سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۴:۳۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۱۳ مرداد ۱۳۹۱در ۴:۱۷ ب.ظ تعداد بازدید: 133 بازدید کد خبر:4367 چاپ خبر

سهم استان لرستان از طرح های مهر ماندگار دولت 49 طرح با اعتباری بالغ بر 37 هزار میلیارد ریال است

0

دبیر ستاد ویژه پیگیری طرح های مهر ماندگار استان لرستان گفت: براساس مكاتبات رسمی ریاست جمهوری با استان، 49 پروژه بزرگ زیربنایی و عمرانی استان لرستان در حوزه های مختلف اقتصادی، صنعتی، حمل و نقل، انرژی، كشاورزی و تولیدی با بیش از 37 هزار میلیارد ریال اعتبار در ردیف طرح های مهر ماندگار دولت قرار گرفته است.


مهدی پازوكی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد پروژه 48 طرح آن به صورت رسمی و مكتوب از سوی نهاد ریاست جمهوری و دستیار ویژه رییس جمهور در طرح های مهر ماندگار ابلاغ شده و یك طرح دیگر نیز به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه طرح مهر ماندگار دولت بستر مناسبی را برای اجرا و بهره برداری از طرح های مهم و زیرساختی استان تا پایان سال 92 فراهم كرده، اظهار داشت: طرح های مهر ماندگار استان لرستان شامل چندین طرح بزرگ سد سازی، پتروشیمی، صنایع تولیدی و خدماتی، فرهنگی، بهداشت و درمان، حمل و نقل و جاده می باشد كه به عنوان مهم ترین طرح های زیرساختی لرستان درحال اجرا هستند.

پازوكی گفت: براساس بررسی های كارشناسی بعمل آمده سرمایه موردنیاز برای اجرا و تكمیل طرح های مهر ماندگار استان لرستان حدود 37 هزار میلیارد ریال است كه این تزریق این اعتبار به بخش عمرانی لرستان موجب حركتی جهشی و تحولی اساسی در حوزه عمران و آبادانی این استان خواهد شد.

مدیر كل دفتر فنی استانداری لرستان با اشاره به پیگیری و تلاش جدی و مستمر استاندار لرستان برای افزایش سهمیه استان در زمینه جذب اعتبارات و ظرفیت های طرح مهر ماندگار دولت، گفت: سهم استان لرستان از طرح های مهر ماندگار در ابتدا حدود 20 طرح بود كه با پیگیری انجام شده و همچنین سفر دستیار ویژه رییس جمهور به استان لرستان، این سهمیه به 49 طرح مهم و ملی افزایش یافت.

پازوكی اظهار داشت: طرح های مهر ماندگار استان لرستان شامل 15 طرح در حوزه آب و مهار آب ها، هفت طرح در بخش صنعت، معدن و تجارت، چند طرح بزرگ فرهنگی، خدماتی، تحقیقاتی، 5 طرح در بخش توسعه محورهای اصلی و ارتباطی استان، چند طرح مهم و بزرگ در حوزه بهداشت و درمان، پتروشیمی و چندین طرح بزرگ ریلی و كشاورزی می باشد.

به گفته وی، با توجه به تاكید دولت برای اجرای این طرح ها تا پایان سال 92، این مهم ظرفیت ویژه ای را برای تامین و توسعه زیرساخت های لازم برای عمران و آبادانی استان و رفع محرومیت های چندین ساله از این دیار ایجاد كرده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط