سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۲:۲۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۴در ۴:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 2,009 بازدید کد خبر:43629 چاپ خبر

تیم فوتبال خیبر خرم آباد به برگزاری بازی بدون تماشاگر محکوم شد

0

با وجود اینکه اینکه تیم خیبر خرم آباد در سال گذشته و امسال جز تیم های منضبط بوده است، اما برای این تیم به علت تخلفات تماشاگرانش، در نهایت تنبیهاتی بیشتری نسبت به تیم فولاد در نظر گرفتیم.

۱۸۱۹۷۱۹

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات دیدار دو تیم خیبر خرم آباد و آلومینیوم هرمزگان گفت: تیم خیبر خرم آباد به دلیل اینکه نتوانست ارامش لازم را در سکوها فراهم کند به محرومیت بازی بدون حضور تماشاگر و جریمه نقدی محکوم شد.
به گزارش کشکان، از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی درباره اتفاقات این دیدار گفت: چند نکته مهم در این رای است.
تیم میزبان (خیبر خرم آباد) از اینکه نتوانسته بود آرامش لازم را در سکوها فراهم کند و رفتار تماشاگران با پرتاب سنگ و اشیا که موجب صدمه رسیدن به بازیکنان شده بود، از نظر ما تخلف مهمی محسوب می شود. همانطوری که در آیین نامه انضباطی فیفا سختی های لازم در خصوص پرتاب اشیا وجود دارد، در آیین نامه انضباطی ما نیز این سخت گیری ها وجود دارد و تیم خیبر خرم آباد ضمن جریمه نقدی، به دو جلسه محرومیت از حضور تماشاگران در استادیوم محروم شده است.
وی در ادامه گفت: اگر به هر علتی بازی قطع می شود و یا نیمه تمام می ماند، باید با دستور مقامات، بازی یا ادامه پیدا کند و یا نیمه تمام اعلام شود. در واقع هر کدام از دو تیم که در زمین هستند اجازه ندارد زمین بازی را به اختیار خود ترک کنند.
در این مسابقه پیش از اینکه داور و ناظر سازمان لیگ تعیین تکلیف برای ادامه بازی و یا تعطیلی مسابقات کنند، تیم آلومینیوم هرمزگان که تا دقیقه ۹۰ بازنده بازی بود، زمین مسابقه را بدون اجازه ترک می کند که این امر نافرمانی از مقامات برگزار کننده است.
رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: برخی از مسئولان تیم آلومینیوم هرمزگان در مصاحبه ها اعلام کردند که با ناظر بازی برای ترک زمین مسابقه هماهنگ شده بود اما ناظر این دیدار به صراحت در نامه ای به کمیته انضباطی اعلام کرد که تیم آلومینیوم هرمزگان از ناظر بازی برای خروج از زمین کسب تکلیف نکرده است. در آیین نامه انضباطی پیش بینی شده اگر تیمی زمین بازی را ترک کند، نتیجه آن ۳ به صفر به سود تیم دیگر خواهد بود. البته اجرای قانون در خصوص این پرونده به این معنا است که تیم ها در هیچ شرایطی اجازه ندارند تا خودشان برای خروج از زمین بازی تصمیم بگیرند و تنها داور، نماینده فدراسیون و ناظر سازمان لیگ (افراد رسمی برگزار کننده مسابقه) باید در این خصوص تصمیم بگیرند.
حسن زاده در ادامه افزود: رفتار تماشاگران خیبر خرم آباد زشت بود. اگرچه این اتفاق به خیر گذشت اما اگر دوباره تکرار شود، بدون شک حوادث جبران ناپذیری پیش می آید. همانطور که کمیته انضباطی مسئول رسیدگی به این پرونده است، درباره نیمه تمام ماندن و یا تعطیلی این رقابت، مقامات رسمی مسابقه مسئولیت داشتند و تیم آلومینیوم بدون کسب تکلیف نباید زمین را ترک می کرد.
وی گفت: با توجه به حوادثی که در لیگ برتر و لیگ یک پیش آمده و منتهی به مصدومیت افراد با پرتاب اشیا شده است، به طور حتم از این پس در تنبیهات انضباطی، سخت گیری بیشتری خواهد شد. با وجود اینکه اینکه تیم خیبر خرم آباد در سال گذشته و امسال جز تیم های منضبط بوده است، اما برای این تیم به علت تخلفات تماشاگرانش، در نهایت تنبیهاتی بیشتری نسبت به تیم فولاد در نظر گرفتیم. اتفاقی که در بازی فولاد رخ داد باعث شد تا این تیم را یک جلسه به برگزاری بازی بدون حضور تماشاگر محکوم کنیم، اما در خصوص خیبر خرم آباد با توجه به گزارشات ناظر و داور بازی، جرایم بیشتری را در نظر گرفته ایم. قصد ما از این جرایم و یا تنبهات این است که دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم.

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط