ یک از وصیت نامه های شهدا نیامده که برای ارزان شدن نان یا کاهش تورم شهید شده باشند، اظهار داشت: در وصیت نامه همه شهدا صحبت از حضرت امام، اسلام، انقلاب، تبعیت از رهبر و حفظ ارزش ها و دستاوردها است.
به گزارش «انتخاب» ؛ وی با بیان این که تنها تأمین آب و نان مردم هنر نیست، اظهار داشت: آب و نان جنبه حیوانی انسان است، آنچه انسان را سعادتمند می کند وجهه ارزشی او به شمار می رود؛ نخبگان می توانند سرنوشت یک کشور را تغییر دهند.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. آخه کشکان جان الان حسن فریدون میگه تمام تحریم ها برداشته شده و از از رکود عبور کردم و تازه وتازه وتازه با کدخدا دوستی کردیم ولی دوره احمدی نژاد لاریجانی رفسنجانی و حتی بعضی از اصولگرایان با ایشان مخالف بودند و مهدی هاشمی جون می رفت به کدخدا آمریکا می گفت ایران رو تحریم کنید تا از دست این محمودخان راحت بشیم /
  یک کم انصاف چیز خوبیه که متاسفانه ……

  [پاسخ]

 2. جواب «در حالیکه»:
  خب در آن زمان ادعای کاهش تورم وجود نداشته
  اما الان ادعای کاهش تورم وجود دارد
  و ایشان به قول خودشان دیده است که تورم وجود دارد.

  [پاسخ]

 3. جناب آیت الله مصباح! چرا در مقابل آن همه دزدی و اختلاس و دروغگویی و بد عهدی و خیانت و تنگ نظری و تبعیض و انحراف سکوت کردید؟!
  چرا آن اوایلی که احمدی نژاد رئیس جمهور شده بود : اطاعت از او را اطلاعت از خدا دانستید؟!
  امید آن دارم که علمای ما در خدمت منافع عمومی باشند اما…

  [پاسخ]

  همشهری در :

  حالا آقای مصباح هم حرفی زد کو گوش شنوا واسه این حرفا

  [پاسخ]

 4. چه عجب یزدی جون تورم دوره رئیس جمهور محبوبت که دنیا را شوکه کرده بود بعدش مگه فرقی داره واسه شما تورم چقدره نکنه مث ما چیز میخرین-چه عجب دوست محمدی عزیز فقط هر روز یه مطلب میزاره با این عنوان؟

  [پاسخ]

 5. با سلام…
  گاهی باید به این دقت کرد که اگر کسی مثل آیت الله مصباح در این باره و در این شرایط چنین سخنانی می گویند حتمن خبرهایی هست و شک نداشته باشید که ما از پشت پرده ی آقایان به اصطلاح دولت بی خبریم. بزرگترین مشکلمان هم این است که مقایسه می کنیم. اگر سرمان را گرم مقایسه ی دولت قبلی و جدید کنیم، همین حالا هم کلاه بزرگی سرمان می رود که خواست واقعی خیلی از آقایان است. بهتر است در هر دوره ای و در ر دولتی واقعی ببینیم و عملکرد ها را بررسی کنیم. وگرنه شعار دادن از هر کسی بر می آید..
  ممنونم.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  تو رو خدا بس کن دیگه شاید چی؟اینهمه صدا و سیمای خودتون نشون میده هنوز شاید چیزیه؟

  [پاسخ]

 6. دزدی و اختلاس ۳ هزاز میلیاردی واختلاس هزار وهشتصد میلیلرد تومانی شرکت مس ۷۰۰ میلیون دلاری ریل آهن دزدی های هنگفت یاران دست پاک رحیمی وبقایی از طرف دیگر هاله نور بشقاب وصندلی خالی گذاشتن بی اخلاقی وتوهین به مردم این خبرها دولت ساده زیست احمدب نژادبه علت این همه دزدی وغارت باید رکود باشد باید مردم تاوان پس بدهند احمدی نژاد مدیریت جهان را در سر می پروراند به اصطلاح خودش مستقیما” العیا ذ با الله با امام زمان سلام الله علیه ارتباط داشت رواج خراف وریا در جامعه

  [پاسخ]

 7. ضربات اقتصادی (تحریم “تولید اسکنا س بی بشتوانه )وفرهنگی(استخدامهای بی ضابطه بخصوص درآموزش وبرورش )که محمود تحمیل شده ازسوی این آقای مصباح یزدی به مردم زده غیر قابل جبران است

  [پاسخ]

 8. آخه کشکان جان دولت گذشته داعیه ارزانی نداشت همه نخبر داریم چندانه درشت اجیر شده قصد داشتن دولت احمدی نژاد رو زمین بزنن ولی این دولت با شعار کلید ا ومد هر روز هم دم از آرزویت کاهش تر خ تورم میزنه ولی کسی جز گرونی دگم شدن کلید چیزی از تدبیر ندیده فدات

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط