سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۵:۱۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۵ شهریور ۱۳۹۴در ۷:۵۴ ب.ظ تعداد بازدید: 374 بازدید کد خبر:43719 چاپ خبر

آغاز سال تحصیلی جدید با حضور ۲۶ هزار دانش‌آموز کوهدشتی

0

مدیر آموزش و پرورش کوهدشت گفت: حدود ۲۶ هزار دانش‌آموز در یک‌هزار و ۱۱۶ کلاس درس در ۳۰۰ آموزشگاه سال تحصیلی جدید را در این شهرستان آغاز می‌کنند.

IMG_20150916_183151

حجت‌الله مومنی در گفت‌وگو باخبرگزاری فارس اقدامات انجام گرفته توسط مدیریت تحت نظر خود را در ارتباط با بازگشایی مدارس این شهرستان اعلام کرد و افزود: تقارن آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ با عید قربان و عید ولایت (غدیرخم) را به فال نیک می‌گیریم و با جشن و شادی و نشاط معنوی به استقبال فصل دانش و دانایی می‌رویم.

وی گفت: آموزش و پرورش نهادی است، فراگیر که به نوعی با تمام خانواده‌ها سر و کار دارد و تمام افراد جامعه به نوعی با آموزش و پرورش در ارتباط هستند، توجه و حساسیت جامعه و مسئولان به مقوله آموزش و پرورش را می‌توان در سخن بزرگان نظام از جمله مقام معظم رهبری که توجه زیادی به امر تعلیم و تربیت دارند، جستجو کرد.

این مسئول عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که هزینه کردن و سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش در بلندمدت باعث تضمین جامعه می‌شود.

وی گفت: حدود ۲۶ هزار دانش‌آموز در یک‌هزار و ۱۱۶ کلاس درس در ۳۰۰ آموزشگاه سال تحصیلی جدید را در این شهرستان آغاز می‌کنند.

مومنی اظهار داشت: برای انجام هرچه بهتر (پروژه مهر) از تابستان این مسئله مورد نظر این مدیریت بوده و در جلسات ماهانه شورای آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت، کمیته‌های مختلفی برای فراهم نمودن فضای مناسب و مطلوب درس دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ تشکیل شد و وظایف محوله هر کدام از این کمیته‌ها و کارگروه‌ها مشخص شد.

این مسئول عنوان کرد: در کارگروه تعمیر و تجهیز مدارس لوازم و وسایل آموزشگاه‌ها، به سرعت کمبودها وسایل و تجهیزات مدارس آماده شد، در این کارگروه همکاران‌ سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استان همکاری خوبی داشتند و صندلی، میز و نیمکت مورد نیاز در اختیار این مدیریت قرار دادند.

وی تصریح کرد: شورای شهر نهایت مساعدت و تعامل را با آموزش و پرورش داشته و با آسفالت تمام ورودی‌های مدارسی که نیاز به آسفالت داشتند و خط‌کشی و نصب سرعت‌گیر در مسیرهای پر رفت و آمد امنیت مناسبی را برای دانش‌آموزان فراهم کردند.

مومنی به اقدامات انجام گرفته در بحث سازماندهی فرهنگیان اشاره کرد و افزود: دو هزار و ۳۰۷ همکار فرهنگی در مقاطع مختلف تحصیلی در شهرستان کوهدشت به تدریس اشتغال دارند و با توجه به تغییرات انجام گرفته در شیوه مقاطع تحصیلی امسال در متوسطه دوم دانش‌آموز پایه دهم نداریم و همین موضوع باعث کاهش ساعات درسی در این مقطع می‌شود که تراکم دبیر در این مقطع را به دنبال دارد.

مدیر آموزش و پرورش کوهدشت گفت: در مقطع ابتدایی و متوسطه دوره اول با کمبود نیرو مواجه بودیم که با سازماندهی مناسب کمبودها را جبران کرده‌ایم و هم‌اکنون در مقطع ابتدایی و دوره متوسطه اول تمام ابلاغ همکاران صادر شده و آموزشگاه محل کار آنها مشخص شده و هیچ کلاس بدون معلم نداریم.

این مسئول اضافه کرد: جشن شکوفه‌ها (کلاس اولی‌ها) در ۳۱ شهریور در تمام آموزشگاه‌های ابتدایی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. تفاوت سازماندهی پارسال وامسال کاملا مشهود است…

    [پاسخ]

  2. امسال نیروها بهتر وعادلانه سازماندهی شدند.واقعا آقای مومنی خسته نباشید.

    [پاسخ]

  3. پروژه دعوا واختلاف عالی است

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط